Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту

Кафедра регіональної політики та публічного адміністрування

Новини

Загальна характеристика

Науково-педагогічні працівники

Навчально-методична діяльність

Наукова діяльність

Експертна діяльність

Науково-комунікативні заходиНовини


День відкритих дверей в ОРІДУ НАДУ

Кафедра регіональної політики та публічного адміністрування прийняла активну участь в Дні відкритих дверей, який відбувся в інституті 8 грудня 2018 року. У заході взяли участь майже 200 школярів, які навчаються в 9-11 класах загальноосвітніх шкіл міста Одеси. Завідувач кафедри Пахомова Тетяна Іванівна презентувала майбутнім випускникам шкіл бакалаврську програму підготовки за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування», розповіла про основні напрями діяльності інституту та наголосила на перевагах навчання. Провідний фахівець кафедри Рокотянська Анастасія провела для школярів розважально-пізнавальну вікторину з актуальних питань державотворення України.


Презентація спеціальності «Публічне управління та адміністрування» для випускників шкіл

Представники інституту відвідали м. Балта, м. Кодима та м. Подільськ з метою проведення профорієнтаційної роботи щодо популяризації бакалаврської програми підготовки спеціальності «Публічне управління та адміністрування» для учнів 10-11 класів. Випускники із зацікавленням слухали та задавали питання про вступнi іспити та проживання в гуртожитку.Майбутні управлінці знайомляться з роботою органів місцевого самоврядування

Студенти першого курсу бакалаврської програми підготовки факультету «Публічного управління та адміністрування» разом з методистом кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Рокотянською Анастасією 04 грудня 2018 року відвідали Департамент внутрішньої політики Одеської міської ради ( далі – Департамент). Директор департаменту Жильцов Одександр Сергійович докладно розповів про завдання та функції, які виконує Департамент, наголосив на активній співпраці з громадськими та благодійними організаціями щодо організації та підтримки заходів для незахищених верств населення, зазначив, що для активної молоді є багато можливостей реалізувати свої ідеї в місцевих проектах та запросив до участі студентів ОРІДУ НАДУ в формуванні молодіжної політики міста. Також студенти мали змогу ознайомитись з роботою Центра надання адміністративних послуг Одеської міської ради.


День відкритих дверей для майбутніх управлінців

Колектив кафедри регіональної політики та публічного адміністрування прийняв активну участь в Дні відкритих дверей, який проходив в інституті 29 листопада 2018 року. Науково-педагогічні працівники кафедри: Чорнолуцький В.П., Мамонтова Е.В., Нагорна І.В., Чебан О.І. та Князєва О.В. у неформальному спілкуванні з учнями 10-11 класів, презентували бакалаврську програму підготовки спеціальності «Публічне управління та адміністрування», акцентувавши увагу на можливостях стажування, подальшого працевлаштування та перспектив кар’єрного просування у разі отримання освіти в ОРІДУ НАДУ при Президентові України. Фахівець кафедри Рокотянська Анастасія провела для школярів розважально-пізнавальну вікторину з актуальних питань державотворення України.


Проведення виїзних «Днів відкритих дверей» в Одеській області

Представники інституту відвідали Ширяєвський, Любашівський та Савранський райони з метою проведення профорієнтаційної роботи щодо популяризації бакалаврської програми підготовки спеціальності «Публічне управління та адміністрування». Доцент кафедри Чебан Олександр Іванович поспілкувався з учнями 10-11 класів, на якому були присутні близько 250 осіб смт. Любашівка та найближчих сіл, щодо їх майбутніх професій та наголосив на важливості отримання знань в сфері публічного управління. Фахівець кафедри Рокотянська Анастасія разом з деканом факультету Куспляком Ігорем Сергійовичем презентували можливості навчання та всебічного розвитку для учнів Опорного навчального закладу та Професійного-технічного аграрного училища Савранського району.


День Гідності та Свободи – ми пам’ятаємо!

У День Гідності та Свободи слухачі спеціалізації «Місцеве самоврядування» прийняли активну участь в заходах, які організовував інститут. Заняття розпочиналися з хвилини мовчання, якою було вшановано загиблих під час Революції Гідності, а також борців за волю України. Слухачка спеціалізації Рокотянська Анастасія разом з представниками інституту відвідала Михайлівську школу-інтернат, якою на протязі багатьох років опікується інститут. Захід пройшов під гаслом «Стань янголом-охоронцем для дитини», що досить символічно, оскільки розбудова процвітаючої демократичної держави є приорітетним завданням для підростаючого покоління.Розширене засідання кафедри регіональної політики та публічного адміністрування

Відбулося розширене засідання кафедри регіональної політики та публічного адміністрування спільно з кафедрою державознавства та права щодо попереднього розгляду кандидатської дисертації здобувача кафедри четвертого року навчання без відриву від виробництва Ясиневича С.Л. на тему "Механізми формування суспільних медіа ресурсів в контексті розвитку громадського суспільства» за спеціальністю 25.00.02 - механізми державного управління. Дисертаційне дослідження виконувалося на кафедрі під керівництвом к.держ.упр., доцента Чебана О.І. В межах засідання було ретельно розглянуто матеріали дисертаційного дослідження, надано низку рекомендацій та рекомендовано роботу до подальшого проходження та подання до Спеціалізованої вченої ради.Атмосферність та сучасність – запорука успіху нових українських шкіл м. Южного

Кафедра регіональної політики та публічного адміністрування продовжує профорієнтаційну роботу щодо популяризації спеціальності «Публічне управління та адміністрування» в навчальних закладах Одеської області. Доцент кафедри Василь Чорнолуцький, студентка 1 курсу бакалаврської програми підготовки Тетяна Кулакова та слухачка 2 курсу магістерської програми підготовки Анастасія Рокотянська відвідали загальноосвітні школи м. Южний. Першою школою з якою пощастило познайомитись була Южненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 1. Директор школи Олена Баранецька Григорівна зібрала учнів випускних класів в актовій залі, де представники інституту змогли презентувати ОРІДУ НАДУ при Президентові України та поспілкуватися з учнями, які активно задавали питання та цікавилися можливістю подальшого працевлаштування.Участь у міжнародній конференції у м. Плзень, Чехія.

Доцент кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Князєва О.В. прийняла участь у міжнародній науковій конференції І Середньоєвропейському колоквіумі за темою: «Потенціал етнологічних методів вивчення культурного різнобіччя: середньоєвропейські контексти Євразійських перспектив», який відбувся у м. Плзень, Чехія.
Учасниками конференції були науковці із Чехії, України, Білорусії та Російської Федерації.«ОРІДУ НАДУ» відкриває свої двері для сучасних та креативних випускників шкіл

Кафедра регіональної політики та публічного адміністрування, на чолі завідувача кафедри Пахомовою Тетяною Іванівною, за участі викладачів кафедри доцентів Чорнолуцького Василя Павловича, Чебана Олександра Івановича, Нагорної Ірини Володимирівни та професорів Балабаєвої Зінаїди Василівни та Якубовського Олексія Петровича, а також провідного фахівця кафедри та слухачки магістерської програми Рокотянської Анастасії прийняли активну участь у Дні відкритих дверей в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Під час заходу завідувач кафедри та науково-педагогічні працівники презентували учням загальосвітніх шкіл бакалаврську програму підготовки за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування», детально розповіли про можливості, які відкриваються перед студентами та слухачами нашого інституту у період навчання, а також побажали майбутнім абітурієнтам пройти шлях від бакалавра до аспіранта, від студента до міністра.


В школах Білгород-Дністровщини креативні та натхненні випускники!

Кафедра регіональної політики та публічного адміністрування продовжує проведення роботи щодо популяризації спеціальності «Публічне управління та адміністрування» в навчальних закладах Одеської області. Доцент кафедри Василь Чорнолуцький, студентка 1 курсу бакалаврської програми підготовки Вікторія Папач та слухачка 2 курсу магістерської програми підготовки Анастасія Рокотянська відвідали Шабську об’єднану територіальну громаду та місто Білгород-Дністровський, де зустрілися з учнями 10-11 класів Бритівської ЗОШ та Шабського закладу загальної середньої освіти І - ІІІ ступенів, Шабського навчально-виховного комплексу ЗОШ І-ІІІ ступенів – гімназія ім. Ярослава Мудрого та Білгород-Дністровського економіко-правового коледжу.


Проведення семінарського заняття для слухачів 2 курсу заочної форми навчання за темою «Планування виборчої кампанії»

У рамках моніторингу якості забезпечення освітнього процесу 06 листопада 2018 року директор інституту Іжа М.М. відвідав семінарське заняття доцента кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Князєвої О.В. з дисципліни Місцеві вибори та кадрове забезпечення органів місцевого самоврядування за темою: «Планування виборчої кампанії». Під час заняття слухачі 2 курсу заочної форми навчання спеціалізації «Місцеве самоврядування» обговорили наступні питання:
- розробка концепції виборчої кампанії (докладала Бобрик Я.А.);
- визначення цільової аудиторії (докладала Каргунова Ю.В.);
- визначення лозунгів кампанії (Бобрик Я.А. та Григорєва О.Ю. підготували презентацію з аналізом лозунгів різних політичних партій України);
- постановка цілей та стратегічне планування (докладала Іванченко К.Є.).
По закінченню обговорення було проведено ділову гру: «Стратегія місцевих виборів». За результатами відвідування семінарського заняття було оцінено методику проведення та рівень педагогічної майстерності викладача.


Участь доцента кафедри у міжнародній науково-практичній конференції у Молдові

Доцент кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Князєва О.В. взяла участь у міжнародній науково-практичній конференції «Транскордонне співробітництво: перспективи, проблеми, рішення», яку відвідали науковці Молдови, Польщі, Києва, Харківа, Одеси, Запоріжжя, Миколаїва, Херсона. 17 жовтня Князєва О.В. виступила з докладом: «Ставлення до мігрантів в Європі та Украіїні: порівняльний аналіз (за даними ESS 2012, 2016 рр.)».


Робота секції №1 Розвиток системи регіонального управління в умовах децентралізації

У рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції за міжнародною участю «Реформування публічного управління та адміністрування: теорія, практика, міжнародний досвід» було проведено секцію на якій виступила завідувач кафедри Пахомова Т.І. з цікавим висвітленням теми використання дизайн-мислення в управлінні містом на засадах концепції розумного міста. Також на секції виступили доценти кафедри Князєва О.В. розкривши роль соціологічних досліджень у процесі децентралізації та Чебан О.І., який представ дослідження принципу субсидіарності на місцевому рівні. Активну участь в роботі секції прийняли аспіранти кафедри та слухачі 2 курсу денної та заочної форми навчання спеціалізації «Місцевого самоврядування», виступили с доповідями Рогульський О.І. з темою: «Роль не державних суб’єктів освітньої діяльності при здійснені професійного навчання службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування в умовах децентралізації», Тетерін К.Ю. з темою: «Проблеми в державному управлінні і нові підходи в їх вирішенні», зробивши акценти на наданні послуг та Чайка А.В. проаналізувавши законодавство у сфері благоустрою населених пунктів. Усі доповіді визвали активні обговорення та цікаві дискусії.


Участь у німецько-українському семінарі «Якість і забезпечення якості у вищій освіті»

З 22 по 26 жовтня 2018 року завідувач кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Пахомова Т.І. та доценти кафедри Нагорна І.В. та Матвєєнко І.В. взяли участь у семінарі «Якість і забезпечення якості у вищій освіті». Зазначений семінар проходив на базі в ОРІДУ НАДУ при Президентові України в рамках проекту щодо впровадження бакалаврської програми з публічного управління та адміністрування. Проект було реалізовано протягом 2016-2018 рр. за підтримки Німецько-Української школи врядування (НУШВ) та фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).


Чорноморськ – місто амбіційних та талановитих школярів

Кафедра регіональної політики та публічного адміністрування продовжує профорієнтаційну роботу щодо популяризації спеціальності «Публічне управління та адміністрування» в навчальних закладах Одеської області. Доцент кафедри Чорнолуцький Василь Павлович, студентка 1 курсу бакалаврської програми підготовки Кулакова Тетяна та слухачка 2 курсу магістерської програми підготовки Рокотянська Анастасія відвідали загальноосвітні школи м. Чорноморськ. Ознайомили майбутніх абітурієнтів з переліком управлінських спеціальностей, які вони можуть здобути, перспективою проходження стажування в провідних країнах світу та широким колом можливостей по проживанню та організації дозвілля, що відкриватимуться перед майбутніми студентами. Цікаві та змістовні діалоги відбулися з тими одинадцятикласниками, які в майбутньому бачать себе керівниками, експертами в питаннях державної влади, місцевого самоврядування та управлінцями сфери бізнесу.


Засідання кафедри регіональної політики та публічного адміністрування

Відбулося чергове засідання кафедри регіональної політики та публічного адміністрування на якому розглядалися наступні питання: про план роботи кафедри на 2018-2019 н.р.; щодо участі викладачів кафедри у підготовці та проведенні щорічної Всеукраїнської науково-практичної конференції, яка відбудеться 26 жовтня 2018 року; щодо проведення профорієнтаційної роботи в навчальних закладах, установах публічної влади і районах Одеси, Одеської області у відповідності із Пріоритетами ОРІДУ НАДУ; про стан виконання плану видань науково-методичної літератури на 2017-2018н.р, а також відбувся розгляд та затвердження кваліфікаційних завдань до екзаменаційних білетів для слухачів спеціалізації "Місцеве самоврядування".


Перегляд найпопулярнішої класичної комедії «За двома зайцями»

Студенти 1 курсу факультету публічного управління та адміністрування 19 жовтня 2018 року відвідали Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька. Святковий захід організовано кафедрами української та іноземних мов і регіональної політики та публічного адміністрування. Група студентів інституту спільно з науково-педагогічними працівниками: Пахомовою Т.І. та Стойковою Г.Г. відвідали одну з найпопулярніших українських класичних комедій «За двома зайцями». Вистава поринула глядачів в атмосферу авантюрного дійства, протягом усієї вистави глядачів супроводжувала святкова атмосфера, чудова гра талановитих акторів театру, прекрасна музика, пісні та танці, що виконувалися артистами у супроводі оркестру.


Знайомство з першою публічною книгозбірнею України

Студенти першого курсу бакалаврської програми підготовки факультету «Публічного управління та адміністрування» разом з куратором та доцентом кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Князєвою Оленою Володимирівною відвідали Одеську національну наукову бібліотеку. Це перша публічна книгозбірня України, відкриття якої поклало початок заснуванню публічних бібліотек в Україні. Студенти отримали можливість ознайомитись з історією бібліотеки, її можливостями, відділами та правилами користування, відвідати просторі читацькі зали та скористатись послугами інтернет-центру. Також вони мали можливість оформити безкоштовні читацькі квитки та ознайомитися з інформаційним простором бібліотеки, який допомагатиме їм у подальшому навчанні.


Знайомство з першою публічною книгозбірнею України

Студенти першого курсу бакалаврської програми підготовки факультету «Публічного управління та адміністрування» разом з куратором та доцентом кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Князєвою Оленою Володимирівною відвідали Одеську національну наукову бібліотеку. Це перша публічна книгозбірня України, відкриття якої поклало початок заснуванню публічних бібліотек в Україні. Студенти отримали можливість ознайомитись з історією бібліотеки, її можливостями, відділами та правилами користування, відвідати просторі читацькі зали та скористатись послугами інтернет-центру. Також вони мали можливість оформити безкоштовні читацькі квитки та ознайомитися з інформаційним простором бібліотеки, який допомагатиме їм у подальшому навчанні.


Відкрита лекція професора кафедри Е.В. Мамонтової

09 жовтня 2018 р. відбулася відкрита лекція з дисципліни «Історія України, української культури та державотворення» для бакалаврів І курсу денної форми навчання спеціальності «Публічне управління та адміністрування». Лекцію прочитала доктор політичних наук, професор, професор кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Елла Вікторівна Мамонтова. Лекцію було присвячено одному із найцікавіших періодів вітчизняної історії – перебуванню Українських земель у складі Великого князівства Литовського та Польщі. (ХІV – ХVІ ст.).Вперше на спеціалізації «Місцеве самоврядування», підготовка якої забезпечується кафедрою регіональної політики та публічного адміністрування, розпочалися заняття на заочній формі навчання з елементами дистанційної. Завідувач кафедри професор Т.І. Пахомова зустрілася зі слухачами, відповіла на питання щодо дисциплін спеціалізації та побажала успіхів у навчанні.Участь в міжнароднiй науковiй конференції

Доцент кафедри регіональної політики та публічного адміністрування, кандидат соціологічних наук Олена Князєва виступила з доповіддю: «Контент-аналіз масових історичних джерел: методика, техніка, результат» (за результатами конент-аналізу «Господарьских книг» болгарських селищ Буджака середини ХХ століття) на засіданні секції «Крос-культурність в історичний динаміці», яка пройшла в рамках міжнародної наукової конференції «Археологія, етнологія та охорона культурної спадщини південно-східної Европи» (Одеса, 27-29 вересня 2018р.)


Звітування аспірантів та докторантів кафедри

Відбувалося чергове засідання кафедри регіональної політики та публічного адміністрування (далі – РППА) на якому аспіранти денної форми першого року навчання Рогульський О.І., заочної форми першого року навчання Степаненко О.М., заочної форми другого року навчання Кулешов В.В. та Пушкаревський С.В., вечірньої форми другого року навчання Пономарьов В.В. та Тетерін К.Ю., другого року без відриву від виробництва Мурзіна Т.А. та третього року без відриву від виробництва Гулєвич А.Ю., здобувач Ясиневич С.Л. та докторант першого року підготовки Яковлева Л.І. кафедри РППА звітували про виконання індивідуального плану наукової роботи за період навчання в аспірантурі та докторантурі Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.
За результатами засідання кафедри аспіранти та докторанти успішно захистили свої звіти.


Стажування случахів денної форми навчання спеціалізації "Місцеве самоврядування"

Під час літнього періоду слухачі другого курсу денної форми навчання спеціалізації «Місцеве самоврядування» проходили стажування в центральних органах виконавчої влади та в органах місцевого самоврядування. Черних Ю.В. пройшла стажування у Апараті Верховної Ради України, секретаріаті Комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, Чайка А.В. ознайомилась з роботою Управління благоустрою територій та комунального обслуговування Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Маківничук К.І. стажувалася в Департаменті економічної політики та стратегічного планування Одеської обласної державної адміністрації, Рокотянська А.С. отримала необхідні навички та вміння під час проходження стажування у Департаменті надання адміністративних послуг Одеської міської ради, Литвинюк Є.І. працював у загальному відділі Південного територіального квартирно-експлуатаційного управління, Ротар М.М. стажувався в Управлінні розвитку та інвестицій Роздільнянської районнної державної адміністрації, Рибченко Р.В. пройшов стажування в Авангардівській селещній раді Овідіопольського району Одеської області.
За результатами стажування слухачі успішно захистили звіти під час засідання кафедри.


Тренінг протидії корупції в Україні «Взаємодія!»

Завідувач кафедри регіональної політики і публічного адміністрування Т.І.Пахомовою разом із завідувачем кафедри української та іноземних мов Н.М.Колісніченко взяли участь у тренінгу, що виконується Transparency International Україна завдяки підтримці Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) в рамках проекту «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «Взаємодія!». Програма передбачала таку тематику: роль громадянського суспільства у боротьбі проти корупції: як запобігти вчиненню корупційних діянь; корупція на місцевому рівні: моніторинг розподілу бюджетних коштів та моніторинг виконання проведених робіт; вартість корупції в регіональному розрізі: економічний та соціальний аспекти (на прикладі Одеської області); правові інструменти боротьби з корупцією: практичні аспекти; антикорупційні коаліції: як отримати допомогу на регіональному рівні від міжнародних та неурядових громадських організацій.


6 липня 2018р.На останньому у поточному навчальному році засіданні кафедри 6 червня було підведено підсумки щодо роботи колективу кафедри у 2017-2018 навчальному році та окреслено перспективи на наступний навчальний рік.

Завідувач кафедри, професор Пахомова Т.І. проінформувала викладачів щодо здобуття колективом кафедри 3 місця у конкурсі кафедр інституту та подякувала всім за успішні результати.

Також відбулося обговорення результатів дисертаційного дослідження здобувача кафедри Ясиневича С.Л. ( науковий керівник – доцент Чебан О.І.). Дисертація була рекомендована до обговорення на розширеному засіданні кафедри у вересні 2018 року.


Літня школа ОРІДУ – TODAIE

В період з 11 по 15 червня 2018 року слухачі спеціалізації «Місцеве самоврядування» Рокотянська А.С. та Чайка А.В. приняли участь в українсько-турецькій літній школі «Місцеве самоврядування та регіональний розвиток: сучасні виклики для Туреччини та України», що проводилась у рамках співпраці з Інститутом Державного Управління Туреччини та Близького Сходу (TODAIE, м. Анкара). Під час заходу слухачі виступили з доповідями на актуальні теми сьогодення, а саме: «Процес об’єднання територіальних громад в Україні» та «Законодавче регулювання сфери благоустрою населених пунктів». По завершенню українсько-турецької літньої школи учасники отримали сертифікати.


Подорож до мальовничого міста Вилково

Після успішного захисту проекту стратегії розвитку сфери туризму Вилківської міської об’єднаної територіальної громади слухачі спеціалізації «Місцеве самоврядування» (далі – МС) вирішили своїми очима побачити мальовничий населений пункт розташований прямо в дельті Дунаю – м. Вилково.


Відвідування кращої сільської об'єднаної територіальної громади Одещини

06 червня 2018 року відбулося практичне заняття з дисципліни Регламенти, процедури і рішення в органах місцевого самоврядування слухачам денної форми навчання спеціалізації «Місцеве самоврядування» в Шабівській об'єднаній територіальній громаді (далі –ОТГ), яке провів доцент кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Чорнолуцький В.П. Під час заняття керуючий справами виконавчого комітету Черватюк Володимир Володимирович ознайомив слухачів з напрямками роботи апарату ОТГ, а саме: здійснення державної реєстрації актів цивільного стану, вчинення нотаріальних дій, забезпечення належного стану автомобільних шляхів, утримання дошкільних навчальних закладів та загальноосвітніх шкіл. В стратегічних цілях розвитку ОТГ – створення умов для розвитку туристичної галузі, залучення нових прибуткових агробізнесів та відкриття центру надання адміністративних послуг. Основна проблема втілення стратегічного плану в життя – це недостатня забезпеченість кваліфікованими кадрами ОТГ. Господарями громади було показано відремонтований корпус з сучасним обладнанням сільської ради, де розташувались фінансовий відділ та служба у справах дітей, а також знаходиться зала засідань. Канікулами та спортивними іграми зустрічала гостей Шабівська загальносвітня школа. Лише минулої осені в с. Салгани відкрився Центр дозвілля молоді з великим стадіоном, спортивним комплексом та залою урочистих подій, куди приїздить молодь з навколишніх сіл. Велике враження на слухачів справила медійно-інформаційна Бритівська загальосвітня школа І-ІІІ ступенів Білгород-Дністровського районну Одеської області, яка працює за новітніми технологіями, приймає участь у всеукраїнських проектах, має сучасне обладнання та неперевершену присадибну територію з фруктовим садом, рослинами з Червоної книги України та місцем для дозвілля учнів. Після видвідин кращої сільської ОТГ Одещини слухачі відвідали ПТК «Шабо» та Білгород- Дністровську фортецю.

Тематичні кейси та заняття з публічної майстерності для майбутніх управлінців

У період з 29 травня по 8 червня 2018 року викладачі кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Пахомова Т.І. та Євстюніна Ю.В. в рамках підготовки майбутніх управлінців провели тематичні кейси та практичні заняття з публічної майстерності для випускників Одеського економічного ліцею та Одеського юридичного ліцею Одеської міської ради. Під час занять практиканти краще познайомитися з програмою підготовки менеджерів, поглибити свої знання в галузі управління та англійської мови за професійним спрямуванням.

Навчальна поїздка до Берліну

В період з 28 по 31 травня 2018 року доцент кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Матвєєнко І.В. та доцент кафедри державознавства і права Львова Є.О. відвідали Берлінську школу економіки та права. Навчальна поїздка до Берліну відбулася в рамках Проекту, який реалізується Німецько-Українською школою врядування (НУШВ) за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ). Під час навчання обговорювались питання міждисциплінарної підготовки державних службовців, проблеми стажування студентів-бакалаврів в органах муніципальної влади, особливості німецького законодавства про державні закупівлі та соціального забезпечення, а також сценарії сприяння європейської співпраці в освіті. Представники регіональних інститутів НАДУ з навчальним візитом відвідали Федеральне міністерство праці та соціальних питань, Адміністративний суд у м.Берлін і взяли участь у дидактичному тренінгу в Берлінському центрі вищої освіти.
За результатами навчання всі учасники отримали сертифікати.

31 травня 2018 року

Слухачі денної форми навчання спеціалізації «Місцеве самоврядування» кафедри регіональної політики та публічного адміністрування ( Литвинюк Є.І., Маківничук К.І., Рокотянська А.С., Ротар М.М.,Чайка А.В., Черних Ю.В.) захистили проект стратегії розвитку сфери туризму Вилківської міської об’єднаної територіальної громади до 2020 року (як форму підсумкового контролю з дисципліни спеціалізації «Децентралізація влади та розвиток місцевого самоврядування»). Під час захисту слухачі продемонстрували гарні знання планування стратегії громади, власними силами сформували паспорт Вилківської міської об’єднаної територіальної громади (далі-ОТГ), здійснили SWOT-аналіз, поставили стратегічні та операційні цілі та завдання, за допомогою додатку Google візуально розробили туристичний маршрут під назвою «Українська Бессарабія» та окреслили індикатори моніторингу провадження стратегії розвитку. Професор, д.н. держ.упр. Пахомова Т.І. за критеріями оцінювання навчального проекту оцінила слухачів.

25 травня 2018 року

Відбулося чергове засідання кафедри регіональної політики та публічного адміністрування на якому розглядалися наступні питання: про проведення профорієнтаційної роботи в навчальних закладах, установах публічної влади і районах Одеси, Одеської області; про організацію набору в аспірантуру; про оновлення методичного забезпечення викладання дисциплін на 2018-2019 навчальний рік; про завдання кафедри по організації стажування слухачів І курсу денної форми навчання спеціальності "Місцеве самоврядування"; щодо оновлення подачі інформації на сайт.

22 травня 2018 року

Науково-педагогічними працівниками кафедри регіональної політики та публічного адміністрування до Дня науки та Дня Європи в Україні було проведено науково-практичний семінар на тему:«Об’єднання територіальних громад: європейський досвід та українська реалізація» за участю слухачів денної та заочної форми навчання спеціалізації «Місцеве самоврядування». Під час семінару було розвернуто дискусію з питань децентралізації влади в Україні, адміністративно-територіальної реформи та фінансової складової в об’єднаних територіальних громадах.

22 травня 2018 року

Відбувся науково-методичний семінар для аспірантів, слухачів та науково-педагогічних працівників на тему: «Проблеми демократії: історія та сучасність». Модератором виступив завідувач кафедри політології Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, д.філос.н., професор, академік Попков В.В. Захід було організовано за підтримки наукового товариства студентів, слухачів, аспірантів, докторантів і молодих вчених та кафедри регіональної політики та публічного адміністрування в рамках Дня науки.

17 травня 2018 року

Від щирого серця поздоровляємо аспірантку кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Ганну Нагорну з отриманням наукового звання кандидата наук з державного управління.7-11 травня 2018 року

Слухачі денної форми навчання спеціалізації «Місцеве самоврядування» кафедри регіональної політики та публічного адміністрування разом з першим заступником директора інституту Миколою Поповим та деканом факультету публічного управління та адміністрування Ігорем Куспляком прийняли участь у семінарі на тему «Державне управління в Польщі – завдання та обов’язки», який проходив у Національній школі публічного адміністрування ім. Леха Качинського (KSAP, м. Варшава).

Доцент кафедри Євстюніна Ю.В. взяла участь у польсько-українській правовій весняній школі на базі Університету міста Білясток в Польщі

У період з 16 по 22 квітня 2018 року доцент кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Ю.В. Євстюніна у складі групи представників інституту пройшла навчання у польсько-українській правовій весняній школі на базі Університету міста Білясток. Протягом тижня учасники заходу вивчали конституційне, європейське, адміністративне, цивільне та трудове право на базі Факультету права університету, ознайомилися з особливостями організації освітнього процесу, навчально-методичним забезпеченням, науковими виданнями, а також діяльністю студентського самоврядування в одному з провідних університетів Польщі.

13 квітня 2018 року

Відбувалося чергове засідання кафедри регіональної політики та публічного адміністрування (далі – РППА) на якому аспіранти денної форми першого року навчання Рогульський О.І., заочної форми першого року навчання Степаненко О.М., заочної форми другого року навчання Кулешов В.В. та Пушкаревський С.В., вечірньої форми другого року навчання Пономарьов В.В. та Тетерін К.Ю., другого року без відриву від виробництва Мурзіна Т.А. та третього року без відриву від виробництва Гулєвич А.Ю., здобувач Ясиневич С.Л. та докторант першого року підготовки Яковлева Л.І. кафедри РППА звітували про виконання індивідуального плану наукової роботи за період навчання в аспірантурі та докторантурі Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.


04 квітня 2018 року

Навчально-педагогічні працівники кафедри регіональної політики та публічного адміністрування разом зі слухачами 1 курсу денної форми навчання факультету Публічного управління та адміністрування прийняли участь у прибиранні внутрішнього двору території інституту.
03 квітня 2018 року

Професор кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Балабаєва З.В. та доцент кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Чорнолуцький В.П. провели виїзні практичні заняття з дисциплін Демократія участі та комунікації в органах місцевого самоврядування відповідно до теми «Комунікативний інструментарій демократії участі» та Регламенти, процедури і рішення в органах місцевого самоврядування відповідно до теми «Різновиди регламентів: технічні та технологічні» слухачам 9 групи ІІ курсу заочної форми навчання факультету Публічного управління та адміністрування спеціалізації «Місцеве самоврядування» в ПАТ «Чорноморський суднобудівний завод» м. Чорноморськ з метою визначення процедури вирішення технічних та технологічних регламентів на підприємстві та аналізу ступеню залучення громадськості до процесу прийняття управлінських рішень.

24 березня 2018 року

Науково-педагогічні працівники кафедри регіональної політики та публічного адміністрування (далі - РППА) прийняли активну участь у Дні відкритих дверей в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України (далі - ОРІДУ НАДУ). Під час заходу учням загальосвітніх шкіл було презентовано бакалаврські освітні програми за спеціальностями «Публічне управління та адміністрування» та «Менеджмент». У рамках презентації завідувач кафедри РППА Пахомова Тетяна Іванівна провела заняття з безкоштовної освітньої програми "Крок до успіху" за тематикою самоменеджмент. Професорський склад кафедри, в особі директора інституту Іжі Миколи Михайловича та доктора філософських наук Балабаєвої Зінаїди Василівни розкрили зміст причин вступу до ОРІДУ НАДУ, які мають конкурентну спроможність серед інших вузів країни (а саме: унікальність, професійність, успішність, сучасність та родинність), а також підкреслили можливість пройти шлях від бакалавра до аспіранта, від студента до міністра. Доценти кафедри РППА Чебан Олександр Іванович та Чорнолуцький Василь Павлович докладно розповіли майбутнім абітурієнтом про коло можливостей, які відкриваються студентам під час навчання в ОРІДУ НАДУ, підкреслюючи актуальність здобуття освіти в галузі знань Публічне управління та адміністрування та Менеджмент.

22 березня 2018 року

Відбулося чергове засідання кафедри регіональної політики та публічного адміністрування на якому розглядалися наступні питання: про виконання викладачами кафедри індивідуальних планів роботи за І-е півріччя навчального року; щодо результатів моніторингу навчального процесу за перший семестр 2017-2018 н.р.;щодо участі в конкурсі на кращу кафедру за результатами роботи у 2017 році; про проведення профорієнтаційної роботи в навчальних закладах, установах публічної влади і районах Одеси, Одеської області; про оновлення інформації у системі EDBО.

13-16 березня 2018 року

Доценти кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Чебан Олександр Іванович та Чорнолуцький Василь Павлович продовжили роботу в рамках міжнародного проекту «Професіоналізація та стабілізація управління українським комунальним господадрством-ІІ», що реалізується в Національної академії державного управління при Президентові України (м.Київ) за підтримки програми підвищення кваліфікації викладачів-тренерів з питань управління містом. Під час роботи учасники семінару обговорювали пріоритетні завдання підготовки тренерів-консультантів з питань управління містом в Україні, надали рекомендації і пропозиції щодо активізації навчально-консультативної діяльності з підвищення професійного розвитку посадових осіб місцевого самоврядування. У ході комунікативного заходу розглядалися питання реалізації міжнародної програми підготовки тренерів та консультантів у сфері управління містом в Україні: завдання та перспективи; особливості методики підготовки тренерів-консультантів з питань управління містом викладачами Університету прикладного менеджменту тощо. Окрім того, учасники презентували структуру навчально-практичного посібника щодо консультативної діяльності з підвищення професійного розвитку посадових осіб місцевого самоврядування.

12-14 березня 2018 року

Науково-педагогічні працівники кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Пахомова Т.І., Нагорна І.В., Матвєєнко І.В. разом з доцентом кафедри державознавства і права Львовою Є.О. взяли участь у роботі дидактичного семінару за міжнародною участю в рамках проекту щодо впровадження Бакалаврської Програми з публічного управління та адміністрування який проходив у Дніпропетровському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Проект реалізується Німецько-Українською школою врядування (НУШВ) за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ). Семінар має на меті представити викладачам регіональних інститутів мережі НАДУ новий зміст та методологію Бакалаврської Програми з публічного управління та адміністрування. Досвід розробки та впровадження бакалаврських програм з публічного управління та адміністрування ФРН представляють німецькі експерти Генріх Букер-Гартнер, професор, віце-президент Німецько-української школи врядування, експерт з публічного адміністрування; Томеріус Стефан, професор, експерт з публічного/адміністративного права; Кнаппе Роберт, професор, декан факультету публічного адміністрування, експерт з публічного управління.

28 лютого 2018 року

Сьогодні відбулася урочиста церемонія вручення дипломів останніх в історії Магістрів державного управління за спеціальністю «Місцеве самоврядування», спеціалізації «Організація місцевого самоврядування». Слухачі 3-го курсу заочної форми навчання отримали чотири диплома з відзнакою, вітаємо Липач О.О., Петльовану С.Д., Узського І.В. та Шиманську Г.А. з високими досягненнями у навчанні. Однак, присвоєння кваліфікації магістра державного управління заслуговують усі без винятку слухачі цієї спеціалізації, які успішно склали державні іспити та захистили свої магістерські роботи.

23 лютого 2018 року

Аспірант кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Олег Рогульський взяв участь у міжнародній конференції «Внесок молодих дослідників у розвиток публічного управління», що відбувалася Академії публічного управління Республіки Молдова. Дана конференція, яка щорічно проводиться кафедрою наук управління Академії, об’єднала молодих вчених з різних вишів Молдови та зарубіжних країн. Під час конференції Олег Рогульський виступив на секційному засіданні з доповіддю на тему: «Підготовка публічних службовців на основі компетентнісного підходу». Після завершення конференції перший проректор Академії публічного управління Андрій Гроза та завідувач кафедри наук управління – керівник оргкомітету Анжела Зеленські висловили подяку усім доповідачам та урочисто вручили сертифікати іноземним гостям. Іон Дульські провів для представників нашого інституту екскурсію навчальним корпусом, під час якої вони мали можливість відвідати музейну експозицію, актову залу, залу засідань Вченої ради, кафедру юридичних наук, структурні підрозділи та навчальні аудиторії. Також під час перебування у Кишиневі представники інституту ознайомились із визначними місцями столиці Молдови, відвідали Національний історичний музей та виносховище підприємства «Мілештій Мічь».

20 лютого 2018 року

Відбувся захист магістерських робіт слухачів 2-го курсу денної форми навчання спеціальності «Публічне управління та адміністрування», спеціалізації «Місцеве самоврядування». Під час захисту слухачі презентували свої магістерські роботи, підкреслюючи їх актуальність, висловили новизну та надали пропозиції щодо вдосконалення державної регіональної політики в умовах децентралізації. Найбільш цікавими темами виявилися: «Шляхи надання адміністративних послуг як складова секторальної децентралізації» (Сервецька М.П.), «Співробітництво територіальних громад в Україні: стан та перспективи розвитку» ( Кляуз Т.В.), «Створення сприятливих умов для активізації об’єднання територіальних громад» (Демедюк Ю.Г.) та «Реалізація кадрової політики на місцевому рівні: шляхи вдосконалення» (Кітаєва Т.В.).

16 лютого 2018 року

Розпочалася державна атестація слухачів 2 курсу денної форми навчання спеціальності «Публічне управління та адміністрування» спеціалізації «Місцеве самоврядування». Під час складання іспиту слухачі показали високий рівень знань з провідних дисциплін курсу, аргументовано відповідали на додаткові питання членів комісії, висловлювали своє бачення щодо реалізації державної регіональної політики, проведення виборів у новостворених об’єднаних територіальних громадах, дотримання принципу верховенства права в судових і правоохоронних органах, а також формування місцевих фінансів в контексті децентралізації. Державна екзаменаційна комісія привітала слухачів з успішним складанням державних іспитів та наголосила на відповідальному ставленні до підготовки магістерських робіт до захисту.

12 лютого 2018 року

Відбулося чергове засідання кафедри регіональної політики та публічного адміністрування на якому пройшов попередній захист магістерських робіт слухачів 2-го курсу денної форми навчання спеціальності «Публічне управління та адміністрування» спеціалізації «Місцеве самоврядування». Під час попереднього захисту слухачам вдалося виступити з доповідями, в яких вони розкрили актуальність, мету, завдання та висновки своїх наукових досліджень. Викладачі кафедри вказали на зауваження, які виникали під час прослуховування доповідей, а саме: формулювання мети магістерських робіт, термінології, яка потребує тлумачення, звернули увагу на питання, які виникають відносно тем робіт та рекомендували слухачам скоротити свої виступи щоб вони могли дотриматися регламенту виступу та укластися у відведений час.

08-09 лютого 2018 року

Відбувся захист магістерських робіт слухачів 3-го курсу заочної форми навчання галузі знань «Державне управління» за спеціальністю «Місцеве самоврядування», спеціалізації «Організація місцевого самоврядування». Під час захисту слухачі презентували свої наукові роботи, підкреслюючи їх актуальність, висловили новизну та надали пропозиції щодо вдосконалення державної та регіональної політики в умовах децентралізації. Найбільш цікавими темами виявилися: «Впровадження е-освіти в Україні: шляхи та перспективи розвитку» (Бузаджи С.О.), «Розвиток туристичної галузі регіону в умовах децентралізації (на прикладі Одеської області)» (Древова К.С.), «Механізми взаємодії держави, органів місцевого самоврядування та бізнесу у вирішенні питань енергозабезпечення об’єднаних територіальних громад» (Узскій І.В.), «Управління земельними ресурсами в умовах децентралізації в Україні» (Шиманська Г.А.) та «Соціокультурні кластери як інструмент розвитку самодостатніх територіальних громад» (Петльована С.Д.). Під час обговорення результатів захисту магістерських робіт заступник голови державної екзаменаційної комісії Іжа Микола Михайлович наголосив на гарній підготовці слухачів до державної атестації, побажав успіхів та використання набутих знань у повсякденній праці.

02-03 лютого 2018 року

Розпочала роботу державна екзаменаційна комісія (далі- ДЕК) № 3 по прийому державних екзаменів і захисту магістерських робіт у складі голови ДЕК - Дімчогло Ю.Д., заступника голови Одеської обласної ради, заступника голови комісії – Іжі М.М., д.політ.н., професор, директора Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України (далі- ОРІДУ НАДУ), членів комісії – Саханєнка С.Є., д.держ.упр., професора, професора кафедри публічного управління та регіоналістики ОРІДУ НАДУ, Пахомової Т.І. – д.держ.упр., професора, завідувача кафедри регіональної політики та публічного адміністрування ОРІДУ НАДУ, екзаменаторів – Голинської О.В., к.держ.упр., доцента, доцента кафедри економічної та фінансової політики ОРІДУ НАДУ, Білорусова С.Г., к.т.н., доцента, доцента кафедри державознавства і права, секретаря комісії – Рокотянської А.С., методиста кафедри регіональної політики та публічного адміністрування ОРІДУ НАДУ. За підсумками перших двох днів прийому державних екзаменів слухачі 3 курсу заочної форми навчання галузі знань «Державне управління» за спеціальністю «Місцеве самоврядування», спеціалізації «Організація місцевого самоврядування» показали високий рівень знань з провідних дисциплін курсу, аргументовано відповідали на додаткові питання членів комісії, підтверджуючи свої теоретичні знання практичними навиками роботи у галузі місцевого самоврядування.

23-27 січня 2018 року

Доцент кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Євстюніна Ю.В. та методист кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Рокотянська А.С. прийняли участь в німецько-українському студентському семінарі «Україна: конфлікти, криза та реформи». Захід проводився спільно з Берлінською школою економіки і права (ФРН) за участі слухачів та студентів українського вишу та німецького навчального закладу-партнеру. Під час семінару, робочою мовою якого була англійська, учасники презентували доповіді та брали участь у дискусіях з широкого кола актуальних питань, серед яких: забезпечення свободи слова, децентралізація, боротьба з корупцією, фінансування політичних партій, тощо. В рамках візиту представники німецького закладу дізналися про історію створення та основні напрями діяльності вишу та відвідали кафедру регіональної політики та публічного адміністрування. По закінченню семінару всі учасники отримали відповідні сертифікати.

Архів новин