Написати листа
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ОДЕСЬКА ПОЛІТЕХНІКА» ENG
Людям із порушенням зору (Тестова система)

Кафедра глобалістики, євроінтеграції та управ. нац. безпекою

Новини

Загальна характеристика

Науково-педагогічні працівники

Навчально-методична діяльність

Наукова діяльність

Знакові події та досягнення

Експертна діяльність

Науково-комунікативні заходи



Новини






16 травня 2021 року відбувся захід в бібліотеці ім. М. С. Грушевського.






15 травня 2021 року жінки-вчені професори вузів Одеси провели філософський перфоманс в Грецькому залі музею західного і східного мистецтва.




29 квітня 2021 року доцент кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою Кадук Н.І. долучилася до експертного обговорення теми "Країни Перської затоки - чи є в України перспективи?" за участі українських дипломатів, експертів неурядових аналітичних центрів та представників бізнесу.



22 квітня 2021 року відбулася В середу 22 квітня відбулася он-лайн презентація дослідження «У пошуку нового імпульсу для політики ЄС щодо найближчих сусідів: порівняння Західних Балкан і трьох асоційованих країн Східної Європи», проведену Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій, в якої прийняли участь аспіранти, магістранти та викладачі кафедри.



16 квітня 2021 року кафедра глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою в повному складі долучилися до Регіональній онлайн дискусії «За закритими кордонами: транскордонне співробітництво України та ЄС у часи Ковід», яка проводилася Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій на платформі Zoom.



05 квітня 2021 року було оприлюднено в мережі Internet електронне видання за результатами щорічної наукової конференції кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою «Європейська інтеграція в контексті світових глобалізаційних процесів», яку було організовано та проведено спільно з Представництво МЗС України В Одесі, Дипломатичною Академією України Імені Геннадія Удовенка при МЗС та за участю Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.



05 лютого 2021 року відбулось вручення дипломів магістрів за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» для денної, вечірньої форм навчання.




2 квітня 2020 року викладачі кафедри долучилися до онлайн презентації та експертного обговорення результатів щорічного аналітичного дослідження «Зовнішня політика України: від результатів 2020 року до Стратегії 2021 року».




04 лютого 20201 року відбувся плановий науково-теоретичний семінар який був присвячений питанням функціонування світових наукових аналітичних центрів.




04 лютого 2021 року викладачі кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою провели чергове засідання кафедри. Крім планових питань які розглядалися на засіданні було рекомендовано до друку методичних матеріалів до дисциплін які викладаються професором кафедри С.В. Овчаренко, «Історія України та української культури» для здобувачів вищої освіти першого (бакалавр), «Філософські засади та етичні принципи наукових досліджень в публічному управлінні та адмініструванні» для здобувачів вищої освіти третього (доктор філософії).



29 січня 2021 року викладачі кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою долучилися до Регіональної онлайн дискусії «Після виборів: як забезпечити успішну роботу місцевої влади», яка була організована Інститутом економічних досліджень та політичних консультацій на он-лайн платформі Zoom.



26 січня 2021 року кафедра глобалістики євроінтеграції та управління національною безпекою прийняла участь у роботі в онлайн-режимі круглого стола на тему: «Секторальна інтеграція України до ЄС: передумови, перспективи, виклики». Захід проводився Центром Разумкова спільно з Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні. У рамках заходу будули презентовані інформаційно-аналітичні матеріали Центру Разумкова.



22 січня 2021 року викладачі кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою Кривцова В.М., Кадук Н.І. та Кривцова О.М. стали учасниками Публічної онлайн- дискусії «Досягнення України в Східному партнерстві та плани на майбутнє» на платформі Zoom.



В період з 12 по 15 січня 2021 року викладачі кафедри Кривцова В.М., Кадук Н.І. та Кривцова О.М. брали участь в заходах в межах Тижня економічної дипломатії "Економічна дипломатія: як працює і де буксує Україна у відносинах з сусідами?" , де обговорювалися питання стану двосторонніх економічних відносин з державами-сусідами України, а також з регіональними ініціативами.



В січні поточного року доцент кафедри В. Комаровський продовжив участь у циклі тренінгів, що організовані компанією «Clarivate, Web of Science). Як відомо, важливим етапом наукової діяльності є оприлюднення отриманих даних. даних. З появою електронних видань, відкритого доступу до наукометричних баз , в багатьох країнах формалізуються вимоги до видань в яких мають бути оприлюднені результати проведених досліджень



Наприкінці грудня 2020 року у Національній академії державного управління при Президентові України в онлайн-форматі відбулась підсумкова конференція у рамках відкритого засідання Постійної комісії Вченої ради Національної академії з питань науково-експертної роботи.



В грудні 2020 р. відбулася ІХ щорічна науково-практична конференція «Європейська інтеграція в контексті світових глобалізаційних процесів», яка була організована та проведена кафедрою глобалізації, євроінтеграції та управління національною безпекою ОРІДУ НАДУ при Президентові України спільно з Представництвом МЗС України в Одесі, Дипломатичною академією України імені Геннадія Удовенка при МЗС та Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини на півдні України.



З 02 грудня 2020 року на факультеті публічного управління та адміністрування розпочалася державна атестація випускників магістратури. Складання кваліфікаційного іспиту та захист магістерських робіт відбувається із застосуванням дистанційних технологій навчання.



Стало доброю традицією участь магістрантів публічного управління та адміністрування, які отримували спеціалізацію на кафедрі європейської інтеграції, у конкурсах, що щорічно організовуються представництвом ЄС в Україні. 2020 рік не став винятком. Ми раді, що аспірант кафедри Маймескул Олександр отримав Сертифікат, який свідчить що він не просто приймав участь, а й отримав призове місце в цьому конкурсі.



25 листопада 2020 р. відбулася он-лайн ІІІ щорічна Всеукраїнська науково-практична конференція за міжнародною участю здобувачів вищої освіти та молодих вчених “Теорія та практика публічного управління та адміністрування у XXI сторіччі” в м. Київ НАДУ при Президентові України. В роботі секцій конференції прийняли участь викладачі та аспіранти кафедри: Кривцова В.М., Кадук Н.І., Кривцова О.М., Маймескул О.В., Усенко І.



15-17 жовтня 2020 р. відбулася он-лайн Конференція «Європейський Союз та його сусіди: посилення ролі ЄС на східних кордонах» в університеті імені Александру Іоан Куза (м. Ясси), в якої прийняли участь Овчаренко С.В., Комаровський В.В.



3-15 листопада 2020 року. Кафедра багато років спільно з ВПКК продовжує свою місію по реалізації державного посилання в сфері євроінтеграції та участі в підвищення кваліфікації державних службовців Півдня України. Тільки в листопаді відбулося 10 лекцій для державних службовців у сфері євроінтеграції. Пишаємось, що викладачі кафедри при анкетуванні отримали високу оцінку слухачів Одеський, Вінницький, Херсонський та Миколаївський областей.



6 листопада 2020 року викладачі кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою долучилися до дискусії в рамках вебінару «Східна Європа – між демократією та конфліктом», який був організований проектом «3 DCFTAs» (Розуміння угод про асоціацію між ЄС та Україною, Молдовою і Грузією) і об’єднав експертів з 6 країн Східного Партнерства.



07 листопада 2020 року, відбувся захист дисертаційної роботи Гололобова Сергія Миколайовича на тему: «Механізми взаємодії громадських організацій у сфері культури з органами публічної влади», подану на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління. Тема затверджена Вченою радою Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України 14 лютого 2019 року, протокол № 233/2-5.



Кафедра ГЄУНБ приділяє велику увагу знанню викладачів іноземної мови. На кафедрі є вже декілька дипломів викладача С1, В2. Ми раді, що професор Овчаренко С.В. отримала нещодавно сертифікат рівня В2. Вітаємо з черговим успіхом Світлану Володимирівну.



28 жовтня 2020 року. З великою зацікавленістю та вдячністю викладачі, аспіранти кафедри долучилися високо професіональному заходу «Публічне управління в умовах європейської та євроатлантичної інтеграції в інтересах сталого розвитку» в межах щорічної міжнародної науково-практичної конференції «Україна 2030: публічне управління для сталого розвитку», яка проходила з 26 по 30 жовтня 2020 року в Національній академії державного управління при Президентові України (м. Київ) очно-дистанційному форматі на платформі Zoom.



27 жовтня 2020 року. Організованою Радою зовнішньої політики «Українська призма» веб-семінару "Зовнішня політика для нового президента США: з чим будуть працювати Трамп чи Байден?", викликав зацікавленість магістрів, аспірантів та викладачів кафедри, які прийняли активну участь у дискусії та обговоренні питаннь якою буде зовнішня політика США після президентських виборів 2020 р., а також як надалі працюватимуть на двосторонньому рівні Україна та США.



26 жовтня 2020 року викладачі кафедр долучилися до он-лайн дискусії «Тримор’я: перспективна ініціатива чи блеф держав Центрально-Східної Європи та Балтії?», організатором якої виступила Рада зовнішньої політики «Українська призма». Захід відбувається в рамках проєкту Інституційного розвитку аналітичних центрів за підтримки Посольства Швеції в Україні, Ініціативи відкритого суспільства для Європи (OSIFE) та Міжнародного фонду «Відродження».



15-17 жовтня 2020 року. Конференція «Європейський Союз та його сусіди: посилення ролі ЄС на східних кордонах» відбулася в он-лайн форматі за участі представників Румунії, США, Великої Британії, Польщі, Болгарії, України та інших країн, що проходила в університеті імені Александру Іоан Куза (м. Ясси), багаторічного партнера ОРІДУ НАДУ при Президентові України. Це найстаріший університет в Румунії, університет з давніми освітніми традиціями та гарними здобутками й перспективами в науці та міжнародній діяльності.. Активну участь в роботі заходу прийняли професор Овчаренко С.В. та доцент Комаровський В.В.



9 жовтня 2020 року викладачі та аспіранти кафедри в форматі онлайн брали участь в роботі Всеукраїнської науково-практичної конференції за міжнародною участю «Публічне управління: традиції, інновації, глобальні тренди» до 25-річчя заснування Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Зокрема, дискусійний майданчик №5 в межах цієї конференції був присвячений обговоренню питань європейської інтеграція в контексті світових глобалізаційних процесів. За результатами роботи конференції видано збірник матеріалів конференції.



В період з 6 по 9 жовтня 2020 року доценти кафедри Кадук Н.І. та Кривцова О.М. брали участь в роботі Конгресу транскордонного співробітництва Люблін 2020, Республіка Польща. Цей захід вперше проводився в он-лайн режимі і об’єднав учасників з 29 країн світу. В рамках цього Конгресу відбулися панельні дискусії з наступних тем:
1) 6 жовтня 2020 р. – «Пріоритет місцевого самоврядування в новій реальності»
2) 7 жовтня 2020 р. – «Культурний сектор та виклики (пост)пандемічної реальності»
3) 8 жовтня 2020 р. – «Креативний розвиток – економіка без примусу зростання»
4) 9 жовтня 2020 р. – «Соціальна самоорганізація в умовах пандемії»



23.09.2020 слухачі заочного відділення факультету мали можливість приймати участь у дискусії з представником Міністерства закордонних справ м. Одеса, де жваво обговорювалися питання Європейської інтеграції.



Магістранти нового набору факультету публічного адміністрування, розпочали навчання в ОРІДУ НАДУ при Президентові України, нормативний модуль який викладає кафедра «Глобалізація та політика національної безпеки» привернув увагу та зацікавленість слухачів денної та заочної форми навчання.



В умовах пандемії, величезна кількість наукових заходів проходяться онлайн. Викладачі кафедри широко користуються цією можливістю, наприклад: С 08.09 по 11.09 доц. Комаровський В.В. прийняв участь у циклі вебінарів, який був організований «Clarivate Analytics».




4 вересня 2020 року доцент кафедри Кадук Н.І. долучилася до роботи вебінару (zoom) «Білорусь: тест для сусідства», організованого Радою зовнішньої політики «Українська призма».






Підвищення кваліфікації державних службовців, здатних керувати регіональним розвитком України виходячи із вирішення глобальних, інтеграційних, геополітичних завдань, національної безпеки, на основі розуміння загальносвітових соціальних, економічних, екологічних процесів і використання українського інтелектуального і технологічного інноваційного потенціалу, змушує викладачів кафедри бути готовими високопрофесійно викладати на короткотермінових семінарах ППК. Тільки в липні було проведено викладачами кафедри 5 занять, у вересні 6, таким чином кафедра систематично приймає участь в цій важливій справі.



27.08.2020 було проведено засідання кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою. На засіданні кафедри було розглянуто низку питання, включно: про завдання науково-педагогічних працівників кафедри з удосконалення процесу навчання та виховання в 2020 – 2021; про затвердження оновлених робочих навчальних програм дисциплін кафедри; про план видання навчально-методичних матеріалів 2020-2021р тощо. З означених питань були прийняті відповідні рішення.



29 липня 2020 року доцент кафедри Кадук Н.І. брала участь у вебінарі «Публічна дипломатія: м’яка сила чи імітація впливу», який був організований Радою зовнішньої політики «Українська призма» на платформі Zoom.





18.05 викладачі кафедри Кривцова В.М., Кадук Н.І. Кривцова О.М., Комаровський В.В. прийняли участь у заході за онлайн-форматом: м. Одеса,18 травня 2020 року, ОРІДУ НАДУ при Президентові Україні, он-лайнова науково-практична конференція “Інформаційне суспільство та сталий розвиток”. За результатами заходу викладачами кафедри будуть пыдготовлены тези доповідей.



20.05 - проведене планове засідання кафедри. До порядку денного були включені наступні питання: про переукладання строкового контракту викладачів кафедри; про організацію роботи викладачів кафедри під час карантину; про підготовку навчально-методичної комплексу для студентів фак. «Менеджменту та бізнес-технологій» для роботи в дистанційному режимі; про підтримку сторінки кафедри на сайті інституту; про профорієнтаційну роботу викладачів кафедри під час карантину. З розглянутих питань були прийняті відповідні рішення.



17.05 – 14.05 аспірант кафедри Олександр Маймескул прийняв активну участь у низці заходів, присвячених Дню Європи:

1) захід, що був організований Послами європейської молоді у партнерстві з Представництвом ЄС в Україні. Темою заходу було: «Можливості ЄС для молоді та політика Східного Партнерства». Захід проходив в рамках вебінару серед запрошених спікерів була – Іванна Климпуш-Цинцадзе – народна депутатка України, голова Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом.

2) захід організований Представництвом Європейського Союзу в Україні в рамках проведення онлайн-вікторини “Відгадай країну ЄС”.



15.05 Вітаємо з перемогою у загальноукраїнської вікторині до Дня Європи аспіранта кафедри Олександра Маймескула. Вікторина є складовою заходів з святкування Дня Європи в Україні, в яких активну участь приймали викладачі кафедри глобалістики, європейської інтеграції та національної безпеки. З 12 по 15 травня 2020 року Олександра Маймескула долучився до вікторини до Дня Європи та змаганню за подарунки від Представництва ЄС в Україні. Вікторина до Дня Європи— це цікаві факти про Європейський Союз та неочікувані відкриття. Серед сотні учасників зайняв Олександр зайняв почесне 3 місце.



16.04 - Викладачі кафедри Кривцова В.М., Кадук Н.І. Кривцова О.М. прийняли участь у заході за онлайн-форматом: 12-годинний Онлайн-марафон (9.00.-21.00.) до Дня Європи в Україні на фейсбук-сторінці Представництва ЄС в Україні.



16.04 - проведене засідання кафедри в он-лайн режимі.

Розглядалося питання:
- про підготовку навчально-методичного забезпечення та забезпечення якості освітнього процесу за умов карантину; про організацію та проведення дистанційного навчання на період карантину;
- планування роботи викладачів кафедрина квітень-травень 2020 року з урахуванням роботи за умов карантину;
- про заходи щодо залучення абітурієнтів для вступу на спеціальність «Публічне управління та адміністрування»;
- про рекомендації до друку статей.


20 лютого 2020 року


Науково-педагогічні працівники кафедри обговорили такі питання: про вимоги до освітньої програми (особливості перекладу); про підготовку здобувачів 1го (бакалаврського) рівня вищої освіти щодо здачі Єдиного вступного іспиту з іноземної мови; про оновлення роботи Мовного клубу у 2му семестрі; про осучаснення змісту, форм та методів навчання.


Представник Омбудсмана в південних областях Олександр Остапенко отримав почесну нагороду


В Одесі 12 грудня 2019 р. відбулося перше урочисте нагородження відзнакою Гуго де Гроот Гроція, що було присвячене Міжнародному дню захисту прав людини. Громадська організація «Десяте квітня» що є засновником нагороди — партнер Агентства у справах біженців Організації Об’єднаних Націй (УВКБ ООН). Сферою діяльності організації є надання допомоги біженцям, шукачам притулку, внутрішньо переміщеним особам, особам без громадянства та тим, що ризикують залишитися без громадянства. Нещодавно ГО «Десяте квітня» та Представник Уповноваженого ВР з прав людини в південних областях Олександр Остапенко уклали меморандум про співпрацю і взаємодіють у сфері правозахисту на постійній основі. Перші три нагороди, що носять ім’я фундатора міжнародного гуманітарного права Гуго де Гроот Гроція, було вручено особам, які, на думку засновників, доклали непересічних зусиль у справі захисту прав біженців, шукачів притулку та переміщених осіб. Відзнаки вручено народному депутату України Мустафі Джемілеву, засновникові Вінницької правозахисної групи Дмитру Гройсману (посмертно) та Представникові Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в південних областях Олександру Остапенку. У вітальній промові Олександр Остапенко зазначив, що сприймає нагороду як аванс, що спонукатиме його на створення сильної місцевої команди для забезпечення прав людей на півдні України.


19 грудня 2019р.


В Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України в м. Одесі, відбулася чергова VIII щорічна науково – практична конференція «Європейська інтеграція в контексті світових глобалізацій них процесів». В якій розглядалися такі питяння як Європейська інтеграція України крізь призму регіонального виміру міжнародного співробітництва, Економічні перетворення в контексті євроінтеграційних процесів: теорія та практика та ін.


14 грудня 2019 року


У спеціалізованій вченої раді успішно захистила кандидатську дисертацію на тему «Механізми публічного управління процесом формування та узгодження пріоритетів регіонального розвитку України в умовах децентралізації» аспірант Дзядзіна Наталя. Керівником даної дисертації був Усатюк Іван Федорович.


06 грудня 2019 року


Відбулася Міжнародна конференція «Міжнародний розвиток та демократизація», що проводилася на базі Університету Александру Іоан Куза м. Ясси (Румунія). Учасниками конференції були науковці з Молдови Німеччини, Румунії та України. Зі сторони Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України взяли участь аспіранти денної, вечірньої та заочної форми навчання: Ігор Дем’янчук, Ольга Псарьова, Юлія Томащук та Марія Юхненко.


З 4 грудня 2019 року


Відбулася державна атестація магістрів публічного управління та адміністрування за новою програмою підготовки. До захисту магістерських робіт та складання державних іспитів також було допущено 41 слухач денної та заочної форми навчання зі спеціалізації «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування», які успішно виконали всі вимоги навчального плану. Для них це був надзвичайно важливим і відповідальним етап в їхньому житті. За оцінкою членів державної екзаменаційної комісії, яку очолювала. начальник Управління інвестицій, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Одеської обласної державної адміністрації, кандидат наук з державного управління Волинець Є.С., слухачі вказаної спеціалізації продемонстрували високий рівень здобутих у процесі навчання теоретичних знань, якостей та компетентностей, необхідних для щоденної праці в органах публічної влади та органах місцевого самоврядування, прийняття виважених управлінських рішень, спрямованих на розвиток нашої держави в європейському руслі.


7 листопада 2019 року


Відбулося відбулося розширене засідання кафдри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою з попереднього захисту докторської дисертації Колісніченко Наталії Миколаївни «Формування та розвиток системи підготовки осіб, які обіймають політичні (виборні) посади, до здійснення політико-управлінської діяльності» за спеціальністю 25.00.02- механізми державного управління.


4-5 листопада 2019 року


Викладачі кафедри взяли участь в навчальному модулі «Зовнішня політика України та особливості співпраці з міжнародними партнерами», організованого спільно з Дипломатичною академією України імені Геннадія Удовенка при МЗС. Учасниками заходу стали співробітники Вінницької, Кіровоградської, Миколаївської, Одеської, Харківської, Чернівецької обласних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування, задіяних у сфері зовнішніх зносин та співробітники інституту.


23.10.2019


Представники кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою доценти П.С. Кривоцюк та І.Ф. Усатюк взяли участь у семінарі «Синергія громадських та урядових інституцій щодо інформування суспільства з питань євроатлантичної інтеграції», що пройшов на базі Одеської обласної державної адміністрації. Захід був організований Департаментом інвестицій, міжнародного та міжрегіонального співробітництва ООДА спільно з Громадською Лігою Україна-НАТО за підтримки Центру інформації та документації НАТО в Україні. Під час обговорення тематичних питань були присутні іноземні експерти, члени громадських організацій, науковці та журналісти.


23.10.2019 року


Відбулося розширене засідання кафдри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою з попереднього захисту кандидатської дисертації Гололобова Сергія Миколайовича «Механізми взаємодії громадських організацій у сфері культури з органами публічної влади» за спеціальністю 25.00.02- механізми державного управління.


17-18 жовтня 2019 року


В Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України відбувся XIII конгрес Української асоціації європейських студій, на тему «Нові стратегії для співробітництва між Україною та Європейським союзом задля стабілізації в умовах глобальної кризи». Під час відкриття Конгресу перший заступник директора ОРІДУ НАДУ Микола Попов наголосив на важливості порядку денного Конгресу в контексті внутрішніх та зовнішніх викликів у двосторонніх відносинах між ЄС та Україною. Почесний президент УАЄС Роман Петров наголосив на зусиллях УАЄС у дослідженні європейської інтеграції та підтримці цих процесів. Регіональний представник Міністерства закордонних справ в м. Одесі Сергій Орлов підкреслив виклики, з якими стикаються українські дипломати у своїй щоденній роботі, підтримуючи європейський вибір України у відносинах із зарубіжними країнами, коли Україна стикається з російською агресією. Під час пленарного засідання, депутат Європейського парламенту Міхаель Детьєн розглянув питання цифровізації та довкілля як сучасні глобальні виклики, які впливають як на Європейський Союз, так і на Україну, та наголосив на особливо гострих викликах для України на її європейському шляху, а саме боротьба с корупцією. Роман Петров вирішив внутрішні та зовнішні виклики для України на шляху євроінтеграції, особливо пов'язані з виконанням Угоди про асоціацію Україна - ЄС. Професор Аугсбурзького університету Штефан Лоренцмайєр наголосив на питаннях безпеки та правових аспектах «формул Штайнмаєра» в контексті відносин Україна-ЄС. Валентина Михайлівна Кривцова, завідувач кафедри глобальних досліджень, європейської інтеграції та управління національною безпекою ORIDU НАДУ, наголосила на ролі цінностей у європейській інтеграції та презентувала роботи кафедри у сфері європейської інтеграції.


11.10. 2019 року


В межах Всеукраїнської науково-практичної конференціі за міжнародною участю «Публічне управління: традиції, інновації, глобальні тренди», що проходила в цей день в інституті, відбулися секційні обговорення розвитку системи регіонального управління в умовах децентралізації, суспільно-політичного та економічного розвитку регіонів, сучасних інтеграційних процесів, інноваційних технологій в електронному урядуванні, проектно-орієнтованого публічного управління, реформування системи професійного навчання публічних службовців, правових аспектів та сучасних інструментів менеджменту в публічному управлінні. Ключові питання наукових дискусій були винесені, зокрема, на засідання секції, що об`єднала науково-педагогічних працівників, аспірантів та слухачів кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпеою, а також кафедри електронного урядування та інформаційних технологій, очолюваних відповідно їх завідувачами Валентиною Кривцовою та Юрієм Пігарєвим. Кульмінаційними в ході змістовних та цікавих доповідей та повідомлень були виступи на секції завідувачки кафедри економіки та публічного менеджменту Академії публічного управління Республіки Молдова (м. Кишинів) Тетяни Тофан, заступника декана факультету філософії та соціально-політичних наук Університету Алесандру Іоан Куза (м. Ясси, Румунія) Богдана Штефанакі та представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в південних регіонах країни, доцента кафедри Олександра Остапенка.


12 – 14 вересня 2019 року


В Києві відбулася 16-та Щорічна зустріч Ялтинської Європейської Стратегії (YES), в якій приймали участь й представники кафедри. Нагадаємо, що Ялтиська Європейська Стратегія (YES), що була утворена понад десять років тому, виступає ініціатором діалогу між лідерами з України, ЄС, США, Російської Федерації та інших частин світу. В Україні вона надає майданчик для виступів влади та опозиції. Вона об’єднує разом лідерів від політики, бізнесу, представників ЗМІ, громадянського суспільства та експертної громади та є провідним форумом, де щорічно обговорюється європейське майбутнє України в глобальному контексті. Вона сприяє розвитку нових ідей, налагоджує зв’язки України з міжнародними партнерами та підтримує сили, що виступають за зміни в Україні, розбудовує мережі тих, хто підтримує нову Україну по всьому світі.. Цього разу даний захід був присвячений темі державного управління заради щастя, зокрема, аналізу основних проблем сьогодення, та пов'язаних з ними викликам сьогодення й пошуку шляхів до їхнього розв`язання. В ньому прийняли участь понад 400 провідних політиків, дипломатів, бізнесменів, громадських активістів та експертів з 26 країн світу. Були серед них й представники кафедри: Анна Титаренко та ін.


11 – 12 вересня 2019 року


В інституті відбувся тематичний семінар за короткостроковою програмою, безпосередньо пов`язаною с профілем кафедри, «Інформування громадськості про державну політику у сфері європейської та євроатлантичної інтеграції України» для державних службовців структурних підрозділів обласної та районних державних адміністрацій Одеської області з питань комунікацій з громадськістю та інформаційної діяльності.


25 лютого 2019 року в ОРІДУ завершилися державні екзамени та захисти магістерських робіт за спеціальністю «ПУБЛІЧНЕ УПРАВЛІННЯ ТА АДМІНІСТРУВАННЯ»


Цього року до захисту магістерських робіт та складання державних іспитів також було допущено 43 слухача денної, заочної та заочної (з елементами дистанційної) форм навчання зі спеціалізації «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування», які успішно виконали всі вимоги навчального плану. Для них це був надзвичайно важливим і відповідальним етап в їхньому житті. За оцінкою членів державної екзаменаційної комісії, яку очолювала. начальник Управління інвестицій, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Одеської обласної державної адміністрації, кандидат наук з державного управління Волинець Є.С., слухачі вказаної спеціалізації продемонстрували високий рівень здобутих у процесі навчання теоретичних знань, якостей та компетентностей, необхідних для щоденної праці в органах публічної влади та органах місцевого самоврядування, прийняття виважених управлінських рішень, спрямованих на розвиток нашої держави в європейському руслі. Приємно, що нинішніх випускників кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою гідно представляла працівник відділу дистанційного навчання та інформатизації нашого інституту Заболотна (Галайко) Христина Володимирівна. Всім новим магістрам щиро бажаємо всіляких гараздів, довго й краще жити в умовах миру й злагоди.




17 січня 2019 року відбулося перше засідання новоутвореної вченої ради інституту


На засіданні вченим секретарем вченої ради було призначено доцента кафедри глобалізації, євроінтеграції та управління національної безпеки Кривоцюка П.С. Також було затверджено склад вченої ради, до складу якої увійшов аспірант кафедри Маймескул О., який буде представляти інтереси аспірантів та докторантів інституту.




З 16 січня


На кафедрі глобалізації, євроінтеграції та управління національної безпеки постійно проходять попередні захисти магістерських досліджень слухачів спеціалізації «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування».




З 28 січня по 15 лютого


Для слухачів усіх форм навчання науково-педагогічними працівниками кафедри глобалізації, євроінтеграції та управління національною безпекою, провели висококваліфіковані консультації з навчальних дисциплін та модулів спеціалізації «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування».


15 лютого 2019 р.


Завершена атестація здобувачів магістерської освіти за спеціалізацією «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування» заочної та заочної (з елементами дистанційної) форм навчання. Переважна більшість слухачів продемонстрували глибокі знання на державному іспиті та під час захисту магістерських робіт. Значна частина їх оцінена державною екзаменаційною комісією на відмінно. Їм рекомендовано продовжувати навчання в аспірантурі. Для слухачів усіх форм навчання науково-педагогічними працівниками кафедри глобалізації, євроінтеграції та управління національною безпекою, проведено висококваліфіковані консультації з навчальних дисциплін та модулів спеціалізації «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування».


14 лютого 2019 року директор ОРІДУ НАДУ Іжа Микола Михайлович від імені колективу закладу привітав з 40-річним ювілеєм від дня народження голову Одеської обласної Ради миру (ООРМ) Афанасьєву Тамілу Володиміровну


Нагадаємо, що наш інститут з 2013 року є колективним членом ООРМ, а Микола Михайлович успішно очолював дану структуру в 2014-2015 рр. В церемонії привітання Т.В. Афанасьєвої також приймав участь доцент кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою, член президії ООРМ, к.і.н., доцент І.Ф. Усатюк.


Співпраця науково-педагогічних працівників кафедри з відділом підвищення кваліфікації кадрів


Багаторічна співпраця колективу кафедри з відділом підвищення кваліфікації кадрів (ПКК) набула системного й постійного характеру. Лише в жовтні-грудні 2018 року переважна більшість викладачів була залучена до проведення з державними службовцями та посадовими особами місцевого самоврядування низки занять з актуальної теми: «Міжнародний досвід щодо запобігання та протидії корупції», що передбачені одноденним тематичним семінаром «Запобігання корупції в органах публічної влади». Ці заняття проводились як на базі ОРІДУ НАДУ при Президентові України, так і у формі виїзних семінарів безпосередньо в районах Одеської області, зокрема, в Ананьївському, Роздільнянському, Тарутинському та ін. А нещодавно на базі відділу ПКК для викладачів і аспірантів кафедри було організовано змістовну лекцію з зазначеної тематики.


7-8 грудня 2018 р.


Доцент кафедра глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою Остапенко О.А. прийняв участь у форумі «Безпека Сходу України в умовах гібридної війни: виклики 2019 року» у м. Харків, організований Фондом Конрада Аденауера та Фондом місцевої демократії. Остапенко О.А. виступив в дискусійній панелі «Чи є ризик повторення подій весни 2014 р. на Сході та Півдні України?». А також доцент Остапенко прийняв участь у цікавому і важливому форумі у м. Київ, присвячений захисту прав людини.


26 листопада 2018 року завідувач кафедри В. Кривцова та доцент кафедри І. Усатюк разом зі слухачами заочної форми навчання групи спеціалізації «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування» прийняли участь в презентації виставки архівних документів «Українська дипломатія 1917-1924 рр.: зародження національних традицій».


У презентації виставки, що проходила в читальній залі інституту, окрім науково-педагогічних праціників інституту, аспірантів, слухачів і студентів, представників МЗС України в Одесі взяли участь перший заступник директора інституту Микола Попов, заступник директора інституту Микола Кісеолар, тимчасово виконуючий обов’язки представника МЗС України в Одесі Сергій Орлов. Презентацію виставки вела Лілія Білоусова, кандидат історичних наук, заступник голови наукового товариства історії дипломатії та міжнародних відносин. Головна мета презентації – сприяння обізнаності державних службовців про події, які передували появі України на міжнародній арені. Після завершення заходу, В. Кривцова від імені всіх присутніх подякувала організаторам заходу за цікаву та корисну розмову.


23 листопада 2018 року доцент кафери, член президії Одеської обласної Ради Миру (ООРМ) І.Ф. Усатюк взяв участь в урочистостях та святковому концерті, що відбулися у головній залі Одеської обласної філармонії з нагоди півстолітнього ювілею миротворчої організації.


Учасниками цієї історичніої події були представники перших президентів України, керівництва області, міста, різноманітних навчальних та культурних закладів регіону, а також поважні люди нашого інституту й кафедри, серед них й директор ОРІДУ НАДУ Іжа Микола Михайлович, який успішно очолював ООРМ в 2014-2015 рр. Українську Раду Миру на святі представляв заступник її голови Новохатський Володимир Дмитрович. Відкрила захід промовою голова ООРМ Афанасьєва Таміла Володимирівна. «У нашому житті є цінності, які займають особливе місце в серці кожної людини, – мати, любов, мир. На жаль, ми живемо у часи війн і конфліктів. Проте, я впевнений, треба не втомлюватися шукати миру. У тому числі – злагоди із самим собою. Щиро радію, що в цій залі зібралися люди, які дійсно є миротворцями, і щодня доводять це не словами, а реальними справами», — привітав усіх присутніх заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Сергій Колебошин. Під час святкового концерту «Ода Миру» для учасників заходу виступили відомі народні артисти України, ансамблі пісні і танцю Одеси й області.


17 та 29 листопада, а також 8 грудня 2018 року науково-педагогічні працівники кафедри з залученням аспірантів і слухачів прийняли активну участь в Днях відкритих дверей інституту для шкільної молоді Одеси.


Попередньо колектив кафедри ретельно працював в 9-тьох загальноосвітніх одеських школах, що сприяло забезпеченню високої явки учнів старших класів в проведених заходах (від 200 до 500 в кожному заході). Також у цей період плідно здійснювали профорієнтаційну роботу доц. О.М. Кривцова та ст. викладач Д.Ф. Дуков, які разом із першим заступником директора інституту М.П. Поповим побували з даною місією в Болградському, Великомихайлівському та Татарбунарському районах області. В Дні відкритих дверей в інституті проходили презентації освітніх програм у галузі менеджменту, зокрема й унікальних, що не мають аналогів в Україні, зустрічі з директором ОРІДУ, координаторами освітніх програм, деканами факультетів, а також професорами, слухачами, студентами та випускниками. Всі зацікавлені змогли ознайомитися з особливостями підготовки ефективних менеджерів, організацією навчання та дозвілля, іноземного стажування та семестрового навчання за кордоном, проходження практики на провідних підприємствах та в організаціях півдня України, перспективами працевлаштування або продовження навчання. У рамках Днів відкритих дверей були організовані заняття за безкоштовними освітніми програмами, зокрема «Школа майбутнього менеджера», а також знайомство з роботою «Мовного клубу», «Студії публічної майстерності» та «Тренінгового центру управління проектами», екскурсія спеціалізованими аудиторіями, комп’ютерними класами тощо. Знайшлося місце в проведених заходах й кафедрі глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою. Потенційним абітурієнтам показано її навчально-методичне забезпечення, розкрито специфіку підготовки фахівців зі спеціалізації «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування» тощо.


7 листопада 2018 року доцент кафедри, член президії Одеської обласної Ради миру (ООРМ) І.Ф. Усатюк взяв участь в урочистому заході «Миротворцям Одещини присвячується: до 50-річчя заснування Одеської обласної Ради Миру», що відбувся в Одеській національній науковій бібліотеці (ОННБ).

Захід відкрила генеральний директор ОННБ, випускниця ОРІДУ, І. О. Бірюкова, яка розповіла про тісне і плідне співробітництво бібліотеки з поважною миротворчою організацією. У доповіді голови Ради Миру Т.В. Афанасьєвої, виступах попередніх керівників – М.П. Павлюка та М.М. Іжи (директор ОРІДУ), дочки першого голови Ради Миру І.П. Гайдаєнка – В.І. Гайдаєнко, голови Одеської обласної державної адміністрації у 1998-2005 рр., почесного громадянина Одеси та Одеської області С.Р. Гриневецького, відомого музиканта та мистецтвознавця, багаторічного активіста Ради Миру Є.О. Лукашова, Генерального консула Республіки Румунія в Одесі пана Еміла Рапчи та інших відомих громадських діячів та миротворців Одеси пролунала висока оцінка діяльності організації, її роль в об’єднанні зусиль громадськості на утвердження миру, злагоди та взаєморозуміння у регіоні, у сприянні формуванню суспільної свідомості без мілітаристських ідей, що можуть провокувати етнічні, релігійні, соціальні, політичні та інші конфлікти, становити загрозу миру у регіоні та безпеці громадян. У межах благодійної акції у фонд ОННБ передано понад 150 примірників книг і документів. 101 книгу юридичної тематики бібліотека отримала від Національного університету «Одеська юридична академія». Одеська єпархія УПЦ урочисто вручила по 10 примірників трьох видань духовного змісту: «Божою милістю, Митрополит Агафангел», «Свято-Успенский Патриарший чоловічий монастырь», «Южная Бессарабия и её святыни». С.Р.Гриневецький передав бібліотеці видання «Одесский Декамерон». Отримала ОННБ також інші книжкові дарунки безпосередньо від авторів – членів президії ООРМ О.М.Азарьєва та В.І.Мамонтова. Захід супрпроводжувала розгорнута книжкова виставка, присвячена миротворцям Одеси й області, на якій були представлені книги та періодичні видання, що розкривають історію створення Ради Миру та її діяльність під головуванням усіх п`яти її керівників впродовж 50 років. Саме стільки часу триває співпраця організації з науковою бібліотекою. Всього на виставці було представлено понад 250 книжкових видань та близько 200 публікацій у періодиці. Зазначимо, що ООРМ була створена восени 1968 року. Ювілейній даті організація має намір присвятити ще цілу низку цікавих заходів, що будуть проходити протягом року.

26 жовтня 2018 року

В рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції за міжнародною участю «Реформування публічного управління та адміністрування: теорія, практика, міжнародний досвід», відбулося засідання секції «України в інтеграційних процесах», на якій обговорювалися питання реформування ЄС і наслідки цього процесу для України. Цікавий погляд на ці проблеми висказали вчені Bogdan Stefanachi та Farte Gheorghe-Ilie, з Ясського університету (Румунія) та керівники Академії державного управління Республіки Молдова Родика Русу та Дульский Ион. З доповіддю, про наслідки реформи ЄС з орієнтацією на ситуацію яка відбулася на сході України, виступила Шамраєва В.М., д.політ.н., професор Харківського національного університету ім. В. Н. Каразіна. До цих питань жваво підключилися аспіранти, магістранти та викладачі кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою. Дискусія вийшла за рамки наукових проблем. Зарубіжні вчені поділилися своїм досвідом, щодо публікацій у відомих наукових журналах Європи та інше.

Навчальний рік почався із значних наукових подій!

18 жовтня 2018 р. викладачі кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою ОРИДУ НАДУ при Президентові України прийняли участь у Х Національному Експертному Форумі, який організував Інститут Горшеніна за підтримки представництва Фонду Фрідріха Еберта в Україні та Білорусі. В рамках Національного Експертної Форуму відбудуться такі дискусійні панелі як «Формула світу для України», «Україна - інвестиційний хаб Європи», «Україна в міжнародному вимірі». Серед учасників Форуму - заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександр Литвиненко, віце-прем'єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Геннадій Зубко, міністр закордонних справ України Павло Клімкін, голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

11 жовтня 2018 р

Відбулися загальні збори трудового колективу ОРІДУ НАДУ при Президентові України, де отримали нагороди кращі працівники інституту, серед яких була доцент кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою Кадук Н.І. Директор Іжа М.М. вручив доценту Кадук Н.І. Почесну Грамоту Одеської обласної ради, за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку управлінських кадрів для органів місцевого самоврядування і виконавчої влади та з нагоди Дня працівників освіти

ВІТАЄМО!!!

Доцент кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою ОРІДУ НАДУ при Президентові України Остапенко О.А., призначений на посаду представника уповноваженого з прав людини.

Науково-педагогічні працівники кафедри ВІТАЮТЬ доцента Остапенко О.А. з призначенням на посаду представника уповноваженого з прав людини!!! Остапенко О.А. буде забезпечувати здійснення Уповноваженим Верховної Ради України з прав людини парламентського контролю за дотриманням прав і свобод людини і громадянина в Кіровоградській, Миколаївській, Одеській, Херсонській областях. Постійним робочим місцем представника Уповноваженого в південних областях визначено місто Одеса.

27 вересня 2018 р.

Доцент Кривцова О.М. та доцент Кадук Н.І. прийняли участь у публічній дискусії «Відверто про Україну і ЄС. Як бачать євроінтеграцію одесити?», яку організували Центр «Нова Європа» та Фонд «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва.

Під час зустрічі дізналися багато корисного і важливого про:
досягнення та проблеми європейської інтеграції на місцевому рівні;
яких змін вдалося досягнути за останні роки у сфері євроінтеграції, які головні перешкоди на цьому шляху;
уявлення громадян про ЄС: спільне та відмінне у поглядах мешканців різних регіонів;
угода про асоціацію: що викликає стурбованість мешканців південних та східних областей України?

Під час зустрічі було презентовано останні результати загальноукраїнського соціологічного опитування про сприйняття громадянами євроінтеграції, зокрема, якими є ознаки успішного руху до Євросоюзу; який рівень зближення з ЄС влаштовує Україну.

27 вересня 2018

Викладачі та слухачі кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою ОРИДУ НАДУ при Президентові України, прийняли участь у Безпековому Форумі «Чорноморський регіон: сучасні війни і старі конфлікти», який був організований фондом Конрада Аденауэра та фондом "Майдан закордонних справ".




20 вересня 2018 р.

20 вересня 2018 р. у рамках Х ювілейних академічних Рішельєвських читань, традиційно викладачі кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою ОРІДУ НАДУ при Президентові України, взяли участь у всеукраїнському семінарі за участі регіональних та обласних ЦППК, закладів вищої освіти, що здійснюють підготовку магістрів у галузі знань «Публічне управління та адміністрування». Національним агентством України з питань державної служби та Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу в Одеському регіональному інституті державного управління НАДУ при Президентові України, було проведено ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ СЕМІНАР за участі регіональних та обласних ЦППК, закладів вищої освіти, що здійснюють підготовку магістрів у галузі знань «Публічне управління та адміністрування» та також у заході взяли участь викладачі кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою ОРІДУ НАДУ при Президентові України. З метою практичного спрямування в рамках семінару учасники мали змогу обговорювати проблемні питання, а саме: «Подальші кроки впровадження реформи системи професійного навчання державних службовців та посадових осіб місцевого самоврядування» та «Аналіз потреб у професійному навчанні посадових осіб місцевого самоврядування.

Затвердження звітів слухачів за результатами стажування 2 курсу денної форми навчання спеціалізації «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування» факультету «Публічне управління та адміністрування».

6 вересня 2018 року відбулося засідання кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою, яке було присвячено затвердженню звітів слухачів за результатами стажування 2 курсу денної форми навчання спеціалізації «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування» факультету «Публічне управління та адміністрування». Згідно навчального плану, слухачі денної форми навчання проходили стажування в органах держаної влади і органах місцевого самоврядування у липні-серпні 2018 р. Їх з радістю прийняли такі органи державної влади: Авангардівська селищна рада Овідіопольского району Одеської області, Оратівська районна адміністрація Вінницької області, Департамент міжнародних зв’язків Одеської міської Ради, Департамент з питань цивільного захисту, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Одеської обласної державної адміністрації. Кожний слухач виступив зі звітом про стажування, розповів як саме проходило стажування, про те що цікавого побачив і які саме практичні навички отримав, що визвало зацікавленість та жваву дискусію серед слухачів та викладачів.

6 вересня 2018 року на кафедрі глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою відбулася атестація аспірантів

Найкращий звіт з виконаної роботи представив Дем’янчук І.Я., який пройшов стажування за кордоном, надав 3 фахові статті і представив на кафедру два розділи своєї роботи. Аспіранту Гололобову С.М. останнього року навчання, запропоновано надати на кафедру у жовтні на обговорення дисертаційне дослідження. А також були атестовані аспіранти Сільницька К.В., Романенко М.С., Єрко О.В., Семенюк Ю.Є. Завідувач кафедри з радістю оголосила, що відбувся захист аспірантки кафедри Привалової Н.В., у Вченій Раді Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Громадська та наукова робота викладачів кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою

Як і багато інших науково-педагогічнх працівників кафедри, доцент Усатюк Іван Федорович впродовж багатьох останніх років плідно працює у різних громадських структурах міста, регіону та країни. Так, декілька років тому його було прийнято до лав Одеської обласної Ради миру, а в 2012 році - до Всеукраїнської Спілки письменників-мариністів. А ще, з 1998 року, він є членом Національної Спілки журналістів України. Лише працюючи в ОРІДУ, ним було розміщено багато десятків різноманітних матеріалів у різних ЗМІ про наш інститут, кафедру та їхніх людей. Нині І.Ф.Усатюк очолює первинну журналістську організацію інституту.

8 червня 2018 р. викладачі, аспіранти та магістранти кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою ОРІДУ НАДУ при Президентові України, взяли участь у регіональній конференції в рамках інформаційної кампанії "Євроінтеграція: Сила можливостей"

Одеська область увійшла в ТОП-5 за обсягом прямих іноземних інвестицій. Зокрема, у першому кварталі 2018 року обсяг експорту товарів зріс більше, ніж на 28%. Про це стало відомо під час регіональної конференції в рамках інформаційної кампанії "Євроінтеграція: Сила можливостей". У заході взяли участь Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе та голова Одеської обласної державної адміністрації Максим Степанов.

Заняття-екскурсія до Воєнно-історичного музею оперативного командування «Південь»

1 червня 2018 року слухачі слухачі першого курсу денної форми навчання спеціалізації «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування» на чолі з доцентом кафедри к.і.н. Усатюком І.Ф. відвідали Воєнно-історичний музей оперативного командуваня «Південь». Разом зі своїми дітьми молодшого шкільного віку Антонієм, Кирилом та Тімуром до заняття-екскурсії приєналися доцент кафедри к.політ.н. Кривцова О.М. та провідний фахівець кафедри Мокроусова І.С. Отже, ця подія стала знаковою тому, відбулася в Міжнародний день захисту дітей. Також в заході взяли участь відомі миротворці Одещини, лауреати муніціпальної літературної премії ім. К. Паустовського Лукіна С.П. і П`ятницька А.Б. Бездоганно вів екскурсію фахівець від Бога історик-краєзнавець Сергій. В подібних випадках справедливо кажуть: «Він був не вчителем, а ми не були учнями...».

23 травня 2018 року

23 травня 2018 року зі слухачами першого курсу денної форми навчання спеціалізації «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування» відбувся черговий семінар з навчальної дисципліни «Спільна зовнішня політика і політика безпеки ЄС». Керівник заняття, доцент кафедри Усатюк Іван Федорович, залучив до його проведення, як це уже практикувалося раніше, ветерана держслужби, лауреата муніципальних літературних премій імені К. Паустовського та І. Рядченка, члена президії Одеської обласної Ради миру Лукіну Світлану Павлівну.

19 травня 2018 року

Викладачі та аспіранти кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою відвідали XIX Всеукраїнську виставку-форум «Українська книга на Одещині», яка відбулася на базі Одеської національної наукової бібліотеки. Основна мета заходу - збереження та примноження духовного й культурного надбання українського народу, утвердження в суспільстві престижу української книги, створення сприятливих умов для видання та популяризації української книги, піднесення вітчизняної видавничої справи, поповнення бібліотек Південного регіону новими виданнями, розповсюдження книг серед читачів, виховання культури читання та любові до української мови на кращих зразках вітчизняної літератури, підтримка молодих письменників і поетів.

18 травня 2018 р. Кафедра глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою провела «Круглий стіл» на тему «Євроінтеграційна стратегія україни: регіональний розвиток та міжнародне співробітництво»

Згідно затверджених заходів до Дня Європи 2018 р., разом з Одеською Міською Радою та Представництва МЗС України, кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою ОРІДУ НАДУ при Президентові України, відбувся спільний «Круглий стіл» на тему «Євроінтеграційна стратегія України: регіональний розвиток та міжнародне співробітництво».

17-18 травня 2018 року

В межах святкування Дня Європи в Україні відбулися заходи для читачів Одеської Центральної міської бібліотеки імені Івана Франка, з якою традиційно співпрацює кафедра глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою. Зокрема, 17 травня було проведено бібліоассорті під назвою «Скарбниця європейської культури». Воно було підготовлено у вигляді кросворду, що складається з 12 шедеврів європейської культури. Були представлені відео- та музичні фрагменти відомих літературних і музичних творів. Гостям зустрічі, запропонували згадати авторів, назви і головних персонажів цих шедеврів. Наступним заходом з цього циклу було відеоподорож по Європі, яке пройшло 18 травня в читальному залі бібліотеки ім. Франко. Присутні здійснили віртуальну подорож по самим цікавим і загадковим куточках Франції, Англії, Іспанії, Італії, Греції, Ісландії, Німеччини, Румунії.

17 травня 2018 р.

Доцент кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою Кадук Н.І. брала участь у виїзному семінарі «Актуальні проблеми реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади. Особливості бюджетної політики» у м. Рені. Метою семінару було роз’яснення результатів і можливостей децентралізації в Україні, процедур створення ОТГ, критеріїв їх спроможності, державної підтримки; ознайомлення з можливостями використання міжмуніципального співробітництва громад.

16-17 травня 2018 року

Завідувач кафедри Кривцова В.М., а також доценти кафедри Кривцова О.М. та Кадук Н.І. брали участь в роботі Весняної школи докторів філософії «Сучасні тренди та виклики підготовки докторів філософії» спеціальності «Публічне управління та адміністрування» у режимі відеоконференцзв’язку між Національною академією державного управління при Президентові України та її регіональними інститутами. Під час проведення цього заходу були обговоренні питання щодо методології та індикаторів ефективної підготовки дисертаційних досліджень, сучасного дизайну та архітектури дослідницького інструментарію, науково-педагогічного підходу до організації роботи над дисертаційним дослідженням аспіранта тощо.

16 травня 2018 р.

Доцент кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою Наталя Кадук брала участь у роботі круглого столу «Підвищення ефективності українських засобів масової інформації, громадського сектору та влади у протидії російській інформаційній агресії», який відбувся у приміщенні прес-центру «Paritet». Цей захід був організований Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва (м. Київ) у партнерстві з інтернет-виданням «Український інтерес». Під час круглого столу було оприлюднено результати моніторингу 150 інформаційних джерел, що містять аналіз поточного стану інформаційної війни між Росією та Україною, прогнозів щодо розвитку ситуації в найближчій перспективі, а також рекомендації державним органам влади, громадському сектору та ЗМІ щодо протидії російській інформаційній агресії.

14 травня 2018 року

Завідувач кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою В.М. Кривцова брала участь в урочистому відкритті Фестивалю науки, ініційоване кафедрою публічного управління та регіоналістики ОРІДУ НАДУ при Президентові України. Фестиваль науки відбуватиметься протягом 14-26 травня 2018 р. та передбачає проведення різноманітних за формами наукових комунікативних заходів, спрямованих на обговорення актуальних проблем та перспектив розвитку науки в сучасній Україні.

Травень 2018 р.

В рамках професійної перепідготовки державних службовців Півдня України, за участі викладачів кафедри глобалістики, євроінтеграції було проведено серію круглих столів з питань реалізації евроінтеграційної стратегії України.


26 квітня 2018 р.

Доцентом кафедри глобалісти, євроінтеграції та управління національною безпекою Остапенко О.А. разом із Центром підвищення кваліфікації кадрів ОРІДУ НАДУ при Президентові України, було проведено Інтеграційну організаційно-ділову гру «Формула змін». Інформаційний центр «Майдан Моніторинг», у співпраці з Головним аудиторським бюро Польщі, провела в містах України десять Ділових ігор «Формула змін», які спрямовані на визначення та актуалізацію потенціалу громади у діалозі з владою задля досягнення безпеки шляхом аналізу та переговорів.

22 квітня 2018 р.

Відбулося засідання наукового товариства інституту «Жива книга».
Модератором виступив завідувач кафедри політології Одеського національного університету ім. І.І. Мечникова, д.філос.н., професор, академік Попков В.В.
Захід було організовано доцентом кафедри глобалістики, евроінтергації та управління національною безпекою Кадук Н.І., за підтримки наукового товариства студентів, слухачів, аспірантів в рамках Дня Європи.

20 квітня 2018 року

Відбувся публічний захист дисертаційного дослідження аспіранта та старшого викладача кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою Дукова Дмитра Федоровича на тему: «Напрями удосконалення механізмів державного управління інвестиціями в регіональний розвиток» на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління за спеціальністю 25.00.02 – механізми державного управління. Колектив кафедри щиро вітає шановного Дмитра Федоровича з успішним захистом кандидатської дисертації та бажає наснаги та успіхів на ниві розвитку науки у сфері державного управління.

Євровікторина-2018 від Представництва ЄС в Україні

В межах святкування Дня Європи кафедра глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою ОРІДУ НАДУ при Президентові України традиційно співпрацює з Представництвом ЄС в Україні.
Зокрема, протягом квітня-травня 2018 року викладачі та слухачі кафедри брали участь у заходах проекту Euroquiz від Представництва ЄС в Україні. Наприклад, слухачка 1 курсу денної форми навчання спеціалізації «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування» Маріанна Фронтовська успішно пройшла 5 раундів складного рівня Євровікторини-2018 від Представництва ЄС в Україні на сайті http://euroquiz.org.ua/ та отримала відповідний сертифікат та приз від Представництва ЄС в Україні.

28 квітня 2018 року представники кафедри стали учасниками унікальної
Літературно-музичної зустрічі, приуроченій пам`яті одеським літераторам

Унікальність проведеної Одеською обласною Радою миру зустрічі (ООРМ) полягала в тому, що відбувалася вона в подвір`ї будинку № 1 по вулиці Пироговській в м. Одесі. Цей будинок у 1950-х був спеціально зведений для одеських літературів. Нині на цьому встановлені дві меморіальні дошки - Івану Петровичу Гайдаєнку (1914 – 1994) і Володимирові Лясковському (1917 – 2002).

Протягом березня-квітня 2018 року

Викладачі кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою брали участь у підвищенні кваліфікації посадових осіб Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради за професійною програмою, організованому відділом підвищення кваліфікації ОРІДУ НАДУ при Президентові України. Заняття проводились на базі Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради. Зокрема, доцент кафедри Кадук Н.І. провела заняття на тему: «Міжнародний досвід надання адміністративних послуг», а доцент кафедри Остапенко О.А. - «Виклики і досягнення в здійснені Україною реформ, передбачених Угодою про асоціацію між Україною та ЄС. Політична, економічна та торгівельна співпраця України з Європейським Союзом».

Олександр Остапенко в якості експерта прийняв участь дискусії «Як протистояти пропаганді та інформаційним війнам», яка відбулася у містах Харкові та Одесі

Захід проводився за підтримки програми «У-медіа» міжнародної організації «Інтерньюз-Нетворк» та фінансової підтримки АМР США. 22 лютого у Харківському антикризовому інфоцентрі та 5 квітня у Impact Hub Odesa (вулиця Грецька, 1А) відбулася дискусія «Як протистояти пропаганді та інформаційним війнам», в якій в якості експерта прийняв участь к.війск.н., ст.н.с., доцент кафедри глобалізації, євроінтеграції та управління національною безпекою ОРИДУ НАДУ при Президентові України Остапенко О.А. Дискусія мала на меті зробити зріз експертного середовища щодо впливу пропаганди на інформаційний простір Одеси та регіону, проблемні аспекти верифікації та критичного сприйняття фейків, найгостріші кейси та виклики 2018 року.

24 квітня 2018 року доцент кафедри, к.і.н., доцент Усатюк Іван Федорович, а також слухачі першого курсу денної форми навчання спеціалізації «Європейська інтеграція в умовах глобального врядування» Христина Галайко, Мар`яна Кучерук, Максима Мурижнікова і Маріана Фронтовська прийняли участь в культурно-мистецькому заході, що відбувся в Золотій залі Одеського державного літературного музею.

Проведений захід був організований Одеською обласною Радою миру, Одеською єпархією, Одеськими обласною та міською радами за участю Одеського державного літературного музею, Одеських бібіліотек ім. Івана Франка та ім. Івана Гайдаєнка, Будинку письменників Одеського Будинку вчених. Широке коло присутніх на ньому відомих політиків, громадських й культурних діячів міста, регіону й країни, науковців, миротворців Одещини та представників дипломатичного корпусу, громадськості, духовенства, молоді й ветеранів об`єднували їх одностайне ставлення щодо підготовка до святкування 50-річчя заснування Одеської обласної Ради миру, відзначення 73-ї річниці Перемоги над фашизмом, проведення 19 травня 2018 року Дня Європи в Україні. Про це наголошували у своїх вітальних промовах Голова Одеської обласної Ради миру Таміла Афанасьєва, Одеський міський голова Геннадій Труханов, представник МЗС України в м. Одесі Костянтин Ржепішевський, Генеральний Консул Румуніі в Одесі Еміль Рапча та ін. Атмосфера дружби й толерантності, взаємоповаги й високої культури, що панувала під час заходу, значною мірою доповнювалася виступами в руслі програми румунської культури «Народна Дипломатія – ДЕНЬ РУМУНІЇ» творчих колективів та майстрів мистецтва м. Одеси й області, а також тематичною демонстрацією картин міської художньої галереї. Особливо вразили присутніх класичні твори румунських, українських та італійських авторів у прекрасному сольному виконанні пана Еміля Рапчи. За висловами слухачів, участь в даному заході суттєво збагатила їх фактологічним матеріалом, що сприятиме більш глибокому опануваню ними навчальних дисциплін і модулів за спеціалізацією кафедри.

23 квітня 2018 р.

На кафедрі глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою пройшла презентація книги «Strengthening good governance and security as a priority of European neighborhood policy» («Посилення доброго управління та безпека, як пріоритети європейської політики сусідства»). Книга видана італійською та англійською мовами, румунським університетом м. Галац «Dunarea de joi». В даній книзі було висвітнело такі статті доцента Комаровського В.В. у співавторстві: Analysis of the priorities by the EU for cooperation in the framework of the ENP. Concepts of justification of the expansion policy and the possibility of modernization of the ENP. Critical aspects of the eastern partnership in the context of the european policy of expansion. Case for Romania-Ukraine relations.

24 березня 2018 р. доцент кафедри, к.і.н., доцент Усатюк Іван Федорович взяв участь в урочистостях, присвячених 25-річниці започаткуванню в Одеській військовій освіті підготовки тилових кадрів для Збройних сил України, що відбулися у Віійськовій академії (м. Одеса).

На урочистостях був присутній заступник Міністра оборони України по тилу – перший начальник Тилу Збройних Сил України генерал-полковник Григорій Михайліченко, ветерани тилової служби, генерали, офіцери, курсанти, працівники ЗСУ академії. Причетність до заходу І.Ф. Усатюка пов`язана тим, що свого часу він особисто вісім років поспіль проходив службу в органах управління з тиловового забезпечення військ Одеського військового округу, а потім тривалий час викладав майбутнім військовим тиловикам в Одеському інституті Сухопутних військ.



Олександр Остапенко став новообраним президентом Федерації волейболу Одещини

Доцент кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою Олександр Остапенко став новообраним президентом Федерації волейболу Одещини.





15 березня 2018 року

Члени кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною доцент Комаровський В.В. та випускник кафедри Маймескул О.В. прийняли участь у навчальному семінарі з підготовки проектів спільної операційної програми "Румунія-Україна 2014-2020", організованому Одеською ОДА.






12 березня 2018 року

Викладач кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою Наталя Кадук провела лекцію на тему «Міжнародний досвід надання адміністративних послуг» в контексті підвищення кваліфікації кадрів посадових осіб Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради.






3 березня 2018 року

Члени та випускники кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою взяли участь у святковому ярмарку "Скарби Одещини" з нагоди 86-ї річниці Одеської області.




ВІТАЄМО!

Аспірантку кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою Діану Добрій призначено на посаду керівника управління інвестицій, міжнародного та міжрегіонального співробітництва Одеської обласної державної адміністрації









22 лютого 2018 року

Завідувач кафедри електронного урядування та інформаційних систем Ю.Б. Пігарєв прийняв участь в черговому засіданні кафедри глобалістик, євроінтеграції та управління національною безпекою. Юрій Борисович працює в академії з початку його заснування, його діяльність пов’язана з ІТ технологіями, їм започатковано в стінах ОРІДУ такий вид навчання, як дистанційне, крім того кафедра, яку він очолює має глибинні партнерські відносини з такими гігантами як Google Україна, Microsoft, HP та ін. Їм же створена навчально-наукова лабораторія “Інноваційні технології електронного врядування” яка координую та планує заходи щодо впровадження технологій електронного урядування та електронної освіти на регіональному та місцевому рівнях, забезпечує органи публічного управління Півдня України експертно-консультативними, інформаційно-аналітичними, науково-методичними послугами у сфері електронного урядування. Тому досвід вченого був дуже цікавий і корисний для викладачів кафедри. Особливо великий інтерес викликала принцип наочності, який пов’язан з активізацією навчального процесу. Нині існує доволі широкий спектр форм візуалізації навчального матеріалу як електронних так і фізичних. Юрій Борисович детально ознайомив викладачів кафедри з їх дидактичними можливостями, інструментами та технологіями їх створення, зберігання та поширення; на конкретних прикладах показав, як вони можуть бути реалізовані в умовах сучасної вищої школи. Всі ці проблеми викликали жваву дискусію. Кафедра була дуже вдячна за надану інформацію і передбачає надалі розширяти науково-методичне спілкування з кафедрою електронного урядування та інформаційних систем та іншими кафедрами по сучасним науковим проблемам. Також на засіданні кафедрі бала присутня директор бібліотеки Кудрявцева О.В. ОРІДУ НАДУ, яка ознайомила викладачів з новими можливостями використання науко-методичної літератури фондів бібліотеки, надала інформацію про нові правові документи у сфері бібліотечної справи.

12 по 19 лютого 2018 року

Слухач кафедри глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою Максим Імерідзе взяв участь у міжнародній зимовій школі мультикультуралізму «Діалог цивілізацій: нові виклики» в м. Баку (Азербайджан). Під час урочистого закриття зимової школи Максим Імерідзе, дав інтерв’ю азербайджанському телеканалу «Культура плюс».



Захист магістерських робіт

20 лютого 2018 року відбув останній захист магістерських робіт здобувачів наукового ступеню магістр. Кафедра глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою в цьому році підготувала 39 магістрів з державного управління та відбувся перший випуск 10 магістр з публічного управління та адміністрування. Особливо треба відзначити успішний захист магістрів Дичук Г.П., Іванченко О.О., Зап'янцева І.В., Пшегорської І.А., Мальованої К.В., Маймескула О.В. Деякі слухачі вже отримали підвищення по службі, наприклад Стельмах О.М. пройшов конкурс на заступника начальника відділу юридичного забезпечення Головного управління ДМС України в Одеській області. Кафедра вдячна голові комісії к.т.н., керівнику Представництва Міністерства закордонних справ України в м.Одеса Ржепішевському К.І. , який є частим й бажаним партнером кафедри, і завдяки якому стало невід’ємною традицією щорічно організовувати різноманітні комунікативні заходи.

Школа педагогічної майстерності

18.01 в рамках роботи Школи педагогічної майстерності доц. Віктор Комаровський представив презентації «Європейські програми міжнародної технічної допомоги» та «Стратегія Європейського Союзу в сфері освіти». До участі у підготовці презентаційних матеріалів були залучені викладачі кафедри та використані матеріали низки програм міжнародної технічної допомоги. В рамках презентації «Європейські програми міжнародної технічної допомоги» аудиторії були представлені основні результати роботи викладачів та адміністрації інституту в 2017 році провів по забезпеченню інтеграції в європейську інформаційну систему заявників на отримання фінансової допомоги від Європейської Комісії.

Архів новин