Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту

Кафедра глобалістики, євроінтеграції та управ. нац. безпекою

Новини

Загальна характеристика

Науково-педагогічні працівники

Навчально-методична діяльність

Наукова діяльність

Експертна діяльність

Науково-комунікативні заходиНовини


8 червня 2018 р. викладачі, аспіранти та магістранти кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою ОРІДУ НАДУ при Президентові України, взяли участь у регіональній конференції в рамках інформаційної кампанії "Євроінтеграція: Сила можливостей"

Одеська область увійшла в ТОП-5 за обсягом прямих іноземних інвестицій. Зокрема, у першому кварталі 2018 року обсяг експорту товарів зріс більше, ніж на 28%. Про це стало відомо під час регіональної конференції в рамках інформаційної кампанії "Євроінтеграція: Сила можливостей". У заході взяли участь Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе та голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Заняття-екскурсія до Воєнно-історичного музею оперативного командування «Південь»

1 червня 2018 року слухачі слухачі першого курсу денної форми навчання спеціалізації «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування» на чолі з доцентом кафедри к.і.н. Усатюком І.Ф. відвідали Воєнно-історичний музей оперативного командуваня «Південь». Разом зі своїми дітьми молодшого шкільного віку Антонієм, Кирилом та Тімуром до заняття-екскурсії приєналися доцент кафедри к.політ.н. Кривцова О.М. та провідний фахівець кафедри Мокроусова І.С. Отже, ця подія стала знаковою тому, відбулася в Міжнародний день захисту дітей. Також в заході взяли участь відомі миротворці Одещини, лауреати муніціпальної літературної премії ім. К. Паустовського Лукіна С.П. і П`ятницька А.Б. Бездоганно вів екскурсію фахівець від Бога історик-краєзнавець Сергій. В подібних випадках справедливо кажуть: «Він був не вчителем, а ми не були учнями...».

23 травня 2018 року

23 травня 2018 року зі слухачами першого курсу денної форми навчання спеціалізації «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування» відбувся черговий семінар з навчальної дисципліни «Спільна зовнішня політика і політика безпеки ЄС». Керівник заняття, доцент кафедри Усатюк Іван Федорович, залучив до його проведення, як це уже практикувалося раніше, ветерана держслужби, лауреата муніципальних літературних премій імені К. Паустовського та І. Рядченка, члена президії Одеської обласної Ради миру Лукіну Світлану Павлівну.

19 травня 2018 року

Викладачі та аспіранти кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою відвідали XIX Всеукраїнську виставку-форум «Українська книга на Одещині», яка відбулася на базі Одеської національної наукової бібліотеки. Основна мета заходу - збереження та примноження духовного й культурного надбання українського народу, утвердження в суспільстві престижу української книги, створення сприятливих умов для видання та популяризації української книги, піднесення вітчизняної видавничої справи, поповнення бібліотек Південного регіону новими виданнями, розповсюдження книг серед читачів, виховання культури читання та любові до української мови на кращих зразках вітчизняної літератури, підтримка молодих письменників і поетів.

18 травня 2018 р. Кафедра глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою провела «Круглий стіл» на тему «Євроінтеграційна стратегія україни: регіональний розвиток та міжнародне співробітництво»

Згідно затверджених заходів до Дня Європи 2018 р., разом з Одеською Міською Радою та Представництва МЗС України, кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою ОРІДУ НАДУ при Президентові України, відбувся спільний «Круглий стіл» на тему «Євроінтеграційна стратегія України: регіональний розвиток та міжнародне співробітництво».

17-18 травня 2018 року

В межах святкування Дня Європи в Україні відбулися заходи для читачів Одеської Центральної міської бібліотеки імені Івана Франка, з якою традиційно співпрацює кафедра глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою. Зокрема, 17 травня було проведено бібліоассорті під назвою «Скарбниця європейської культури». Воно було підготовлено у вигляді кросворду, що складається з 12 шедеврів європейської культури. Були представлені відео- та музичні фрагменти відомих літературних і музичних творів. Гостям зустрічі, запропонували згадати авторів, назви і головних персонажів цих шедеврів. Наступним заходом з цього циклу було відеоподорож по Європі, яке пройшло 18 травня в читальному залі бібліотеки ім. Франко. Присутні здійснили віртуальну подорож по самим цікавим і загадковим куточках Франції, Англії, Іспанії, Італії, Греції, Ісландії, Німеччини, Румунії.

17 травня 2018 р.

Доцент кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою Кадук Н.І. брала участь у виїзному семінарі «Актуальні проблеми реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Особливості бюджетної політики» у м. Рені. Метою семінару було роз’яснення результатів і можливостей децентралізації в Україні, процедур створення ОТГ, критеріїв їх спроможності, державної підтримки; ознайомлення з можливостями використання міжмуніципального співробітництва громад.

16-17 травня 2018 року

Завідувач кафедри Кривцова В.М., а також доценти кафедри Кривцова О.М. та Кадук Н.І. брали участь в роботі Весняної школи докторів філософії «Сучасні тренди та виклики підготовки докторів філософії» спеціальності «Публічне управління та адміністрування» у режимі відеоконференцзв’язку між Національною академією державного управління при Президентові України та її регіональними інститутами. Під час проведення цього заходу були обговоренні питання щодо методології та індикаторів ефективної підготовки дисертаційних досліджень, сучасного дизайну та архітектури дослідницького інструментарію, науково-педагогічного підходу до організації роботи над дисертаційним дослідженням аспіранта тощо.

16 травня 2018 р.

Доцент кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою Наталя Кадук брала участь у роботі круглого столу «Підвищення ефективності українських засобів масової інформації, громадського сектору та влади у протидії російській інформаційній агресії», який відбувся у приміщенні прес-центру «Paritet». Цей захід був організований Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва (м. Київ) у партнерстві з інтернет-виданням «Український інтерес». Під час круглого столу було оприлюднено результати моніторингу 150 інформаційних джерел, що містять аналіз поточного стану інформаційної війни між Росією та Україною, прогнозів щодо розвитку ситуації в найближчій перспективі, а також рекомендації державним органам влади, громадському сектору та ЗМІ щодо протидії російській інформаційній агресії.

14 травня 2018 року

Завідувач кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою В.М. Кривцова брала участь в урочистому відкритті Фестивалю науки, ініційоване кафедрою публічного управління та регіоналістики ОРІДУ НАДУ при Президентові України. Фестиваль науки відбуватиметься протягом 14-26 травня 2018 р. та передбачає проведення різноманітних за формами наукових комунікативних заходів, спрямованих на обговорення актуальних проблем та перспектив розвитку науки в сучасній Україні.

Травень 2018 р.

В рамках професійної перепідготовки державних службовців Півдня України, за участі викладачів кафедри глобалістики, євроінтеграції було проведено серію круглих столів з питань реалізації евроінтеграційної стратегії України.


26 квітня 2018 р.

Доцентом кафедри глобалісти, євроінтеграції та управління національною безпекою Остапенко О.А. разом із Центром підвищення кваліфікації кадрів ОРІДУ НАДУ при Президентові України, було проведено Інтеграційну організаційно-ділову гру «Формула змін». Інформаційний центр «Майдан Моніторинг», у співпраці з Головним аудиторським бюро Польщі, провела в містах України десять Ділових ігор «Формула змін», які спрямовані на визначення та актуалізацію потенціалу громади у діалозі з владою задля досягнення безпеки шляхом аналізу та переговорів.

22 квітня 2018 р.

Відбулося засідання наукового товариства інституту «Жива книга».
Модератором виступив завідувач кафедри політології Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, д.філос.н., професор, академік Попков В.В.
Захід було організовано доцентом кафедри глобалістики, евроінтергації та управління національною безпекою Кадук Н.І., за підтримки наукового товариства студентів, слухачів, аспірантів в рамках Дня Європи.

20 квітня 2018 року

Відбувся публічний захист дисертаційного дослідження аспіранта та старшого викладача кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою Дукова Дмитра Федоровича на тему: «Напрями удосконалення механізмів державного управління інвестиціями в регіональний розвиток» на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління за спеціальністю 25.00.02 – механізми державного управління. Колектив кафедри щиро вітає шановного Дмитра Федоровича з успішним захистом кандидатської дисертації та бажає наснаги та успіхів на ниві розвитку науки у сфері державного управління.

Євровікторина-2018 від Представництва ЄС в Україні

В межах святкування Дня Європи кафедра глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою ОРІДУ НАДУ при Президентові України традиційно співпрацює з Представництвом ЄС в Україні.
Зокрема, протягом квітня-травня 2018 року викладачі та слухачі кафедри брали участь у заходах проекту Euroquiz від Представництва ЄС в Україні. Наприклад, слухачка 1 курсу денної форми навчання спеціалізації «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування» Маріанна Фронтовська успішно пройшла 5 раундів складного рівня Євровікторини-2018 від Представництва ЄС в Україні на сайті http://euroquiz.org.ua/ та отримала відповідний сертифікат та приз від Представництва ЄС в Україні.

28 квітня 2018 року представники кафедри стали учасниками унікальної
Літературно-музичної зустрічі, приуроченій пам`яті одеським літераторам

Унікальність проведеної Одеською обласною Радою миру зустрічі (ООРМ) полягала в тому, що відбувалася вона в подвір`ї будинку № 1 по вулиці Пироговській в м. Одесі. Цей будинок у 1950-х був спеціально зведений для одеських літературів. Нині на цьому встановлені дві меморіальні дошки - Івану Петровичу Гайдаєнку (1914 – 1994) і Володимирові Лясковському (1917 – 2002).

Протягом березня-квітня 2018 року

Викладачі кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою брали участь у підвищенні кваліфікації посадових осіб Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради за професійною програмою, організованому відділом підвищення кваліфікації ОРІДУ НАДУ при Президентові України. Заняття проводились на базі Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради. Зокрема, доцент кафедри Кадук Н.І. провела заняття на тему: «Міжнародний досвід надання адміністративних послуг», а доцент кафедри Остапенко О.А. - «Виклики і досягнення в здійснені Україною реформ, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС. Політична, економічна та торгівельна співпраця України з Європейським Союзом».

Олександр Остапенко в якості експерта прийняв участь дискусії «Як протистояти пропаганді та інформаційним війнам», яка відбулася у містах Харкові та Одесі

Захід проводився за підтримки програми «У-медіа» міжнародної організації «Інтерньюз-Нетворк» та фінансової підтримки АМР США. 22 лютого у Харківському антикризовому інфоцентрі та 5 квітня у Impact Hub Odesa (вулиця Грецька, 1А) відбулася дискусія «Як протистояти пропаганді та інформаційним війнам», в якій в якості експерта прийняв участь к.війск.н., ст.н.с., доцент кафедри глобалізації, євроінтеграції та управління національною безпекою ОРИДУ НАДУ при Президентові України Остапенко О.А. Дискусія мала на меті зробити зріз експертного середовища щодо впливу пропаганди на інформаційний простір Одеси та регіону, проблемні аспекти верифікації та критичного сприйняття фейків, найгостріші кейси та виклики 2018 року.

24 квітня 2018 року доцент кафедри, к.і.н., доцент Усатюк Іван Федорович, а також слухачі першого курсу денної форми навчання спеціалізації «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування» Христина Галайко, Мар`яна Кучерук, Максима Мурижнікова і Маріана Фронтовська прийняли участь в культурно-мистецькому заході, що відбувся в Золотій залі Одеського державного літературного музею.

Проведений захід був організований Одеською обласною Радою миру, Одеською єпархією, Одеськими обласною та міською радами за участю Одеського державного літературного музею, Одеських бібіліотек ім. Івана Франка та ім. Івана Гайдаєнка, Будинку письменників Одеського Будинку вчених. Широке коло присутніх на ньому відомих політиків, громадських й культурних діячів міста, регіону й країни, науковців, миротворців Одещини та представників дипломатичного корпусу, громадськості, духовенства, молоді й ветеранів об`єднували їх одностайне ставлення щодо підготовка до святкування 50-річчя заснування Одеської обласної Ради миру, відзначення 73-ї річниці Перемоги над фашизмом, проведення 19 травня 2018 року Дня Європи в Україні. Про це наголошували у своїх вітальних промовах Голова Одеської обласної Ради миру Таміла Афанасьєва, Одеський міський голова Геннадій Труханов, представник МЗС України в м. Одесі Костянтин Ржепішевський, Генеральний Консул Румуніі в Одесі Еміль Рапча та ін. Атмосфера дружби й толерантності, взаємоповаги й високої культури, що панувала під час заходу, значною мірою доповнювалася виступами в руслі програми румунської культури «Народна Дипломатія – ДЕНЬ РУМУНІЇ» творчих колективів та майстрів мистецтва м. Одеси й області, а також тематичною демонстрацією картин міської художньої галереї. Особливо вразили присутніх класичні твори румунських, українських та італійських авторів у прекрасному сольному виконанні пана Еміля Рапчи. За висловами слухачів, участь в даному заході суттєво збагатила їх фактологічним матеріалом, що сприятиме більш глибокому опануваню ними навчальних дисциплін і модулів за спеціалізацією кафедри.

23 квітня 2018 р.

На кафедрі глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою пройшла презентація книги «Strengthening good governance and security as a priority of European neighborhood policy» («Посилення доброго управління та безпека, як пріоритети європейської політики сусідства»). Книга видана італійською та англійською мовами, румунським університетом м. Галац «Dunarea de joi». В даній книзі було висвітнело такі статті доцента Комаровського В.В. у співавторстві: Analysis of the priorities by the EU for cooperation in the framework of the ENP. Concepts of justification of the expansion policy and the possibility of modernization of the ENP. Critical aspects of the eastern partnership in the context of the european policy of expansion. Case for Romania-Ukraine relations.

24 березня 2018 р. доцент кафедри, к.і.н., доцент Усатюк Іван Федорович взяв участь в урочистостях, присвячених 25-річниці започаткуванню в Одеській військовій освіті підготовки тилових кадрів для Збройних сил України, що відбулися у Віійськовій академії (м. Одеса).

На урочистостях був присутній заступник Міністра оборони України по тилу – перший начальник Тилу Збройних Сил України генерал-полковник Григорій Михайліченко, ветерани тилової служби, генерали, офіцери, курсанти, працівники ЗСУ академії. Причетність до заходу І.Ф. Усатюка пов`язана тим, що свого часу він особисто вісім років поспіль проходив службу в органах управління з тиловового забезпечення військ Одеського військового округу, а потім тривалий час викладав майбутнім військовим тиловикам в Одеському інституті Сухопутних військ.Олександр Остапенко став новообраним президентом Федерації волейболу Одещини

Доцент кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою Олександр Остапенко став новообраним президентом Федерації волейболу Одещини.

15 березня 2018 року

Члени кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною доцент Комаровський В.В. та випускник кафедри Маймескул О.В. прийняли участь у навчальному семінарі з підготовки проектів спільної операційної програми "Румунія-Україна 2014-2020", організованому Одеською ОДА.


12 березня 2018 року

Викладач кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою Наталя Кадук провела лекцію на тему «Міжнародний досвід надання адміністративних послуг» в контексті підвищення кваліфікації кадрів посадових осіб Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради.


3 березня 2018 року

Члени та випускники кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою взяли участь у святковому ярмарку "Скарби Одещини" з нагоди 86-ї річниці Одеської області.
ВІТАЄМО!

Аспірантку кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою Діану Добрій призначено на посаду керівника управління інвестицій, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Одеської обласної державної адміністрації

22 лютого 2018 року

Завідувач кафедри електронного урядування та інформаційних систем Ю.Б. Пігарєв прийняв участь в черговому засіданні кафедри глобалістик, євроінтеграції та управління національною безпекою. Юрій Борисович працює в академії з початку його заснування, його діяльність пов’язана з ІТ технологіями, їм започатковано в стінах ОРІДУ такий вид навчання, як дистанційне, крім того кафедра, яку він очолює має глибинні партнерські відносини з такими гігантами як Google Україна, Microsoft, HP та ін. Їм же створена навчально-наукова лабораторія “Інноваційні технології електронного врядування” яка координую та планує заходи щодо впровадження технологій електронного урядування та електронної освіти на регіональному та місцевому рівнях, забезпечує органи публічного управління Півдня України експертно-консультативними, інформаційно-аналітичними, науково-методичними послугами у сфері електронного урядування. Тому досвід вченого був дуже цікавий і корисний для викладачів кафедри. Особливо великий інтерес викликала принцип наочності, який пов’язан з активізацією навчального процесу. Нині існує доволі широкий спектр форм візуалізації навчального матеріалу як електронних так і фізичних. Юрій Борисович детально ознайомив викладачів кафедри з їх дидактичними можливостями, інструментами та технологіями їх створення, зберігання та поширення; на конкретних прикладах показав, як вони можуть бути реалізовані в умовах сучасної вищої школи. Всі ці проблеми викликали жваву дискусію. Кафедра була дуже вдячна за надану інформацію і передбачає надалі розширяти науково-методичне спілкування з кафедрою електронного урядування та інформаційних систем та іншими кафедрами по сучасним науковим проблемам. Також на засіданні кафедрі бала присутня директор бібліотеки Кудрявцева О.В. ОРІДУ НАДУ, яка ознайомила викладачів з новими можливостями використання науко-методичної літератури фондів бібліотеки, надала інформацію про нові правові документи у сфері бібліотечної справи.

12 по 19 лютого 2018 року

Слухач кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою Максим Імерідзе взяв участь у міжнародній зимовій школі мультикультуралізму «Діалог цивілізацій: нові виклики» в м. Баку (Азербайджан). Під час урочистого закриття зимової школи Максим Імерідзе, дав інтерв’ю азербайджанському телеканалу «Культура плюс».Захист магістерських робіт

20 лютого 2018 року відбув останній захист магістерських робіт здобувачів наукового ступеню магістр. Кафедра глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою в цьому році підготувала 39 магістрів з державного управління та відбувся перший випуск 10 магістр з публічного управління та адміністрування. Особливо треба відзначити успішний захист магістрів Дичук Г.П., Іванченко О.О., Зап'янцева І.В., Пшегорської І.А., Мальованої К.В., Маймескула О.В. Деякі слухачі вже отримали підвищення по службі, наприклад Стельмах О.М. пройшов конкурс на заступника начальника відділу юридичного забезпечення Головного управління ДМС України в Одеській області. Кафедра вдячна голові комісії к.т.н., керівнику Представництва Міністерства закордонних справ України в м.Одеса Ржепішевському К.І. , який є частим й бажаним партнером кафедри, і завдяки якому стало невід’ємною традицією щорічно організовувати різноманітні комунікативні заходи.

Школа педагогічної майстерності

18.01 в рамках роботи Школи педагогічної майстерності доц. Віктор Комаровський представив презентації «Європейські програми міжнародної технічної допомоги» та «Стратегія Європейського Союзу в сфері освіти». До участі у підготовці презентаційних матеріалів були залучені викладачі кафедри та використані матеріали низки програм міжнародної технічної допомоги. В рамках презентації «Європейські програми міжнародної технічної допомоги» аудиторії були представлені основні результати роботи викладачів та адміністрації інституту в 2017 році провів по забезпеченню інтеграції в європейську інформаційну систему заявників на отримання фінансової допомоги від Європейської Комісії.

Архів новин