Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ ENG


Кафедра державознавства і права

Новини

Загальна характеристика

Науково-педагогічні працівники

Навчально-методична діяльність

Наукова діяльність

Експертна діяльність

Науково-комунікативні заходиНовини


ВІТАЄМО!

Днями стало відомо, що завідувачу кафедри державознавства і права ОРІДУ НАДУ, професору, д.держ.упр. Марущаку Володимиру Петровичу присвоєно Почесне звання «Видатний юрист України». Таке рішення прийнято Союзом юристів України, який відзначив керівника за особисті видатні досягнення в області практичного застосування права, активну участь у суспільному житті, становленні правової держави та в реальному втіленні принципу верховенства права. Колектив кафедри щиро вітає Володимира Петровича з почесною нагородою і бажає подальших успіхів, натхнення, громаддя творчих задумів та втілення їх у життя.


18 червня 2019 року

Викладачі кафедри державознавства і права на чолі із завідувачем кафедри професором, доктором наук з державного управління Марущаком В.П. обговорили в Територіальному управлінні Державної судової адміністрації України в Одеській області питання підвищення професійної комптентності працівників установи та підпорядкованих їй судових адміністрацій районів області. За результатами зустрічі виявлені та намічені шляхи співпраці кафедри державознавства і права ОРІДУ НАДУ при Президентові України і Територіального управління ДСУ України в Одеській області по забезпеченню практичної направленості навчального процесу, наданню освітніх послуг працівникам управління.


Дискусія на сьомому каналі регіонального телебачення за участю доценат кафедри Андрія Фальковського

11 червня 2019 року Андрій Фальковський доцент кафедри державознавства і права ОРІДУ НАДУ при Президентові України взяв участь у дискусії на Сьомому каналі телебачення з проблематики розгляду Конституційним судом України указу Президента України про розпуск Верховної Ради України.
Вийшов друком навчальний посібник "Право в публічному управлінні"

У травні 2019 р. на кафедрі державознавства і права вийшов друком навчальний посібник «Право в публічному управлінні» (С.О. Козуліна, Ю.О. Ровинський, К.І. Ровинська). У посібнику розглядаються основні джерела регулювання діяльності публічно-владних інституцій, правові та теоретичні аспекти статусу органів публічного управління та адміністрування, порядок прийняття, скасування, оскарження нормативно-правових актів суб'єктів публічної адміністрації, нормативно встановлені права, обов'язки, види та підстави юридичної відповідальності публічних службовців, а також засади запобігання корупції в публічному управлінні. Навчальний посібник розрахований на здобувачів вищої освіти, що навчаються за пограмами підготовки магістрів публічного управління та адміністрування, а також на публічних службовців.
17 травня 2019 року

Старший викладач кафедри державознавства і права Н.П. Долгіх провела відкрите практичне заняття на тему: "Гарантія прав з охорони праці". Студенти 1 курсу факультету "Менеджменту і бізнес технологій " взяли активну участь у дискусії під час заняття, відповідали на запитання викладача, вирішували ситуативні завдання. На занятті були також присутні викладачі та завідувач кафедри В.П. Марущак.
«Засідання Господарського суду»

В рамках дисципліни «Підприємницьке право » студенти 1 курсу магістратури денної форми навчання спеціальності «Управління проектами», «Менеджмент» та доцент А.О. Фальковский зіграли в ситуаційну ділову гру «Засідання Господарського суду». Під час гри було дуже багато цікавих та повчальних моментів, які на довго запам’ятається студентам. Гра допомогла студентам відчути реальність подій, що зазвичай відбувається під час судового засідання, та витримати усі послідовні процедури. Хід засідання був цікавим, а результати не очікуваними.

Вітаємо !

Викладацький склад кафедри державознавства і права щиро вітає професора Володимира Петровича Марущака із нагородженням Почесною відзнакою Одеської обласної ради!


.

Кафедра державознавства і права сердешно вітає завідувача кафедри, професора, члена Європейського товаривства міжнародного права, доктора наук з державного управління Володимира Петровича Марущака з Ювілеєм!

У цей святковий світлий день, Коли настав Ваш ювілей, Ми щиро Вас вітаємо, Добра і щастя Вам бажаємо. Хай оминають Вас тривоги, Хай Бог дасть щастя на путі, Хай світла й радісна дорога Щасливо стелиться в житті! Тож не старійте і не знайте В житті ні смутку, а ні бід, У серці молодість плекайте, Живіть до ста щасливих літ!


15 квітня 2019 року

<

В рамках дисципліни «Правове регулювання фінансових відносин» слухачі 2 курсу вечірньої форми навчання спеціалізації «Право в публічному управлінні» та доцент Є.О. Львова взяли участь у круглому столі на тему: «Бюджетне законодавство як нормативна основа забезпечення розвитку територіальних громад в Україні». В роботі круглого столу у якості експерта взяв участь начальник відділу правового аналізу юридичного управління апарату Одеської обласної ради Р.О.Самофалов. Експерт відповів на запитання присутніх та розповів про проблемні питання фінансового забезпечення місцевого розвитку на районному та обласному рівнях.


13 квітня 2019 року

В ОРІДУ НАДУ при Президентові України відбувся День відкритих дверей. Представники кафедри державознавства і права презентували спеціалізацію «Право в публічному управлінні».


11 квітня 2019 р.

О 13.30 год. в каб. 315 відбулось чергове засідання кафедри державознавства і права, в рамках якого пройшли аспірантські слухання. Перший заступник директора М.П. Попов, завідувач кафедри державознавства і права В.П. Марущак, начальник відділу з координації наукової роботи та докторантури О.М.Ємельянова, та викладачі кафедри заслухали звіти присутніх апірантів. Значні здобутки серед аспірантів першого та другого років навчання здобули О.І.Антонюк, О.П. Гладунова, О.В. Грішин, М.Г. Дізанов, Р.В. Єрмаков, О.С.Клименко, О.Г. Маланчук, О.А.Мінаков, Р.О Самофалов. На засіданні були обговорені звіти про результати наукової роботи аспірантів четвертого року навчання Киртоки М.П., Янюка С.В. та здобувача Смоквіна М.В. Захист звітів аспірантів та здобувачів кафедри про виконання індивідуальних навчальних планів та планів наукової роботи відбувся згідно з встановленими вимогами.


01 квітня 2019 року

Відповідно до Плану-графіку інституту щодо проведення попередньої експертизи дисертаційних робіт на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління 01 квітня 2019 року відбулося розширене засідання кафедри економічної та фінансової політики спільно з кафедрою державознавства і права з попередньої експертизи кандидатської дисертації Попової (Войтович) К.Г. на тему «Розвиток ресурсного забезпечення регіонів України в умовах децентралізації: концептуальні засади», науковий керівник к.держ.упр., доцент Голинська О.В. (спеціальність 25.00.04 – місцеве самоврядування). Попова (Войтович) К.Г. виступила з доповіддю щодо отриманих результатів дисертаційного дослідження, представлені відгуки фахівців-експертів та наукового керівника. Представники науково-педагогічного складу кафедр інституту взяли активну участь в обговоренні результатів дисертаційних досліджень. За результатами попередньої експертизи було прийнято рішення рекомендувати кандидатську дисертацію Попової (Войтович) К.Г. для подальшого розгляду і захисту у спеціалізованій вченій раді.


28 березня 2019 року

28 березня 2019 року на телевізійному каналі "Академія" відбулася фахова дискусія з проблеми використання політичних технологій під час виборів Президента України. В обговоренні взяв участь кандидат юридичних наук, доцент кафедри державознавства і права ОРІДУ НАДУ при Президентові України Андрій Фальковський. Дискусія відбулася на високому рівні, було проаналізовано специфіку виборчого процесу в Україні, були висловлені думки стосовно доцільності довіри до соціологічних опитувань та інші актуальні проблеми сучасного українського державотворення. 

Вітаємо Андрія Юрійовича Бойчука з присвоєнням наукового ступеня доктора юридичних наук за спеціальністю 12.00.01. Бажаємо творчої наснаги та успіхів у подальших дослідженнях!


14.03.2019 року

Доцент кафедри державознавства і права ОРІДУ НАДУ при Президентові України Фальковський Андрій Олександрович взяв участь у обговренні створення онлайн реєстру вакансій. Створення такого реєстру повинно допомогти молоді у працевлаштуванні, в тому числі пошуку первого місця роботи. Дискусія була плідною та цікавою, стосувалось правових, організаційних, практичних аспектів функцунування цієї онлайн системи вакансій.15.01.2019 року

Доцент кафедри державознавства і права ОРІДУ НАДУ при Президентові України Фальковський Андрій Олександрович взяв участь у дискусії, що відбулась на Сьомому каналі регіонального телебачення міста Одеси. Експерти та представники політичних партій обговорили тематику появи нових регіональних лідерів, висловили свої думки стосовно законодавства України, що регламентує волевиявлення громадян на виборах.14.01.2019 року

Доцент кафедри державознавства і права ОРІДУ НАДУ при Президентові України Фальковський Андрій Олександрович взяв участь у телепрограммі на Першому Міському каналі, присвяченої зміни в Кримінальному кодексі України. Дискусія була дуже цікавою та інформативною.Нова монографія завідуючого кафедри державознавства і права, доктора наук з державного управління, професора В.П.Марущака

Вийшла друком нова монографія завідуючого кафедри державознавства і права, доктора наук з державного управління, професора В.П.Марущака: Марущак В.П., Марущак О.І. Державне управління і податки в ринковій економіці: монографія – Одеса: ОРІДУ НАДУ, 2018. – 190 с. Монографія присвячена дослідженню функціонування державного управління в сфері економічної діяльності, ролі державних адміністрацій, напрямкам їх розвитку, їх місця в системі державного управління, а також дослідженню організаційно-правового механізму оподаткування, який складається в процесі управління ринковою економікою.


На кафедрі державознавства і права продовжується традиція наукових тематичних зустрічей з експертами-практиками!

21 листопада 2018 року в рамках вивчення дисципліни "Адаптація законодавства Украни до законодавства ЄС" слухачі 2 курсу вечірньої форми навчання спеціалізації "Право в публічному управлінні" змогли задати запитання адвокату, кандидату юридичних наук, Голові комітету з інтелектуальної власності Ради адвокатів Одеської області Федорову Анатолію Анатольевичу. Зустріч відбулась у форматі "круглого столу", під час якого обговорювались проблемні питання виконання Угоди про асоціацію України та ЄС у сфері охорони прав на результати інтелектуальної діяльності, у сфері охорони здоров'я та перспективи законодавчого регулювання розмитнення вживаних автомобілів, зареєстрованих в країнах ЄС.


Продовжуємо давню традицію відвідування відкритих судових засідань в Апеляційному суді Одеської області!

14 листопада 2018 року в рамках виїзного практичного заняття з дисципліни "Правове регулювання земельних та екологічних відносин" слухачі 2 курсу денної форми спеціалізації "Право в публічному управлінні" були присутніми на судових засіданнях з розгляду справ про визнання права оренди земельної ділянки, стягнення коштів, про визнання недійсними рішення органу місцевого самоврядування та ін. Ознайомлення з діяльністю судових органів влади сприяють підвищенню правової культури державних службовців та поваги до судової системи.17 листопада 2018 року

Відбувся День відкритих дверей в ОРІДУ НАДУ при Президентові України. Майбутні абітурієнти змогли дізнатись про умови навчання на спеціалізації "Право в публічному управлінні".

Архів новин
Також шукайте нас у соціальних мережах
ОДЕСЬКИЙ РЕГІОНАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ
ВСІ ПРАВА ЗАХИЩЕНІ 2014 - 2019 ©