Написати листа
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ОДЕСЬКА ПОЛІТЕХНІКА» ENG
Людям із порушенням зору (Тестова система)
З метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об’єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року - лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору, 21 листопада установлено Днем Гідності та Свободи згідно Указу Президента України № 872/2014.
Це саме той день, коли у 2004 році почалася «Помаранчева революція», в 2013 - вийшли перші протестувальники, які були незадоволені відходом політичного керівництва країни від законодавчо закріпленого курсу на європейську інтеграцію та подальшою протидією цьому курсу. Події на Майдані сколихнули світ, докорінно змінили українську історію та світогляд мільйонів українців. Революція Гідності пробудила українців, змусила їх поважати себе, викликала у мільйонів людей почуття національної гідності, гордості, самоідентифікації з поняттям «громадянин України».
Нехай це свято наповнить серця гордістю за нашу державу, прагненням до єдності та порозуміння, а плідна праця буде запорукою щасливого майбутнього! Ми віримо, що скоро в нашій країні запанує мир, спокій і щастя. І щодня маємо пам'ятати про тих, хто віддав своє життя за кращу Україну — за таку Україну, про яку усі ми мріємо...