Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту

Кафедра глобалістики, євроінтеграції та управ. нац. безпекою

Новини

Загальна характеристика

Науково-педагогічні працівники

Навчально-методична діяльність

Наукова діяльність

Експертна діяльність

Науково-комунікативні заходиНовини


Олександр Остапенко в якості експерта прийняв участь дискусії «Як протистояти пропаганді та інформаційним війнам», яка відбулася у містах Харкові та Одесі

Захід проводився за підтримки програми «У-медіа» міжнародної організації «Інтерньюз-Нетворк» та фінансової підтримки АМР США. 22 лютого у Харківському антикризовому інфоцентрі та 5 квітня у Impact Hub Odesa (вулиця Грецька, 1А) відбулася дискусія «Як протистояти пропаганді та інформаційним війнам», в якій в якості експерта прийняв участь к.війск.н., ст.н.с., доцент кафедри глобалізації, євроінтеграції та управління національною безпекою ОРИДУ НАДУ при Президентові України Остапенко О.А. Дискусія мала на меті зробити зріз експертного середовища щодо впливу пропаганди на інформаційний простір Одеси та регіону, проблемні аспекти верифікації та критичного сприйняття фейків, найгостріші кейси та виклики 2018 року.

24 квітня 2018 року доцент кафедри, к.і.н., доцент Усатюк Іван Федорович, а також слухачі першого курсу денної форми навчання спеціалізації «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування» Христина Галайко, Мар`яна Кучерук, Максима Мурижнікова і Маріана Фронтовська прийняли участь в культурно-мистецькому заході, що відбувся в Золотій залі Одеського державного літературного музею.

Проведений захід був організований Одеською обласною Радою миру, Одеською єпархією, Одеськими обласною та міською радами за участю Одеського державного літературного музею, Одеських бібіліотек ім. Івана Франка та ім. Івана Гайдаєнка, Будинку письменників Одеського Будинку вчених. Широке коло присутніх на ньому відомих політиків, громадських й культурних діячів міста, регіону й країни, науковців, миротворців Одещини та представників дипломатичного корпусу, громадськості, духовенства, молоді й ветеранів об`єднували їх одностайне ставлення щодо підготовка до святкування 50-річчя заснування Одеської обласної Ради миру, відзначення 73-ї річниці Перемоги над фашизмом, проведення 19 травня 2018 року Дня Європи в Україні. Про це наголошували у своїх вітальних промовах Голова Одеської обласної Ради миру Таміла Афанасьєва, Одеський міський голова Геннадій Труханов, представник МЗС України в м. Одесі Костянтин Ржепішевський, Генеральний Консул Румуніі в Одесі Еміль Рапча та ін. Атмосфера дружби й толерантності, взаємоповаги й високої культури, що панувала під час заходу, значною мірою доповнювалася виступами в руслі програми румунської культури «Народна Дипломатія – ДЕНЬ РУМУНІЇ» творчих колективів та майстрів мистецтва м. Одеси й області, а також тематичною демонстрацією картин міської художньої галереї. Особливо вразили присутніх класичні твори румунських, українських та італійських авторів у прекрасному сольному виконанні пана Еміля Рапчи. За висловами слухачів, участь в даному заході суттєво збагатила їх фактологічним матеріалом, що сприятиме більш глибокому опануваню ними навчальних дисциплін і модулів за спеціалізацією кафедри.

23 квітня 2018 р.

На кафедрі глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою пройшла презентація книги «Strengthening good governance and security as a priority of European neighborhood policy» («Посилення доброго управління та безпека, як пріоритети європейської політики сусідства»). Книга видана італійською та англійською мовами, румунським університетом м. Галац «Dunarea de joi». В даній книзі було висвітнело такі статті доцента Комаровського В.В. у співавторстві: Analysis of the priorities by the EU for cooperation in the framework of the ENP. Concepts of justification of the expansion policy and the possibility of modernization of the ENP. Critical aspects of the eastern partnership in the context of the european policy of expansion. Case for Romania-Ukraine relations.

24 березня 2018 р. доцент кафедри, к.і.н., доцент Усатюк Іван Федорович взяв участь в урочистостях, присвячених 25-річниці започаткуванню в Одеській військовій освіті підготовки тилових кадрів для Збройних сил України, що відбулися у Віійськовій академії (м. Одеса).

На урочистостях був присутній заступник Міністра оборони України по тилу – перший начальник Тилу Збройних Сил України генерал-полковник Григорій Михайліченко, ветерани тилової служби, генерали, офіцери, курсанти, працівники ЗСУ академії. Причетність до заходу І.Ф. Усатюка пов`язана тим, що свого часу він особисто вісім років поспіль проходив службу в органах управління з тиловового забезпечення військ Одеського військового округу, а потім тривалий час викладав майбутнім військовим тиловикам в Одеському інституті Сухопутних військ.Олександр Остапенко став новообраним президентом Федерації волейболу Одещини

Доцент кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою Олександр Остапенко став новообраним президентом Федерації волейболу Одещини.

15 березня 2018 року

Члени кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною доцент Комаровський В.В. та випускник кафедри Маймескул О.В. прийняли участь у навчальному семінарі з підготовки проектів спільної операційної програми "Румунія-Україна 2014-2020", організованому Одеською ОДА.


12 березня 2018 року

Викладач кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою Наталя Кадук провела лекцію на тему «Міжнародний досвід надання адміністративних послуг» в контексті підвищення кваліфікації кадрів посадових осіб Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради.


3 березня 2018 року

Члени та випускники кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою взяли участь у святковому ярмарку "Скарби Одещини" з нагоди 86-ї річниці Одеської області.
ВІТАЄМО!

Аспірантку кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою Діану Добрій призначено на посаду керівника управління інвестицій, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Одеської обласної державної адміністрації

22 лютого 2018 року

Завідувач кафедри електронного урядування та інформаційних систем Ю.Б. Пігарєв прийняв участь в черговому засіданні кафедри глобалістик, євроінтеграції та управління національною безпекою. Юрій Борисович працює в академії з початку його заснування, його діяльність пов’язана з ІТ технологіями, їм започатковано в стінах ОРІДУ такий вид навчання, як дистанційне, крім того кафедра, яку він очолює має глибинні партнерські відносини з такими гігантами як Google Україна, Microsoft, HP та ін. Їм же створена навчально-наукова лабораторія “Інноваційні технології електронного врядування” яка координую та планує заходи щодо впровадження технологій електронного урядування та електронної освіти на регіональному та місцевому рівнях, забезпечує органи публічного управління Півдня України експертно-консультативними, інформаційно-аналітичними, науково-методичними послугами у сфері електронного урядування. Тому досвід вченого був дуже цікавий і корисний для викладачів кафедри. Особливо великий інтерес викликала принцип наочності, який пов’язан з активізацією навчального процесу. Нині існує доволі широкий спектр форм візуалізації навчального матеріалу як електронних так і фізичних. Юрій Борисович детально ознайомив викладачів кафедри з їх дидактичними можливостями, інструментами та технологіями їх створення, зберігання та поширення; на конкретних прикладах показав, як вони можуть бути реалізовані в умовах сучасної вищої школи. Всі ці проблеми викликали жваву дискусію. Кафедра була дуже вдячна за надану інформацію і передбачає надалі розширяти науково-методичне спілкування з кафедрою електронного урядування та інформаційних систем та іншими кафедрами по сучасним науковим проблемам. Також на засіданні кафедрі бала присутня директор бібліотеки Кудрявцева О.В. ОРІДУ НАДУ, яка ознайомила викладачів з новими можливостями використання науко-методичної літератури фондів бібліотеки, надала інформацію про нові правові документи у сфері бібліотечної справи.

12 по 19 лютого 2018 року

Слухач кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою Максим Імерідзе взяв участь у міжнародній зимовій школі мультикультуралізму «Діалог цивілізацій: нові виклики» в м. Баку (Азербайджан). Під час урочистого закриття зимової школи Максим Імерідзе, дав інтерв’ю азербайджанському телеканалу «Культура плюс».Захист магістерських робіт

20 лютого 2018 року відбув останній захист магістерських робіт здобувачів наукового ступеню магістр. Кафедра глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою в цьому році підготувала 39 магістрів з державного управління та відбувся перший випуск 10 магістр з публічного управління та адміністрування. Особливо треба відзначити успішний захист магістрів Дичук Г.П., Іванченко О.О., Зап'янцева І.В., Пшегорської І.А., Мальованої К.В., Маймескула О.В. Деякі слухачі вже отримали підвищення по службі, наприклад Стельмах О.М. пройшов конкурс на заступника начальника відділу юридичного забезпечення Головного управління ДМС України в Одеській області. Кафедра вдячна голові комісії к.т.н., керівнику Представництва Міністерства закордонних справ України в м.Одеса Ржепішевському К.І. , який є частим й бажаним партнером кафедри, і завдяки якому стало невід’ємною традицією щорічно організовувати різноманітні комунікативні заходи.

Школа педагогічної майстерності

18.01 в рамках роботи Школи педагогічної майстерності доц. Віктор Комаровський представив презентації «Європейські програми міжнародної технічної допомоги» та «Стратегія Європейського Союзу в сфері освіти». До участі у підготовці презентаційних матеріалів були залучені викладачі кафедри та використані матеріали низки програм міжнародної технічної допомоги. В рамках презентації «Європейські програми міжнародної технічної допомоги» аудиторії були представлені основні результати роботи викладачів та адміністрації інституту в 2017 році провів по забезпеченню інтеграції в європейську інформаційну систему заявників на отримання фінансової допомоги від Європейської Комісії.

Архів новин