Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ ukr eng карта сайту

Новини

15 січня 2018 року

Доцента кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Нагорну Ірину Володимирівну нагородили почесною відзнакою Одеської обласної ради. Від усього колективу кафедри вітаємо Ірину Володимирівну з нагородженням та бажаємо невичерпної творчої енергії, міцного здоров'я, плідної праці та нових професійних досягнень.
28 грудня 2017 року

Відбулося чергове засідання кафедри регіональної політики та публічного адміністрування, на якому розглядалося питання про стан виконання викладачами кафедри Перспективного плану роботи ОРІДУ НАДУ за 2017 рік та напрямки роботи щодо забезпечення особистісного та професійного розвитку викладачів кафедри у відповідності із завданнями Стратегії розвитку НАДУ на 2017-2021рр; обговорювалися заходи по виконанню плану популяризації спеціальності "Публічне управління та адміністрування"та проведення профорієнтаційної роботи в навчальних закладах Одеси, Одеської області щодо вступу на бакалавріат; слухали доповіді наукових керівників щодо результативності та ефективності підготовки аспірантів інституту, а також відбувся захист звітів педагогічної практики аспірантів кафедри другого року навчання.
20 грудня 2017 року

В рамках проведення профорієнтаційної роботи спрямованої на популяризацію спеціальності "Публічне управління та адміністрування" в навчальних закладах Одеси та Одеської області доцент кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Чебан Олександр Іванович провів ряд інтерактивно-інформаційних занять серед випускників загальосвітніх навчальних закладів Захарівського району Одеської області. Під час яких старшокласники дізналися про основні напрямки підготовки бакалаврів та магістрів публічного управління та адміністрування, особливості їх навчання за відповідною спеціальністю, і можливі місцях роботи після випуску з інституту.

Аспірант кафедри «Глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою» Діана Добрій взяла участь в Odessa 5T Investment Promotion Forum. Організаторами даного форуму виступала Одеська міська рада за підтримки Міністерства економічного розвитку та торгівлі України. Обговорювались напрямки партнерства, виявлялися ті можливості, які дозволять Одесі розвиватися і нарощувати інноваційний і технологічний потенціал міста. В ході програми були представлені свіжі ідеї молоді та обговорювались питання в сфері просування міста як вагомого туристичного центру в масштабах України і не тільки. В такому дискусійному питанні Діана Добрій приймала активну участь і надавала своє бачення розвитку міста.

Викладачі та магістранти кафедри “Глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою” організували зустріч з Валентина Корня – PhD, Lector, faculty of juridical, social and political sciences, університету «Нижній Дунай» у м.Галаці, Румунія. Валентина Корня з зацікавленістю прийняла участь у дискусії викладачів та магістрантів з проблем євроатлантичної інтеграції, а також викладач з університету «Нижній Дунай» м.Галац детально розповіла про рідний університет, про їх методи викладання і про участь в програмі Еразмус +. Всі присутні із зацікавленістю слухали виступ Валентини Корні, ставили їй запитання та висловлювали свій погляд на різні проблеми. Від зустрічі отримано безцінний досвід спілкування з викладачем. Завідувач кафедри виразила надію на подальшу співпрацю з румунськими гостями.
12-15 грудня 2017 року

За результатами конкурсного відбору доценти кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Чебан Олександр Іванович та Чорнолуцький Василь Павлович взяли участь у семінарах «Муніципальне самоврядування» та «Фінансування в територіальних громадах», які відбулися в Інституті підвищення кваліфікації керівних кадрів Національної академії державного управління при Президентові України за підтримки програми підвищення кваліфікації викладачів-тренерів з питань управління містом у рамках міжнародного проекту «Професіоналізація та стабілізація управління українським комунальним господадрством-ІІ», що реалізується в Інституті спільно з Федеративною Республікою Німеччини. Під час семінарів почесний професор Німецького університету управлінських наук Гуннар Швартінг, акцентував основну увагу учасників на законодавчій базі, що регулює основи місцевого самоврядування в Німеччині; позиціях місцевих органів влади в федеративній державі; управлінні та постановці задач місцевого органу влади; важливих принципах бюджетної політики та управління економікою, муніципального фінансового планування; особливостях зовнішньої та внутрішньої організації місцевого органу влади; видах муніципальних суверенітетів, планування та регламентів; ключових напрямах, проблемах та факторах успіху міжмуніципального співробітництва, рисах Кодексу публічного корпоративного управління та значенні муніципальних підприємств і компаній в комунальному господарстві. Професор Німецького університету управлінських наук Уве Гохмут розкрив особливості фінансування в територіальних громадах. В рамках заходу учасники проекту обговорювали процеси децентралізації в Україні.
13 грудня 2017 року

У аспірантів денної форми навчання відбувся екзамен з дисципліни «Теоретико-прикладні засади й актуальні проблеми розвитку служби в органах публічної влади» в рамках захисту проекту моделі ідеальної публічної служби для України. Під час екзамену було розглянуто світові моделі публічної служби, аналізуючи їх характеристики аспіранти намагалися побудувати ідеальну модель публічної служби для нашої держави.


8 грудня 2017 року

Завідувач кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Пахомова Тетяна Іванівна взяла участь у Х щорічній науково-практичній конференції «Теорія та практика державної служби», виступивши на пленарному засіданні з доповіддю щодо тенденцій розвитку системи публічної служби в умовах глобалізаційних змін.


17 листопада 2017 року

В рамках Дня відкритих дверей в Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України кафедра регіональної політики та публічного адміністрування презентувала випускникам загальноосвітніх шкіл умови здійснення професійної підготовки сучасного працівника органів центральної, регіональної та місцевої влади в рамках освітньої програми бакалавра «Публічного управління та адміністрування». Викладачі кафедри прийняли активну участь у підготовці та презентації освітньої програми. Доцент кафедри Матвєєнко І.В. представила інтерактивний відеоролик, який презентували випускникам доценти Чорнолуцький В.П. та гаранти програми Нагорна І.В. та Чебан О.І. Завідувач кафедри, професор Пахомова Т.І. розробила і розповсюдила для присутніх школярів роздаткові матеріали. Всі бажаючі були ознайомлені з перевагами навчання в Інституті, можливістю пройти стажування в органах публічної влади або закордоном та отримати якісну освіту.
16 листопада 2017 року

Відбулося чергове засідання кафедри регіональної політики та публічного адміністрування, на якому розглядалися питання: щодо популяризації діяльності, формування іміджу Інституту та проведення профорієнтаційної роботи в навчальних закладах, містах і районах Одеси, Одеської області у відповідності із Пріоритетами ОРІДУ НАДУ; про стан готовності магітерських робіт слухачів 2 року денної форми та 3 року заочної форми навчання спеціальності «місцеве самоврядування»; затвердження екзаменаційних питань та кваліфікаційних завдань до держаних іспитів зі спеціалізації «місцеве самоврядуваня» 2018 року.
15 листопада 2017 року

Відбулося чергове засідання коворкінг-клубу. Викладачі кафедри регіональної політики та публічного адміністрування спільно з колегами кафедри української та іноземних мов обговорили питання співвідношення романтизму та прагматизму в системі публічного управління в умовах глобальних викликів.08 листопада 2017 року

Відбулося відкрите заняття доцента кафедри регіональної політики та публічного адміністрування к.держ.упр. Нагорної І.В. на тему «Світові моделі та стандарти місцевого самоврядування». Під час заняття магістранти запропонували цікаві підходи щодо визначення індикаторів моніторингу реалізації стратегії розвитку громад.


02 листопада 2017 року

Відбулося відкрите заняття доцента кафедри регіональної політики та публічного адміністрування на тему «Логістичні системи надання громадських послуг». Олександр Іванович, зупиняючись на питаннях ефективності використання методів логістики в публічному управлінні, ініціював дискусію між викладачами кафедри, присутніми на лекції та слухачами з приводу використання логістичних систем в діяльності об’єднаних територіальних громад.
27 жовтня

Відбулось засідання секції №5 «Україна в інтеграційних процесах». На секції обговорювалися виступи викладачів вітчизняних та зарубіжних навчальних закладів. З доповіддю «Про Місце України у міжнародних відносинах та її євро інтеграційні прагнення» виступила Шамрай В.М. професор кафедри міжнародних відносин, міжнародної інформації та безпеки Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна. Ресурси для збалансування державницького та транскультурного підходів у мовній політиці України – Лукова-Сичова М.Д. викладач кафедри управління та адміністрування комунального вищого навчального закладу «Вінницька академія неперервної освіти». Дискурсивний спосіб боротьби з наростанням популізму – Георге-Іліє Фарте та Європейський Союз – криза та реформи –Богдан Стефанекі з факультету філософії та соціально-політичних наук Університету Александру Іоан Куза у м.Ясси. Всі присутні із зацікавленістю слухали виступи учасників, ставили питання та висловлювали свій погляд на проблеми, отримали безцінний досвід публічного виступу та спілкування з викладачами різних навчальних закладів та отримали можливість попрактикуватися в англійській мові.
27 жовтня

Викладачі, аспіранти та cлухачі другого курсу спеціалізації “Європейська інтеграція в умовах глобального врядування” кафедри “Глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою” взяли участь у Всеукраїнській науково-практичній конференція за міжнародною участю «Реформування публічного управління: теорія, практика, міжнародний досвід». Робота конференції була скерована на вироблення пропозицій щодо реалізації Законів України «Про державну службу», «Про вищу освіту», «Про інноваційну діяльність», «Про наукову та науково-технічну діяльність», Указів Президента України, Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020», Стратегії реформування державного управління України на 2016 – 2020 роки, Стратегії розвитку Національної академії державного управління при Президентові України на 2017 – 2021 роки, а також Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні. Дана конференція стала чудовою можливістю ознайомитися з іншими поглядами на проблеми реформування публічного управління. Усі отримали безцінний досвід у спілкуванні із представниками органів публічної влади, науковцями з вітчизняних та закордонних вищих навчальних закладів Молдови, Німеччини, Румунії.
27 жовтня 2017 року

В рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції за міжнародною участю «Реформування публічного управління: теорія, практика, міжнародний досвід» відбулося секційне засідання кафедри Регіональної політики та публічного адміністрування за темою «Розвиток системи регіонального управління в умовах децентралізації». З цікавими доповідями на робочій секції виступили професор кафедри, д.філософс. н., професор Балабаєва З.В. на тему: «Секторальна децентралізація як напрям удосконалення системи регіонального управління», доцент кафедри, к.держ.упр., доцент Чебан О.І. розповів про лібералізм як ідею публічного управління, доцент кафедри к.держ.упр. Чорнолуцький В.П. з темою: «Кадрове забезпечення місцевого самоврядування в умовах децентралізації», слухачка 2 курсу денної форми навчання спеціалізації «Місцеве самоврядування» Скрипка Єлизавета висловила думку про важливу роль громадського суспільство в умовах децентралізації, в обговоренні теми колеги з курсу підтримали слухачку. Слухачі 2 курсу заочної форми навчання прийняли активну участь у творчій дискусії з приводу даних тем. Також в засіданні прийняла участь гість з Румунії, лектор факультету юридичних, соціальних та політичних наук «DUNAREA DE JOS» UNIVERSITY OF GALATI, ROMANIA” Cornea Valentina з виступом на тему: «Методологія та дослідження в галузі публічного адміністрування» (Methodology of research in the field of public administration).
26 жовтня 2017 року

Під час роботи Всеукраїнської науково-практичної конференції за міжнародною участю «Реформування публічного управління: теорія, практика, міжнародний досвід» учасники конференції: завідуюча кафедри, викладачі кафедри регіональної політики та публічного адміністрування та представниця університету «Нижний Дунай» м. Галац, Румунія, Корнеа Валентина зустрілися з першим заступником директора Поповим М.П. Під час зустрічі було обговорено напрямки співпраці між ОРІДУ НАДУ та румунським університетом з питань підготовки бакалаврів та магістрів за спеціальністю Публічне управління та адміністрування.


19 жовтня 2017 року

Відбулося чергове засідання кафедри регіональної політики та публічного адміністрування, на якому розглядалися питання: про закріплення аспірантів 1-го року навчання за науковими керівниками; про затвердження тем дисертацій аспірантів; про затвердження індивідуальних наукових планів та індивідуальних навчальних планів роботи аспірантів; про план роботи кафедри на 2017-2018 н.р.;. про графік відкритих занять на 1 семестр навчального року.17 жовтня 2017 року

Завідувач кафедри, д. держ.упр., професор Т.І. Пахомова провела зустріч з магістрами 3 курсу спеціальності «Місцеве самоврядування» заочної форми навчання з метою підготовки до ДЕК та захисту магістерських робіт. На зустрічі були уточнені теми магістерських робіт, вимоги до процедури нормоконтролю, структури презентації результатів магістерських досліджень тощо.25 вересня 2017 року

25 вересня 2017 року слухачі інституту денної форми навчання за спеціалізацією «Місцеве самоврядування» Кляуз Т., Негуляева І., Сервецька М. взяли участь у тренінгу «Жінки - лідери змін в місцевих громадах», який був організований Благодійним фондом «Рівність і взаємоповага» для активних представниць Одеської області. Мета тренінгу спрямована на навчання та мотивацію жінок до керівництва та соціальної відповідальності на місцевому рівні.

Викладачі кафедри прийняли участь у ІХ щорічних Рішельєвських академічних читаннях, які традиційно проходять на базі ОРІДУ НАДУ. Плідно пройшли наукові дискусії, неформальне спілкування з колегами із НАДУ при Президентові України, ДРІДУ НАДУ, кафедр Інституту, з представниками Національного агентства України з питань державної служби. Професор, д.держ.упр., завідувач кафедри Пахомова Т.І. виступила на секції І з доповіддю “KPI в системі оцінювання персоналу державної служби». Вона внесла пропозиції відкрити в системі НАДУ, регіональних інститутів спеціалізацію «управління людськими ресурсами» та розпочати підготовку працівників служб управління персоналом.

19 вересня 2017 року

Викладачі кафедри регіональної політики та публічного адміністрування доцент Ю.В. Євстюніна та слухачі спеціалізації "Місцеве самоврядування" ОРІДУ НАДУ при Президентові України М. Селецька, Т. Китаєва, Т. Кляуз, Є. Скрипка на чолі із завідувачем кафедри професором Т.І. Пахомовою взяли участь у ХІІІ Українському муніципальному форумі, що 18-21 вересня проходив в Одесі. Програма заходу була присвячена відкритому врядуванню та економічному розвитку українських міст. Серед виступаючих були Олександр Слобожан, виконавчий директор Асоціації міст України; Лев Парцхаладзе, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України; Карім Моркос, директор/ керівник відділу міжнародного розвитку Посольства Канади в Україні; Кейді Ворд, головний радник з питань врядування Проекту ПРОМІС; Джо Масі, виконавчий директор Асоціації муніципалітетів Манітоби (Канада), міські голови та багато інших фахівців та управлінців у сфері муніципального управління. Для слухачів спеціалізації «Місцеве самоврядування» корисними були дискусії, обговорення кращих практик муніципального управління та актуальних для системи місцевого самоврядування України питань, які безумовно стануть у нагоді у подальшій професійній діяльності.

7 вересня 2017 року

7 вересня 2017 року директор ОРІДУ НАДУ при Президентові України, професор Іжа М.М. провів зустріч з першокурсниками заочної форми навчання - представниками місцевого самоврядування Південного регіону зустріч щодо можливості направлення на навчання випускників шкіл та посадових осіб місцевого самоврядування спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» освітній рівень – бакалавр. Ця освітня програма ліцензована в інституті в липні 2017 року. На зустрічі виступили викладачі кафедри – професор Пахомова Т.І. та доцент Чорнолуцький В.П.

7 вересня 2017 року

7 вересня 2017 року на засіданні кафедри регіональної політики та публічного адміністрування були заслухані звіти магістрантів спеціалізації «Місцеве самоврядування» щодо результатів стажування в органах публічного управління. Новою та актуальною інформацією щодо результатів стажування поділилися Тетяна Китаєва та Марія Сервецька, які пройшли стажування, відповідно, в міністерстві освіти і науки та в міністерстві регіонального розвитку та будівництва. Також цікавими були звіти Єлізавети Скрипки, Юрія Демедюка, Тетяни Кляуз, Ірини Негуляєвої тощо.21 - 22 червня

Завідувач кафедри професор Пахомова Т.І. взяла участь у міжнародний форум «Реформа децентралізації: актуальні питання регіонального розвитку та досвід держав-членів ЄС і країн східного партнерства» (м. Одеса). Під час роботи форуму професор Пахомова Т.І. взяла участь в обговоренні сучасних проблем регіонального розвитку у контексті децентралізації та новацій законодавства.
22 червня

Завідувач кафедри професор Пахомова Т.І., професор кафедри Мамонтова Е.В. та аспірант кафедри Стратієвська Н.Ф. взяли участь у семінарі-симпозіумі «Сучасні культурні практики для розвитку громади», що відбувся на базі інституту під час робочого візиту делегації Школи мистецтв, англійської мови та драми Університету Лафборо (Велика Британія). Викладачі кафедри взяли участь в обговоренні тем «Аспекти культурної публічної сфери та потреб громади» (проф. Найджел Вуд), «Мистецтво, культура та громада – поєднуючи дослідження» (д-р Джиліан Вайтлі) тощо. По закінченню заходу учасники семінару отримали сертифікати учасників
30 травня 2017 року

Відбулось засідання міжкафедрального (кафедра регіональної політики і публічного управління, української та іноземних мов, європейської інтеграції) Коворкінг-Клубу «Світ навколо тебе» на тему: «Місце вченого у європейському соціокультурному просторі». Модератором заходу виступила Мамонтова Е.В., д. політ. наук, професор, професор кафедри регіональної політики і публічного управління. У дискусії прийняли участь Колісніченко Н.М., к.держ.упр., доцент, завідувач кафедри української та іноземних мов, Кадук Н.І., к.політ.н., доцент, доцент кафедри європейської інтеграції, аспіранти першого року навчання (Мусійовський А.Й., Кулешов В.В., Бабич О.В., Пушкаревський С.В., Єрко О.В., Лупашко А.П., Биков І.Г., Стратієвська Н.Ф., Присяжнюк І.М.), Фольгіна Т.О., Нефьодова Н.А., Привалова Н.В., Лисюк І.Є., Яценко К.А. Цікаві доповіді щодо місця науки в освіті, науки та влади, етики наукових публікацій, історії університету презентували Кулешов В.В., Мусійовський А.Й., Бабич О.В. та ін.. Загалом зустріч пройшла в теплій та приязній обстановці.
25 квітня 2017 року

Слухачі першого курсу магістерської програми «Публічне управління та адміністрування» денної форми навчання спеціалізації «Місцеве самоврядування» (Сервецька Марія, Кляуз Тетяна, Китаєва Тетяна, Негуляєва Ірина, Скрипка Єлізавета, Демидюк Юрій) захистили проект стратегічного плану культурного розвитку Деленської об’єднаної територіальної громади Одеської області до 2020 року (як форму підсумкового контролю з дисципліни спеціалізації «Децентралізація влади та розвиток місцевого самоврядування». Професор, д.н. держ.упр. Пахомова Т.І. оцінила кожного слухача за такими критеріями, як: знання основних термінів і фактичного матеріалу за змістом дисципліни; знання існуючих точок зору (підходів) до вирішення питань, що розглядалися під час вивчення дисципліни; культура мислення; вміння виділити проблему та обґрунтувати її актуальність; вміння формулювати цілі та завдання; узагальнювати, порівнювати, наводити аргументи, виявляти причинно-наслідкові зв’язки; грамотною, емоційною та науковою мовою; розуміти актуальність теми та її практичне значення тощо. Слухачі визначили проблеми культурного розвитку об’єднаної територіальної громади, місію, стратегічні та оперативні цілі та зосередили увагу на тих напрямках культурного розвитку, які зможуть принести фінансові надходження до бюджету громади, тим самим сприяючи її спроможності та самодостатності.
25 квітня 2017 року

Відбулось засідання кафедри регіональної політики та публічного адміністрування на якому відповідно до порядку денного були розглянуті основні питання: про участь науково – педагогічних працівників кафедри у конкурсі на заміщення вакантних посад; продовження профорієнтаційної роботи викладачами кафедри та залучення слухачів спеціалізації «Місцеве самоврядування», що проходитимуть стажування у органах державної влади та місцевого самоврядування; оновлення методичного забезпечення викладання дисциплін на 2017-2018 н.р.
28 квітня 2017 року

Викладачі кафедри регіональної політики та публічного адміністрування (Мамонтова Е.В. – професор, доктор політичних наук; Чорнолуцький В.П.- ст. викладач кафедри, кандидат наук з державного управління) прийняли участь у засіданні коворкінг – клубу, започаткованого спільно кафедрою регіональної політики та публічного адміністрування та кафедрою української та іноземних мов. Під керівництвом завідувача кафедри, доцента, кандидата наук з державного управління Колісніченко Н.М. відбулось засідання, присвячене Всесвітньому дню книги та авторського права. Серед питань, які обговорювались в рамках клубу: захист авторського права у мережі INTERNET, можливості використання спеціального знаку охорони «соруrіght» © та інші.


20 квітня 2017 року

Відбулося розширене засідання кафедри регіональної політики та публічного адміністрування разом з кафедрою державного управління і місцевого самоврядування для проведення наукової експертизи кандидатського дослідження Нагорної Г.О. на тему «Теоретичні та практичні проблеми соціального проектування в Україні: управлінський аспект».


13 квітня 2017 року

13 квітня 2017 року відбулось засідання кафедри регіональної політики та публічного адміністрування в рамках якого було проведено попередню атестацію аспірантів 1-3 років всіх форм навчання та здобувачів наукового ступеня кандидата наук з державного управління. В цілому звіти аспірантів були позитивно оцінені присутніми викладачами кафедри.


30 березня 2017 року

30 березня 2017 року в Міжнародний день захисту Землі викладачі кафедри регіональної політика та публічного адміністрування (Пахомова Т.І., Балабаєва З.В., Нагорна І.В., Євстюніна Ю.В., Чебан О.І., Чорнолуцький В.П.) провели прибирання закріпленої ділянки.


28 березня 2017 року

Доцент кафедри Євстюніна Ю.В. взяла участь у практичному семінарі з підготовки проектів у рамках Програми ЄІС ПКС Басейн Чорного моря 2014-2020. В рамках семінару розглядалися ключові аспекти проектної діяльності та фінансового планування, а також особливості подання проектної заявки в рамках програми.


25 березня 2017 року

Викладачі кафедри регіональної політика та публічного адміністрування (Іжа М.М., Пахомова Т.І., Євстюніна Ю.В., Чорнолуцький В.П., Нагорна І.В. та інші) прийняли активну участь в організації та проведенні Дня відкритих дверей для майбутніх абітурієнтів факультетів «Менеджменту» та «Публічного управління та адміністрування». Під час заходу абітурієнти разом з батьками мали змогу ознайомитись з презентаційними матеріалами, модулями та дисциплінами, що викладаються на кафедрі. Поспілкуватись з завідувачем кафедри професором Т.І. Пахомовою, викладачами та слухачкою денної форми навчання М. Сервецькою. Запропонована слухачами першого курсу денної форми навчання спеціалізації «Місцеве самоврядування» ідея відчути себе магістрами, викликала зацікавлення серед майбутніх абітурієнтів.20 – 24 березня 2017 року

Доцент кафедри регіональної політики та публічного адміністрування к.держ.упр. О.І. Чебан прийняв участь у тренінгу з моніторингу і оцінювання проектів на основі отриманих результатів. Тренінг відбувся у рамках проекту Світового Банку "Впровадження навчальних курсів з моніторингу і оцінювання проектів в Україні" на базі Національної академії державного управління при Президентові України, м. Київ.
У ході тренінгу учасникам було представлено презентації інструкторів, проведено практичні кейси, індивідуальні та групові практичні вправи й групові презентації щодо визначення понять, вступу до моніторингу та оцінювання на основі отриманих результатів, причинно-наслідкових зв’язків та структури, індикаторів (показників), концепції оцінювання, збору даних, вибірки, аналізу даних, звітності, управління процесами оцінювання на основі отриманих результатів.20 березня 2017 року

Доцент кафедри Євстюніна Ю.В. провела практичні заняття з тем «Публічна складова в діяльності працівника органу влади» та «Риторичні технології ефективної комунікації» для працівників Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради. Навчання відбувалося на базі Одеської міської ради в рамках семінару підвищення кваліфікації посадових осіб за професійною програмою, організованого Управлінням підвищення кваліфікації кадрів інституту.


10 березня 2017 року

10 березня 2017 року відбулось засідання кафедри регіональної політики та публічного адміністрування, на якому відповідно до порядку денного були розглянуті основні питання: - щодо якості навчально-методичного забезпечення дисциплін спеціалізації «Місцеве самоврядування» на ПУА; - про участь професорсько-викладацького складу кафедри у профорієнтаційній роботі серед школярів, державних службовців, а особливо посадових осіб органів місцевого самоврядування, як майбутніх слухачів спеціалізації «Місцеве самоврядування»; - про стан підготовки до інтернет-конференції, започаткованої кафедрою, наукових публікацій викладачів та аспірантів кафедри у зарубіжних виданнях. Викладачі кафедри висловили слушні пропозиції щодо підвищення ефективності навчального процесу кафедри. Крім того, завідувач кафедри Пахомова Т.І. разом з колегами привітали доцента кафедри, к.пед.н. Євстюніну Ю.В. зі вступом до Національної спілки журналістів України та побажали подальших успіхів у професійній діяльності!8 березня 2017 року

Доцент каферди к.пед.н. Євстюніна Ю.В. в урочистій обстановці вступила до Національної спілки журналістів України та отримала членський квиток.

23 лютого 2017 року

Професор Пахомова Т.І. прочитала лекцію на тему «Проектний підхід в стратегічному управлінні на рівні міста» для учaсників короткострокового тематичного семінару «Стратегічний та проектний підхід в управлінні місцевим розвитком», який був організований управлінням підвищення кваліфікації кадрів ОРІДУ НАДУ при Президентові України 21-23 лютого 2017 року для державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування з Вінницької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей. Особливе зацікавлення слухачів викликали практичні рекомендації щодо індикаторів реалізації стратегічного плану розвитку територіальної громади, що стосувалися розробки та впровадження системи збалансованих показників у стратегію розвитку міста.20 лютого 2017 року

Вперше відбувся захист магістерських робіт слухачів денної форми навчання спеціальності «Місцеве самоврядування», яка акредитована на кафедрі регіональної політики та публічного адміністнрування. Члени державної екзаменаційної комісії відмітили вдалі та цікаві виступи Карнакова М. Є., Євтодія І.М., Черниша Б.Б. та інших. Унікальність спеціальності «Місцеве самоврядування» підтверджується сьогодні зростаючим запитом на фахівців з цього напрямку в контексті процесів децентралізації, об’єднання територіальних громад, що відбуваються в нашій країні. Викладачі бажають плідних успіхів у професійному та особистому житті випускникам!08 лютого

На кафедрі регіональної політики та публічного адміністрування завершились державні іспити та захист магістерських робіт спеціалізації «Місцеве самоврядування». Члени державної екзаменаційної комісії відмітили цікаві та змістовні магістерські роботи Борецького Дмитра Ігоревича, Задорожного Володимира Анатолійовича; Заїчко Оксани Олександрівни; Калініченко Юлії Андріївни; Мацюк Діани Василівни, Полової Тетяни Володимирівни, Пашинської Оксани Анатоліївни та інших. Викладачі кафедри вітають слухачів з високими оцінками та бажають подальших успіхів у професійній діяльності та особистому житті!31 січня та 01 лютого 2017 року

З 31 січня по 01 лютого 2017 року професор кафедри Е.В. Мамонтова та доцент кафедри Ю.В. Євстюніна перебували з робочим візитом в Університеті Александру Іоан Куза (м. Ясси, Румунія). Візит відбувся на запрошення керівництва факультету економіки та бізнес-адміністрування, з яким інститут співпрацює з квітня 2014 року в рамках Договору про науково-освітнє співробітництво.


25 січня 2017 року

Відбулося засідання кафедри регіональної політики та публічного адміністрування, присвячене попередньому захисту магістерських робіт слухачів денної форми навчання спеціальності «Місцеве самоврядування». Заслухавши доповіді щодо результатів магістерських досліджень, викладачі кафедри надали поради слухачам щодо оформлення списків літератури, презентацій та доповідей на захисті та побажали успіхів та відмінних оцінок.
19 січня 2017 року

Відбулось чергове засідання кафедри регіональної політики та публічного адміністрування. У дружній атмосфері присутні підвели підсумки діяльності кафедри у 2016 році та обговорили перспективи на майбутнє. Було визначено основні напрямки вдосконалення навчально- методичної, наукової та організаційної роботи кафедри на 2017 рік.


З 26 по 28 грудня

На кафедрі регіональної політики та публічного адміністрування працювали експерти з акредитації спеціальності «Місцеве самоврядування» Гавкалова Наталя Леонідівна, доктор економічних наук, професор, завідувач кафедри державного управління, публічного адміністрування та регіональної економіки факультету економіки і права Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця та Лопушинський Іван Петрович, доктор наук з державного управління, професор, завідувач кафедри державного управління і місцевого самоврядування факультету міжнародних економічних відносин, управління і бізнесу Херсонського національного технічного університету, які надали позитивні висновки щодо змісту підготовки магістрів зі спеціальності «Місцеве самоврядування». Разом з першим заступником директора М.П. Поповим та завідувачем кафедри Пахомовою Т.І. експерти обговорили пропозиції щодо підвищення ефективності навчального процесу
21 грудня 2016 року

21 грудня 2016 року відбулась передсвяткова зустріч Студії публічної майстерності, яка пройшла у теплій атмосфері на кафедрі регіональної політики та публічного адміністрування. Заняття групи Студії публічної майстерності тривають з жовтня 2016 року. Вже третій рік поспіль Студія запрошує слухачів, студентів та всіх бажаючих оволодіти мистецтвом публічних виступів. Заняття проводить Євстюніна Юлія Віталіївна – доцент кафедри, кандидат педагогічних наук. В рамках програми слухачі Студії беруть участь у тренінгах та дискусіях, опрацьовують такі теми, як: техніка мовлення, ефективний публічний виступ та самопрезентація, невербальне спілкування, мистецтво переконання, ведення переговорів, прийоми та хитрощі у суперечці та багато інших актуальних тем.
Заняття проходять протягом навчального року щосереди о 14.00, участь безкоштовна.
Запрошуємо всіх бажаючих!
15 грудня 2016 року

В контексті запланованого на 2017 рік відкриття коворкінг-клубу слухачів та викладачів ОРІДУ НАДУ на базі кафедри регіональної політики та публічного адміністрування і кафедри української та іноземних мов, 15 грудня слухачами першого курсу 3 групи денної форми навчання спеціальності «Публічне управління та адміністрування» під керівництвом професора Пахомової Т.І. були підготовлені та проведенні дебати за моделлю Карла Поппера на тему «Чи потрібна вища освіта посадовим особам місцевого самоврядування?» Дві групи учасників мали змогу навести аргументи «за» і «контра» та викласти своє бачення вирішення проблеми підвищення ефективності служби в органах місцевого самоврядування. Особливо аргументовано та переконливо прозвучали виступи: Базиленко Діни, Скрипки Єлизавети, Кляуз Тетяни, Сервецької Марії та інші.
16 грудня 2016 року

16 грудня 2016 року відповідно до програми дисципліни «Теоретико-прикладні засади й актуальні проблеми розвитку служби в органах публічної влади» відбувся екзамен у вигляді захисту спільного проекту аспірантами 1 року заочної форми навчання підготовки докторів філософії за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» на тему «Конструктивний діалог між владою і суспільством як інструмент розвитку демократичного врядування». Відповідно до такої форми складання іспиту, аспіранти продемонстрували не тільки знання, але й компетентності, а саме: аналітичне мислення, вміння працювати в команді, розуміння зв'язків між державною політикою та суспільством в процесі її імплементації (спроможність до втілення через інструменти державного управління); вміння організувати і очолити управління взаємодією між владою і суспільством, навички ефективної презентації матеріалів тощо.


10 листопада

10 листопада 2016 року на кафедрі регіональної політики та публічного адміністрування відбулася зустріч викладачів кафедри зі слухачами спеціальності «місцеве самоврядування» 2 курсу денної та заочної форми навчання та слухачів спеціалізації «місцеве самоврядування» спеціальності «публічне управління та адміністрування» 1 курсу денної форми навчання. У приязній атмосфері відбувся діалог між слухачами, обмін досвідом щодо навчання та студентського життя в ОРІДУ НАДУ. Присутні викладачі кафедри - професори Мамонтова Е.В. , Пахомова Т.І., ст. викладач Чорнолуцький В.П. розповіли про можливості реалізації творчих наукових ініціатив слухачів у процесі навчання на спеціалізації «місцеве самоврядування» та напрямках магістерських досліджень. На зустрічі було започатковано ініціативу спільних проектів слухачів і випускників спеціальності та спеціалізації «місцеве самоврядування», як необхідного елементу підвищення ефективності науково-навчальнї комунікації в інституті.


07 грудня 2016 року

Відбулося засідання кафедри регіональної політики та публічного адміністрування. Завідувач кафедри проф. Пахомова Т.І. поздоровила колег з Днем місцевого самоврядування в Україні та обговорила питання, якості навчально-методичного забезпечення підготовки магістрів за спеціальністю « Місцеве самоврядування ». Відповідно до порядку денного були розглянуті питання щодо профорієнтаційної роботи кафедри, щодо підготовки до щорічного конкурсу кафедр, який проводиться в ОРІДУ НАДУ при Президентові України. Викладачі кафедри висловили слушні пропозиції щодо підвищення ефективності навчального процесу через запровадження інноваційних методів викладання та оцінювання результатів навчання.


28 жовтня 2016 року

Викладачі кафедри прийняли участь у пленарному засіданні та роботі секції № 1 Всеукраїнської науково-практичної конференції з міжнародною участю « Реформування публічного управління та адміністрування: теорія, практика, міжнародний досвід », що відбулася в Одеському регіональному інституті державного управдіння НАДУ при Президентові України.


12 та 18 жовтня

Завідувач кафедри регіональної політики та публічного адміністрування професор Пахомова Т.І. провела зустрічі-консультації щодо написання та оформлення магістерських робіт зі слухачами 3 курсу заочної форми навчання спеціалізації «місцеве самоврядування» та відповіла на запитання, що виникли у ході зустрічей.


11 жовтня 2016 року

Відбулося чергове засідання кафедри регіональної політики та публічного адміністрування. Члени кафедри обговорили та затвердили плану роботи кафедри на 2016 - 2017 навчальний рік . Цікаві пропозиції щодо змісту плану висловили професор Іжа М.М., професор Мамонтова Е.В., доцент Нагорна І.В.. На засіданні було розглянуто питання щодо ефективності процесу акредитації спеціальності « місцеве самоврядування », яка була ліцензована кафедрою у 2014році. Змістовну доповідь щодо підготовки до друку колективної монографії за результатами науково – дослідної теми кафедри зробила доцент Євстюніна Ю.В.. У теплій та приязній атмосфері професор Пахомова Т.І. привітала чоловіків кафедри з Днем захисника України.


5 жовтня 2016 року

Слухачі II курсу денної форми навчання спеціальності « місцеве самоврядування » зустрілися з завідувачем кафедри професором Пахомовою Т.І. для обговорення питань підвищення ефективності підготовки та захисту результатів магістерських досліджень. На зустрічі слухачі отримали поради щодо вимог оформлення магістерських робіт та презентації результатів, підготовки до державного іспиту та планування часу у процесі підготовки до захисту магістерських робіт.


22-23 вересня 2016 року

Всі викладачі кафедри взяли участь у VIII щорічних Рішельєвських академічних читаннях на тему: «Актуальні питання впровадження нового законодавства про державну службу», що проходили в ОРІДУ НАДУ при Президентові Украни. Професор Т.І.Пахомова та доценти М.Г.Свірін та О.І.Чебан стали учасниками обговорень, що відбулися на секції «Сучасне бачення магістерської підготовки державних службовців за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування».


16 вересня 2016 року

16 вересня 2016 року, відповідно до плану, на засіданні кафедри регіональної політики та публічного адміністрування було проведено атестацію докторантів, аспірантів та здобувачів наукового ступеня доктора та кандидата наук з державного управління. Інтерес присутніх викликали змістовні презентації аспірантів Г. Нагорної (науковий. керівник проф. З.В. Балабаєва) та Г. Гавриш – Мусафір (науковий керівник проф. Е.В. Мамонтова), які завершують навчання в аспірантурі та знаходяться в процесі підготовки дисертаційних досліджень до обговорення на кафедрі. Також члени кафедри ознайомилися з проміжними результатами дисертаційних досліджень інших аспірантів i здобувачів та рекомендували їм продовжити навчання в докторантурі та аспірантурі ОРІДУ НАДУ при Президентові України у 2016-2017 навчальному році. На засідання кафедри було запрошено доцента кафедри європейської інтеграції В.В. Комаровського, який детально ознайомив викладачів та аспірантів з можливостями наукових зарубіжних видань та вимогами до публікації статей, а також відповів на численні запитання присутніх.


8 вересня 2016 року

На засіданні кафедри було заслухано звіт про стажування слухачів денної форми навчання спеціальності «Місцеве самоврядування». Особливо хотілося б відмітити успішний захист слухачів Карнакова М.Є., Семенюк Г.А., Євтодія І.М., Сорочинського О.О.


1 вересня

1 вересня на кафедрі регіональної політики та публічного адміністрування було проведено засідання кафедри, присвячене обговоренню завдань на 2016-2017 навчальний рік. У обговоренні прийняли участь професор М.М. Іжа, професор З.В.Балабаєва., професор Т.І. Пахомова, доцент І.В. Нагорна та інші викладачі. Також було розглянуто питання щодо корегування навчального навантаження, допрацювання методичного забезпечення навчальних дисциплін, підготовки звіту з наукової роботи. З натхненням викладачі кафедри розпочали новий навчальний рік підготовки магістрів за спеціальністю «Публічне управління та адміністування»


30 серпня 2016 року

30 серпня 2016 року викладачі кафедри професор Мамонтова Е.В. та Чебан О.І. в якості екзаменаторів прийняли участь у вступних іспитах до аспірантури за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування».


Громадське обговорення проекту Закону України «Про молодь»

1 липня 2016 року в інституті відбулося громадське обговорення проекту Закону України «Про молодь». Захід відбувся за ініціативи Міністерства молоді та спорту України за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) у партнерстві з ІСАР "Єднання”. Відкрив захід заступник Міністра молоді та спорту України О.Й. Ярема. Від інституту в обговоренні взяла участь декан факультету менеджменту, доцент кафедри регіональної політики та публічного адміністрування, к.п.н. Ю.В. Євстюніна. Учасниками заходу стали експерти молодіжного середовища та представники інститутів громадянського суспільства, які працюють із молоддю. Під час засідання в ході дискусії було розглянуто законопроект у цілому та обговорено окремі його статті. Загалом заплановано п'ять обговорень у регіонах України. Одеса стала четвертим містом, у якому експерти та практики долучились до удосконалення законодавства у молодіжній сфері.


"Кращі практики реалізації програми об’єднання громад: досвід громад Одеської області"

10.06.16 на кафедрі регіональної політики та публічного адміністрування проведено науковий семінар «Кращі практики реалізації програми об’єднання громад: досвід громад Одеської області». В ході семінару з презентацію про підсумки виконання Перспективного плану добровільного об’єднання громад Одеської області виступив доцент кафедри, к.політ.н. М.Г. Свірін. Було розглянуто: результати формування 8 об’єднаннях громад на території Одеської області (Біляївська, Красносільська, Тузлівська, Маразліївська, Червоноармійська, Великомихайлівська, Балтська, Розквітівська); їх характеристики; показники їх фінансової спроможності; зміни у структурі доходів загального фонду нових громад.


31 травня 2016 року доцент кафедри Євстюніна Ю.В. провела заняття в Державній фінансовій інспекції в Одеській області

10.06.16 на кафедрі регіональної політики та публічного адміністрування проведено науковий семінар «Кращі практики реалізації програми об’єднання громад: досвід громад Одеської області». 31 травня 2016 року доцент кафедри регіональної політики та публічного адміністрування к.п.н. Євстюніна Юлія Віталіївна провела заняття в Державній фінансовій інспекції в Одеській області на тему «Публічний виступ в діяльності сучасного керівника органу публічної влади. Основні принципи роботи представника органу публічної влади із ЗМІ».

Науково-методологічний семінар кафедри з науково-дослідної роботи «Забезпечення конструктивного діалогу між владою та суспільством»

25 травня 2016 року на кафедрі регіональної політики та публічного адміністрування відбувся науково-методологічний семінар теми науково-дослідної роботи «Забезпечення конструктивного діалогу між владою та суспільством». З доповіддю виступила відповідальний виконавець НДР доцент кафедри Євстюніна Ю.В., а також науковим колективом обговорено зміст монографії з теми й завдання в рамках НДР.


Архів новин