Написати листа
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ОДЕСЬКА ПОЛІТЕХНІКА» ENG
Людям із порушенням зору (Тестова система)
З 20 по 22 жовтня 2016 року у румунському місті Констанца на базі Університету «Андреа Шагуна» відбулася міжнародна конференція «Безпека та стабільність на Чорному морі». Одещину представляли директор ОРІДУ НАДУ при Президентові України професор М. М. Іжа, відомий український політик, народний депутат III,VI та VII скликань С. Р. Гриневецький, завідувач кафедри української та іноземних мов ОРІДУ НАДУ при Президентові України доцент Н.М. Колісніченко.
На конференції обговорювалися питання, що стосуються стабільності, безпеки і співробітництва в регіоні Чорного моря, з огляду на стратегічне політичне, економічне і військове значення регіону та останніх подій в Європі, на Близькому Сході і в Азії.
У своїй доповіді М.М. Іжа зазначив, що складність взаємодії політичних та економічних факторів у Чорноморському регіоні в останні десятиліття, сила їх впливу на економіку, зовнішню політику й безпеку України та інших держав свідчить про високий ступінь актуальності тематики конференції. Микола Михайлович підкреслив, що реалізація задекларованих в Україні реформ можлива за умови належного кадрового забезпечення органів публічної влади на всіх рівнях. У цьому контексті вкрай важливим завданням стає удосконалення системи безперервного професійного навчання державних службовців. Враховуючи євроінтеграційний вектор України, особливе значення набуває співробітництво інституту з європейськими установами.
Гриневецький С. Р., який у період роботи на посаді голови Одеської обласної державної адміністрації особисто підтримував розвиток співробітництва області з європейськими регіонами, зокрема у форматі Асамблеї європейських регіонів, у своїй доповіді наголосив на питаннях безпеки і стабільності в регіоні Чорного моря, які сьогодні є на порядку денному провідних світових гравців. Сергій Рафаїлович проаналізував основні економічні втрати Чорноморського регіону за останні два роки і вказав на необхідність інвестиційної привабливості регіону в цілому, його транзитного та туристичного потенціалу.
Серед спікерів конференції були: професор Ф. Кроулі (Університет Джорджа Вашингтона, США); професор А. Папарі, президент Університету «Андреа Шагуна» (Румунія); Д. Дунгасіуіс, румунський соціолог, директор Інституту політичних наук та міжнародних відносин Румунської академії, президент Чорноморського фонду Румунії; Ю. Фота, директор Національного коледжу розвідки (Румунія); професор О. Балан, ректор Академії публічного управління Республіки Молдова (м. Кишинів), професор А. Хаджиєв, генеральний секретар Парламентської Асамблеї Чорноморської Економічної Співпраці; професор Месут Озкан, директор Дипломатичної академії у м. Анкара (Туреччина) та інші.
Для учасників конференції було дуже цікаво безпосередньо вивчити досвід Румунії як країни – члена Європейського Союзу у сфері забезпечення державного управління за європейськими стандартами, ознайомитися з практиками підготовки управлінських кадрів.
Фотогалерея додається.