Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ ukr eng карта сайту


26 квітня – день Чорнобильської трагедії

У ніч з 25 на 26 квітня 1986 року сталася найбільша техногенна аварія в історії людства - вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС і сумарна радіація ізотопів, викинутих в повітря, була в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі в 1945 році. Лише наступного дня, після того як у Швеції за рівнем радіації визначили, що в Україні мала місце аварія, уряд СРСР повідомив про Чорнобильську трагедію. Перше офіційне повідомлення було зроблено 28 квітня під тиском міжнародної спільноти, але і в ньому майже не повідомлялось про масштаби проблеми. Всі іноземні ЗМІ розповідали про небезпеку, викликану Чорнобильскою аварією, а радянські майже нічого про це не говорили.
Візит до інституту представників французьких навчальних закладів

20 квітня 2017 року ОРІДУ НАДУ при Президентові України відвідали викладачі навчальних закладів департаменту Ендр, регіону Центральна Долина Луари (Франція). Французька делегація перебуває в Україні з навчальним візитом у рамках проекту співпраці між вищими і середніми закладами освіти Одеської області та департаменту Ендр, що триває вже 6 років.
20 квітня 2017 року перший заступник директора М.П. Попов взяв участь у зустрічі Михайлом Георгійовичем Станчевим, завідувачем кафедри нової та новітньої історії Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна

Доктор історичних наук, професор М.Г. Станчев – іноземний член Болгарської академії наук, член Спілки вчених та історичного товариства Республіки Болгарія. Під час зустрічі, яка відбулася у Всеукраїнському центрі болгарської культури, він представив свою унікальну працю «Болгари в Російській імперії, СРСР і СНД. Бібліографічна енциклопедія». Книга присвячена видатним діячам болгарської діаспори в Російській імперії, СРСР, які зробили значний внесок не тільки в історію цих країн, а й звільнену від османського ярма нову Болгарську державу. Автор також представляє біографію сучасних діячів болгарської діаспори в Україні, Росії, Молдові, Казахстані та інших країнах СНД – ті, які жили на початку відродження болгарської ідентичності, і які зробили значний внесок у розвиток країни, де вони живуть і працюють сьогодні. У зустрічі також взяли участь: Антон Іванович Кіссе, народний депутат України, президент Асоціації болгар України; Дімітар Тучков, Генеральний консул Республіки Болгарія в Одесі.Директор інституту М.М. Іжа взяв участь у зустрічі голови Одеської обласної державної адміністрації з керівниками вищих навчальних закладів області

18 квітня 2017 року директор інституту М.М. Іжа взяв участь у зустрічі голови Одеської обласної державної адміністрації М.В. Степанова з керівниками вищих навчальних закладів Одеської області. На зустрічі були розглянуті проблемні питання розвитку вищих навчальних закладів Одеської області та участь ВНЗ регіону у реалізації Стратегічного плану дій голови Одеської обласної державної адміністрації 2017-2019 «Розумний регіон». М.М. Іжа взяв участь у обговоренні розглянутих питань та запропонував голові обласної державної адміністрації спільно ініціювати внесення змін до Закону України «Про державну службу», проекту Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» та розробити проект регіональної кадрової політики. За підсумками зустрічі за дорученням М.М. Іжі підготовлені відповідні пропозиції стосовно співпраці інституту з обласною державною адміністрацією у реалізації Стратегічного плану дій 2017-2019 «Розумний регіон».

З 26 по 28 квітня, з 17 по 19 травня, з 24 по 26 травня 2017 року

В управлінні ПКК ОРІДУ НАДУ при Президентові України заплановано проведення семінарів "Публічні закупівлі в Україні" з навчання спеціалістів у сфері публічних закупівель. Навчання у новому форматі проводять провідні викладачі нашого Інституту, практики та представники майданчиків електронної системи закупівель Prozorro.Представники інституту взяли участь у зустрічі з викладачами навчальних закладів Франції

18 квітня 2017 року в Одеському культурному центр мистецтв та мов «La pipelette» відбулася зустріч з викладачами навчальних закладів департаменту Індра, регіону Центральна Долина Луари (Франція). Французька делегація у складі 7 осіб перебуває в Україні з навчальним візитом, що передбачає відвідання міст Львів та Одеса. Участь у заході взяли представники ОРІДУ НАДУ при Президентові України: завідувач сектору міжнародних зв’язків А. Маєв та доцент кафедри менеджменту організацій Т. Бутенко.
13 квітня 2017 року

Відбувся виїзд робочої групи приймальної комісії інституту до м. Миколаєва для проведення профорієнтаційної роботи. До складу робочої групи увійшли: І.С. Куспляк – в.о. декана факультету державного управління, А.Ю. Гулєвич – начальник відділу прийому, розподілу слухачів та профорієнтаційної роботи, В.І. Насипаний – завідувач сектору дистанційного навчання, відділу інформаційно-телекомунікаційних технологій.
Навчально-методичний семінар "Організація проведення атестації осіб, які претендують на вступ до державної служби, щодо вільного володіння державною мовою" (м.Київ)

Завідувач кафедри української та іноземних мов Н.М.Колісніченко взяла участь у навчально-методичному семінарі, організованому Національним агентством України з питань державної служби спільно з Міністерством освіти і науки України на базі Всеукраїнського центру підвищення кваліфікації державних службовців і посадових осіб місцевого самоврядування.
Директор інституту М.М. Іжа провів засідання Вченої ради ОРІДУ

13 квітня 2017 року директор інституту М.М. Іжа провів чергове засідання Вченої ради.
11 квітня 2017 року

На виконання плану внутрішнього навчання працівників та підвищення кваліфікації державних службовців 11 квітня 2017 року відділом по роботі з персоналом проведено семінар "Засади етичної поведінки працівників вищого навчального закладу". В семінарі взяли участь провідні фахівці структурних підрозділів інституту та методисти кафедр. Перед слухачами семінару виступив кандидат філософських наук, доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування Оганісян М.С. та начальник відділу по роботі з персоналом, кандидат наук з державного управління Толпиго О.Ф. Під час навчання було обговорено низку питань щодо правил комунікації з колегами, структурними підрозділами, слухачами та студентами, відвідувачами інституту. На завершення семінару Оганісян М.С. відповів на запитання слухачів.«В період з 04 по 06 квітня 2017 року в м. Київ відбувся семінар-тренінг "Формування громадянських компетентностей державних службовців", організований Національним агентством України з питань державної служби - бенефіціаром швейцарсько-українського проекту «Розвиток громадянських компетентностей в Україні»

На даному заході Одеський регіональний інститут державного управління Національної академії державного управління при Президентові України представили викладачі інституту: начальник відділу по роботі з персоналом Ольга Толпиго та начальник управління підвищення кваліфікації кадрів ОРІДУ НАДУ при Президентові України Світлана Липовська.З 06 по 07 квітня 2017 року в м. Одеса

Проходив регіональний тренінг “Відкриті дані для державних службовців”. Тренінг організував Український освітній центр реформ (www.cure.org.ua) та Український центр суспільних даних (www.socialdata.org.ua) за фінансуванням Національного фонду на підтримку демократії (NED) та підтримки Державного агентства з питань електронного урядування України. Тренінг спрямовано на підвищення грамотності публічних службовців, які відповідають за збір даних та підготовку до їх публікації у форматі “відкритих даних”.6 березня 2017 року, на базі інституту, розпочав роботу дводенний навчально-практичний семінар ініційований Міністерством аграрної політики та продовольства України за сприянням проекту «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні»

6 березня 2017 року, на базі інституту, розпочав роботу дводенний навчально-практичний семінар на тему: «Державна політика в галузі розвитку сільського господарства та сільських територій в Україні. Застосування Європейських підходів до розвитку сільських територій в українському контексті. Вивчення та поширення кращих практик в Україні». Захід ініційований Міністерством аграрної політики та продовольства України за сприянням проекту «Підтримка впровадження сільськогосподарської та продовольчої політики в Україні».Директор інституту провів індивідуальні зустрічі із завідувачами кафедр

06 квітня 2017 року директор інституту М.М. Іжа провів індивідуальні зустрічі із завідувачами кафедр. На зустрічах були присутні перший заступник директора М.П. Попов, в.о. декана факультету державного управління І.С. Куспляк, декан факультету менеджменту Ю.В. Євстюніна та начальник відділу прийому, розподілу слухачів та профорієнтаційної роботи А.Ю. Гулєвич.

Директор інституту М.М. Іжа
зустрівся з керівником відділення Національної служби посередництва і примирення в Одеській області А.В. Шрамковим

04 квітня 2017 року відбулася робоча зустріч директора інституту М.М. Іжі з керівником відділення Національної служби посередництва і примирення в Одеській області (далі - НСПП) А.В. Шрамковим. На зустрічі обговорено низку питань співпраці закладу з відділенням, зокрема стосовно участі представників НСПП у підвищенні кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування, стажування викладачів та слухачів у відділенні.Директор інституту М.М. Іжа
тепло поздоровив з ювілеєм доцента кафедри європейської інтеграції О.А. Остапенко

27 березня 2017 року директор інституту М.М. Іжа на початку апаратної наради з керівниками структурних підрозділів закладу тепло поздоровив з ювілеєм та вручив цінний подарунок голови Одеської обласної ради – іменний годинник О.А. Остапенко, кандидату військових наук, доценту кафедри європейської інтеграції. Ювіляру також були вручені премії від адміністрації та профспілкового комітету.