Написати листа
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ОДЕСЬКА ПОЛІТЕХНІКА» ENG
Людям із порушенням зору (Тестова система)

Кафедра публічного управління та регіоналістики

Новини

Загальна характеристика

Науково-педагогічні працівники

Навчально-методична діяльність

Наукова школа

Наукова діяльність

Експертна діяльність

Знакові події та досягнення

Науково-комунікативні заходи

Наукова Інтернет-конференція за міжнародною участю для аспірантів та докторантів

Співпраця з громадськими утвореннями



Наукова діяльність



ОСНОВНІ НАУКОВІ РЕЗУЛЬТАТИ



Вид та назва наукової роботи

Основні результати

2019-2022 рр

Бюджетна науково-дослідна робота

«Реінжиніринг управлінських процесів та управлінські інновації в органах публічної влади на регіональному рівні в умовах децентралізації» У результаті виконання НДР найбільш важливими науковими результатами, що відображають ступінь та характер новизни У НДР буде:

вперше:
  • створено банк інноваційних технологій в органах публічної влади на регіональному рівні;
  • проведено управлінський експеримент «Інноваційна громада».
удосконалено:
  • понятійно-категоріальний апарат інноваційного управління;
  • систему моніторингу ефективності інновацій в органах публічної влади на регіональному рівні;
набуде подальшого розвитку:
  • механізми впровадження інновацій в процес регіонального та муніципального управління;
  • систематизація процесів реінжинірингу за глибиною, видами органів публічної влади, сферами управлінської діяльності.

2020 рр

Госпдоговірна науково-дослідна робота

«Забезпечення сталого розвитку територіальних громад: кращі практики Вінницької міської ради» Результати НДР та їх новизна. За результатами науково-дослідницької роботи теоретично обґрунтовано особливості, проблеми та пріоритетні напрямки реалізації управлінських рішень у Вінницькій міській об’єднаній територіальній громаді; здійснено структуризацію основних проблем територіальних громад та впливу феномену лідерства (управлінської команди) на формування управлінських підходів до відповідального прийняття управлінських рішень; визначено пріоритетні напрями відповідальних управлінських рішень (на прикладі Вінницької міської ОТГ), що сприяють всебічному розвитку територіальної громади. З метою розповсюдження інформації про успішні зразки місцевого самоврядування у Вінницькій міській ОТГ серед міських територіальних громад України та сприяння громадському визнанню відповідного досвіду, розроблено інформаційний буклет та навчальний посібник «Вінниця – місто ідей: кращі практики з успішного вирішення проблем громади» з описом кращих практик для практичного використання в діяльності органів публічної влади

2016-2019 рр

Бюджетна науково-дослідна робота

Багаторівневе управління (multilevel governance) регіональним розвитком в контексті модернізації публічної влади в Україні Основна наукова новизна НДР полягає у поглибленні теоретичних засад багаторівневого управління у системі публічного управління та обґрунтування наукових висновків і пропозицій щодо упорядкування механізмів, інструментів, процедур та форм багаторівневого управління на регіональному рівні в процесі реформи децентралізації державного управління України
  • Досліджено науково-методологічні засади та зміст багаторівневого управління у системі публічного управління в умовах модернізації публічної влади в Україні.
  • Узагальнено вітчизняний та зарубіжний досвід багаторівневого управління у системі публічного управління на регіональному рівні; визначено шляхи модернізації публічної влади з урахуванням особливостей функціонування рівнів multilevel governance.
  • Розкрито складові механізму багаторівневого управління у системі публічного управління на регіональному рівні.
  • Розроблено модель багаторівневого управління регіональним розвитком; обґрунтувано висновки і пропозиції щодо можливих шляхів впровадження багаторівневого управління регіональним розвитком.

Госпдоговірна науково-дослідна робота

«Особливості реалізації політики децентралізації на рівні малих міст (на прикладі м. Гола Пристань)» Розроблено комплекс стратегічно орієнтованих та економічно-обґрунтованих заходів, спрямованих на реалізацію політики децентралізації на рівні малих міст.
  • Проаналізовано особливості, проблеми та пріоритетні напрямки реалізації політики децентралізації на рівні малих міст;
  • Структуровано основні проблеми реалізації політики децентралізації на рівні малих міст;
  • Визначено пріоритетні напрями реалізації політики децентралізації на рівні малих міст (на прикладі м. Гола Пристань).

2015-2016 рр

Бюджетна науково-дослідна робота

Механізми горизонтальної взаємодії в системі публічного управління в умовах децентралізації влади Обґрунтувано теоретичні засади механізмів горизонтальної взаємодії у системі публічного управління та розробці рекомендацій щодо вдосконалення цих механізмів в умовах децентралізації влади та реформування публічної адміністрації.

2015 рік

Госпдоговірні науково-дослідні роботи

Пріоритети стратегії регіонального розвитку: особливості реалізації на прикладі Херсонської області Теоретично обґрунтовано пріоритети стратегії регіонального розвитку та визначено рекомендації щодо їх реалізації органами публічної влади Херсонської області.
  • Рекомендації щодо реалізації стратегії регіонального розвитку органами публічної влади Херсонської області.
  • З метою покращення професійного навчання службовців органів публічного управління, в рамках НДР, розроблено та апробовано тренінг «Стратегічне планування».
Бенчмаркінг системи надання адміністративних послуг в Одеській області в контексті європейських принципів доброго врядування Визначено рівень організації процесу надання адміністративних послуг – за допомогою застосування інструменту бенчмаркінгу – в Одеській області у порівнянні з іншими регіонами України та розробити пропозиції з удосконалення системи надання адміністративних послуг.
  • Визначено кращі практики надання адміністративних послуг, які можуть бути використані в діяльності органів публічної влади Одеської області.
  • Розроблено типові переліки адміністративних послуг, що повинні надаватись місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування, а також уніфіковані структури представлення інформації з цих питань на відповідних інтернет-ресурсах.
  • Розроблено пропозиції з удосконалення системи надання адміністративних послуг

2014 р.

ово-дослідні роботи

Реалізація окремих пріоритетів комплексного розвитку регіону: науково-методичний супровід” Обґрунтовано рекомендації науково-методичного супроводу реалізації визначених пріоритетів комплексного розвитку регіону та визначення умов їх впровадження в практику діяльності органів публічної влади.
  • Науково-методичні рекомендації щодо реалізації визначених пріоритетів комплексного розвитку регіону.
  • Підготовка та проведення науково-практичного семінару на тему: «Пріоритети комплексного розвитку регіону» для представників органів публічної влади з питань реалізації пріоритетів комплексного розвитку регіону.
Захід проведено 05 червня 2014 року на базі Херсонського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, керівників державних підприємств, установ і організацій (м. Херсон, пл. Свободи, 1).

2011-2012 рр.

Бюджетна науково-дослідна робота

Публічно-приватне партнерство як необхідна складова розвитку держави в умовах демократичних реформ Обґрунтувано принципи, функції та організаційні форми публічно-приватного партнерства (далі – ППП) і розроблено на цій основі комплекс механізмів його розвитку в Україні як необхідної складової демократичних перетворень та соціально-економічних реформ.


Звіти про результати науково-дослідних робіт

Звіт за 2014 рік

Звіт за 2015 рік

Звіт за 2016 рік

Звіт за 2017 рік

Звіт за 2018 рік

Звіт за 2019 рік


Тематика наукових досліджень

Захищенні дисертації на кафедрі