Написати листа
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ОДЕСЬКА ПОЛІТЕХНІКА» ENG
Людям із порушенням зору (Тестова система)

Кафедра публічного управління та регіоналістики

Новини

Загальна характеристика

Науково-педагогічні працівники

Навчально-методична діяльність

Наукова школа

Наукова діяльність

Експертна діяльність

Знакові події та досягнення

Науково-комунікативні заходи

Наукова Інтернет-конференція за міжнародною участю для аспірантів та докторантів

Співпраця з громадськими утвореннями



Новини




Кафедра публічного управління та регіоналістики – це команда однодумців, прагненням якої є поєднання зусиль у справі розвитку науки державного управління, зміцнення кадрового потенціалу державної служби та органів місцевого самоврядування задля процвітання української держави.






18 лютого 2021 року в інституті публічної служби та управління Державного університету «Одеська політехніка» відбулися засідання спеціалізованих вчених рад ДФ 41.863.005 і ДФ 41.863.006, створених відповідно до наказу МОН України від 10 грудня 2021 року № 1352.



Вітаємо завідувачку кафедри публічного управління та регіоналістики, професорку, д.держ.упр. Приходченко Л.Л. з отриманням Почесної грамоти Одеської обласної державної адміністрації за вагомий внесок у розвиток управлінської освіти в Україні, підготовку управлінських кадрів для органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, високий професіоналізм та з нагоди двадцятиріччя заснування кафедри публічного управління та регіоналістики. Зичимо сил, творчого натхнення та міцного здоров'я.



Кафедру публічного управління та регіоналістики було нагороджено Почесною грамотою Одеської обласної державної адміністрації за вагомий внесок у розвиток управлінської освіти в Україні, підготовку управлінських кадрів для органів виконавчої влади та місцевого самоврядування та з нагоди двадцятиріччя заснування кафедри. Рухаємося далі до нових звершень та підвищення якості надання освітніх послуг у сфері публічного управління та адміністрування!



22 грудня 2021 року професор кафедри публічного управління та регіоналістики С.Є. Саханєнко, професор, д.держ.упр. та доцент кафедри Н.В. Піроженко , доцент, к.держ.упр., доцент кафедри А.С. Крупник, доцент, к.політ.н. взяли участь у проведенні заключноі конференціі у форматі експертного обговорення «Актуальні проблеми моніторингу та контролю за публічними закупівлями: державний та громадський виміри»



17 грудня 2021 року була продовжена робота екзаменаційної комісії № 9 з прийому кваліфікаційних іспитів і захисту кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня зі спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування», які обрали вибіркову компоненту «Цифрове врядування».



10 грудня 2021 року відбувся теоретико-методологічний семінар з розгляду результатів дисертаційного дослідження аспіранта кафедри публічного управління та регіоналістики Омельченка В. В рамках семінару аспірантом було презентовано результати дослідження на тему «Громадський контроль в системі публічного управління: інформаційно-комунікативний аспект». У ході розгляду викладачами кафедри було висловлено низку рекомендацій щодо подальшого удосконалення дослідження. За підсумками було окреслено вектори подальшого руху у здійсненні науково-дослідницької діяльності аспіранта кафедри.



Кафедра публічного управління та регіоналістики вітає випускника аспірантури кафедри публічного управління та регіоналістики Робочого Віктора Валентиновича з отриманням наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» Зичимо успіхів, наснаги та нових наукових здобутків!




02 грудня 2021 року за участі викладачів кафедри та Комаровського В.В. відбувся семінар щодо підготовки та наповнення авторського профілю науковця у ORCID, Google Scholar.






У листопаді нашій кафедрі виповнилося 20 років з часу утворення.






02 грудня 2021 року відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики. На порядок денний було винесено питання щодо: проведення державної атестації та пробного ЄДКІ; затвердження звітів про проходження педагогічної практики для аспірантів 2 року навчання. А також про завдання викладачів кафедри щодо підготовки заходів з набору слухачів на факультет публічного управління та адміністрування та менеджменту організацій за різними формами навчання (доц. Дуліна О.В., доц. Куспляк І.С.)



25 листопада 2021 року відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики.





18 листопада 2921 року відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики.





16 листопада 2021 року завідувачка кафедри публічного управління та регіоналістики д.держ.упр., професорка Приходченко Л.Л. взяла участь у засіданні експертної ради з питань проведення експертизи дисертаційних робіт у галузі науки «Державне управління» Міністерства освіти і науки України. Експертами було здійснено експертизу кандидатських та докторських дисертацій. Розглянуто клопотання про внесення періодичних видань до Переліку фахових видань України, категорія «Б», та низку організаційних питань.



Кафедра публічного управління та регіоналістики вітає з успішним захистом дисертації на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань “Публічне управління та адміністрування” за спеціальністю 281 “Публічне управління та адміністрування” на тему: "Інтегроване управління територіальними громадами з центром у малих містах в умовах децентралізації" аспіранта кафедри Бабича Олександра Володимировича та його наукового керівника - професора, д.держ.упр., професора кафедри Саханєнка С.Є.
Зичимо наснаги та нових наукових звершень.



28 жовтня 2021 року викладачі кафедри публічного управління та регіоналістики к.політ.н., доцент, доцент кафедри Крупник А.С., к.держ.упр., доцент, доцент кафедри Давтян С.Г., к.ю.н., доцентка, доцентка кафедри Дуліна О.В. долучилися до відкритого засідання Комітету з питань розвитку громадянського суспільства Громадської ради при Одеській обласній державній адміністрації (ОДА).



13 жовтня 2021 року у м.Миколаїв відповідно до програми заходів у межах проекту «Громадянська освіта у сфері державних закупівель - Civic Education in Public Procurement (CEPP)», що реалізується за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Украі?ні (Supported by the Public Affairs Section of the U.S. Embassy to Ukraine), Асоціацією дослідників державного управління було проведено семінар-тренінг для представників ГО та ЗМІ «Громадськии? контроль над публічними закупівлями».



12 жовтня 2021 року за участю викладачів та аспірантів відбувся перший у 2021/2022 навчальному році теоретико-методологічний семінар кафедри публічного управління та регіоналістики, який продовжив традицію обговорення теоретичних та методологічних засад сучасного публічного управління та відповідних управлінських інструментів й технологій.



12 жовтня 2021 року доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, к.держ.упр., доцент Давтян С.Г. взяв участь у спільному засіданні колегії Одеської обласної державноі адміністрації, Одеської обласної Федерації професійних спілок, президії громадської ради при Одеській облдержадміністрації з питань реалізації колективного договору з захисту соціальних прав трудящих.



12 жовтня 2021 року відбулося чергове засідання кафедри, на якому була розглянута низка питань. Зокрема, про підсумки участі викладачів, аспірантів та слухачів кафедри у щорічній Всеукраїнській науково-практичній конференції ОРІДУ НАДУ за міжнародною участю «Публічне управління: традиції, інновації, глобальні тренди», а саме: в обговоренні тем панельних дискусій, доповідей й організації та проведенні роботи дискусійного майданчику № 1 «Механізми регіонального управління в умовах реформ.



В рамках проведеної в інституті 08 жовтня 2021 року всеукраїнської науково-практичної конференції «Публічне управління: традиції, інновації, глобальні тренди» за міжнародною участю у он-лайн форматі за участю викладачів та науковців факультету міжнародних відносин Економічний університету в Братиславі (Словаччина), на панельній дискусії свої доповіді представили...



28 вересня 2021 року відбувся семінар-тренінг на тему «Громадський контроль за публічними закупівлями» для членів громадської ради при Одеській обласній державній адміністрації, представників громадських організацій та ЗМІ.




14 вересня 2021 року завідувачка кафедри публічного управління та регіоналістики д.держ.упр., професор Приходченко Л.Л. взяла участь у засіданні експертної ради з питань проведення експертизи дисертаційних робіт у галузі науки «Державне управління» Міністерства освіти і науки України. Експертами було здійснено експертизу кандидатських та докторських дисертацій, розглянуто низку організаційних питань.



10 вересня відбувся захист дисертації на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань “Публічне управління та адміністрування” за спеціальністю 281 “Публічне управління та адміністрування” аспіранта кафедри публічного управління та регіоналістики Робочого Віктора Валентиновича на тему "Гарантоване забезпечення населення товарами першої необхідності: державно-управлінський аспект", науковий керівник - д.держ.упр., професор, професор кафедри Саханєнко С.Є.. Кафедра вітає здобувача та наукового керівника та зичить творчої наснаги та нових наукових здобутків!



9 вересня за участі заступника голови Одеської обласної державної адміністрації Анастасії Олександрівни Бондар відбулося практичне заняття «Формулювання та визначення проблеми» для слухачів 2 курсу заочної форми навчання з дисципліни «Моніторинг та оцінювання регіонального управління».



8 вересня М.П. Попов, перший заступник директора та Л.Л. Приходченко, завідувачка кафедри, гарант освітньої програми «Публічне управління та адміністрування» підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії, взяли участь у засіданні галузевої експертної ради Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти з галузі знань 28 «Публічне управління та адміністрування».



31 серпня 2021 року відбулося засідання кафедри публічного управління та регіоналістики





27 серпня 2021 року завідувачка кафедри публічного управління та регіоналістики Л.Л. Приходченко взяла участь у Всеукраїнській семінар-нараді з питань внесення змін до переліку галузей та спеціальностей. За участю експертів, науковців та освітян, які здійснюють свою діяльність в сфері підготовки фахівців публічного управління та адміністрування, було проаналізовано проєкт постанови КМУ щодо змін до «Переліку галузей та спеціальностей, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти», а також Міжнародний стандарт класифікації освіти (ISCED-F 2013), опублікований Інститутом статистики ЮНЕСКО.



Викладачі кафедри публічного управління та регіоналістики Приходченко Л.Л., Попов М.П., Куспляк І.С. та аспірант Комаровський І.В. отримали свідоцтво про авторське право на навчальний посібник «Scopus та Web of Science: Застосування наукометричних баз для представлення наукових публікацій». Це третя частина із Серії «Методологія дослідження: методи та техніка».



Викладачами кафедри публічного управління та регіоналістики отримано свідоцтво про авторське право на твір «Багаторівневе управління (multilevel governance) регіональним розвитком в Україні: збірник ситуаційних завдань для здобувачів вищої освіти другого (магістерського) рівня у галузі знань 28 «Публічне управління та адміністрування» за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування». Укладачами твору є Приходченко Л.Л., Піроженко Н.В., Дуліна О.В., Лесик О.В., Панченко Г.О., Тодорова О.Л. за загальною редакцією Приходченко Л.Л.



Вийшла друком науково-методична брошура «Оцінювання ефективності державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства за методикою багаторівневого бенчмаркінгу»





Вийшов друком навчальний посібник «Реінжиніринг адміністративних процесів та управлінські інновації в органах публічної влади».





6 серпня 2021 р. професор кафедри публічного управління та регіоналістики, д.держ.упр., професор Саханєнко С.Є., доцент кафедри, к.держ.упр., доцент Піроженко Н.В. відповідно до програми заходів у межах проекту «Громадянська освіта у сфері державних закупівель – Civic Education in Public Procurement (CEPP)», що реалізується за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні (Supported by the Public Affairs Section of the U.S. Embassy to Ukraine) Асоціацією дослідників державного управління було проведено семінар-тренінг «Громадський контроль над публічними закупівлями» у м. Вінниця. Учасниками семінару стали 15 представників ГО та ЗМІ м. Вінниці та області.



23 липня 2021 р. професор кафедри публічного управління та регіоналістики, д.держ.упр., професор Саханєнко С.Є., доцент кафедри, к.держ.упр., доцент Піроженко Н.В. взяли участь у проведенні семінару-тренінгу для представників ГО та ЗМІ «Громадський контроль над публічними закупівлями», який було проведено у межах проєкту «Громадянська освіта у сфері публічних закупівель – Civic Education in Public Procurement (CEPP)», що реалізується за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні (Supported by the Public Affairs Section of the U.S. Embassy to Ukraine) Асоціацією дослідників державного управління.



29 червня 2021 року відбувся фаховий семінар кафедри публічного управління та регіоналістики для проведення попередньої експертизи дисертаційного дослідження на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» Зейтуллаєвої Ельвіри Зевріївни на тему «Багаторівневе управління процесами адаптації внутрішньо переміщених осіб в Україні» (Науковий керівник: к.держ.упр., доц. Попов М.П.) .



29 червня 2021 року відбувся фаховий семінар кафедри публічного управління та регіоналістики для проведення попередньої експертизи дисертаційного дослідження на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» Мустафаєвої Ельзари Талятівни на тему «Реформування територіальних основ публічної влади в умовах поліетнічності» (Науковий керівник: к.держ.упр., доц. Попов М.П.).



З 23 по 25 червня 2021 року доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, к.політ.н., доцент Крупник А.С. долучився до візиту в Одесу 30 керівників органів самоорганізації населення міста Києва і працівників департаменту суспільних комунікацій Київської міської державної адміністрації для вивчення досвіду виконання повноважень ОСНів у місті Одесі, яка вже багато років вважається "законодавцем мод" у сфері самоорганізації. Цей навчальний візит було організовано і профінансовано в межах Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у м. Києві на 2020 – 2022 роки».



Приємно повідомити, що вийшла друком колективна монографія за авторства завідувачки кафедри публічного управління та регіоналістики, д.держ.упр., професора Приходченко Л.Л., доцента кафедри, к.держ.упр., доцента Піроженко Н.В., аспірантки кафедри Кернової М.П., Синчак І.В. «ТЕХНОЛОГІЇ ТАЙМ-МЕНЕДЖМЕНТУ В УПРАВЛІНСЬКІЙ ДІЯЛЬНОСТІ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ».



28 травня 2021 року відбулася XІІ наукова Інтернет-конференція за міжнародною участю для аспірантів та докторантів «Публічне управління в Україні: історія державотворення, виклики та перспективи». В онлайн режимі було проведено роботу за такими секціями: «Теорія та історія публічного управління»; «Механізми публічного управління»; «Публічна служба»; «Місцеве самоврядування». До роботи Конференції долучилися представники Регіональної мережі випускаючих кафедр з публічного управління та адміністрування, а також науковці та практики з Вінницького, Одеського, Херсонського, Миколаївського та інших регіонів.



27 травня 2021 року в рамках Фестивалю науки відбувся попередній розгляд дисертаційного дослідження Е.Зейтуллаєвої на тему «Багаторівневе врядування процесами адаптації внутрішньо переміщених осіб в Україні», науковий керівник – к.держ.упр., доцент Попов М.П. В ході заходу Е.Зейтуллаєвою було представлено результати наукового дослідження. Експертами виступили д.держ.упр., професор, професор кафедри публічного управління та регіоналістики Саханєнко С.Є., д.держ.упр., доцент, завідувач кафедри української та іноземних мов Колісніченко Н.М. За результатами обговорення здобувачці було надано низку рекомендацій, а роботу рекомендовано до подальшого проходження.



27 травня 2021 року в рамках Фестивалю науки відбувся теоретико-методологічний семінар за результатами наукових досліджень аспірантки кафедри публічного управління та регіоналістики Орлової А.І., науковий керівник – к.політ.н., доцент Крупник А.С. В ході заходу було представлено проміжні результати наукового дослідження на тему «Механізми реалізації державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства». За результатами теоретико-методологічного семінару аспірантці було надано низку практичних рекомендацій для завершення роботи над дисертаційним дослідженням та подальшого його представлення на розгляд для подальшого проходження.



21 травня 2021 року в межах Фестивалю науки, що традиційно проводить кафедра публічного управління та регіоналістики ОРІДУ НАДУ при Президентові України, та угоди про співпрацю між випускаючими кафедрами публічного управління відбулась тематична зустріч д.держ.упр., професора, професора кафедри публічного управління та регіоналістики ОРІДУ НАДУ при Президентові України С.Є. Саханєнка і доцента кафедри, к.політ.н., доцента А.С. Крупника зі студентами ІІ-ІV курсів Південноукраїнського національного педагогічного університету імені К. Д. Ушинського спеціальності 281 Публічне управління та адміністрування. В межах зустрічі А.С. Крупник провів гостьову лекцію на тему: «Розвиток механізмів владно-громадської взаємодії як чинник ефективного публічного врядування» в рамках дисципліни «Публічне управління соціально-гуманітарним розвитком». Під час лекції відбулось жваве обговорення питань сучасного стану взаємодії влади та громадських організацій, волонтерів, громадських активістів, самоорганізації, громадського контролю та можливостей впливу громадськості на рішення і діяльність влади.



18 травня завідувачка кафедри публічного управління та регіоналістики д.держ.упр., професор Приходченко Л.Л. взяла участь у засіданні експертної ради з питань проведення експертизи дисертаційних робіт у галузі науки «Державне управління» Міністерства освіти і науки України. Експертами було здійснено експертизу кандидатських та докторських дисертацій, розглянуто клопотання щодо включення до Переліку фахових видань категорії «В» періодичних видань, вирішено низку організаційних питань.



18 травня 2021 року відбулося відкриття щорічного Фестивалю наук та круглий стіл на тему: «Громадянське суспільство і влада – два крила стійкої, незалежної України», в онлайн-режимі на платформі Zoom.




13 травня 2021 року доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, к.політ.н., доцент Крупник А.С. взяв участь у плановій зустрічі активу органів самоорганізації населення міста Одеси з секретарем Одеської міської ради І.М. Ковалем, директором Департаменту праці та соціальної політики О.П. Китайською та начальником управління Одеської міської ради з питань взаємодії з органами самоорганізації населення А.В. Кочергіним.




12 травня 2021 року відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики.




У квітні-травні 2021 року завідувачка кафедри публічного управління та регіоналістики д.держ.упр., професор Приходченко Л.Л. увійшла до складу експертної колегії ІX Міжнародного конкурсу молодих науковців «Уявне, архетипи і публічне управління», заключна частина якого відбулася на ZOOM-майданчику Наукової бібліотеки імені М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Вона взяла активну участь в оцінюванні конкурсних робіт як член міжнародної експертної колегії.


Кафедра публічного управління та регіоналістики вітає доцента кафедри, к.ю.н., доцента Дуліну О.В. з присвоєнням вченого звання доцента. Колектив кафедри щиро вітає з вагомим здобутком, який став визнанням наукових і навчально-методичних досягнень та активної педагогічної діяльності. Бажаємо міцного здоров’я, успіхів, творчої наснаги, нових успіхів і досягнень!



22 квітня 2021 року відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики





15 квітня 2021 року відповідно до Порядку підготовки здобувачів вищої освіти ступеня доктора філософії та доктора наук у закладах вищої освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 березня 2016 року № 261, відбулося звітування докторантів та аспірантів кафедри публічного управління та регіоналістики.



12 квітня 2021 року професор кафедри публічного управління та регіоналістики, професор, д.держ.упр. Саханєнко С.Є. взяв участь у IV Міжнародний науковий конгрес Society of Ambient Intelligence, який об’єднав понад 500 учасників із більш ніж 20 країн світу.



3 квітня завідувач кафедри проф., д.держ.упр. Приходченко Л.Л., як гарант освітньо-наукової програми (PhD), взяла участь у on-line зустрічі, присвяченій особливостям оновленої процедури присудження наукового ступеня доктора філософії.



2 квітня завідувач кафедри публічного управління та регіоналістики, проф., д.держ.упр. Приходченко Л.Л., як гарант освітньо-наукової програми (PhD), та завідувач кафедри фінансової та економічної політики, проф., д.держ.упр. Миколайчук М.М. (член проєктної групи) взяли участь у on-line зустрічах, присвячених особливостям акредитації. Зустрічі були організовані Сумським національним аграрним університетом, Радою молодих вчених при Міністерстві освіти і науки України, Міжнародним фондом досліджень освітньої політики та громадською організацією "Інноваційний університет".


1 квітня 2021 року кафедрою публічного управління та регіоналістики було організовано та проведено теоретико-методологічний семінар "Проблеми визначення об'єкту та предмету дослідження в дисертаційних роботах та НДР".




1 квітня 2021 року в рамках співробітництва учасників регіональної мережі випускаючих кафедр з публічного управління та адміністрування професор кафедри публічного управління та регіоналістики, професор, д.держ.упр. Саханєнко С.Є. та доцент кафедри, к.держ.упр., доцент Давтян С.Г. взяли участь в роботі VІ Регіональної науково-практичної конференції «Публічне управління та адміністрування в процесах адміністративної реформи» (за міжнародною участю), організованої кафедрою управління та адміністрування Комунального закладу вищої освіти «Вінницької академії безперервної освіти». Професор Саханєнко С.Є. виступив на пленарному засіданні конференції з доповіддю на тему «Проблеми статусу районних рад у системі врядування в період адміністративно-управлінського транзиту».



25 березня 2021 року доцент кафедри публічного управління та регіоналістики Піроженко Наталья, к.держ.упр., доцент провела одноденний семінар на тему «Тайм-менеджмент у професійній діяльності працівника апарату суду» для працівників апаратів місцевих (окружних) та апеляційних судів у режимі онлайн (платформа “ZOOM”).



23 березня 2021 р. завідувач кафедри, професор, доктор наук з державного управління Приходченко Людмила Леонідівна взяла участь у засіданні експертної ради з питань проведення експертизи дисертаційних робіт у галузі науки «Державне управління» Міністерства освіти і науки України. Експертами було здійснено експертизу кандидатських та докторських дисертацій.



18 березня 2021 року відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики (в очно-дистанційному режимі).






З 10 лютого до 10 березня 2021 року завідувач кафедри, професор, доктор наук з державного управління Приходченко Людмила Леонідівна взяла участь в експертному оцінюванні праць учасників Дев’ятого міжнародного конкурсу молодих науковців, фінальний етап якого відбудеться 3 травня 2021 року в м. Париж (Франція) в межах Міжнародного симпозіуму / XІІ Міжнародного теоретико-методологічного семінару, присвяченого 100-річчу Жильбера Дюрана за темою: «Уявне, архетипи та публічне управління» (Париж-Монпельє, Франція, 3 – 5 травня 2021.


25 лютого 2021 року в онлайн-форматі відбулася зустріч викладачів кафедри публічного управління та регіоналістики зі слухачами другого потоку заочної форми навчання.





12 лютого 2021 року В читальній залі бібліотеки відбувся захід, на якому члени ГО «Одеського інституту соціальних технологій» звітували про діяльність інституту за 2020 рік.





22 лютого 2021 року відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики.





19 лютого 2021 року відбулася зустріч випускників 2021 року – роботодавців та майбутніх стейкхолдерів магістерської програми за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» – із членами групи забезпечення зазначеної освітньої програми та викладачами кафедри публічного управління та регіоналістики.




У лютому 2021 року відбулася низка урочистих випусків магістрів зі спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування»




18-19 лютого 2021 року професор кафедри Саханєнко С.Є., д.держ.упр., професор взяв участь у дводенному тренінгу “Добре врядування: just do it”, що проводить ГО “Інститут аналітики та адвокації” в м. Полтава. Мета тренінгу – сформувати розуміння “доброго врядування”, його складових і основних принципів; надати знання щодо чинників його побудови в організації та бачення подальшого розвитку; розробити відповідні плани і запропонувати його покращення із застосуванням представлених детальних інструментів. Тренінг проводиться за підтримки ІСАР Єднання, яка надається у межах «Ініціативи секторальної підтримки громадянського суспільства», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку.


18 лютого 2021 року доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, к.держ.упр., доцент Піроженко Наталя Вікторівна провела одноденний семінар на тему «Тайм-менеджмент у професійній діяльності працівника апарату суду» для працівників апаратів місцевих (окружних) та апеляційних судів у режимі онлайн (на платформі “ZOOM”).


16 лютого 2021 року відбувся фаховий семінар кафедри публічного управління та регіоналістики для проведення попередньої експертизи дисертаційного дослідження на здобуття наукового ступеня доктора філософії за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» Робочого Віктора Валентиновича на тему «Гарантоване забезпечення населення товарами першої необхідності: державно-управлінський аспект», науковий керівник – д.держ.упр., професор Саханєнко С.Є.


11 лютого 2021 року в онлайн-форматі відбулася зустріч викладачів кафедри публічного управління та регіоналістики зі слухачами першого потоку заочної форми навчання.




29 січня 2021 р. завідувач кафедри, проф., д. держ. упр. Приходченко Л.Л. взяла участь у засіданні експертної ради з питань проведення експертизи дисертаційних робіт у галузі науки «Державне управління» Міністерства освіти і науки України. Експертами було здійснено експертизу кандидатських та докторських дисертацій, розглянуто клопотання щодо утворення спеціалізованих вчених рад та разових рад з правом прийняття до розгляду і проведення захистів дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів; включення до Переліку фахових видань категорії «В» періодичних видань, вирішено низку організаційних питань.


03 лютого 2021 р. Відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики.





21 січня 2021 року доцент кафедри публічного управління та регіоналістики А. С. Крупник, к.політ.н., доцент, професор кафедри С.Є. Саханєнко, д.держ.упр., професор, доцент кафедри Н.В. Піроженко, к.держ.упр.,доцент, доцент кафедри О.В. Дуліна, к.ю.н., аспірантка кафедри А. Орлова, стали учасниками дистанційного експертного Форуму «Громадянська освіта – основа демократії», присвяченого Дню Соборності України.


Кафедра публічного управління та регіоналістики щиро вітає з прийдешнім Новим роком та Різдвом Христовим! Зичимо щоб цей рік Бика був наповнений тільки радісними подіями, цікавими пригодами і щасливими зустрічами! Нехай у 2021 році любов тільки посилиться, достаток додасться, а здоров’я прибуде. Хай побажання любові, тепла, сімейного затишку і нових звершень стануть гарантом щасливого життя у новому році! Усіх вас, любі наші, з прийдешнім! Будьмо! Всіх благ і блискучих успіхів!


21 грудня завідувачка кафедри Л.Л. Приходченко, як експерт НДР на тему «Інноваційні інструменти забезпечення інвестиційного та інфраструктурного розвитку об'єднаних територіальних громад» взяла участь у підсумковій конференції за результатами виконання науково-дослідних робіт комплексного наукового проєкту “Державне управління та місцеве самоврядування” Національної академії за 2020 рік (під час відкритого засідання Постійної комісії Вченої ради Національної академії з питань науково-експертної роботи в очно-дистанційному форматі).


Вийшли друком навчально-методичні рекомендації до спеціальної короткострокової програми з підвищення кваліфікації державних службовців Спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Південного регіону «Актуальні питання організації діяльності державних службовців органів прокуратури». До колективу авторів увійшли професор, д.держ.упр., професор кафедри публічного управління та регіоналістики Саханєнко С.Є., доцент, к.держ.упр., доцент кафедри Піроженко Н.В., доцент, к.держ.упр., доцент кафедри Давтян С.Г., к.держ.упр., доцент кафедри Липовська С.О., за загальною редакцією доцента, к.держ.упр., доцента кафедри М.П. Попова.


18 грудня 2020 року відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики. На порядок денний було винесено такі питання:
1. Про підсумки участі науково-педагогічних працівників кафедри в науково-дослідній роботі.
2. Про продовження роботи ДЕК.
3. Про специфіку організації роботи інституту у січні 2021 року.
4. Інше.


17 грудня завідувачка кафедри Л.Л. Приходченко взяла участь у круглому столі на тему: «НАДУ при Президентові України: французький, американський чи український шлях розвитку?» на мультимедійній платформі іномовлення України УКРІНФОРМ в онлайн режимі «Zoom».




Впродовж листопада – грудня 2020 року відбулася низка засідань кафедри публічного управління та регіоналістики, присвячених попередньому розгляду результатів магістерських досліджень, представлених у кваліфікаційних роботах слухачів варіативної компоненти «Регіональне управління»:
12 листопада 2020 – було розглянуто роботи слухачів заочної форми навчання;
01 грудня 2020 – заочної (з елементами дистанційної) форми навчання;
04 грудня 2020 – денної та вечірньої форм навчання.


25 листопада 2020 року доцент кафедри публічного управління та регіоналістики Піроженко Наталя Вікторівна , к.держ.упр., доцент провела одноденний семінар на тему «Тайм-менеджмент у професійній діяльності працівника апарату суду» для працівників апаратів місцевих (окружних) та апеляційних судів у режимі онлайн (платформа “ZOOM”).




19 листопада 2020 року відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики. На порядок денний було винесено такі питання:

1.Про участь науково-педагогічних працівників кафедри в науково-дослідній роботі.
2. Про підготовку, організацію та проведення ДЕК.
3. Про завдання викладачів кафедри щодо підготовки заходів з набору слухачів на факультет публічного управління та адміністрування та менеджменту організацій за різними формами навчання.
4. Про висвітлення діяльності працівників кафедри в друкованих та електронних засобах масової інформації (наповнення сайту інституту щодо діяльності кафедри).
5. Про підвищення кваліфікації НПП.


17 листопада 2020 р. завідувач кафедри, проф., д. держ. упр. Приходченко Л.Л. взяла участь у засіданні експертної ради з питань проведення експертизи дисертаційних робіт у галузі науки «Державне управління» Міністерства освіти і науки України. Засідання відбувалося за участі першого заступника міністра МОН України М.О. Кизима. Експертами було здійснено експертизу кандидатських та докторських дисертацій, розглянуто клопотання щодо утворення спеціалізованих вчених рад та разових рад з правом прийняття до розгляду і проведення захистів дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів; включення до Переліку фахових видань категорії «В» періодичних видань, вирішено низку організаційних питань.


25 жовтня по 03 листопада 2020 року аспірантка кафедри публічного управління та регіоналістики Чайка А. взяла участь у коучинг-програмі міжнародного інноваційного проєкту «Академія сучасного політика» і в якості координатора аналітичної групи долучилася до підготовки проєкту "Інформаційно-аналітична система підтримки управління діяльністю регіонального аграрно-промислового комплексу". Проєкт отримав високу оцінку. Його було подано на конкурс проєктів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від ЄС. А аспірантка кафедри отримала схвальний відгук від ДУ «Інституту досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М. Доброва НАН України».


29 жовтня 2020 року доцент кафедри публічного управління та регіоналістики к.політ.н., доцент А.С. Крупник у складі представників громадської ініціативи регіональної Виборчої Ради Одеси дав експертне інтерв’ю на тему «Як пройшли вибори у Одесі». В ході інтерв’ю було висвітлено питання як про порушення виборчого процесу, так і про порушення, фактично, прав людей в окремих випадках. Детальніше можна переглянути за посиланням: посилання


15-17 жовтня 2020 року науковці інституту взяли участь в міжнародній конференції в м. Ясси (Румунія)





15 жовтня 2020 року відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики





9 жовтня 2020 року доцент кафедри публічного управління та регіоналістики к.політ.н., доцент А.С. Крупник дав експертне інтерв’ю у програмі «Реальне життя» на каналі KozyrDigital на тему «Проблеми розвитку громадянського суспільства у Одесі та області». У ході інтерв’ю було висвітлено питання як інститути громадянського суспільства можуть контролювати владу.



Вийшов друком навчальний посібник «Регіональне управління».





29 та 30 вересня 2020 року відбувся розгляд дисертаційних досліджень аспірантів 4 року навчання кафедри публічного управління та регіоналістики Бабича Олександра Володимировича на тему «Інтегроване управління розвитком малих міст в умовах децентралізації» та Робочого Віктора Валентиновича на тему «Гарантоване забезпечення населення товарами першої необхідності: державно-управлінський аспект».



24 вересня 2020 року відбулася атестація аспірантів та докторантів кафедри публічного управління та регіоналістики та чергове засідання кафедри.



Вітаємо викладачів та аспірантів кафедри публічного управління та регіоналістики з отриманням Свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір





Вітаємо викладачів та аспірантів кафедри публічного управління та регіоналістики з отриманням Свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір





03 вересня 2020 року відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики.





22-23 липня 2020 року викладачі кафедри публічного управління та регіоналістики взяли участь у підвищенні кваліфікації 109 державних службовців Одеської області за спеціальною короткостроковою програмою "Актуальні питання державного управління".





Кафедра публічного управління та регіоналістики вітає старшого викладача кафедри, к.держ.упр. Липовську С.О. з отриманням диплома кандидата наук з державного управління. Зичимо творчої наснаги, сил та нових звершень на науковій стежці!





Вийшла друком колективна монографія кафедри публічного управління та регіоналістики «Багаторівневе управління (multi-level governance) в умовах модернізації публічної влади і становлення демократичного врядування в Україні».





15 липня 2020 р. завідувач кафедри публічного управління та регіоналістики: Приходченко Л.Л., д.держ.упр., професор провела лекцію на тему «Механізми подолання корупції через децентралізацію системи публічної влади».





13 липня 2020 року представники кафедри публічного управління привітали почесного члена кафедри д.держ.упр., професора, аслуженого працівника освіти України Надолішнього П.І. із ювілейним 80 днем народження.





09 липня 2020 року відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики. На порядок денний було винесено такі питання:
- про підбиття підсумків 2019-2020 навчального року;
- щодо проведення профорієнтаційної роботи: проміжні результати;
- про заповнення листів самооцінювання науково-педагогічними працівниками кафедри та необхідності посилення роботи над публікаціями результатів наукових досліджень у виданнях, що індексуються у міжнародних наукометричних базах, рекомендованих МОН;
- щодо розподілу навчального навантаження на 2020-2021 навчальний рік та підготовки до нового навчального року;
- про відпрацювання поточних документів науково-педагогічними працівниками кафедри.



6 липня 2020 р. відбувся вебінар з питань моніторингу та оцінювання Нацстратегії, організований Робочою групою з підготовки нової Нацiональної стратегiї сприяння розвитку громадянського суспільства на 2021-2025 роки, (створеної за спільної ініціативи офісу ОБСЕ в Україні та Офiсу Президента України за участі Мiнiстерства молоді і спорту та Секретарiату Кабінету Міністрів України).



25 червня 2020 року доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, к.політ.н., доцент А.С. Крупник, професор кафедри, д.деж.упр., професор Саханєнко С.Є. взяли участь у експертній нараді «Новий виборчий кодекс: як зробити відповідальний вибір», що стосувалася новацій Виборчого кодексу, його практичного застосування. Андрій Крупник, відкриваючи дискусію, зазначив, що важливо не лише спільними зусиллями розібратися в цьому величезному документі, а й вміти правильно застосовувати цей новий інструмент, аби майбутній вибір зробити відповідальним. Відповідальним як для тих, хто обирає, так і для тих, кого обирають. Сергій Саханєнко, згадав, що система місцевих виборів за час незалежності України чимало разів змінювалась. Він зазначив, що надмірне запровадження пропорційної системи створює умови для переваги партійного та загальнонаціонального інтересу над інтересом громад. Натомість, депутат має представляти всю територіальну громаду, а не її окрему частину з певними політичними поглядами. Учасники наради запланували продовжити дискусію після можливого внесення змін у Виборчий кодекс у напрямку, як перетворити наступні місцеві вибори у поштовх до розвитку громад – із залученням як експертів, так і представників громадського сектору.


24 червня 2020 р. науковці кафедри публічного управління та регіоналістики: Приходченко Л.Л., д.держ.упр., професор завідувач кафедри та Панченко Г.О., к.держ.упр., доцент кафедри, – взяли участь у реалізації спеціальної короткострокової програми з підвищення кваліфікації державних службовців Пенсійного фонду України в Одеській області «Запобігання корупції в органах публічної влади», яка організована та проводиться сектором організації семінарів за державним замовленням відділу підвищення кваліфікації ОРІДУ НАДУ при Президентові України за змішаною формою навчання, що поєднує очну та дистанційну з використанням електронної мережі інтернет.


18 червня 2020 року кафедра публічного управління та регіоналістики взяла участь у розширеному засіданні кафедри проектного менеджменту, на якому було проведено попередню експертизу дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління аспірантів кафедри проектного менеджменту Богданова Станіслава Геннадійовича на тему «Стратегічне проектування розвитку системи медичної реабілітації в Україні» та Сенчі Сергія Анатолійовича на тему «Державний механізм стимулювання розвитку громадянського суспільства (на прикладі Одеської області)».


З 16 по 18 червня 2020 р. викладачі кафедри публічного управління та регіоналістики взяли участь у реалізації спеціальної короткострокової програми з підвищення кваліфікації державних службовців Одеської області «Норми ділової поведінки посадовців з питань етики як принцип формування позитивного іміджу діяльності органів публічної влади» та семінару «Актуальні питання державного управління», що організовані та проводилися сектором організації семінарів за державним замовленням відділу підвищення кваліфікації ОРІДУ НАДУ при Президентові України.


У режимі відеоконференцзв’язку відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики. На порядок денний було винесено такі питання:




В травні 2020 року доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, к.держ.упр. Давтян С.Г. взяв участь у навчальному вебінарі «Цифрова грамотність державних службовців 1.0. на базі інструментів Google», розробленому Міністерством цифрової трансформації України у співпраці з компанією Google та втіленому за підтримки швейцарсько-української Програми ЕСАР, що фінансується Швейцарською агенцією з розвитку та співробітництва та реалізується Фондом Східна Європа та Фондом Innovabridge через Національну онлайн-платформу з цифрової грамотності Дія. Після успішного завершення базового курсу із цифрової грамотності (початковий рівень) для державних службовців обсягом 1 кредит ЄКТС 29.05.2020 року отримав відповідний сертифікат.


29 травня 2020 року відбулося закриття щорічного Фестивалю науки, який організовано кафедрою публічного управління та реігоналістики з нагоди святкування Дня науки в Україні та 25-річчя ОРІДУ НАДУ при Президентові України.


28 травня 2020 р. завідувач кафедри публічного управління та регіоналістики, д.держ.упр., професор Приходченко Л.Л. та доцент кафедри к.держ.упр. Панченко Г.О. взяла участь у реалізації спеціальної короткострокової програми з підвищення кваліфікації державних службовців Пенсійного фонду в Одеській області «Запобігання корупції в органах публічної влади», яка організована та проводиться сектором організації семінарів за державним замовленням відділу підвищення кваліфікації ОРІДУ НАДУ при Президентові України.


26 травня 2020 року в межах Фестивалю науки, що цьогоріч присвячено не лише святкуванню Дня науки, а й 25-річчю ОРІДУ НАДУ, було обговорено проблемні питання формування та сучасного стану реалізації політики децентралізації в Україні в ході Круглого столу «П'ять років децентралізації: озирнутися для руху уперед», що відбувся в онлайн режимі. Організаторами виступили кафедра публічного управління та регіоналістики Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України, Одеський інститут соціальних технологій і Громадська мережа публічного права та адміністрації UPLAN.


18 травня 2020 року

У режимі відеоконференцзв’язку відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики.




18 травня 2020 року

18 травня 2020 року відбулося урочисте відкриття Фестивалю науки, який проводить кафедра публічного управління та регіоналістики. Фестиваль науки щорічно організовується з нагоди Дня науки в Україні, нинішнього він також поєднався зі святкуванням 25-річчя Інституту.




13 травня 2020 року

У режимі відеоконференцзв’язку відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики.




12 травня 2020 року

Д.держ.упр., професор завідувач кафедри публічного управління та регіоналістики Приходченко Л.Л. взяла участь у реалізації спеціальної короткострокової програми з підвищення кваліфікації державних службовців Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області «Запобігання корупції в органах публічної влади», яка організована та проводиться сектором організації семінарів за державним замовленням відділу підвищення кваліфікації ОРІДУ НАДУ при Президентові України за змішаною формою навчання, що поєднує очну та дистанційну з використанням електронної мережі інтернет. В рамках навчання слухачами дистанційно опрацьовуються актуальні теми, а саме: Теоретико-правові основи поняття корупції. Державна політика України у сфері протидії корупції. Міжнародний досвід щодо запобігання та протидії корупції. Механізми подолання корупції через децентралізацію системи публічної влади.


.

З 4 по 8 травня 2020 року завідувач кафедри публічного управління та регіоналістики, д.держ.упр., професор Приходченко Л.Л., доцент кафедри, к.ю.н. Дуліна О.В., старший викладач кафедри, к.держ.упр. Лесик О.В. пройшли цикл навчальних вебінарів з наукометрії "Головні метрики сучасної науки. Scopus та Web of Science" від компанії «Наукові публікації – Publ.Science». В ході яких ознайомилися зі специфікою публікації наукових статей у наукометричних базах Scopus та Web of Science, особливостями функціонування зазначених наукометричних баз, тонкощами структурування наукового тексту та способами розпізнання журналів-хижаків.


8 травня 2020 року

08 травня 2020 р. доцент кафедри публічного управління та регіоналістики Панченко Г.О. взяла участь у реалізації спеціальної короткострокової програми з підвищення кваліфікації державних службовців Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області «Запобігання корупції в органах публічної влади», яка організована та проводиться сектором організації семінарів за державним замовленням відділу підвищення кваліфікації ОРІДУ НАДУ при Президентові України. Панченко Г.О. провела семінар на тему: «Запобігання корупції та етика публічного управління», під час роботи якого було розглянуто та обговорено такі питання: традиційне трактування проблеми корупції; нормативне забезпечення антикорупційної політики; заходи антикорупційного характеру у системі публічного управління; морально-етичні наслідки корупції; сутність та принципи етики публічного управління.


4 травня 2020 року

Професор кафедри публічного управління та регіоналістики, д.держ.упр., професор Саханєнко С.Є. провів у режимі відеоконференції тематичну зустріч на тему «Політика децентралізації в Україні: зміна української парадигми». Заняття відбулось в рамках реалізації професійної програми для посадових осіб Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради, стаж роботи яких менше року, що організована відділом підвищення кваліфікації кадрів ОРІДУ НАДУ.


-

Протягом квітня поточного року завідувач кафедри публічного управління та регіоналістики, доктор наук з державного управління, професор Приходченко Людмила Леонідівна взяла участь у проведені 4 семінарів, у яких взяли участь 230 осіб. Підвищення кваліфікації державних службовців Одеської області за спеціальною короткостроковою програмою «Запобігання корупції в органах публічної влади» проводилося за змішаною формою навчання, що поєднує очну та дистанційну з використанням електронної мережі інтернет. Інноваційна форма навчання обумовлена вимогами загальнодержавного карантину та дозволяє надавати навчальні послуги службовцям, які працюють на віддалені та без відриву від роботи.


30 квітня 2020 року

Кафедра публічного управління та регіоналістики продовжує розвивати інституційні зв’язки із гуманітарними школами Одеського регіону. У 2017 р. кафедрою на базі лютеранського собору Святого Павла Німецької Євангелістської лютеранської церкви України (Кірха) був організований круглий стіл, присвячений 500-річчю Реформації, в межах якого було створено партнерство з кафедрою філософії ОНУ ім. І.І. Мечникова. Продовжуючи традицію партнерства, 30.04.2020 професор кафедри С.Є. Саханєнко взяв участь у дискусії, присвяченій перспективам гуманітарної освіти у «посткарантинному» світі, що була організована кафедрою філософії ОНУ ім. І.І.Мечникова у дистанційному режимі. В межах заходу були обговорені нові вимоги до освіти, а також відповідні методи та технології навчання.


Тайм-менеджмент. Ефективне управління часом

28 квітня 2020 року доцент кафедри публічного управління та регіоналістики к.держ.упр., доцент Піроженко Наталя Вікторівна провела в режимі відеоконференції лекцію на тему «Тайм-менеджмент. Ефективне управління часом». Заняття відбулось в рамках реалізації професійної програми для посадових осіб Департаменту надання адміністративних послуг, що організована відділом підвищення кваліфікації кадрів ОРІДУ НАДУ. В ході лекції були обговорені питання природи часу, його структури, сутності та ролі тайм-менеджменту в публічному управлінні, а також технологій його використання.


Розвиток громадянського суспільства: нові виклики і нові можливості

29 квітня 2020 р. відбулась всеукраїнська експертна онлайн-нарада «Держава і громадянське суспільство: стратегія і тактика взаємодії».
Ініціатором та організатором наради став Одеський інститут соціальних технологій – недержавний аналітичний центр, що очолює доцент кафедри публічного управління та регіоналістики ОРІДУ НАДУ А.С. Крупник, який є також регіональним координатором Громадської мережі публічного права та адміністрації UPLAN.


24-25 квітня 2020 року

Відбулась національна веб-конференція, присвячена впровадженню технології “Розумна Взаємодія” у сферу розвитку громад, реформи місцевого самоврядування та розвитку громадянського суспільства.
Ініціатором і організатором проведення конференції є коаліція ГО "Молода громада" та "Молодіжна корпорація", співорганізаторами – всеукраїнська газета "Місцеве самоврядування" та ГО "Одеський інститут соціальних технологій" (на чолі з доцентом кафедри публічного управління та регіоналістики ОРІДУ НАДУ Андрієм Крупником).


22 квітня 2020 року

Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, к.політ.н., доцент Крупник А.С. взяв участь в експертному обговоренні законопроекту "Про всеукраїнський референдум" за участі першого заступника голови ВРУ Руслана Стефанчука та декількох членів ЦВК. Захід організовано Центром політико-правових реформ за підтримки Міжнародної фундації виборчих систем (IFES), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та британської допомоги від уряду Великої Британії.
А.С. Крупник виступив у дискусії з такими пропозиціями:
- чіткіше прописати процедуру підготовки і узгодження формулювання запитання, що виноситься на референдум;
- приділити більше уваги обов'язковим процедурам інформування населення про суть питань, що виносяться на референдум;
- зменшити граничну чисельність виборців, при якій референдум вважається таким, що відбувся, з 50 до 30 відсотків або взагалі не встановлювати цієї квоти – як на виборах.


22 квітня 2020 року

У режимі відеоконференцзв’язку відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики. На порядок денний було винесено такі питання:
- про стан відпрацювання документів науково-педагогічними працівниками кафедри відповідно до Плану роботи кафедри на період карантину;
- про затвердження плану організації та проведення «Фестивалю науки» та щорічної наукової Інтернет-конференції за міжнародною участю для аспірантів та докторантів «Публічне управління в Україні: історія державотворення, виклики та перспективи»;
- про залучення абітурієнтів для вступу на спеціальність «Публічне управління та адміністрування»;
- про результати звітування аспірантів та докторантів;
- про стан підготовки посібника, що виконується в межах виконання наукового дослідження за госпдоговірною науково-дослідною темою: «Забезпечення сталого розвитку територіальних громад: кращі практики Вінницької міської ради»;
- про обговорення стану написання навчального посібника «Регіональне управління»;


15 квітня 2020 року

Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, к.держ.упр., доцент Піроженко Наталія Вікторівна провела в онлайн режимі лекції на тему «Державне регулювання та контроль у сфері публічних закупівель», «Організація закупівель», «Тендерний комітет, уповноважена особа та централізована закупівельна організація», які відбулися у рамках спеціальної короткострокової програми: «Публічні закупівлі в Україні» з навчання членів тендерних комітетів, що проводиться на замовлення об’єднаних територіальних громад Одещини.


10 квітня 2020 року

Завідувач кафедри публічного управління та регіоналістики доктор наук з державного управління, професор Приходченко Людмила Леонідівна долучилася у якості викладача та розробника методичних матеріалів для дистанційного навчання до підвищення кваліфікації державних службовців Одеської області за спеціальною короткостроковою програмою «Запобігання корупції в органах публічної влади», яке організовано та проводиться за змішаною формою навчання, що поєднує очну та дистанційну з використанням електронної мережі інтернет. В рамках навчання слухачами дистанційно опрацьовуються актуальні теми, а саме: Теоретико-правові основи поняття корупції. Державна політика України у сфері протидії корупції. Міжнародний досвід щодо запобігання та протидії корупції. Механізми подолання корупції через децентралізацію системи публічної влади.


10 квітня 2020 року

У режимі відеоконференцзв’язку відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики. На порядок денний було винесено такі питання:
- про виконання індивідуальних планів за період карантину (за звітний період до 06.04.2020) та затвердження індивідуальних планів науково-педагогічних працівників (на період з 06.04 по 24.04.);
- щодо залучення абітурієнтів для вступу на спеціальність «Публічне управління та адміністрування»;
- стосовно стану підготовки посібника, що виконується в межах виконання наукового дослідження за госпдоговірною науково-дослідною темою: «Забезпечення сталого розвитку територіальних громад: кращі практики Вінницької міської ради»;
- про звітування докторантів та аспірантів: стан подання звітів на кафедру та результати роботи;
- про обговорення стану написання навчального посібника «Регіональне управління»;
- стосовно визначення готовності кафедри до набору до аспірантури у наступному навчальному році: можливість здійснювати підготовку відповідно до максимального навантаження та орієнтовна тематика дисертаційних досліджень.


2 квітня 2020 року

Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, к.політ.н., доцент А. Крупник та аспірантка кафедри А. Орлова взяли участь у першому онлайн-засіданні робочої групи Робоча група “Участь громадськості у формуванні та реалізації владних рішень” Карта правових реформ для громадянського суспільства.


25 березня 2020 року

Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, к.політ.н., доцент А. Крупник та аспірантка кафедри А. Орлова взяли участь у першому онлайн-засіданні робочої групи “Державна політика сприяння розвитку громадянського суспільства” Карта правових реформ для громадянського суспільства


20 березня 2020 року

У режимі відеоконференцзв’язку відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики. На порядок денний було винесено такі питання:
- щодо надання пропозицій до проєкту Положення про диплом з відзнакою;
- про планування основних заходів та проєкт Програми проведення «Фестивалю науки»;
- стосовно стану підготовки посібника, що виконується в межах виконання наукового дослідження за госпдоговірною науково-дослідною темою: «Забезпечення сталого розвитку територіальних громад: кращі практики Вінницької міської ради»;
- щодо обговорення орієнтовної структури і вимог до написання навчального посібника «Регіональне управління»;
- про затвердження індивідуальних планів науково-педагогічних працівників на період карантину.


03 березня 2020 року відбувся теоретико-методологічний семінар, метою якого було обговорення підходів до презентації кращих практик органів публічної влади на прикладі м. Вінниці.




28 лютого 2020 року професор кафедри публічного управління та регіоналістики, д.держ.упр., професор Саханєнко С.Є. та доцент кафедри, к.політ.н., доцент Крупник А.С. взяли участь у публічному обговоренні змін до Конституції України, що пропонуються у зв'язку із децентралізацією.



Вітаємо! Колектив кафедри публічного управління та регіоналістики вітає старшого викладача кафедри О.В. Лесик з отриманням Почесної грамоти Вінницької обласної державної адміністрації та обласної ради за значний внесок в підготовку управлінських кадрів для органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Вінницької області.


Вітаємо! Колектив кафедри публічного управління та регіоналістики вітає старшого викладача кафедри С.О. Липовську з отриманням Почесної грамоти Одеської обласної ради за багаторічну сумлінну працю, вагомий особистий внесок у підготовку управлінських кадрів для органів місцевого самоврядування і виконавчої влади, високий професіоналізм та з нагоди завершення програми підготовки магістрів за спеціальністю «Публічне управління та аміністрування».



Вітаємо! Колектив кафедри публічного управління та регіоналістики вітає старшого викладача кафедри С.О. Липовську з присвоєнням наукового ступеня кандидата наук з державного управління. Зичимо творчого натхнення та нових наукових звершень!




14 лютого 2020 року

Професор кафедри публічного управління та регіоналістики, професор Саханєнко С.Є, доцент кафедри, к.політ.н., доцент Крупник А.С. взяли участь у експертній нараді щодо впровадження інституту присяжних в Україні. Захід було організовано ГО «Одеський інститут соціальних технологій», ВГО «Асоціація присяжних України» та Громадська мережа публічного права та адміністрації UPLAN в межах Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. В ході наради Саханєнко С.Є. висвітлив основні проблеми функціонування суду присяжних в Україні. Юрій Батан, асистент кафедри конституційного права Національного університету «Одеська юридична академія» виступив з доповіддю «Суд присяжних як засіб реалізації верховенства права». Роман Куйбіда, заступник голови Центру політико-правових реформ, керівник робочої групи "Реформа правосуддя" Мережі публічного права та адміністрації UPLAN, м. Київ. Висвітлив перспективи впровадження нових законопроектів щодо суду присяжних.


12 лютого 2020 року

Професор кафедри публічного управління та регіоналістики, професор Саханєнко С.Є, взяв участь у спільних комітетських слуханнях на тему: «Перспективи розвитку, проблематика формування та функціонування інституту присяжних в Україні». У слуханнях взяли участь народні депутати, представники Кабінету Міністрів, Міністерства юстиції, Конституційного Суду, Верховного Суду, Вищого антикорупційного суду, Державної судової адміністрації, Офісу Генерального прокурора, правоохоронних органів, міністерств та відомств, судової гілки влади, адвокатури, наукових установ, міжнародних організацій, національних громадських організацій. Учасники слухань обговорили актуальні питання реалізації конституційних засад безпосередньої участі народу при здійсненні правосуддя; проаналізували правову природу, форми і процедури організації та діяльності судів за участю представників народу при здійсненні правосуддя у різних галузях судочинства; обговорили недоліки та проблеми функціонування сучасного інституту суду присяжних. Під час слухань відбулася презентація та експертне обговорення проектів законів «Про внесення змін до Закону України "Про судоустрій і статус суддів" щодо удосконалення порядку формування списку присяжних» №2709 та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення участі присяжних у здійсненні правосуддя» №2710, а також альтернативних до них законопроектів за №2709-1 та №2710-1.


10 лютого 2020 року

Відбулася зустріч гарантів та членів групи забезпечення освітньої програми на здобуття ступеня магістра за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» та викладачів кафедри публічного управління та регіоналістики зі слухачами, що завершили курс магістерської підготовки за спеціальністю 281 «Публічне управління та адміністрування» («Регіональне управління»). Метою зустрічі було проведення відкритого обговорення зі слухачами результатів навчання та вражень від отримання освітніх послуг. Учасники мали змогу висловити власну позицію щодо тих навчальних дисциплін, що мали найбільшу практичну користь, порекомендувати, яких компонентів не вистачало. На завершення зустрічі було проведено опитування для здійснення рейтингової оцінки навчальних дисциплін для подальшого врахування у розробці варіативної компоненти освітньої програми. Так, за результатами зустрічі було висловлено подяку викладачам кафедри, висловлено побажання щодо збільшення кількості практичних занять, проведення тренінгів та ділових ігор, оскільки така форма навчання сприяє кращому засвоєнню знань. Результати анкетування, побажання та рекомендації слухачів було обговорено викладачами та вирішено взяти до уваги при розробці дисциплін варіативної компоненти.


4 лютого 2020 року

Завідувач кафедри Людмила Приходченко взяла участь у засіданні експертної ради з питань проведення експертизи дисертаційних робіт у галузі науки «Державне управління» Міністерства освіти і науки України. Експертами було здійснено експертизу кандидатських та докторських дисертацій, розглянуто клопотання щодо утворення спеціалізованих вчених рад з правом прийняття до розгляду та проведення захистів дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів та включення до Переліку фахових видань категорії «В» періодичних видань, вирішено низку організаційних питань.


3 лютого 2020 року

Професор кафедри публічного управління та регіоналістики, д.держ.упр., професор Саханєнко С.Є., доцент кафедри, к.політ.н., доцент Крупник А.С., доцент кафедри, к.ю.н. Дуліна О.В., аспіранти кафедри Орлова А. та Зейтулаєва Е. прийняли участь у Публічному форумі “Конституційний процес в Україні: відкритий діалог з громадянами”. В ході форуму учасники долучилися до панельної дискусії з представниками політичних партій, народними депутатами, експертами “Конституція України: стан реалізації, необхідність змін”, обговорення експертної доповіді «Конституційні зміни щодо адміністративно-територіального устрою та зміцнення місцевого самоврядування», обговорення у форматі світового кафе з громадянами, представниками політичних партій та депутатами «Які конституційні зміни потрібні суспільству?».


29 січня 2020 року

Завідувач кафедри публічного управління та регіоналістики Людмила Приходченко взяла участь у семінарі для експертів та членів Галузевих експертних рад Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Протягом дня присутні обговорювали питання, пов’язані із правами та обов’язками учасників акредитаційного процесу, особливостями оцінювання критеріїв Освітньої програми, дискутували щодо представлення відомостей само оцінювання, а саме – кореляції оцінок у звітах експертних груп та у висновках ГЕР. Також було розглянуто проблемні питання щодо акредитації РНД програм (оцінювання 10-го критерію), результати анкетування та отримано відповіді на питання, які найчастіше виникають в учасників акредитаційного процесу.


29 січня 2020 року

Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, к.політ.н., доцент Крупник А.С., професор кафедри, д.держ.упр., професор Саханєнко С.Є., доцент кафедри, к.держ.упр., доцент Піроженко Н.В., доцент кафедри, к.ю.н. Дуліна О.В. взяли участь у двадцятому щорічному зібранні Одеського Інституту соціальних технологій. На черговому щорічному зібранні учасники згадували етапи створення організації та обговорили її науково-педагогічну діяльність; експертну роботу членів організації; співпрацю з іншими громадськими організаціями та утвореннями.


21 січня 2020 року

Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики к.політ.н., доцент Крупник А.С., професор кафедри, д.держ.упр., професор Саханєнко С.Є., доцент кафедри, к.ю.н. Дуліна О.В. взяли участь у Молодіжному форумі «Держава – це ми», проведення якого було присвячено Дню соборності України. Захід проходив у приміщенні Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М.Грушевського.


20 січня 2020 року

20 січня 2020 року Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики к.політ.н., доцент Крупник А.С. у авторській колонці газети Українська правда представив статтю «Нова стратегія розвитку громадянського суспільства: як уникнути помилок», в якій розкрив ключові проблеми щодо становлення громадянського суспільства в Україні та окреслив шляхи їх вирішення. Детальніше можна ознайомитися за посиланням:https://www.pravda.com.ua/columns/2020/01/20/7237818/


16 січня 2020 року

Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики к.політ.н., доцент Крупник А.С. спільно з головою Асоціації сприяння самоорганізації населення Олексієм Колесниковим надали коментарі та щодо законопроєкту №2598 «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)».У ході викладу матеріалу «Чи стане п’ятниця 13-те щасливим днем для закріплення децентралізації у Конституції?» було розкрито позитивні новації, що містить законопроєкт, та його «вузькі місця», висвітлено чому не згадуються старости, та як пропонується реформувати органи самоорганізації населення. Детальніше з матеріалами можна ознайомитися за посиланням: https://uplan.org.ua/analytics/chy-stane-p-iatnytsia-13-te-shchaslyvym-dnem-dlia-zakriplennia-detsentralizatsii-u-konstytutsii/?fbclid=IwAR2u6M2pxcD1BXTu32mkcAWbLVeI1wpyU0QdLBy26iuMgO7b32WKYFKrbVI


16 січня 2020 року

Викладачі кафедри публічного управління та регіоналістики взяли участь у дводенному навчально-методичному семінарі на тему «Основні засади та порядок проведення акредитації освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти». По завершенні семінару відбувся попередній захист магістерських робіт слухачів третього року, заочної форми навчання магістратури за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування».


15 січня 2020 року

Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики к.політ.н., доцент Крупник А.С. надав коментарі до проєкту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо створення правових підстав для утворення агломерації як однієї з форм співробітництва територіальних громад». Детальніше з матеріалами можна ознайомитися за посиланням: https://www.slideshare.net/_UPLAN_/krupnyk-comments-aglomeration-15012020-220864904


10 січня 2020 року

Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, к.держ.пр., доцент Піроженко Н.В. в рамках короткострокового семінару для фахівців Басейнового управління водних ресурсів річок Причорномор’я та нижнього Дунаю і керівників підвідомчих управлінь розкрила теоретичні засади державно-приватного партнерства та фактичні приклади реалізації проєктів ДПП в Україні Н.В. Піроженко розповіла присутнім про додаткові можливості та переваги, які відкриває для державних організацій ДПП. До основних з них, що отримує держава від партнерства з приватним сектором, можна віднести: зниження навантаження на державне управління та підвищення ефективності виконання завдань, які стоять перед ним, у досягненні суспільних цілей; збільшення інвестиційних можливостей органів влади й активізація внутрішнього та іноземного інвестування пріоритетних для держави проєктів; підвищення ефективності управління державним майном; зниження ризиків чи їх перерозподіл у бік бізнесу. Також спікер поінформувала водогосподарників Одещини і про можливі ризики ДПП. Підсумовуючи Н.В. Піроженко закцентувала увагу на тому, що ДПП дає можливість підвищити якість реалізації державної політики в галузі управління водних ресурсів за рахунок співпраці з приватним сектором економіки.


9 січня 2020 року

Dикладачі кафедри публічного управління та регіоналістики взяли участь у дводенному навчально-методичному семінарі на тему «Основні засади та порядок проведення акредитації освітніх програм, за якими здійснюється підготовка здобувачів вищої освіти». По завершенні семінару відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики, на порядок денний якого було винесено такі питання:

  • про відповідність ліцензійним умовам та підготовку до акредитації в частині обов’язків науково-педагогічних працівників та членів груп забезпечення;
  • стосовно актуалізації інформації про особисті досягнення науково-педагогічних працівників;
  • щодо стану підготовки магістерських робіт слухачами третього року навчання за спеціальністю «Публічне управління та адміністрування» та проведення попереднього захисту магістерських робіт слухачів заочної форми навчання;
  • про підсумки виконання навчального навантаження та індивідуальних планів викладачів за перший навчальний семестр та постановку завдань на другий навчальний семестр 2019-2020 навчального року;
  • стосовно участі викладачів кафедри в наукових конференціях, семінарах, міжнародних грантах, про наявність друкованої продукції


У листопаді-грудні 2019 року

Викладачі кафедри взяли активну участь у проведенні семінарів у Центрі підвищення кваліфікації ОРІДУ НАДУ при Президентові України



Грудень 2019

Завідувач кафедри публічного управління та регіоналістики, д.держ.упр., професор Приходченко Л.Л. взяла участь у щорічних наукових заходах Української школи архетипіки та виступила експертом VIІІ міжнародного конкурсу молодих науковців за темою: «Архетипіка і публічне управління: традиція, її суб’єкти та джерела у постмодерному суспільстві». Метою заходу стало об’єднати на засадах методології соціальної архетипіки міждисциплінарні зусилля представників соціально-гуманітарного знання навколо вирішення теоретичних і практичних проблем публічного управління, зокрема бачення тих майбутніх можливостей, які минуле створило для нашого теперішнього, а отже осмислення традиції, її суб’єктів та джерел у постмодерному суспільстві.


19 грудня

На засіданні Вченої ради Інститут доцента кафедри публічного управління та регіоналістики, к.держ.упр., доцента Піроженко Н.В. за багаторічну плідну працю, вагомий особистий внесок у розвиток вітчизняної науки та у підготовку управлінських кадрів для органів публічної влади, високий професіоналізм і з нагоди ювілею нагородили цінним подарунком – наручним годинником Одеської обласної ради. Вітаємо та зичимо творчого натхнення, наснаги та нових звершень!


19 грудня

Відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики, на якому було обговорено такі питання:
- про стан роботи над науковими дослідженнями аспірантів кафедри першого року навчання;
- щодо оновлення розділу «Експертна діяльність» сторінки кафедри на сайті Інституту;
- про якість та стан підготовки магістерських досліджень випускників лютого 2020 року;
- стосовно підготовки до державної підсумкової атестації у січні-лютому 2020 року.


19 грудня

Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, к.політ.н., доцент А.С. Крупник взяв участь у дискусії «Перший форум інновацій роботи поліції з громадою», який відбувся в приміщенні Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Грушевського Форум проводився Одеською обласною організацією Комітету виборців України спільно з органами поліції та Одеською обласною бібліотекою Грушевського з метою привернення уваги до проблем безпеки в громаді та обговорення інноваційних інструментів взаємодії поліції з громадою, які посилюють безпеку мешканців та підвищують довіру до поліції. На зустріч були запрошені представники ЗМІ. Ключове повідомлення форуму, який планується зробити щорічним, – «Змінюйся сам та змінюй систему!». Досвід співпраці поліції з громадою, який було представлено на форумі, впроваджується Координаційним офісом безпеки в м. Татарбунари, Управлінням патрульної поліції в Одеській області, Головним управлінням Національної поліції в Одеській області та його територіальними підрозділами і громадськими організаціями та активістами. Також в заході взяли участь представники Консультативної місії Європейського Союзу, спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні, Моніторингової Місії ООН з прав людини в Україні. На форумі, зокрема, був представлений вже напрацьований досвід шкільних презентацій та діяльності «шкільних офіцерів поліції»; проведення неформальних зустрічей поліції з місцевими мешканцями «кава з поліцейським»; комунікаційних заходів дільничних офіцерів поліції; Програми самооборони для жінок та дівчат; співпраці з вразливими групами (наркозалежними, людьми, які живуть з ВІЛ/СНІД, ромською спільнотою); впровадження безкоштовного мобільного додатку My Pol; комунікації з громадою через соціальні сторінки; діяльність поліцейських комісій; залучення ветеранів МВС до заходів з підвищення безпеки в громадах Одещини.


11 грудня

Під керівництвом доцента кафедри публічного управління та регіоналістики, к.політ н., доцента Крупника А.С., за участі доцента кафедри, к.ю.н. Дуліної О.В., аспірантки кафедри Орлової А.І. та магістрантів кафедри на базі Департаменту надання адміністративних послуг м. Одеси відбувся методичний семінар для аналітиків-початківців у сфері публічного управління. В ході заходу експерти та партнери Мережі UPLAN обговорили, як застосовуються аналітичні методи в науковому дослідження та яке це має значення для дослідницької роботи молодих науковців. Було представлено попередні результати досліджень аналітиків-початківців Олексія Ярославського, Олени Клімової та Сергія Клімова. магістрантів кафедри публічного управління та регіоналістики ОРІДУ при Президентові, які презентували перед експертами, науковцями та своїми колегами мету, актуальність, завдання, проблеми та шляхи вирішення у сфері аналітичної роботи – з відповідними рекомендаціями та пропозиціями.


10 грудня

Завідувач кафедри Людмила Приходченко взяла участь у засіданні галузевої експертної ради 28 «Публічне управління та адміністрування» Національного агентство із забезпечення якості вищої освіти, яке відбулося у м. Києві на базі Національного університету «Києво-Могилянська академія». Експертами було розглянуто акредитаційні справи закладів вищої освіти України, вирішено низку організаційних питань.


5 грудня

Відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики, на якому було розглянуто такі питання:
• Щодо уточнення тем дисертаційних досліджень аспірантів 2019 року вступу.
• Про результати виконання науково-дослідної роботи кафедри за 2019 рік.
• Щодо визначення тематики госпрозрахункової науково-прикладної роботи кафедри у 2020 році.
• Про участь викладачів у роботі ДЕК.
• Проведення позапланового інструктажу із пожежної безпеки.


25-26 листопада 2019 року

Представники Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президенті України – перший заступник директора інституту к.держ.упр., доцент Попов М.П, завідувачка кафедри публічного управління та регіоналістики д.держ.упр., професорка Приходченко Л.Л., професор кафедри економічної та фінансової політики, д.держ.упр., професор Миколайчук М.М., старша викладачка кафедри публічного управління та регіоналістики, к.держ.упр. Лесик О.В., аспірант кафедри публічного управління та регіоналістики Комаровський І.В. – відвідали Румунський транскордонний інститут міжнародних наук та кримінальної юстиції Університету Галацу.


19 листопада

Завідувач кафедри Людмила Приходченко взяла участь у засіданні експертної ради з питань проведення експертизи дисертаційних робіт у галузі науки «Державне управління» Міністерства освіти і науки України. Експертами було здійснено експертизу кандидатських та докторських дисертацій, розглянуто клопотання щодо утворення спеціалізованих вчених рад з правом прийняття до розгляду та проведення захистів дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів та включення до Переліку фахових видань категорії «В» періодичних видань.


У жовтні 2019 року

У жовтні 2019 року викладачі кафедри взяли активну участь у проведенні семінарів у Центрі підвищення кваліфікації ОРІДУ НАДУ при Президентові України




У вересні 2019 року

У вересні 2019 року викладачі кафедри взяли активну участь у проведенні семінарів у Центрі підвищення кваліфікації ОРІДУ НАДУ при Президентові України




19 листопада 2019 року

Професор кафедри публічного управління та регіоналістики д.держ.упр., пофесор Саханєнко С.Є., доцент кафедри, к.політ.н., доцент Крупник А.С., доцент кафедри, к.держ.упр., доцент Піроженко Н.В. взяли участь в проведенні виїзного короткострокового семінару в м. Білгород-Дністровський з підвищення кваліфікації державних службовців 1-5 груп оплати праці, голів місцевих адміністрацій, їх перших заступників та посадових осіб місцевого самоврядування ІV категорії посад Вінницької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей «Актуальні питання державного управління і місцевого самоврядування». За результатами семінару слухачі отримали сертифікати та подякували організаторам і викладачам за високий рівень підготовки та проведення занять.




14 листопада 2019 року

Було проведено теоретико-методологічний семінар аспірантки кафедри Ковтун Ю.Є. на тему «Оптимізація взаємовідносин органів публічної влади», науковий керівник – доцент кафедри, к.філос.н. Оганісян М.С.. Представлені матеріали дослідження викликали жваву дискусію, за результатами якої аспірантці було надано низку рекомендацій щодо подальшого проведення дослідження.




07 листопада 2019 року

Відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики. На порядок денний було винесено такі питання:

  • про проведення профорієнтаційної роботи викладачами кафедри та підготовку до дня відкритих дверей;
  • про результати науково-дослідної роботи кафедри, аналіз стану виконання завдань індивідуальних календарних планів викладачів;
  • про стан висвітлення інформації на сторінці кафедри сайту інституту;
  • щодо виконання доручень першого заступника директора М.П. Попова.




2 листопада 2019 року

В рамках вивчення дисципліни «Міжсекторні відносини як основа регіонального розвитку» доцентом кафедри публічного управління та регіоналістики, к.держ.упр., доцентом Піроженко Н.В. було проведено виїзне практичне заняття до с. Велика Долина (ТОВ «Виноградна долина») на тему «Корпоративна соціальна відповідальність бізнесу» та «Державно-приватное партнёрство». В рамках заняття слухачі 3 курсу заочної форми навчання ознайомилися з практичними засадами внутрішньої та зовнішньої відповідальності бізнесу.
Дякуємо керівництву підприємства та магістру публічного управління та адміністрування, випускнику 2019 року Мінєву В.І. за допомогу в організації заняття, а всім слухачам - за активну участь у його проведенні.




31 жовтня 2019 року

На засіданні кафедри відбувся попередній розгляд дисертаційного дослідження Фольгиноі Тетяни Олександрівни на тему «Концептуальні засади державного регулювання забезпечення енергоефективності житлово-комунального господарства» на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління (25.00.01- теорія та історія державного управління), науковий керівник – Піроженко Н.В. Після жвавого обговорення змісту дисертації було прийнято рішення рекомендувати роботу для подальшого розгляду на розширеному засіданні кафедри.




30 жовтня 2019 року

31 жовтня 2019 року відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики. На порядок денний було винесено такі питання:

  • про попередній розгляд дисертаційного дослідження аспіранта кафедри Фольгіной Т.О.
  • про проходження педпрактики Ющенко М.В.
  • про розгляд пропозицій щодо Стратегії розвитку НАДУ на 2017-2021 роки.




30 жовтня 2019 року

Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, к політ.н., доцент Крупник А.С. взяв участь у Кіровоградському обласному громадському форумі «Співпраця влади і громади: регіональний вимір». Форум зібрав більше 120 громадських активістів, представників Громадських рад, органів влади та місцевого самоврядування. Учасники обговорили успіхи та ризики впровадження реформ децентралізації і освіти, а також ефективність інструментів громадського впливу на формування та реалізацію регіональної політики у нас в області. Домовилися про подальші кроки співпраці та обговорили принципи, на яких ця співпраця, власне, і буде відбуватися.




23 жовтня 2019 року

Завідувач кафедри публічного управління та регіоналістики Людмила Приходченко взяла участь у тренінгу для членів Галузевих експертних рад Національного агенства із забезпечення якості вищої освіти. Протягом дня новообрані експетри спільно із тренерами – Оленою Сминтиною (Одеський національний університет ім. І.І. Мечникова) та Олександром Торбасом (Одеська юридична академія), за активної підтримки секретаріату Національного агенства опановували нову парадигму акредитації. А саме: обговорювали відомості про самоаналіз ЗВО, подану для акредитації освітньої програми, оцінювали таблицю відповідності та звіт експертів, дискутували щодо можливих похибок у звіті експертної комісії та вирішення етичних питань. Учасники тренінгу приймали активну участь у виконанні практичних завдання та публічно презентували результати.




22 жовтня 2019 року

Професор кафедри публічного управління та регіоналістики д.держ.упр., професор С.Є. Саханєнко та доцент кафедри к.політ.н, доцент А.С. Крупник долучилися до Круглого столу з обговорення пропозицій щодо удосконалення адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня в Одеській області, що проходив в Одеській обласній державній адміністрації в рамках проекту «Підготовка та громадське обговорення обґрунтованої пропозиції нового районного (повітового) поділу всіх областей в рамках реформи місцевого самоврядування України». Для участі у дискусії було запрошено представників керівництва та провідних фахівців Одеської ОДА, Одеської обласної ради, РДА та районних рад області, науковці, громадські експерти.




18 жовтня 2019 року

18 жовтня 2019 року доцент кафедри публічного управління та регіоналістики к.держ.упр., доцент заступник голови Громадської ради при Одеській обласній державній адміністрації Давтян С.Г., взяв участь у засіданні Громадської ради при Одеській обласній державній адміністрації.
На засіданні Громадської ради було розглянуто низку питань, а саме:
1. Про інформацію діяльності комітетів Громадської ради.
2. Про створення робочої групи з удосконалення проекту Стратегії розвитку громадянського суспільства 2020 р.
3. Про звернення до КМУ до внесення змін до п. 1 Постанови КМУ № 996.
4. Про внесення пропозицій щодо питань, які потребують додаткових роз’яснень у проекті листа Міністерства юстиції України про правозастосування під час формування та організації діяльності громадських рад.
5. Про проект заходів щодо реалізації у 2020 році в Одеській області Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на 2016-2020 рр..
6. Про формування робочої групи для підготовки пропозицій щодо удосконалення законодавства формування та діяльності громадських рад.
Результатом розгляду питань порядку денного чергового засідання Громадської ради стало ухвалення відповідних управлінських рішень.




17-18 жовтня 2019 року


Відбулась ознайомча поїздка доцента кафедри публічного управління та регіоналістики, к.політ.н., доцента А. Крупника разом із керівництвом БФ "Горєніє" присвячена комплексній допомозі низці міст, що розташовані вздовж лінії розмежування. Це Бахмут, Вугледар, Добропілля, Дружківка, Святогірськ і Старобільськ, які за ініціативою БФ об'єднались у коаліцію. Усі ці громади або пройшли нещодавно процедуру об'єднання в ОТГ, або готуються до неї.
В кожній громаді було обговорено ситуацію, щодо стану підготовки і перешкод до об'єднання, а також проблем, що виникли після нього. А. Крупник надав загальні рекомендації щодо розробки нових та оновлення існуючих статутів територіальних громад, регламентів місцевих рад та їх виконкомів, положень про постійні комісії, про старост, про органи самоорганізації населення на периферійних територіях, про соціальне замовлення тощо.Також було встановлено ділові контакти з представниками органів місцевого самоврядування усіх міст коаліції для предметної роботи з документацією кожного міста та надання рекомендацій щодо процедур їх об'єднання з іншими громадами та подальшого розвитку.




16 жовтня 2019 року

Доценти кафедри публічного управління та регіоналістики: Оганісян М.С., Давтян С.Г., Дуліна О.В., Панченко Г.О., - взяли участь у роботі «круглого столу» на тему: «Антикорупційна PIZZA: етичні норми державних службовців», який анонсував новий проект «Зламай корупційне мислення» в рамках ініціативи «регіональна Антикорупційна Мережа», що виконується при підтримці Посольства США в Україні.
Захід проводився за адресою: м. Одеса, в. Грецька, 1а, Impact HUB Odessa (зал Madrid), та мав практичний аспект – формування принципів етичної інфраструктури функціонування системи «Держава-Громадянин_Громадяни-Держава».
Комунікативний захід складався із двох частин:
1 – панельна дискусія, спікерами якої було озвучено виступи на тему: «Підготовка фахівців із запобігання та протидії корупції (Музиченко Ганна) та «Виклики, що стоять перед сучасною українською владою. Громадський супровід та інструменти громадського контролю роботи державних органів та органів місцевого самоврядування в сучасних реаліях» (Роман Давиденко);
2 – воркшоп та PIZZA-перекус, результатом яких стали напрацювання практичних кейсів для забезпечення правової основи дотримання етичних норм посадовими особами та інструментів контролю за їх дотриманням.




11 жовтня 2019 року

В ході Всеукраїнської науково-практичної конференції за міжнародною участю «Публічне управління: традиції, інновації, глобальні тренди» відбулось засідання секції №1 «Теорія та практика впровадження децентралізації на сучасному етапі». Модератором виступила завідувачка кафедри публічного управління та регіоналістики д.держ.упр., професор Приходченко Л.Л. До роботи секції долучився заслужений працівник освіти, д.держ.упр., професор Надолішній П.І., який окреслив основні наукові контури роботи. Гостем засідання стала директор Інституту експертно-аналітичних та наукових досліджень НАДУ, доктор наук з державного управління, доцент Петроє О. М.. Для обговорення було представлено виступи викладачів, аспірантів кафедри та слухачів ВК «Регіональне управління». Висловлення основних тез супроводжувалося палкими та конструктивними дискусіями, коментарями та узагальненнями.




10 жовтня 2019 року


Відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики. На порядок денний було винесено такі питання:
1. Про заходи щодо покращення методичного забезпечення викладання навчальних дисциплін.
2. Про завдання викладачів кафедри щодо підготовки заходів з набору слухачів на факультет публічного управління та адміністрування та менеджменту організацій за різними формами навчання.
3. Про хід підготовки кафедральної монографії за результатами виконання науково-дослідної роботи.
4. Про виконання рекомендацій Міністерства освіти та науки України «Про застосування державної мови в освітньому процесі».
5. Про методичні рекомендації щодо підготовки тестових питань для кваліфікаційного іспиту осіб, що здобувають ступень магістра зі спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування».


10 жовтня 2019 року

Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, к.політ.н., доцент Крупник А.С. взяв участь у круглому столі на тему: "Місце України на шляху до європейського законодавства для громадянського суспільства". Захід проходив у м. Києві за участі представників ЄС, органів публічної влади та державних і недержавних аналітичних центрів. Український незалежний центр політичних досліджень представив результати дослідження стану нормативного середовища для діяльності громадянського суспільства в Україні – "Барометр ОГС". Попри те, що в учасників обговорення виникло чимало запитань та зауважень до представлених результатів, безсумнівною є важливість такого моніторингу. Адже по суті – це кваліфікована співдоповідь від імені самого громадянського суспільства до тієї доповіді, що готує Президенту України Національний інститут стратегічних досліджень.




Вітаємо

Завідувачку кафедри публічного управління та регіоналістики д.держ.упр., професора Людмилу Леонідівну Приходченко з успішним проходженням конкурсного відбору до складу галузевої експертної ради з галузі знань 28 «Публічне управління та адміністрування» Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти.




5-6 жовтня 2019 року

Відбувся науково-практичний семінар за підсумками науково-дослідної роботи «Особливості реалізації політики децентралізації на рівні малих міст (на прикладі м. Гола Пристань)», що виконувалася в рамках співпраці Голопристанської міської ради, кафедри публічного управління та регіоналістики Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України та благодійної організації Фонду громади міста Гола Пристань "Свята Ольга".




26 вересня 2019 року


Відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики. На порядок денний було винесено такі питання:
1. Щодо затвердження тем магістерських робіт слухачів спеціальності «Публічне управління та адміністрування».
2. Про підготовку проектів на конкурс «100 ідей для Президента України».
3. Про виконання плану видання кафедри в частині публікації навчально-методичного забезпечення викладання дисциплін.


13 вересня 2019 року

Представники Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України: доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, заступник голови Громадської ради при Одеській облдержадміністрації к.держ.упр., доцент Степан Давтян, доцент цієї ж кафедри, заступник голови Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення к.політ.н., доцент Андрій Крупник та аспірантки кафедри: начальник відділу аналітичної роботи і комунікацій апарату Одеської обласної ради Алла Орлова та директорка Департаменту соціального захисту населення Миколаївської облдержадміністрації Оксана Єльчієва взяли участь у одноденних регіональних обговореннях проведених у форматі круглих столів присвячених стандартам якості та належному врядуванню для організацій громадянського суспільства (ОГС). На заході було майже 100 представників ОГС та органів влади, які займаються розвитком організацій та формуванням внутрішньої політики.




Вітаємо!

Кафедра публічного управління та регіоналістики вітає к.держ.упр., доцента, доцента кафедри Піроженко Н.В. з отриманням Почесної грамоти Одеської обласної державної адміністрації за вагомий внесок у розвиток вітчизняної освіти та науки в галузі державного управління, підготовку управлінських кадрів для органів виконавчої влади та місцевого самоврядування та високий професіоналізм.
Зичимо Вам наснаги, творчого натхнення та нових звершень!




17 вересня 2019 року

Завідувач кафедри публічного управління та регіоналістики, д.держ.упр., професор Приходченко Л.Л. взяла участь у засіданні науково-експертної ради з питань проведення експертизи дисертаційних робіт у галузі науки «Державне управління» Міністерства освіти і науки України.




Вітаємо!

За результатами Оцінювання діяльності кафедр інституту за 2018-2019 н.р. згідно критеріїв «Оцінка менеджерської діяльності завідувачів кафедр» кафедра публічного управління та регіоналістики набрала 300 балів та зайняла перше місце серед кафедр Інституту. Згідно набраних балів штатних працівників та штатних сумісників кафедра набрала 16 928 балів та також зайняла перше місце.




Публічне управління. Багаторівневе врядування: теорія, методологія та практика

Вийшов друком навчальний посібник «Публічне управління. Багаторівневе врядування: теорія, методологія та практика (Л. Приходченко, О.Лесик, Г.Панченко : За заг. ред. Л. Приходченко. – Одеса : ОРІДУ НАДУ, 2019. – 512 с.). У посібнику викладено базові положення, що розкривають зміст та сутність навчальної дисципліни «Публічне управління. Багаторівневе врядування», викладено структурно-логічну схему теоретичного матеріалу, базові поняття, які: розкривають сутність теоретичних і методологічних засад публічного управління та багаторівневого врядування; знайомлять із вітчизняною традицією урядування та надають уявлення про зарубіжний досвід реформування системи публічного управління; визначають принципи та основні напрями, європейський вектор перебудови системи публічного управління в Україні. Матеріали містять широке коло літературних джерел відповідно до назви навчальної дисципліни. Видання розраховане на фахівців з теорії, історії та методології публічного управління та адміністрування, теорії держави та права, менеджменту, працівників органів публічної влади, інших фахівців у сфері публічного управління.


07 вересня 2019 року

Завідувачка кафедри Людмила Приходченко спільно з польськими колегами Евеліною Челаско-Маковською, Монікою Бартнік та Мареком Маковським (Інститут права, адміністрації та управління Університету ім. Яна Длугоша в Ченстохові (Польща) взяли участь у польських народних читаннях, яке відбулося на базі Одеського ім. Адама Міцкевіча відділення спілки поляків в Україні. Національні читання за ініціативи президента Республіки Польща відбуваються вже восьмий рік поспіль. У школах, дитячих садках, лікарнях, в’язницях, музеях, будинках соціальної опіки і театрах. Твори читають сотнями різних способів – фрагментами, повністю, з поділом на ролі, голосно, привселюдно і в домашньому затишку. Цьогоріч присутні з класики польської новели читали «Катаринку» Болеслава Пруса та «Дим» Марії Конопницької, співали пісень та насолоджувалися танцями. Після завершення народних читань відбулася зустріч із керівництвом Одеського ім. Адама Міцкевіча відділення спілки поляків в Україні – почесним президентом Тадеушом Залуським, головою спілки Світланою Зайцевою, викладачами. Присутні обговорили низку питань, пов’язаних з розвитком польської культури в Україні та накреслили шляхи подальшої співпраці.


05 вересня 2019 року


Відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики. На порядок денний було винесено такі питання:
1. Щодо звітування докторантів та аспірантів за результатами виконання індивідуальних планів роботи.
2. Про відрахування аспірантів кафедри.
3. Про затвердження плану роботи кафедри на 2018-2019 н.р.
4. Про готовність кафедри до нового навчального року, затвердження обсягів навчального навантаження та індивідуальних планів роботи викладачів.
5. Про завдання професорсько-викладацького складу кафедри на 2018-2019 навчальний рік.
6. Про виконання доручень першого заступника директора.
7. Про відповідність ліцензійним вимогам науково-педагогічних працівників.


05 вересня 2019 року

Відбулося звітування аспірантів та докторантів кафедри публічного управління та регіоналістики. В ході засідання кафедри аспірантами та докторанткою кафедри було представлено основні навчальні та наукові результати за підсумками попереднього року навчання, окреслено перспективи подальших наукових досліджень. Завідувачкою та викладачами кафедри було обговорено наявні результати та надано рекомендації щодо проведення подальшої роботи.


05 липня 2019 року

05 вересня 2019 року відбулося звітування аспірантів та докторантів кафедри публічного управління та регіоналістики. В ході засідання кафедри аспірантами та докторанткою кафедри було представлено основні навчальні та наукові результати за підсумками попереднього року навчання, окреслено перспективи подальших наукових досліджень. Завідувачкою та викладачами кафедри було обговорено наявні результати та надано рекомендації щодо проведення подальшої роботи.


05 липня 2019 року


05 вересня 2019 року відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики. На порядок денний було винесено такі питання:

  • Про звітування докторантів та аспірантів кафедри за 2018 – 2019 навчальний рік.
  • Про стан виконання доручень першого заступника директора щодо відповідності ліцензійним умовам науково-педагогічних працівників; про проведення анкетування серед слухачів для оцінки якості викладання навчальних дисциплін; щодо розробки графіку проведення відкритих занять науково-педагогічними працівниками.
  • Про готовність кафедри до нового навчального року (затвердження обсягів навчального навантаження та індивідуальних планів роботи викладачів, затвердження плану роботи кафедри на 2019-2020 н.р.)
  • Про завдання професорсько-викладацького складу кафедри на 2019-2020 навчальний рік



05 липня 2019 року


Відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики. На порядок денний було винесено такі питання:
1. Про стан виконання трудових договорів (контрактів) та індивідуальних планів науково-педагогічними працівниками кафедри (доповідачі – завідувач кафедри Приходченко Л.Л., викладачі кафедри).
2. Про завдання кафедри на 2019-2020 навчальний рік (доповідач – завідувач кафедри Приходченко Л.Л.).
3. Про затвердження Звіту про підвищення кваліфікації (стажування) доцента кафедри Архипенко І.М.
4. Про розгляд і рекомендацію до друку статті «Проблемні питання регулювання адміністративних послуг» (доповідач - аспірант кафедри Ющенко М.)
5. Про розгляд і рекомендацію до друку статті «Типологія як чинник вироблення державної політики щодо малих міст в умовах децентралізації» (доповідач - аспірант кафедри Бабич О.В.)
За результатами було надано рекомендації викладачам щодо подальшої діяльності.


26 червня 2019 року


Науково-педагогічні працівники кафедри: Приходченко Л.Л., д.держ.упр., професор, завідувач кафедри, Панченко Г.О., к.держ.упр., доцент кафедри, взяли участь у роботі чергового засідання науково-експертної ради інституту. Приходченко Л.Л. презентувала збірник матеріалів Х Міжнародної Інтернет-конференції аспірантів та докторантів «Державне управління в Україні: історія державотворення, виклики та перспективи» та внесла пропозицію щодо їх публікації. Панченко Г.О. звітувала про результати науково-дослідної роботи «Багаторівневе управління (multilevel governance) регіональним розвитком в контексті модернізації публічної влади в Україні» за І-ІІ квартал 2019 р. Члени науково-експертної ради ухвалили публікацію запропонованого збірника матеріалів та затвердили анотований звіт НДР «Багаторівневе управління (multilevel governance) регіональним розвитком в контексті модернізації публічної влади в Україні» за І-ІІ квартал 2019 р.


21 червня 2019 року


Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, к.держ.упр., доцент Давтян С.Г. прийняв участь у публічному громадському обговоренні з представниками громадської ради при Одеській обласній державній адміністрації та інститутів громадянського суспільства щодо розробки проекту Положення про громадську раду при Одеській обласній державній адміністрації. В ході заходу біло розглянуто пропозиції та зауваження громадськості щодо Положення про громадську раду при Одеській обласній державній адміністрації.


20-21 червня 2019 року


професор кафедри публічного управління та регіоналістики, д.держ.упр., професор Саханєнко С.Є. та доцент кафедри, к.політ.н., доцент Крупник А.С. взяли участь у конференції «Вплив регіональних громадських організацій та експертів на імплементацію реформ в Україні», що була проведена у межах проекту «Посилення ролі громадянського суспільства у забезпеченні демократичних реформ і якості державної влади». Проект реалізується Центром політико-правових реформ за фінансової підтримки Європейської Комісії. А.С. Крупник представив результати моніторингу ЦНАП у регіонах, а С.Є. Саханєнко доповідь на тему «Сприяння формуванню дієздатного корпусу присяжних на регіональному рівні». В ході обговорення обговорення перспектив подальшої роботи А.С. Крупником було запропоновано включити в пріоритети аналітичного супроводження реформ навчання і підвищення кваліфікації представників органів публічної влади та громадських експертів з питань нових підходів у публічному управлінні.


20 червня 2019 року


Відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики. На порядок денний було винесено питання щодо підбиття проміжних підсумків профорієнтаційної роботи працівників кафедри, стану розробки методичного забезпечення дисциплін спеціалізації та аналізу листів самооцінювання викладачів кафедри. Також в ході засідання було розглянуто переліки питань для підготовки слухачів до державної підсумкової атестації. Експертами кафедри розглянуто та рекомендовано до друку статтю аспірантки кафедри Ю.Ковтун. По завершенні засідання було проведено теоретико-методологічний семінар з розгляду проміжних результатів дисертаційного дослідження Бабича О.В.


19 червня 2019 року


Завідувач кафедри публічного управління та регіоналістики, д.держ.упр., професор Приходченко Л.Л. та аспіранти кафедри взяли участь у «круглому столі» на тему «Досвід підготовки державних службовців в Україні та Китаї», що було проведено в рамках візиту до ОРІДУ НАДУ при Президентові України делегації Пекінського Адміністративного Інституту. На заході були присутні: директор інституту Микола Іжа, віце-президент ПАІ пан У Бінг, Генеральний консул КНР в Одесі Сун Ліцюнь, т.в.о. представника МЗС України в Одесі Сергій Орлов, а також науково-педагогічні працівники, аспіранти закладів-партнерів. Вітальним словом захід відкрив директор інституту Микола Іжа, який привітав учасників, відзначив важливість партнерства з ПАІ та особливо наголосив на ролі Генерального консульства КНР у встановленні контактів, результатом яких стало підписання Меморандуму про взаєморозуміння у 2013 році. В свою чергу пан У Бінг подякував за запрошення та змістовну програму, а також підкреслив актуальність тематики «круглого столу». З вітальними промовами виступили пан Сун Ліцюн та Сергій Орлов, які побажали продуктивної роботи та пообіцяли і надалі сприяти розвитку освітніх проектів. Основними спікерами заходу були віце-президент пан У Бінг та пані Ю Шупінг, які розповіли про особливості підготовки державних службовців у ПАІ, та роботу бібліотеки закладу, а також відповіли на питання аудиторії. Підбиваючи підсумки, модератор «круглого столу» директор інституту Микола Іжа подякував учасникам за активну роботу та висловив сподівання на подальший розвиток співпраці закладу вищої освіти з китайськими партнерами.


18-19 червня 2019 р.


Професор кафедри публічного управління та регіоналістики, д.держ.упр., професор Саханєнко С.Є. взяв участь у XV Українському муніципальному форумі, який був проведений Асоціацією міст України в Одесі. XV Форум продовжує багаторічну традицію АМУ збирати голів громад, урядовців, експертів та представників міжнародних організацій для обговорення нагальних питань місцевого самоврядування. Учасниками XV Форуму стали міські голови та керівники органів місцевого самоврядування, представники центральних органів державної влади, парламентарі. На форумі був обговорений подальший розвиток реформи місцевого самоврядування, пріоритети місцевого економічного розвитку, напрями підвищення ефективності залучення інвестицій, приклади інвестиційних успіхів в Україні тощо.


18 червня 2019 року


Доценти кафедри публічного управління та регіоналістики к.держ. упр., доцент Крупник А.С. та к.ю.н. Дуліна О.В. в межах профорієнтаційної роботи відвідали Березівський район. В ході візиту викладачі кафедри прийняли участь у апаратній нараді Березівської райдержадміністрації з метою надання консультаційної допомоги щодо перспективи вступу до ОРІДУ НАДУ при Президентові України державним службовцям та посадовим особам місцевого самоврядування району.


13 червня 2019 року


Професор кафедри публічного управління та регіоналістики, д.держ.упр., професор Саханєнко С.Є. взяв участь у засіданні міжвідомчої робочої групи під головуванням заступника голови обласної державної адміністрації Шаталової С.М. з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Одеської області.


13 червня 2019 року


Відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики. На порядок денний було винесено питання про підбиття підсумків з виконання завдання кафедри щодо здійснення профорієнтаційної роботи в частині виїздів до визначених районів, проаналізовано поточний стан та окреслено завдання щодо продовження такої діяльності. Також було розглянуто питання розробки методичних комплексів навчальних дисциплін та наголошено на їх терміновій подачі на кафедру. Окремо було розглянуто оформлення листів самооцінювання та прикладів формування папки зі звітністю роботи викладача. В ході засідання також було визначено ключові пропозиції щодо оформлення спеціалізованої навчальної аудиторії 213


12 червня 2019 року


Завідувач кафедри публічного управління та регіоналістики д.держ.упр., професор Приходченко Л.Л. провела зустріч із слухачами першого року навчання спеціальності «Публічне управління та адміністрування» 2 потоку ( з першим така зустріч відбулася 22 травня поточного року) щодо специфіки написання магістерських робіт. В ході зустрічі було розглянуто проблемні питання вибору тематики досліджень, особливості написання та рецензування магістерських робіт, визначено ключові терміни проведення роботи.


11 червня 2019 року


Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, к.політ.н., доцент Крупник А.С. долучився до презентації комплексу заходів з удосконалення системи освіти у громаді та семінар з обміну досвідом у цій сфері, у рамках проекту "Березівській ОТГ – сучасну освіту та охорону здоров'я", який за підтримки Міжнародного фонду "Відродження" виконує Всеукраїнська асоціація сприяння самоорганізації населення. Метою цих заходів як і проекту у цілому є сприяння створенню дієвих систем освіти та охорони здоров'я у Березівській ОТГ. Заступник голови керівник аналітичного центру Асоціації, доцент кафедри Андрій Крупник та аналітик Асоціації Наталія Новак представили пропозиції експертної групи реформ Березівської громади, підготовлені на основі напрацювань Стратегічної сесії громади, результатів фокус-групових дискусій, зустрічей зі школярами та батьками, проведених у школах громади. Окремо була досліджена ситуація у сфері бюджетного фінансування освіти. У публічній презентації та семінарі узяли участь представники управління освіти, молоді, спорту, культури, охорони здоров'я та соціальної політики виконкому Березівської міської ради, представники профільної депутатської комісії, керівники шкільних, дошкільних та позашкільних закладів, голови батьківських комітетів та лідери шкільного самоврядування шкіл Березівської ОТГ. Актуальною та важливою була презентація на тему: "Управління змінами у сфері освіти: "супутній вітер" та "підводні камені" доцента кафедри освітнього менеджменту та публічного управління Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського, к.пед.н. Тетяни Постоян. Її участь у цьому семінарі відбулась в межах Меморандуму про співпрацю між кафедрою публічного управління та регіоналістики ОРІДУ НАДУ при Президентові України та кафедрою освітнього менеджменту та публічного управління Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського Підсумовуючи результати семінару та напрацювань Експертної групи у сфері удосконалення освіти, голова Березівської ОТГ Валерій Грогораш наголосив на необхідності реалізувати на практиці увесь комплекс заходів з удосконалення системи освіти громади саме зараз, на етапі реформування громади.


10 червня 2019 року


На апаратній нараді було заслухано Звіт кафедри публічного управління та регіоналістики про хід виконання завдання Плану роботи інституту на 2019 рік щодо участі у розробленні та запровадженні механізмів публічно-приватного партнерства в організації наукових досліджень. Завідувач кафедри публічного управління та регіоналістики д.держ.упр., професор Приходченко Л.Л. повідомила, що на виконання плану роботи ОРІДУ НАДУ при Президентові України на 2019 рік та з метою апробації проведення конкурсу у якості пілотного проекту було проведено конкурс за спрощеною процедурою щодо визначення приватного партнера у проведенні наукового дослідження за проектною назвою «Основні напрями вдосконалення публічного управління розвитком інфраструктури малих міст в умовах децентралізації». Під час проведення конкурсу були направлені запити на проведення НДР трьом потенційним приватним партнерам. У результаті конкурсу обрано переможця – Благодійну організацію Фонд громади міста Гола Пристань "Свята Ольга", з якою 1 травня 2019 року підписано договір про надання послуг з виконання госп-договірного наукового дослідження за темою: «Особливості реалізації політики децентралізації на рівні малих міст (на прикладі м. Гола Пристань)».


06 червня 2019 року


Відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики. На порядок денний було винесено питання щодо уточнення завдання кафедри з профорієнтаційної роботи, проаналізовано стан її проведення викладачами кафедри та окреслено завдання щодо продовження роботи з потенційними абітурієнтами та виїзду у райони. Також було розглянуто особливості заповнення листів самооцінювання викладачів кафедри.


В період з 04 по 05 червня 2019 року


Завідувач кафедри публічного управління та регіоналістики, д.держ.упр., професор Приходченко Л.Л. та доцент кафедри, к.філос.н., доцент Оганісян М.С., доцент кафедри, к.політ.н., Крупник А.С. долучилися до проведення короткострокового семінару за темою «Формування позитивного іміджу органів державної влади: основні принципи етики посадовців» з підвищення кваліфікації посадовців Вінницької, Миколаївської, Одеської та Херсонської областей. Було проведено як лекційні заняття, так і тематичні дискусії, семінари та «круглі» столи.


31 травня 2019 р.


Доцент кафедри ПУР Давтян С.Г., заступник голови Громадської ради при Одеській обласній державній адміністрації, взяв участь у роботі чергового засідання Громадської ради при Одеській обласній державній адміністрації.


31 травня 2019 р.


В межах Фестивалю наук-2019 відбувся заключний захід – щорічна Інтернет-конференція для аспірантів та докторантів, метою якої було обговорення проблем розвитку публічного управління в Україні та світі. Учасники Інтернет-конференції: аспіранти, докторанти, слухачі, науковці, викладачі, практичні фахівці, – пропонували теоретичні шляхи вирішення суспільних проблем сучасного українського суспільства. Роботу конференції відкрила привітальним словом та координувала завідувач кафедри, д.держ.упр. – Приходченко Л.Л. Доповіді учасників конференції були презентовані українською, російською, англійською мовами. У результаті конструктивної дискусії, учасники конференції домовилися і в подальшому здійснювати популяризацією наукових досягнень у сфері науки державного управління, оскільки впровадження новітніх наукових технологій та ефективне використання результатів наукової діяльності сприятиме не лише економічному зростанню держави, а й модернізації всієї системи публічного управління. Жваве обговорення тез доповідей було продовжено в неформальній атмосфері «Наукового пікніка».


31 травня 2019 р.


Доцент кафедри ПУР Крупник А.С., директор Одеського інституту соціальних технологій, взяв участь у прес-конференції в Укрінформі (м. Київ) на тему: «Соціальне замовлення як інструмент сталого розвитку громади та індикатор доброчесності місцевих чиновників». Організатор заходу – Білоцерківське міське товариство дітей-інвалідів та їх батьків «Аюрведа». Учасники заходу вели мову про впровадження у м. Біла Церква актуальної моделі соціального замовлення, а також про успішну 18-річну одеську практику та можливості, які відкриває соціальне замовлення для місцевого самоврядування міст обласного значення та ОТГ.


31 травня 2019 р.


В межах Фестивалю наук відбувся теоретико-методологічний семінар із розгляду результатів дисертаційних досліджень докторантів і аспірантів кафедри публічного управління та регіоналістики. Було заслухано доповіді Дуліної О.В., докторанта кафедри, на тему: «Структура та принципи функціонування систем внутрішнього контролю зарубіжних країн: визначення адаптивних аспектів (на прикладі бенчмаркінгово підходу)» та Мусійовського А.Й., аспіранта кафедри, на тему: «Стратегічне планування збалансованого розвитку лісового господарства». Результатом дискусійного обговорення презентованих результатів дисертаційних дослідження стали рекомендації щодо подальшої проходження процедури наступного етапу їх підготовки до розгляду роботи на засіданні кафедри.


30 травня 2019 р.


Професор кафедри Саханєнко С.Є. у межах Фестивалю науки провів тематичну зустріч із слухачами Одеського державного інституту внутрішніх справ із питань реформування правоохоронної та судової системи України.




30 травня 2019 р.


Науковці кафедри: професор Приходченко Л.Л. та доцент Оганісян М.С. взяли участь у роботі короткострокового семінару на тему: «Ефективне впровадження сучасних реформ» для державних службовців Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області, проведеного на базі Миколаївського обласного Центру ПКК. Захід відбувся за участю працівників відділу ПКК та викладачів Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України на виконання індивідуальних договорів, укладених між ОРІДУ НАДУ при Президентові України та державними службовцями Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області. Професор Приходченко Л.Л. прочитала лекцію на тему: «Механізми забезпечення ефективності органів публічної влади», а також провела тематичну дискусію: «Децентрація органів публічної влади в контексті впровадження сучасних реформ». Завершився короткостроковий семінар тематичною дискусією на тему: «Норми ділової поведінки посадовців з питань етики як принцип формування позитивного іміджу діяльності органів публічної влади», модератором якого був доцент Оганісян М.С.


28 травня 2019 року


Доценти кафедри Оганісян М.С. та Давтян С.Г.. взяли участь у роботі короткострокового семінару на тему: «Сприйняття змін. Конкурентоспроможний лідер в управлінні реформами на сучасному етапі», проведеного на базі Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області з метою підвищення кваліфікації державних службовців. Захід відбувся за участю працівників відділу ПКК та викладачів Одеського регіонального інституту державного управління НАДУ при Президентові України на виконання індивідуальних договорів, укладених між ОРІДУ НАДУ при Президентові України та державними службовцями Головного територіального управління юстиції у Миколаївській області. Давтяном С. Г. було прочитано лекцію: «Сучасне бачення лідерства як умови успішної діяльності органів публічної влади» та тематичну дискусію: «Прийняття управлінських рішень в органах публічної влади», Оганісян М.С. став модератором тематичної дискусії: «Норми ділової поведінки посадовців з питань етики як принцип формування позитивного іміджу діяльності органів публічної влади».


28 травня 2019 року


28 травня 2019 р. відбулася зустріч науково-педагогічних працівників кафедр публічного управління та регіоналістики і економічної та фінансової політики із делегацією Університету Нижній Дунай у складі: Флоріна Тудора, декана факультету соціальних, політичних та юридичних наук Унівеситету, та Валентиною Корнеа, співробітника Університету. Основною метою зустрічі стала презентація наукової монографії «Public Administration and Practice of Local Development of Eastern Partnership Counries», яку створив творчий колектив науковців кафедр ОРІДУ НАДУ при Президентові України та конструктивне обговорення пропозицій подальшого співробітництва у межах спільних наукових проектів.


28 травня 2019 року


28 травня 2019 р. науково-педагогічні працівники кафедри публічного управління та регіоналістики взяли участь у роботі «круглого столу» на тему: «Громадська акредитація закладів освіти: якою вона має бути», який проводився у межах заходів Фестивалю науки на базі кафедри освітнього менеджменту та публічного управління Національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського відповідно до Угоди про співпрацю з Одеським регіональним інститутом державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Організаторами заходу стали кафедри публічного управління та регіоналістики ОРІДУ НАДУ й освітнього менеджменту та публічного управління Національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського, які успішно взаємодіють у форматі Регіональної платформи (мережі) випускаючих кафедр з підготовки службовців для органів публічної влади. У процесі роботи «круглого столу» виступили Копусь О.А., перший проректор з навчальної та науково-педагогічної роботи Національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського, Попов М.П., перший заступник директора ОРІДУ НАДУ при Президентові України, Приходченко Л.Л., завідувач кафедри публічного управління та регіоналістики, Долженков О.О., завідувач кафедри освітнього менеджменту та публічного управління та доценти Постоян Т.Г. та Зелінська Н.С. А також Саханєнко С.Є., професор кафедри публічного управління та регіоналістики, доценти Крупник А.С., Піроженко Н.В., начальник відділу підвищення кваліфікації кадрів Липовська С.О. Результатом обговорення актуальних проблем формування принципів, механізмів та критеріїв громадської акредитації закладів освіти стало розроблення спільних пропозицій, спрямованих на експертні консультації державних органів влади. Захід відбувся у позитивній, дружній атмосфері, яка сприяла конструктивному науковому діалогу.


24 травня 2019 року


24 травня 2019 року в рамках Фестивалю науки кафедра публічного управління та регіоналістики відвідала офіс «Вінницької транспортної компанії», трамвайне депо та музей трамваю. В ході візиту представникам кафедри було представлено історію вінницького трамваю, особливості роботи транспортної компанії та перспективи реформування надання послуг з перевезення пасажирів. Також було представлено ремонтний цех, на базі якого здійснюється ремонт та переконструювання трамвайних вагонів. На завершення зустрічі відбулася екскурсійна поїздка містом на ретро – трамвайчику.


24 травня 2019 року


25 травня 2019 року в рамках Фестивалю науки кафедра публічного управління та регіоналістики відвідала Немирівську ОТГ. В ході візиту представники кафедри мали змогу ознайомитися з основними здобутками громади. Заступник міського голови з гуманітарних питань Дзюбак І.П. провів екскурсію центром надання адміністративних послуг та приміщенням міської ради. Впродовж екскурсії представники кафедри мали змогу поспілкуватися з працівниками структурних підрозділів. В приміщенні актової зали відбулося конструктивне спілкування щодо успішних кроків Немирівської ОТГ з часу її утворення та перспектив її подальшого розвитку. Також було надано консультаційну та методичну допомогу, передано практичні та методичні розробки науковців кафедри. Крім того, в рамках візиту до Немирівської ОТГ було здійснено виїзд на територію с. Стрільчинці, де розташоване аграрне підприємство з вирощування екологічно чистих ягід. Засновник підприємства, магістр державного управління Є. Черепанов провів екскурсію підприємством та розповів про успіхи і особливості діяльності, висвітлив специфіку співпраці з місцевою владою, підкреслив важливість інвестування у розвиток аграрного бізнесу та його роль у розвитку вітчизняних сіл, територіальних громад.


24 травня 2019 року


24 травня 2019 року в рамках Фестивалю науки кафедра публічного управління та регіоналістики відвідала офіс «Вінницької транспортної компанії», трамвайне депо та музей трамваю. В ході візиту представникам кафедри було представлено історію вінницького трамваю, особливості роботи транспортної компанії та перспективи реформування надання послуг з перевезення пасажирів. Також було представлено ремонтний цех, на базі якого здійснюється ремонт та переконструювання трамвайних вагонів. На завершення зустрічі відбулася екскурсійна поїздка містом на ретро – трамвайчику.


24 травня 2019 року


24 травня 2019 року в рамках Фестивалю науки кафедра публічного управління та регіоналістики відвідала Вінницький індустріальний парк. Директор КП «Вінницький муніципальний центр інновацій» Гошовський В.М. висвітлив процес створення індустріального парку від ідеї до входження на його територію великих світових компаній. Також окрему увагу було приділено аспектам функціонування КП «Вінницький муніципальний центр інновацій» та планам створення інноваційно-технологічного парку.


24 травня 2019 року


24 травня 2019 року в рамках Фестивалю науки відбулося виїзне засідання кафедри публічного управління та регіоналістики, під час якого було проведено круглий стіл на базі Вінницької міської ради за участі представників виконавчих органів Вінницької міської ради, науковців та підприємців м. Вінниця на тему: «Конвергенція інструментів публічного управління та бізнес-адміністрування на рівні міст обласного значення». В ході «круглого столу» представники кафедри публічного управління та регіоналістики висвітлили низку важливих проблемних питань зближення бізнесу та влади. Так, завідувачка кафедри, д.держ.упр., професор Приходченко Л.Л. представила науково-педагогічний колектив та охарактеризувала загальні засади окресленої тематики; професор кафедри, д.держ.упр., професор Саханєнко С.Є. окреслив ключові перспективи розбудови співпраці влади та бізнесу; доцент кафедри, к.політ.н., доцент Крупник А.С. закцентував увагу на важливості розширення координаційної взаємодії та підвищенні рівня чутливості до запиту громад; доцент кафедри, к.держ.упр., доцент Давтян С.Г. та старший викладач кафедри Липовська С.А. висвітлили роль кадрового забезпечення як фактору ефективної комунікації влади та бізнесу; доцент кафедри, к.держ.упр., доцент Попов М.П. підкреслив важливість не лише наукового супроводу, а й підвищеного рівня чутливості до потреб бізнесу та громади в ході комунікації. Представниками бізнесу також було презентовано ключові аспекти проектів, з приводу яких вони потребують підтримки місцевої влади та наукового консультування. Директор Департаменту економіки та інвестицій Вінницької міської ради, магістр державного управління Погосян В.В. презентував напрацювання міста у частині конструктивної співпраці влади та бізнесу та впровадження бізнес-інструментів у публічний сектор. Так, в рамках презентації кращих практик було висвітлено питання створення індустріальних парків та інструменти залучення інвесторів, комунікаційні майданчики та маркетингові технології, специфіку реалізації проекту створення муніципального інноваційно-технологічного парку.


25 травня 2019 року


В рамках Фестивалю науки кафедра публічного управління та регіоналістики відвідала Немирівську ОТГ. В ході візиту представники кафедри мали змогу ознайомитися з основними здобутками громади. Заступник міського голови з гуманітарних питань Дзюбак І.П. провів екскурсію центром надання адміністративних послуг та приміщенням міської ради. Впродовж екскурсії представники кафедри мали змогу поспілкуватися з працівниками структурних підрозділів. В приміщенні актової зали відбулося конструктивне спілкування щодо успішних кроків Немирівської ОТГ з часу її утворення та перспектив її подальшого розвитку. Також було надано консультаційну та методичну допомогу, передано практичні та методичні розробки науковців кафедри. Крім того, в рамках візиту до Немирівської ОТГ було здійснено виїзд на територію с. Стрільчинці, де розташоване аграрне підприємство з вирощування екологічно чистих ягід. Засновник підприємства, магістр державного управління Є. Черепанов провів екскурсію підприємством та розповів про успіхи і особливості діяльності, висвітлив специфіку співпраці з місцевою владою, підкреслив важливість інвестування у розвиток аграрного бізнесу та його роль у розвитку вітчизняних сіл, територіальних громад.


24 травня 2019 року


24 травня 2019 року в рамках Фестивалю науки відбулося виїзне засідання кафедри публічного управління та регіоналістики, під час якого було проведено круглий стіл на базі Вінницької міської ради за участі представників виконавчих органів Вінницької міської ради, науковців та підприємців м. Вінниця на тему: «Конвергенція інструментів публічного управління та бізнес-адміністрування на рівні міст обласного значення».
В ході «круглого столу» представники кафедри публічного управління та регіоналістики висвітлили низку важливих проблемних питань зближення бізнесу та влади. Так, завідувачка кафедри, д.держ.упр., професор Приходченко Л.Л. представила науково-педагогічний колектив та охарактеризувала загальні засади окресленої тематики; професор кафедри, д.держ.упр., професор Саханєнко С.Є. окреслив ключові перспективи розбудови співпраці влади та бізнесу; доцент кафедри, к.політ.н., доцент Крупник А.С. закцентував увагу на важливості розширення координаційної взаємодії та підвищенні рівня чутливості до запиту громад; доцент кафедри, к.держ.упр., доцент Давтян С.Г. та старший викладач кафедри Липовська С.А. висвітлили роль кадрового забезпечення як фактору ефективної комунікації влади та бізнесу; доцент кафедри, к.держ.упр., доцент Попов М.П. підкреслив важливість не лише наукового супроводу, а й підвищеного рівня чутливості до потреб бізнесу та громади в ході комунікації.
бізнесу також було презентовано ключові аспекти проектів, з приводу яких вони потребують підтримки місцевої влади та наукового консультування.
Департаменту економіки та інвестицій Вінницької міської ради, магістр державного управління Погосян В.В. презентував напрацювання міста у частині конструктивної співпраці влади та бізнесу та впровадження бізнес-інструментів у публічний сектор. Так, в рамках презентації кращих практик було висвітлено питання створення індустріальних парків та інструменти залучення інвесторів, комунікаційні майданчики та маркетингові технології, специфіку реалізації проекту створення муніципального інноваційно-технологічного парку.


24 травня 2019 року


24 травня 2019 року в рамках Фестивалю науки відбулося виїзне засідання кафедри публічного управління та регіоналістики, під час якого було проведено круглий стіл на базі Вінницької міської ради за участі представників виконавчих органів Вінницької міської ради, науковців та підприємців м. Вінниця на тему: «Конвергенція інструментів публічного управління та бізнес-адміністрування на рівні міст обласного значення».
В ході «круглого столу» представники кафедри публічного управління та регіоналістики висвітлили низку важливих проблемних питань зближення бізнесу та влади. Так, завідувачка кафедри, д.держ.упр., професор Приходченко Л.Л. представила науково-педагогічний колектив та охарактеризувала загальні засади окресленої тематики; професор кафедри, д.держ.упр., професор Саханєнко С.Є. окреслив ключові перспективи розбудови співпраці влади та бізнесу; доцент кафедри, к.політ.н., доцент Крупник А.С. закцентував увагу на важливості розширення координаційної взаємодії та підвищенні рівня чутливості до запиту громад; доцент кафедри, к.держ.упр., доцент Давтян С.Г. та старший викладач кафедри Липовська С.А. висвітлили роль кадрового забезпечення як фактору ефективної комунікації влади та бізнесу; доцент кафедри, к.держ.упр., доцент Попов М.П. підкреслив важливість не лише наукового супроводу, а й підвищеного рівня чутливості до потреб бізнесу та громади в ході комунікації.
бізнесу також було презентовано ключові аспекти проектів, з приводу яких вони потребують підтримки місцевої влади та наукового консультування.
Департаменту економіки та інвестицій Вінницької міської ради, магістр державного управління Погосян В.В. презентував напрацювання міста у частині конструктивної співпраці влади та бізнесу та впровадження бізнес-інструментів у публічний сектор. Так, в рамках презентації кращих практик було висвітлено питання створення індустріальних парків та інструменти залучення інвесторів, комунікаційні майданчики та маркетингові технології, специфіку реалізації проекту створення муніципального інноваційно-технологічного парку.


24 травня 2019 року


В рамках Фестивалю науки кафедра публічного управління та регіоналістики відвідала Вінницький індустріальний парк. Директор КП «Вінницький муніципальний центр інновацій» Гошовський В.М. висвітлив процес створення індустріального парку від ідеї до входження на його територію великих світових компаній. Також окрему увагу було приділено аспектам функціонування КП «Вінницький муніципальний центр інновацій» та планам створення інноваційно-технологічного парку.


23 травня 2019 року


В рамках Фестивалю науки відбувся круглий стіл на тему: «Етико-моральні особливості здійснення наукових досліджень». Ключовими доповідачами виступили к.філос.н., доцент, доцент кафедри публічного управління та регіоналістики М.С. Оганісян, д.держ.упр., професор кафедри регіональної політики та публічного адміністрування д.держ.упр., професор Мамонтова Е.В., д.філос.н. та професор, професор кафедри гуманітарних та соціально-політичних наук Овчаренко С.В. В ході круглого столу професором, завідувачем кафедри Приходченко Л.Л. та професором Саханєнком С.Є., запрошеним д.держ.упр., проф.. Напдолішнім П.І. було обговорено ключові етико-моральні парадигми та виклики для сучасного науковця, висвітлено моральні та етичні аспекти доброчесності науковців та коректності ведення наукових досліджень. Ключові доповіді викликали палку дискусію серед присутніх аспірантів та докторантів інституту, викладачів кафедри.


22 травня 2019 року


Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики Панченко Г.О. та доцент кафедри регіональної політики та публічного адміністрування, заступник начальника відділу з координації наукової роботи та докторантури Матвєєнко І.В. у межах Фестивалю науки провели семінар-тренінг на тему: «Формування громадянських компетенцій публічного управлінця». До роботи семінару були залучені аспіранти Інституту. Модератори семінару Матвєєнко І.В. та Панченко Г.О. ознайомили учасників заходу із особливостями процесу формування активного громадянського суспільства, основними його складовими, обгрунтували необхідність формування громадянських компетентностей, проаналізували наукові підходи щодо трактування ключових понять: «компетентність», «компетенція», «кваліфікація», «громадянськість», «громадянська компетентність», розглянули зміст та модель громадянських компетентностей публічних службовців. Виконуючи тренінгові вправи «Людина у громаді» та «Ми переконані..», учасники семінару мали змогу отримати практичні навички щодо дотримання принципів взаємної поваги, толерантності та врегулювання конфліктних ситуацій у процесі вирішення проблемних завдань, уміння обгрунтовувати власну громадянську позицію.


21 травня 2019 року


Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики Панченко Г.О. та доцент кафедри регіональної політики та публічного адміністрування Матвєєнко І.В. разом із аспірантами денної та заочної форми навчання взяли участь у науково-методологічному семінарі на тему: «Науково-дослідна робота аспірантів як ефективний метод підготовки якісно нових фахівців у вищій школі», який відбувся у межах Фестивалю науки на базі Одеської національної наукової бібліотеки. У процесі проведення семінару завідувач відділу міжнародних проектів Диба Наталя Матвіївна ознайомила учасників заходу із особливостями підсобний фонд відділу міжнародних проектів, функціонуванням спеціалізованих читальних зал: сучасної французької літератури, інформаційний центр «Вікно в Америку» та електронна читальна зала інформаційно-ресурсного центру «Вікно в Америку» – проекту за підтримки Посольства США в Україні. Аспіранти мали можливість отримати відповіді на питання щодо практичного використання фонду Одеської національної наукової бібліотеки у своїй науково-дослідницькій діяльності. Всім учасникам заходу було вручено тимчасовий читацький квиток бібліотеки.


21 травня 2019 року


В рамках Фестивалю науки відбулися дебати на тему: «Спроможні громади: об’єднання чи/та співробітництво». В ході дебатів були обговорені результати дослідження на тему «Кластерний підхід при співробітництві територіальних громад». До дискусії долучилися В. Чорнолуцький к.держ.упр., доцент кафедри регіональної політики та публічного адміністрування; О. Калашнікова, Н. Новак – аналітики Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення, В. Баласанян – соціолог Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення; М. Жовнір – Теплодарський міський голова, старший викладач кафедри публічного управління та регіоналістики С. Липовська, регіональний консультант з юридичних питань Одеського регіонального відділення Асоціації міст України та громад. Модератором дискусії виступав доцент кафедри к.політ.н, доцент Крупник А., Експертами-арбітрами професор кафедри, д.держ.упр, професор Саханєнко С. та Лозов В. Розквітнянський сільський голова. До плідної дискусії долучилися слухачі, аспіранти та викладачі інституту.


20 травня 2019 року


20 травня 2019 року відбулося урочисте відкриття VI Фестивалю науки. З вітальним словом до присутніх звернулися директор інституту д.політ.н, професор Іжа М.М. та завідувач кафедри публічного управління та регіоналістики д.держ.упр., професор Приходченко Л.Л.. Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, к.політ.н., доцент Крупник А.С. представив виставку наукових видань кафедри та стисло охарактеризував програму Фестивалю. В ході Фестивалю заплановано низку наукових та практико орієнтованих заходів. Програма фестивалю додається.


20 травня 2019 року


В рамках Фестивалю науки було проведено науково-методологічний семінар на тему: «Self-менеджмент як складова успішності сучасного науковця». Представник національного університету «Одеська юридична академія» в межах співробітництва та функціонування Регіональної платформи (мережі) випускаючих кафедр з підготовки службовців органів публічної влади к.ю.н. Надія Зубченко розповіла про особливості організації роботи науковця в сучасних умовах. Окреслила елементи іміджу науковця та проблеми, з якими зіштовхуються вітчизняні науковці в процесі публікації у зарубіжних виданнях та виданнях, що індексуються у наукометричних базах. Викладачі та аспіранти Інституту активно долучилися до обговорення зазначеної проблематики.


ВІТАЄМО!


Кафедра публічного управління та регіоналістики щиро вітає старшого викладача кафедри к.держ.упр. Нагорну Ганну Олексіївну з народженням донечки та зичить, щоб у Вашої доньки завжди був чудовий настрій, міцне здоров’я і щасливе життя! Нехай росте в самій люблячій та радісній родині і буде для Вас завжди промінчиком світла і тепла, джерелом радості. Яскравого життя маляті, безлічі подарунків, миру, добрих людей навколо та щасливих батьків! Нехай її маленькі ніжки міцно крокують по рівній доріжці, а кожен день буде наповнений увагою, любов’ю і турботою, яку потім вона подарує Вам в знак подяки.



13-18 травня 2019 року


Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики Панченко Г.О. та аспірант кафедри публічного управління та регіоналістики денної форми навчання ІІ року підготовки Ковтун Ю.Є. у складі навчальної групи Інституту під керівництвом декана факультету публічного управління та адміністрування Куспляка І.С. взяли участь у семінарі «Державне управління в Польщі: завдання та обов’язки», який відбувся у Національній школі публічного адміністрування ім. Леха Качинського (KSAP, м. Варшава). Програма семінару була підтримана експертами Департаменту цивільної служби та Урядового бюро моніторингу проекту в канцелярії Прем'єр-міністра та Східного департаменту Міністерства закордонних справ. Протягом тижня учасники семінару вивчали систему публічного управління і цивільної служби у Польщі та ознайомились з роллю KSAP у цій системі, дослідили систему управління людськими ресурсами (підбір, оцінка, професійний розвиток і навчання), практикою управління проектами та залучення інвестицій, взяли участь у тренінгах з соціальних та психологічних умов корупції, ролі лідера в управлінні та ін. Крім того, представники ОРІДУ НАДУ при Президентові України відвідали Сейм Польщі де ознайомились з процесом законотворчості, структурою та діяльністю парламентських комітетів, відносин більшості та опозиції в парламенті Польщі. Зазначений захід було здійснено за підтримки та фінансування програми Study Tours to Poland, яку впроваджує Фонд лідерів змін.


10-11 травня 2019 року


Завідувач кафедри публічного управління та регіоналістики, проф., д.держ.упр. Приходченко Людмила Леонідівна взяла участь у X Теоретико-методологічному семінарі за міжнародною участю та VII Міжнародного конкурсу молодих науковців «Архетипіка і публічне управління: стратегії сталого розвитку в умовах цивілізаційних зрушень», що відбувся у Національному університеті «Львівська політехніка» (м. Львів).
Організаторами ювілейних заходів стала Національна академія державного управління при Президентові України, Національний університет «Львівська політехніка», Інститут економіки і прогнозування НАН України, Інститут соціальної та політичної психології НАПН України, Всеукраїнська асамблея докторів наук з державного управління, Українська технологічна академія та Українське товариство сприяння соціальним інноваціям.
Програмні рамки наукового форуму були визначені проблематикою публічного управління, пов’язаної з кризою глобальної системи міжнародної безпеки, радикальними змінами, що їх зазнаватиме у середньостроковій перспективі світовий безпековий простір, та виробленням нових підходів до забезпечення безпеки і стабільності сталого розвитку.
Метою зібрання стало об’єднання на засадах методології соціальної архетипіки міждисциплінарних зусиль представників соціально-гуманітарного знання навколо вирішення теоретичних і практичних проблем публічного управління, пов’язаних із змінами, що переживає світовий безпековий простір, та вироблення нових підходів до забезпечення безпеки і сталого розвитку.
Теоретико-методологічний семінар пройшов у форматі панелей пленарної сесії: «Новітні виклики системі колективної безпеки. Національна та міжнародна безпека. Європейська безпека і Україна», «Стратегії сталого розвитку: глобальний, регіональний, локальний виміри». У ході третьої панелі учасникам заходу представили переможців конкурсу молодих науковців 2019 року, які оприлюднили головні ідеї своїх наукових робіт.
Професор Едуард Андрійович Афонін, професор кафедри публічної політики та політичної аналітики Національної академії, науковий керівник теоретико-методологічного семінару 2019, презентував результати багаторічних теоретичних і моніторингових досліджень Української школи архетипіки (1992-2018), які концептуалізовано в авторській монографії «Українське диво. Від депресії до соціального оптимізму». У загальній дискусії, що пройшла з застосуванням методики групових обговорень «Двовимірна динамічна мережа» Тараса Плахтія і була присвячена осмисленню механізмів регуляції проблем миру, безпеки, інтеграції та взаємодії в сучасному – Постмодерному світі, учасники семінару обговорили актуальні питання сталого розвитку в умовах цивілізаційних зрушень.
Також у рамках заходу у Шевченківському гаї пройшов майстер-клас гри на старовинних музичних інструментах та майстер-клас "Символ Української школи архетипіки на склі".
Організатори і учасники дискусії отримали цікаві і змістовні відповіді на проблемні питання щодо стратегії сталого розвитку в умовах цивілізаційних зрушень.
Матеріали X Теоретико-методологічного семінару за міжнародною участю та VII Міжнародного конкурсу молодих науковців «Архетипіка і публічне управління: стратегії сталого розвитку в умовах цивілізаційних зрушень» розміщено у спеціальному випуску 2019 року фахового журналу «Публічне врядування», збірнику наукових праць переможців і кращих авторів Сьомого міжнародного конкурсу молодих науковців і другому цьогорічному номері фахового журналу «Український соціум».


13 травня 2019 року


Професор кафедри публічного управління та регіоналістики, д.держ.упр., професор Саханєнко С.Є. взяв участь у першій координаційній зустрічі експертів з судівництва у м. Львові. Метою зустрічі було формування активної спільноти експертів з судівництва , об’єднаної спільними цілями і планами. В ході зустрічі було обговорено процес судової реформи в Україні та окреслено основні наявні проблеми, в ході дискусій окреслено реальні практичні шляхи впливу на вирішення цих проблем.


24 – 25 квітня 2019 року


Професор кафедри публічного управління та регіоналістики, д.держ.упр., професор Саханєнко С.Є. в межах проекту "Сприяння формуванню дієздатного корпусу присяжних на регіональному рівні інструментами просвіти громадськості" за підтримки Центру політико-правових реформ взяв участь у просвітицьких заходах з представниками громадськості Ренійського та Ізмаільського районів Одеської області з питань функціонування інституту присяжних. Зазначені семінари були останніми з 42-х семінарів в межах проекту. Проект спрямований на поширення інформації щодо інституту присяжних в містах та районих центрах Півдня України, що не є центрами розміщення окружних судів.


ВІТАЄМО!


За результатами конкурсного відбору, підсумками наукової експертизи заявок та результатів роботи конкурсної комісії з відбору проектів науково-дослідних робіт комплексного наукового проекту «Державне управління та місцеве самоврядування», виконання яких планується у Національній академії державного управління при Президентові України за рахунок коштів державного бюджету у 2020-2022 роках, до Цільової тематики наукових досліджень рекомендовано включити проект НДР кафедри публічного управління та регіоналістики за прикладною темою «Реінжиніринг управлінських процесів та управлінські інновації в органах публічної влади на регіональному рівні в умовах децентралізації». Вітаємо науково-педагогічний колектив кафедри з перемогою у конкурсі та зичимо творчого натхнення, наснаги та нових звершень!


24 квітня 2019 року


Завідувач кафедри публічного управління та регіоналістики, д.держ.упр, професор Приходченко Л.Л., доцент кафедри, к.держ.упр., доцент Давтян С.Г., старший викладач кафедри Липовська С.О. долучилися до проведення виїзного (м. Херсон) короткотермінового семінару «Ефективні управлінські технології в органах публічної влади». Д.держ.упр, професор Приходченко Л.Л. представила лекцію на тему «Механізми забезпечення ефективності діяльності органів публічної влади» та виступила одним з модераторів тематичної дискусії «Практичні аспекти реалізації механізмів забезпечення ефективності діяльності органів публічної влади». К.держ.упр., доцент Давтян С.Г. та старший викладач кафедри Липовська С.О. провели тематичну дискусію «Підготовка, прийняття та організація виконання рішень – основа ефективного управління органу публічної влади».


12 квітня 2019 року


На кафедрі публічного управління та регіоналістики відбувся теоретико-методологічний семінар для докторантів і аспірантів кафедри присвячений питанням участі у науково-дослідній роботі, що виконується на кафедрі. На семінарі виступили завідувач кафедри, д.держ.упр., поф. Приходченко Л.Л, професор кафедри, д.держ.упр., професор Саханєнко С.Є., доцент кафедри к.держ.упр. Панченко Г.О., які розповіли про змістовні та технічні вимого до участі у НДР, особливості подачі матеріалів до звітів та монографії, а також відповіли на питання, що виникали у учасників семінару.


12 квітня 2019 року


Відбулася атестація докторантів і аспірантів кафедри публічного управління та регіоналістики. В рамках атестації аспірантами та докторантом було представлено основні напрацювання та проміжні результати дисертаційних досліджень. Також відбувся "мозковий штурм" присвячений розробці дизайну банеру кафедри. Під час жвавого обговорення в малих групах, аспірантами кафедри всіх форм навчання було висловлено багато цікавих і креативних ідей щодо графічного та змістовного наповнення кафедрального банеру.


04 квітня 2019 року


Відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики. На порядок денний було винесено такі питання:
1. Про виконання нормоконтролю магістерських робіт у відповідності до методичних рекомендацій (доповідач – Приходченко Л.Л.)
2. Про підготовку «Фестивалю науки» (доповідач – Приходченко Л.Л.)
3. Про участь професорського-викладацького складу кафедри у роботі з органами публічної влади та інститутами громадянського суспільства (доповідач – Крупник А.С.)
4. Про завдання кафедри щодо організації проведення стажування слухачів 1 курсу денної форми навчання (доповідач – Попов М.П.)
5. Про тематику дисертаційних досліджень докторантів та аспірантів 2019 року вступу (пропозиції до 04.04.2019 р.) (доповідач – завідувач кафедри Приходченко Л.Л.)
6. Про розгляд і рекомендацію до друку статті «Застосування міжнародних стандартів щодо захисту меншин в процесі формування об’єднаних територіальних громад» (доповідач – аспірант кафедри Мустафаєва Е.)
7. Про розгляд і рекомендацію до друку статті «Конвенціональність як принцип формування єдиного соціально-управлінського простору поліетнічних територіальних громад» (доповідач – аспірант кафедри Мустафаєва Е.)
8. Про розгляд і рекомендацію до друку статті «Міжнародна ланка у багаторівневому механізмі захисту прав внутрішньо переміщених осіб» (доповідач – аспірант кафедри Зейтуллаєва Ельвіра)


28 березня 2019 року


Відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики. На порядок денний було винесено такі питання:
1. Про план видання наукової та навчально-методичної літератури на 2018-2019 навчальний рік (доповідач – Давтян С.Г.)
2. Про підготовку «Фестивалю науки» (доповідач – Приходченко Л.Л.)
3. Про тематику науково-дослідної роботи кафедри на 2020-21 н.р. (доповідач - Саханєнко С.Є.)
4. Про проведення теоретико-методологічного семінару щодо участі аспірантів у виконанні науково-дослідної роботи кафедри (доповідачі - Оганісян М.С., Панченко Г.О.)
5. Про розгляд і рекомендацію до друку статті «Оптимізація функціональних механізмів управління місцевим розвитком через розподіл їх ризиків» (доповідач - аспірант кафедри Комаровський І.)


З 11 березня по 19 квітня 2019 року


В рамках проведення короткотермінового семінару підвищення кваліфікації посадових осіб Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради у відділі підвищення кваліфікації кадрів Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України викладачами кафедри публічного управління та регіоналістики було проведено такі навчальні заняття:
Лекція «Механізми взаємодії центрів надання адміністративних послуг з регіональними та місцевими органами публічної влади» – Давтян Степан Гургенович – доцент кафедри, кандидат наук з державного управління, доцент;
Практичне заняття «Врахування ментальності населення при наданні адміністративних послуг. Етика публічного службовця» – Оганісян Михайло Сергійович – доцент кафедри, кандидат філософських наук, доцент;
Практичне заняття «Формування іміджу ідеальної посадової особи органу публічної влади» – Приходченко Людмила Леонідівна – завідувач кафедри, доктор наук з державного управління, професор
Тематична зустріч «Участь громадськості у вирішенні питань життєдіяльності міста. Партнерство чи байдужість?» – Крупник Андрій Семенович – доцент кафедри, кандидат політичних наук, доцент ;
Тематична зустріч «Політика децентралізації в Україні: від матриці 3D до 4D» Саханєнко Сєргєй Єгоровіч – професор кафедри, доктор наук з державного управління, професор.


З 27 по 29 березня 2019 року


в рамках тематичного короткотермінового семінару «Запобігання та протидія корупції в органах публічної влади» з підвищення кваліфікації посадових осіб виконавчих органів Одеської міської ради у відділі підвищення кваліфікації кадрів Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України викладачами публічного управління та регіоналістики було проведено такі навчальні заняття:
- Лекція «Державна політика у сфері закупівель. Функціонування системи закупівель в Україні» – Давтян Степан Гургенович – доцент кафедри, кандидат наук з державного управління, доцент;
- Лекція-бесіда «Службовий етикет посадовців як чинник запобігання проявам корупції в органах публічної влади» – Оганісян Михайло Сергійович – доцент кафедри, к. філос. н., доцент.


22 березня 2019 року


Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики к.політ.н. Крупник Андрій Семенович спільно з фахівцями ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» провів круглий стіл у Березівській ОТГ «Потяг рушив у напрямку майбутніх реформ в сфері освіти, культури та спорту Березівської громади». До круглого столу долучилися 48 осіб: представники органів місцевого самоврядування (керівників та спеціалістів, методистів) управління освіти, культури, сім'ї, молоді та спорту міської ради; представники адміністрації та педагоги шкіл та дошкільних закладів Березівської ОТГ; представники клубу, музичної школи та бібліотеки; представники сіл, що входять до складу Березівській ОТГ; представники батьківських комітетів шкіл та дошкільних закладів; старшокласники – представники шкільного самоврядування та інші представники активної громадськості, які зацікавлені у розвитку Березівської ОТГ. Розширене засідання круглого столу проходило у форматі роботи експертних груп, під час якого обговорили існуючі проблеми реформи системи закладів освіти на місцевому рівні, сформували рекомендації та пропозиції для вжиття невідкладних заходів.


ВІТАЄМО Віліжинського В.М. з успішним захистом кандидатської дисертації в спеціалізованій вченій раді К 41.863.01!


22 березня 2019 року відбулося засідання спеціалізованої вченої ради К 41.863.01., на якому пройшов прилюдний захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління Віліжинського Віктора Миколайовича на тему: «Відтворення національних традицій врядування в системі місцевого самоврядування України» за спеціальністю 25.00.04 – місцеве самоврядування. Вітаємо Віліжинського В.М., а також наукового керівника – Попова М.П., к.держ.упр., доцента, доцента кафедри публічного управління і регіоналістики з успішним захистом. Бажаємо у майбутньому нових наукових звершень!


ВІТАЄМО Гуненкову О.В. з успішним захистом кандидатської дисертації в спеціалізованій вченій раді К 41.863.01!


21 березня 2019 року відбулося засідання спеціалізованої вченої ради К 41.863.01., на якому пройшов прилюдний захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління Гуненкової Оксани Вікторівни на тему: «Надання адміністративних муніципальних послуг в умовах децентралізації влади України» за спеціальністю 25.00.04 – місцеве самоврядування. Вітаємо Гуненкову О.В., а також наукового керівника – Молодожен Ю.Б. д.держ.упр., доцента з успішним захистом. Бажаємо у майбутньому нових наукових звершень!


18 березня 2019 року


Доцент кафедри публічного управління та регіонаслістики к.політ.н. Крупник Андрій Семенович взяв участь у якості експерта у тренінгу-семінарі «Зроби свою громаду найкращою» для мешканців Покровська Донецької області.
В рамках тренінгу-семінару було обговорено важливі питання щодо:
- проблем громади;
- визначення пріоритетів розвитку;
- пріоритетів витрачання коштів громади;
- залучення членів територіальних громад до управлінні місцевим розвитком та самоорганізації населення.
Крупник А.С. висвітлив низку важливих аспектів щодо того:
- як долучити депутатів до вирішення конкретних проблем мешканців;
- як провести соціальну паспортизацію території;
- як адресно використовувати бюджетні кошти;
- де знаходити додаткові ресурси.


Вітаємо!


Кафедра публічного управління та регіоналістики вітає доцента кафедри к.держ.упр. С.Г. Давтяна з отриманням Почесної грамоти Кабінету Міністрів України за вагомий особистий внесок у забезпечення розбудови вітчизняної управлінської освіти, багаторічну плідну працю та високий професіоналізм. Зичимо творчої наснаги та нових звершень!


19 березня 2019 року


19 березня 2019 року доцентом кафедри, к.політ.н. Крупником А.С. в рамках інтерв’ю Одеському інституту соціальних технологій було висвітлено проблеми впровадження механізму соціального замовлення. В ході інтерв’ю було акцентовано увагу на тому, що цей механізм є унікальним так як від його впровадження виграють практично усі сторони процесу: і громадяни, і влада, і громадські організації. З ключовими положеннями можна ознайомитися, переглянувши відеоролик «Соціальне замовлення: просто про складне від Андрія Крупника»


19 березня 2019 року


19 березня 2019 року доцентом кафедри публічного управління та регіоналістики ОРІДУ НАДУ при Президентові України Давтяном Степаном Гургеновичем, кандидатом наук з державного управління було прочитано лекцію та проведено практичне заняття за темою «Механізми взаємодії Центрів надання адміністративних послуг з регіональними та місцевими органами публічної влади» з метою підвищення рівня знань працівників Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради (далі за текстом – ДНАП), стаж роботи яких менше одного року


15 березня 2019 року


15 березня 2019 року доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, к.держ.упр. Давтян С.Г. прийняв участь у засіданні круглого столу в Одеській обласній державній адміністрації щодо реалізації ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» та використання інструментів відкритого урядування в Одеській області. На круглому столі обговорювалися питання підвищення рівня громадської участі у реалізації державної регіональної політики та вирішенні місцевих справ, у тому числі залучення зазвичай усунутих від процесу прийняття рішень соціальних груп населення, покращення якості та ефективності надання адміністративних послуг, забезпечення доступу громадян до новітніх технологій та підвищення рівня їх спроможності використовувати такі технології, а також публічних послуг у сферах освіти, охорони здоров’я тощо.


04 березня 2019 р.


У газеті «Одеські вісті» опубліковано статтю професора кафедри публічного управління та регіоналістики Саханєнка С.Є., д.держ.упр., професора на тему: «Присяжний – це почесно, відповідально і складно». У статті порушуються актуальне питання сьогодення: судова реформа, задекларована Стратегією сталого розвитку «Україна – 2020», точніше, - становлення та функціонування судів присяжних. У процесі інтерв’ю було дано чіткі відповіді на питання: хто призначає на посади присяжних? чи є діяльність присяжних професійною й хто взагалі може стати присяжним? які конкретно категорії справ вирішуються за участі присяжних?


2 березня 2019 року


Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, заступник голови Громадської Ради при Одеській обласній державній адміністрації, кандидат наук з державного управління Давтян С.Г. взяв участь у засіданні Ради регіонального розвитку за участі Президента України Порошенка П.О. На засіданні Ради регіонального розвитку учасники обговорили перспективні плани розвитку території області на період з 2019 по 2021 роки. Зазначені плани формувалися у громадах всіх районів Одеської області.
«Територіальні громади чітко бачать, як треба розвивати свій регіон… Важливо, що громади самі почали пропонувати рішення і самі стають драйверами змін. Вони вже самі вивчають закордонний досвід і намагаються впроваджувати на свій території. Ми бачимо, що робиться саме те, що потрібно людям, і створює нову якість життя. І ці результати, які сьогодні вже є, – це лише старт процесу», – зазначив на відкритті заходу П.О. Порошенко. На засіданні Ради регіонального розвитку виступили Віце-прем‘єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Г.П. Зубко, голова Одеської облдержадміністрації Степанов М.В., Одеский міский голова Труханов Г.Л. голова Балтськоі ОТГ Мазур С.С. та інші посадовці. На засіданні було схвалено розроблені на виконання Указу Президента України від 6.12.2018 року номер 412/2018 «Напрямки перспективного розвитку Одеської області та міста Одеса на 2019-2021 роки».



Доцент кафедри, к.держ.упр., доцент Давтян С.Г.


Прийняв участь у засіданні Ради регіонального розвитку Одеської області, що відбувалася під головуванням М.В. Степанова, голови Одеської обласної державної адміністрації за участі Президента України Петра Порошенка.
Під час засідання було розглянуто Перспективний план розвитку Одеської області на 2019-2021 роки та шляхи його реалізації.


Вітаємо!


Вітаємо доцента кафедри публічного управління та регіоналістики, к.держ.упр. Панченко Ганну Олександрівну з отриманням Почесної грамоти Національної академії державного управління при Президентові України за сумлінне виконання обов’язків, значний внесок у підготовку управлінських кадрів для органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування та з нагоди випуску магістрів 2019 року Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України.


Вітаємо!


Вітаємо завідувача кафедри публічного управління та регіоналістики, д.держ.упр., професора Приходченко Людмилу Леонідівну з отриманням Почесної грамоти Вінницької обласної державної адміністрації та обласної Ради за значний внесок у підготовку управлінських кадрів для органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Вінницької області.




01 березня 2019 р.


Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики А. С. Крупник, к.політ.н., доцент, узяв участь у консультативному тренінгу для місцевих громадських лідерів та тему: «Участь органів самоорганізації населення у вирішенні місцевих проблем», який відбувся у м. Покровськ (раніше – Червоноармійськ), що на Донбасі.
А. Крупник поділився з майже 200 активістами досвідом про те, що можуть органи самоорганізації населення як складова системи місцевого самоврядування у вирішенні конкретних проблем мешканців. Закликав до проведення соціальної паспортизації території, аби потім спільно з депутатським корпусом визначати пріоритети для максимально адресного використання бюджетних ресурсів та залучення додаткових ресурсів.
Меру міста Руслану Требушкіну А. Крупник вручив комплект методичних матеріалів, які мають допомогти місцевій владі налагоджувати ефективну співпрацю із активними і небайдужими мешканцями в інтересах усієї територіальної громади.


28 лютого 2019 р.


З 28 лютого по 01 березня 2019 року старший викладач кафедри публічного управління та регіоналістики Липовська С. О. взяла участь у заході, організованому Національним агентством з питань державної служби спільно з Центром адаптації державної служби до стандартів Європейського Союзу в рамках інструменту інституціональної розбудови ЄС ТАІЕХ за темою: «Впровадження системи управління діяльністю органів державної влади на основі результатів з урахуванням моделі управління якістю». В рамках дводенного семунару учасники під час пленарних сесій та роботи в групах удосконалили рівень своєї компетентності та практично закріпили набуті знання, уміння і навички щодо:
• місця Загальної схеми оцінювання серед різних моделей, що використовуються для Загального управління якістю у державному секторі;
• моделі Загальної схеми оцінювання – 2013, у тому числі щодо системи балів, процесів впровадження та самооцінки, впливу на органи державної влади;
• взаємозв’язку управління якістю з підвищенням ефективності діяльності органів державної влади у коротко-, середньо- та довгостроковій перспективі;
• взаємозв’язку лідерства та стратегічного управління з ефективністю та результативністю діяльності органів державної влади;
• процесу розробки системи управління ризиками та управління ризиками для органів державної влади тощо.
У заході взяли участь представники Секретаріату Кабінету Міністрів України, міністерств, центральних органів виконавчої влади, інших органів державної влади, представники країн-членів Європейського Союзу, інститутів громадянського суспільства та міжнародних проектів і програм.


28 лютого 2019 р.


Професор кафедри публічного управління та регіоналістики, д.держ.упр., професор С. Саханєнко був запрошений на засідання виконавчого комітету Южненської міської ради та взяв участь в обговоренні питань формування системи електронного урядування та електронної демократії в м. Южне, антикорупційного законодавства, а також актуальних питань судової реформи.



З 25 по 27 лютого 2019 року


Старший викладач кафедри публічного управління та регіоналістики Липовська С. О. взяла участь у вступному семінарі «Кроки для керівників» навчального курсу «Практикум з фасилітації», що відбувся в рамках програми «U-LEAD з Європою». Навчальна програма спрямована на допомогу об’єднаним територіальним громадам у виконанні нових завдань та обов’язків, а також сприяє поширенню позитивного досвіду по всій території України шляхом проведення заходів, спрямованих на комплексний розвиток спроможностей громад. В рамках програми було запропоновано 2-денний інтенсив для опрацювання різноманітних методологічних підходів до роботи з цільовою аудиторією та зміцнення навичок ефективної комунікації та фасилітації.


19 лютого 2019 р.


Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики А. С. Крупник, к.політ.н., доцент, узяв участь у публічній дискусії на тему: «Чи є майбутнє в електронній демократії на Одещині?», яка відбулася у конференц-залі «Амстердам» Impact Hub Odessa (м. Одеса, в. Грецька, 1 а). А. С. Крупник був модератором дискусії на тему «Чи здатні регіональні та локальні концепції сприяти розвитку електронної демократії в Україні?».
Також було представлено для обговорення проект Концепції розвитку електронної демократії в Одеській області та план заходів з її реалізації, та проведено інтерактивну сесію щодо створення регіональної коаліції на підтримку електронної демократії в Одеській області.
Захід проведено ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» у співпраці з Одеською обласною державною адміністрацією в рамках швейцарсько-української програми «Програма EGAP» за підтримки Innovabridge Foundation. Програма виконується Фондом Східної Європи та партнерами у співпраці з Державним агентством з питань електронного врядування України і фінансується Швейцарською Конфедерацією.


З 11 лютого по 1 березня 2019 року


Cтарший викладач кафедри публічного управління та регіоналістики, к.держ.упр. Лесик О.В. та старший викладач кафедри економічної та фінансової політики, к.держ.упр. Куспляк Г.І. пройшли стажування у Національній школі публічного управління імені Л. Качинського (KSAP, м. Варшава, Польща) на тему «Зміст, планування та організація навчального процесу у Національній школі публічного управління».
В рамках виконання програми стажування детально розглянуто особливості організації роботи Національної школи публічного управління. Під час зустрічей із працівниками KSAP визначено особливості проведення профорієнтаційної роботи, набору на навчання та етапів конкурсного відбору; вивчено особливості планування навчального процесу за денною формою навчання та в рамках короткотермінових семінарів.
Стажери також мали змогу долучитися до проведення занять для слухачів денної форми та учасників короткотермінових семінарів, відвідати заняття з іноземної мови та поспілкуватися з викладачами та слухачами.
За підсумками стажування викладачі отримали сертифікати про проходження стажування у Національній школі публічного управління імені Л. Качинського.


14 лютого 2019 року


Відбулося чергове засідання кафедри, згідно із порядком денним якого було проведено попередній захист магістерських робіт слухачів денної форми навчання. Слухачі презентували результати магістерських досліджень. Викладачами були висловлені зауваження та пропозиції щодо удосконалення презентацій.


31 січня 2019 року


Відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики. На порядок денний було винесено такі питання: про заходи покращення методичного забезпечення викладання навчальних дисциплін; про стан готовності до захисту магістерських робіт слухачів заочної форми навчання; про участь викладачів кафедри в наукових конференціях, семінарах, міжнародних грантах, про наявність друкованої продукції; про дотримання вимог антикорупційного законодавства України під час проведення державної атестації на факультеті публічного управління та адміністрування.


З 14 по 31 січня 2019 року


Викладачами кафедри публічного управління та регіоналістики забезпечують процес підготовки магістрантів спеціальності «Публічне управління та адміністрування» заочної, денної, вечірньої та заочної (з елементами дистанційної) форм навчання до захисту магістерських робіт. Зокрема, систематично проводяться попередні розгляди магістерських робіт слухачів, консультування щодо форми та змістовного наповнення виступів та презентацій результатів проведених досліджень.


17 січня 2019 року


Викладачі кафедри публічного управління та регіоналістики взяли участь у школі педагогічної майстерності, в рамках якої було розглянуто важливі питання забезпечення навчального процесу у 2019 році. Зокрема було закцентовано увагу на необхідності враховувати Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України у 2019 році при проведенні профорієнтаційної роботи та в ході вступної кампанії. Також було детально розглянуто специфіку розробки освітньо-професійних програм на основі професійних стандартів вищої освіти.


Вітаємо з Новим роком та Різдвом Христовим!


Нехай в кожен день прийдешнього року вам щастить, навіть в найхолодніші дні зігріває тепло близьких та друзів. Сімейного добробуту вашій родині, здоров’я, любові миру і процвітання!
Нехай новий рік увійде до Вашої оселі добрим і радісним, принесе злагоду і достаток, натхнення на нові вагомі здобутки. Хай доля щедро обдаровує всілякими благами, а друзі та колеги підтримують!
Натхнення, креативу і море позитивних емоцій адже новорічні свята – це час здійснення найпотаємніших бажань, пора найпрекрасніших див!
З Новим роком та Різдвом Христовим!


20 грудня 2018 року


20 грудня 2018 року кафедра публічного управління та регіоналістики ОРІДУ взяла активну участь у проведенні Дня відкритих дверей. Присутні школярі із зацікавленістю слухали доцента кафедри, доцента, к.держ.упр. Панченко Г.О. про переваги навчання в Одеському регіональному інституті державного управління НАДУ при Президентові України, особистісний ріст та дозвілля студентів, перспективи професійної реалізації випусників інституту. Аспіранти кафедри Ющенко М. та Ковтун Ю. розповіли про академічну мобільність студентів та слухачів, участь викладачів кафедри і студентів у видавничій та громадській діяльності.


З 17 по 19 грудня


Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 07.12.2018 року № 2956-л «Про проведення акредитаційної експертизи» з 17 грудня по 19 грудня 2018 року професор кафедри публічного управління та регіоналістики Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, доктор наук з державного управління, професор Саханєнко С. Є. очолив експертну комісію з проведення первинної акредитаційної експертизи освітньо-професійної програми Публічне управління та адміністрування зі спеціальності 281 Публічне управління та адміністрування за другим (магістерським) рівнем вищої освіти у КВНЗ «Вінницька академія неперервної освіти».
Члени комісії проаналізували кадрове, навчально-методичне, інформаційне забезпечення освітнього процесу, ознайомились з матеріально-технічною базою закладу, діяльністю науково-педагогічних працівників, роботою кафедри управління та адміністрування щодо дотримання державних стандартів освітньо-професійної програми Публічне управління та адміністрування зі спеціальності 281 Публічне управління та адміністрування за другим (магістерським) рівнем вищої освіти.
У процесі акредитаційної експертизи проведено перевірку освітнього рівня магістрів за освітньо-професійною програмою «Публічне управління та адміністрування» другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальності 281 «Публічне управління та адміністрування».


Вітаємо!


Кафедра публічного управління та регіоналістики вітає докторантку кафедри, к.іст.н. Мануілову К.В. та наукового консультанта д.держ.упр., професора Саханєнка С.Є. з успішним захистом докторської дисертації на тему: «Концепція децентралізації публічної влади в політико-управлінській традиції України».


17 грудня 2018 року


Відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики. На порядок денний було винесено такі питання:
1. Про участь викладачів кафедри у профорієнтаційній роботі (доп.Дуліна О.В.
2. Про завдання щодо організованого проведення зимової сесії та захисту магістерських досліджень (доп. Приходченко Л.Л.)
3. Про виконання протоколу засідання кафедри №4 від 11.10.2018 р., щодо відповідності вимогам Ліцензійних умов науково-педагогічних працівників кафедри 5 п.3.
4. Про науково-дослідну роботу кафедри у 2018 році (доп. Панченко Г.О.)
5. Про стан виконання Перспективного Плану дій ОРІДУ НАДУ при Президентові України (доп. Піроженко Н.В.).
Питання Порядку денного було детально розглянуто та надано відповідні рекомендації.


З 03 по 08 грудня 2018 року

Завідувач кафедри публічного управління та регіоналістики, д.держ.упр., професор Приходченко Л.Л., доцент кафедри, к.держ.упр., доцент Попов М.П. у складі делегації інституту з робочим візитом перебували в Китайській Народній Республіці. 04 грудня в рамках Меморандуму про взаєморозуміння відбулася робоча зустріч з заступником директора Пекінського адміністративного інституту (ПАІ) паном Чжан Цзюном і керівником відділу міжнародного співробітництва та обмінів Чжан Хайпінгом. У ході зустрічі Чжан Цзюнь та Микола Попов представили діяльність ПАІ та ОРІДУ, обговорили питання щодо підготовки публічних службовців та подальшого співробітництва. 05 грудня представники інституту вперше відвідали Чунцінський адміністративний інститут. Під час візиту українські освітяни зустрілися з керівництвом закладу, обговорили можливості встановлення професійного співробітництва та відвідали індустріальний парк мікроелектроніки, західний логістичний парк, а також музей містобудування міста Чунцінь. Окрім робочих зустрічей українській делегації було запропоновано насичену культурну програму в Пекіні, а саме відвідати: Парк культури та творчості, Китайський державний музей, виставку на честь проведення політики реформ і відкритості, науково-технічний парк Лянцзян, Велику стіну Мутіанью. За результатами візиту планується подальша активізація академічних контактів з китайськими партнерами.


08 грудня 2018 року

Викладачі кафедри Давтян С.Г., Дуліна О.В., Крупник А.С., Піроженко Н.В., Саханєнко С.Є., Панченко Г.О., Оганісян М.С. взяли активну участь у проведенні Дня відкритих дверей, що відбувся в рамках профорієнтаційної роботи.




06 грудня 2018 року

Доценти кафедри публічного управління та регіоналістики Піроженко Н.В. та Панченко Г.О. провели профорієнтаційну роботу у школах Одеського регіону: Подільських (№№1, 2, 3, 6, 9), Кодимській, Затишянській та Захарівській. Викладачі зустрілися із учнями 10-11 класів зазначених шкіл, розповіли про переваги навчання у нашому Інституті, надали відповіді на питання щодо умов вступу. Результатом проведеної роботи стали заповнені анкети учнів-учасників заходів.


04 -06 грудня 2018 року

Науковці кафедри публічного управління та регіоналістики: Крупник А.С., к.політ.н., доцент, Лесик О.В., к.держ.упр., Панченко Г.О., к.держ.упр., Липовська С.О., Оганісян М.С., к.філос.н., доцент, Піроженко Н.В., к.держ.упр., доцент, Саханєнко С.Є., д.держ.упр., професор, Давтян С.Г., к.держ.упр., доцент – взяли участь у проведенні короткострокового тематичного семінару «Принципи взаємодії органів публічної влади в умовах сучасних реформ». Мета зазначеного заходу – підвищення кваліфікації державних службовців 1-5 груп оплати праці та посадових осіб місцевого самоврядування ІV категорії посад з Вінницької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей, який відбувся на базі ОРІДУ НАДУ при Президентові України. У процесі роботи семінару викладачами було проведено : - лекцію на тему «Забезпечення ефективної управлінської діяльності в органах публічної влади: взаємозв’язок ідеології, технології і стилю» (Лесик О.В.), - науково-практичні конференції у формі «круглого столу»: «Норми ділової поведінки посадовців з питань етики як принцип формування позитивного іміджу діяльності органів публічної влади» (Оганісян М.С., Панченко Г.О.), «Механізми узгодження державної та місцевих стратегій розвитку. Участь громадськості у формування та реалізації стратегії місцевого розвитку (Піроженко Н.В., Крупник А.С.), - тематичні дискусії: «Прийняття управлінських рішень в органах публічної влади як принцип ефективної взаємодії та результативної діяльності» (Давтян С.Г.), «Оптимізація функцій і повноважень органів публічної влади в контексті реформування державного управління. Взаємодія органів публічної влади» (Саханєнко С.Є.), «Механізми взаємовідносин органів публічної влади в умовах децентралізації» (Саханєнко С.Є., Липовська С.О.), «Методика і технологія оцінювання ефективної управлінської діяльності» (Лесик О.В.).


30 листопада 2018 року

На розширеному засіданні кафедри публічного управління та регіоналістики відбувся попередній захист кандидатської дисертації Липовської С.О. на тему: «Механізми формування організаційної здатності спроможних територіальних громад» за спеціальністю 25.00.04 – місцеве самоврядування (науковий керівник: Давтян С.Г., к.держ.упр., доцент). На засіданні були присутні науковці кафедр інституту: державознавства і права, проектного менеджменту, економічної та фінансової політики, регіональної політики та публічного адміністрування, гуманітарних та соціально-політичних наук. У процесі засіданняя було розглянуто матеріали дисертаційного дослідження, надано низку рекомендацій та рекомендовано роботу до подальшого проходження та подання до Спеціалізованої вченої ради.


29 листопада 2018 року

Викладачі кафедри Давтян С.Г. та Дуліна О.В. взяли активну участь у проведенні Дня відкритих дверей, що відбувся в рамках профорієнтаційної роботи. Для забезпечення участі школярів у проведенні Дня відкритих дверей, викладачами було відвідано Одеську спеціалізовану загальноосвітню школу №121 І-ІІІ ст. з поглибленим вивченням іноземних мов, Одеський ліцей «Приморський», Одеську загальноосвітню школу І-ІІІ ступенів №47, Гімназію №1 ім. А.П. Бистріної, Одеський навчально-виховний комплекс № 84 «Спеціалізована школа І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів».


29 листопада 2018 року

Викладачі кафедри Крупник А.С. та Панченко Г.О. взяли участь у роботі одноденного тематичного семінару «Запобігання корупції в органах публічної влади». Мета зазначеного заходу – підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування Роздільнянського району Одеської області. Семінар проводився на базі Роздільнянська районної ради. У процесі роботи семінару викладачами було проведено лекцію на тему: «Механізми подолання корупції через децентралізацію системи публічної влади», науково-практичну конференцію у формі «круглого столу» на тему: «Запобігання корупції та етика публічного управління. Громадський контроль як елемент етичної інфраструктури у діяльності органів публічної влади».


28 листопада 2018 року

Доцентом кафедри публічного управління та регіоналістики Оганісяном М.С. було проведено науково-методологічний семінар щодо уточнення дисертаційних тем аспірантів кафедри 2-го та 3-го року навчання. У процесі роботи семінару було заслухано доповіді Оганісяна М.С., Крупника А.С., Саханєнка С.Є., Панченко Г.О., також – обгрунтування щодо уточнення змін тематики дисертаційних досліджень аспірантів кафедри: Коробчинського В.В., Орлової А.І., Ковтун Ю.Є. та ін. Результатом роботи семінару стали рекомендації щодо уточнення тем дисертаційних досліджень із врахуванням зауважень, висловлених науковцями кафедри у процесі дискусії.


27 листопада 2018 року

Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики Панченко Г.О. взяла участь у проведенні одноденного тематичного семінару «Запобігання корупції в органах публічної влади». Мета зазначеного заходу – підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування Савранського району Одеської області. Семінар проводився на базі Савранської районної ради. У процесі роботи семінару викладачем було проведено лекцію на тему: «Механізми подолання корупції через децентралізацію системи публічної влади», а також – науково-практичну конференцію у формі «круглого столу» на тему: «Запобігання корупції та етика публічного управління. Громадський контроль як елемент етичної інфраструктури у діяльності органів публічної влади».


18-21 листопада 2018 р.

Приходченко Л.Л., завідувач кафедри ПУР, у складі експертної комісії взяла участь у проведенні первинної акредитаційної експертизі Харківського національного аграрного університету ім.. В.В. Докучаєва.



17 листопада 2018 року

Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики к.держ.упр., доцент Піроженко Н.В., доцент кафедри к.держ.упр., доцент Давтян С.Г., доцент кафедри, к.держ.упр. Панченко Г.О. взяли активну участь у проведенні Дня відкритих дверей, що відбувся в рамках профорієнтаційної роботи.




15 листопада 2018 року

Відбулося розширене засідання кафедри публічного управління та регіоналістики спільно з кафедрою державознавства та права щодо попереднього розгляду кандидатської дисертації аспірантки кафедри четвертого року навчання без відриву від виробництва Ткач І.В. на тему "Механізми забезпечення прозорості та відкритості органів публічної влади в контексті інституційних перетворень" за спеціальністю 25.00.02 - механізми державного управління. Дисертаційне дослідження виконувалося на кафедрі з 2014 по 2018 рр. під керівництвом завідувача кафедри д.держ.упр., професора Приходченко Л.Л. В межах засідання було ретельно розглянуто матеріали дисертаційного дослідження, надано низку рекомендацій та рекомендовано роботу до подальшого проходження та подання до Спеціалізованої вченої ради.


З 19 по 21 листопада 2018 року

Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 09 листопада 2018 року № 1898-л про проведення акредитаційної експертизи завідувач кафедри публічного управління та регіоналістики Одеського регіонального інституту державного управління Національної академії державного управління при Президентові України, доктор наук з державного управління, професор Приходченко Л.Л. у складі експертної комісії, створеної з метою проведення первинної акредитаційної експертизи освітньо-професійної програми Публічне управління та адміністрування зі спеціальності 281 Публічне управління та адміністрування за другим (магістерським) рівнем вищої, освіти з 19 по 21 листопада взяла участь у проведенні перевірки Харківського національного аграрного університету імені В. В. Докучаєва. Зокрема, було проаналізовано стан організаційного, навчально-методичного, інформаційного, кадрового, матеріально-технічного забезпечення освітнього процесу, змісту та якості підготовки випускників. За підсумками роботи комісії було сформовано, підписано та опубліковано позитивні висновки експертної комісії.


8 листопада 2018 року

Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики к.держ.упр., доцент Давтян С.Г. увійшов до складу громадської ради при Одеській обласній державній адміністрації, створеної відповідно до Розпорядження голови Одеської обласної державної адміністрації від 24.10.2018 № 1212/А-2018. 8 листопада 2018 року на загальних зборах Громадської ради С.Г. Давтяна обрано заступником голови.


2 листопада 2018 року


    Відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики. Відповідно до порядку денного було підбито підсумки проведення у жовтні відкритих занять (відкриті лекції д.держ.упр., професора Саханєнка С.Є. та к.політ.н., доцента Крупника А.С.), визначено позитивні аспекти для врахування при подальшому проведенні відкритих занять за передбаченим планом. Завідувачем кафедри д.держ.упр., професором Приходченко Л.Л. було проаналізовано стан виконавської дисципліни та окреслено невідкладні завдання щодо організації навчальної та наукової діяльності.


31 жовтня 2018 року


    В рамках вивчення курсу «Політична регіоналістика», «Система публічного управління на регіональному та місцевому рівнях» та «Теоретичні засади регіонального управління в Україні» професором кафедри публічного управління та регіоналістики, д.держ.упр., професорм Саханєнком С.Є., доцентом кафедри, к.держ.упр., доцентом Поповим М.П. та старшим викладачем кафедри Липовською С.О. було проведено виїзні практичні заняття за темами «Статути територіальних громад у системі нормативного регулювання місцевого розвитку», «Соціокультурний паспорт регіону», «Досвід роботи міської (сільської ) ради», «Досвід організації роботи виконавчих органів місцевих рад» та «Підвищення конкурентоспроможності розвитку регіону». Об’єктом виїзду була Южненська міська рада Одеської області. У рамках відкритих практичних занять слухачі 2 курсу 2 групи заочної форми навчання («Регіональне управління») ознайомилися з досвідом роботи міської ради та її виконавчих органів з забезпечення соціально-економічного розвитку територіальної громади.




   З 30 жовтня по 2 листопада 2018 року завідувач кафедри, д.держ.упр., професор Приходченко Л.Л. взяла участь у проведенні циклу одноденних тематичних семінарів за темою «Запобігання корупції в органах публічної влади» з підвищення кваліфікації державних службовців Головного управління Держпродспоживслужби в Одеській області та Одеської обласної державної адміністрації. З практичною спрямованістю та розглядом окремих прикладів Л.Л. Приходченко прочитала лекцію на тему: «Механізми подолання корупції через децентралізацію системи публічної влади». «Механізми подолання корупції через децентралізацію системи публічної влади».






   В рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції за міжнародною участю «Реформування публічного управління та адміністрування: теорія, практика, міжнародний досвід» 26 жовтня 2018 року відбулось засідання секції №8 «Реформування системи професійного навчання публічних службовців». Добре підготували та чітко і організовано провели засідання секції голова – доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, к.держ.упр. Давтян С.Г., заступник голови секції, начальник відділу підвищення кваліфікації кадрів інституту, аспірант кафедри публічного управління та регіоналістики Липовська С.О., секретар секції, завідувач сектором проведення семінарів за державним замовленням відділу підвищення кваліфікації кадрів інституту, к.держ.упр. Привалова Н.В.





26 жовтня 2018 року


   В рамках Всеукраїнської науково-практичної конференції за міжнародною участю «Реформування публічного управління та адміністрування: теорія, практика, міжнародний досвід» науково-педагогічні працівники кафедри взяли активну участь у роботі секції № 4 «Теоретико-методологічне обґрунтування та напрями впровадження децентралізації на сучасному етапі». В рамках роботи секції д.держ.упр., професором П.І. Надолішнім було представлено одну з ключових доповідей на тему «Теоретико-методологічні засади публічного управління: концепція демократичного врядування». Доцент кафедри, к.держ.упр., доцент Піроженко Н.В. презентувала актуальні матеріали щодо досвіду країн ЄС у вдосконаленні системи публічних закупівель. Доцентом кафедри, к.держ.упр. Панченко Г.О., доцентом кафедри, к.політ.н., доцентом Крупником А.С., доцентом кафедри, к.держ.упр. Тодоровою О.Л. було представлено ключові аспекти своїх досліджень. До обговорення також долучилися представники інших кафедр інституту, аспіранти та слухачі.






24 жовтня 2018 року


   Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, к.філ.н., доцент Оганісян М.С., доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, к.держ упр. Панченко Г.О. та доцент кафедри, к.політ.н., доцент Крупник А.С. взяли участь у виїзному одноденному тематичному семінарі з підвищення кваліфікації державних службовців Головного управління Державної міграційної служби України в Одеській області «Запобігання корупції в органах публічної влади». В рамках семінару М.С. Оганісяном спільно з А.С. Крупником було проведено тематичну дискусію на тему: «Запобігання корупції та етика публічного управління. Громадський контроль як елементи етичної інфраструктури у діяльності органів публічної влади». Г.О. Панченко виступила з лекцією на тему «Механізми подолання корупції через децентралізацію системи публічної влади» ЦПК.

24 жовтня 2018 року


   Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, к.політ.н., доцент Крупник А.С. у рамках курсу «Управління регіональною інфраструктурою» провів відкриту лекцію на тему «Визначення пріоритетів та шляхів розвитку соціальної інфраструктури країни та регіону в умовах демократизації влади та євроінтеграції України». У рамках лекції було розглянуто сучасні особливості розвитку соціальної інфраструктури, окреслено актуальні перспективи вирішення назрілих проблем на загальнодержавному та регіональному рівнях. Доцентом Крупником А.С. було практично продемонстровано високий методологічний рівень викладу теоретичного матеріалу, окреслення його прикладних аспектів. В ході заняття застосовано низку актуальних інтерактивних методів викладання. За підсумками проведення заняття відбулося обговорення за участю викладачів кафедри.

24 жовтня 2018 року


   Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, к.політ.н., доцент Крупник А.С. у рамках курсу «Управління регіональною інфраструктурою» провів відкриту лекцію на тему «Визначення пріоритетів та шляхів розвитку соціальної інфраструктури країни та регіону в умовах демократизації влади та євроінтеграції України». У рамках лекції було розглянуто сучасні особливості розвитку соціальної інфраструктури, окреслено актуальні перспективи вирішення назрілих проблем на загальнодержавному та регіональному рівнях. Доцентом Крупником А.С. було практично продемонстровано високий методологічний рівень викладу теоретичного матеріалу, окреслення його прикладних аспектів. В ході заняття застосовано низку актуальних інтерактивних методів викладання. За підсумками проведення заняття відбулося обговорення за участю викладачів кафедри.

23 жовтня 2018 року


   Професор кафедри публічного управління та регіоналістики, д.держ.упр., професор Саханєнко С.Є. у рамках курсу «Політична регіоналістика» провів відкриту лекцію на тему «Закордонні моделі регіональних політико-управлінських систем». У рамках лекції було розглянуто засади функціонування регіональних політико-управлінських систем, окреслено їх основні світові моделі. Професором Саханєнком С.Є. було практично продемонстровано сучасні методики викладання нового матеріалу з використанням інноваційних методів та інформаційних технологій задля забезпечення ефективної комунікації зі слухачами. За підсумками проведення заняття відбулося обговорення за участю викладачів кафедри.

23 жовтня 2018 року


   Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, к.політ.н., доцент Крупник А.С. взяв участь у стратегічній сесії Міністерства культури України. Стратегічна сесія була присвячена обговоренню ключових напрямків діяльності Міністерства культури України, визначенню основних стратегічних цілей та завдань за сферами культурної політики задля якісної реалізації реформи децентралізації у сфері культури.

18 жовтня 2018 року


   Завідувач кафедри публічного управління та регіоналістики, д.держ.упр., професор Приходченко Л.Л. та доцент кафедри, к.держ.упр. Панченко Г.О. взяли участь у короткостроковому тематичному семінарі «Ефективна комунікація органів публічної влади зі ЗМІ» з підвищення кваліфікації державних службовців 1-5 груп оплати праці та посадових осіб місцевого самоврядування 4 категорії посад з Вінницької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей. В рамках семінару Приходченко Л.Л. та Панченко Г.О. виступили модераторами тематичної дискусії на тему «Нововведення в системі органів публічної влади». Також Приходченко Л.Л. була ключовим доповідачем в рамках науково-практичної конференції у формі «круглого столу», що стосувалася проблем формування позитивного іміджу місцевої влади через засоби масової інформації.

16 жовтня 2018 року


   Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, к.політ.н., доцент Крупник А.С. взяв участь у круглому столі щодо обговорення проекту Програми соціального замовлення в Білій Церкві – 2019. В режимі відеоконференцзв’язку А.С. Крупник виступив із ключовою доповіддю на тему «Як зробити програму актуальною стимулюючою та реальною?», в рамках якої розкрив практичні аспекти функціонування механізму соціального замовлення та долучився до загальної дискусії.

12 жовтня 2018 року


   Відбувся тренінг експертів Мережі UPLAN у м. Одеса на тему «Навіщо експертам спілкуватися з журналістами та яку співпрацю з медіа можна назвати ефективною?». Участь у тренінгу взяли регіональні експерти професор кафедри публічного управління та регіоналістики, д.держ.упр., професор Сергій Саханєнко, доцент кафедри, к.політ.н., доцент Андрій Крупник, старший викладач кафедри Світлана Липовська. Головним питанням став пошук ефективних способів комунікації з журналістами та обговорення шляхів поширення результатів аналітичної роботи для ЗМІ.
   Учасники тренінгу розглянули:
   - типові помилки у спілкуванні з журналістами;
   - техніки та правила подання аналітичної інформації;
   - особливості прямого ефіру: до чого треба бути готовими.
   Кожен експерт підготував короткий коментар щодо стану реформ в Одеській області за напрямками конституційної, адміністративної та судової реформ.

12 жовтня 2018 року


   В рамках вивчення дисципліни «Міжсекторні відносини як основа регіонального розвитку», «Моніторинг та оцінювання в регіональному управлінні» завідувачем кафедри публічного управління та регіоналістики, д.держ.упр., професором Приходченко Л.Л. та доцентом кафедри к.держ.упр., доцентом Піроженко Н.В. було проведено виїзне практичне заняття до с. Велика Долина (ТОВ «Виноградна долина») на тему «Корпоративна соціальна відповідальність бізнесу». В рамках заняття слухачі 3 курсу заочної форми навчання («Регіональне управління») ознайомилися з практичними засадами внутрішньої та зовнішньої відповідальності бізнесу.

10 жовтня 2018 року


   Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, к.держ упр. Панченко Г.О. та доцент кафедри, к.політ.н., доцент Крупник А.С. взяли участь у виїзному семінарі-практикумі на базі м. Білгород-Дністровський Одеської області. В рамках семінару А.С. Крупником було проведено тематичну дискусію на тему: «Нормативно-правове забезпечення державно-приватного партнерства». Г.О. Панченко виступила з лекцією на тему «Механізми взаємовідносин органів публічної влади в умовах децентралізації».

ВІТАЄМО Даниленка С.А. з успішним захистом кандидатської дисертації в спеціалізованій вченій раді К 41.863.01!


   05 жовтня 2018 року відбулося засідання спеціалізованої вченої ради К 41.863.01., на якому пройшов прилюдний захист дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління Даниленка Сергія Анатолійовича на тему: «Відкритість та прозорість влади: механізм регулювання взаємодії зі ЗМІ на регіональному рівні» за спеціальністю 25.00.02 – механізми державного управління. Вітаємо Даниленка С.А., а також наукового керівника – Попова М.П., к.держ.упр., доцента, доцента кафедри публічного управління і регіоналістики з успішним захистом. Бажаємо у майбутньому нових наукових звершень!



   04 жовтня 2018 року доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, к.філ.н., доцент Оганісян М.С., доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, к.держ упр. Панченко Г.О. та доцент кафедри, к.політ.н., доцент Крупник А.С. взяли участь у виїзному одноденному тематичному семінарі з підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування Ананіївського району Одеської області «Запобігання корупції в органах публічної влади». В рамках семінару М.С. Оганісяном спільно з А.С. Крупником було проведено тематичну дискусію на тему: «Запобігання корупції та етика публічного управління. Громадський контроль як елементи етичної інфраструктури у дільності органів публічної влади». Г.О. Панченко виступила з лекцією на тему «Механізми подолання корупції через децентралізацію системи публічної влади».



   03 жовтня 2018 року завідувач кафедри публічного управління та регіоналістики, д.держ.упр., професор Приходченко Л.Л. та доцент кафедри, к.політ.н., доцент Крупник А.С. взяли участь у виїзному одноденному тематичному семінарі з підвищення кваліфікації державних службовців, посадових осіб місцевого самоврядування Тарутинського району Одеської області «Запобігання корупції в органах публічної влади». В рамках семінару було розглянуто широке коло питань щодо подолання корупції з представленням найкращих зразків вітчизняної та зарубіжної практики.



   28 вересня 2018 року старший викладач кафедри публічного управління та регіоналістики О.В. Лесик спільно із завідувачем сектору організації семінарів за договором Л.С. Шматоваленко взяли участь у міжрегіональному експертному круглому столі «Професійна компетентність посадових осіб ОТГ в системі публічного управління», що відбувся на базі Чернівецького регіонального центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ та організацій за підтримки програми «U-LEAD з Європою». В рамках круглого столу було обговорено питання підвищення професійної компетентності посадових осіб ОТГ; професійно-кваліфікаційних компетенцій сільських старост для вирішення актуальних проблем сільської громади; основних засад організації навчального процесу для посадових осіб ОТГ. За підсумками роботи круглого столу було напрацьовано низку практичних рекомендацій спрямованих на удосконалення процесу підвищення кваліфікації зазначеної категорії публічних службовців.



   27 вересня 2018 року в рамках Угоди про співпрацю між кафедрою публічного управління та регіоналістики та Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення було проведено дебати на тему «Причини та наслідки конфліктів під час об’єднання територіальних громад». Модератором дебатів виступив доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, керівник Аналітичного центру Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення, кандидат політичних наук, доцент А.С. Крупник. До заходу долучилися викладачі кафедри, представники асоціації сприяння самоорганізації населення, запрошені експерти, слухачі та студенти.
   Ключовими спікерами виступили доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, к.філос.н, доцент М. Оганісян, аналітик Всеукраїнської асоціації сприяння самоорганізації населення О. Калашнікова, доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, к.держ.упр., доцент С. Давтян, старший викладач кафедри публічного управління та регіоналістики, начальник відділу підвищення кваліфікації кадрів С. Липовська, регіональний консультант з юридичних питань Одеського регіонального відділення Асоціації міст України та громад Ю. Ямковий, слухачі факультету публічного управління та адміністрування С. Величко, Н. Новак, Є. Литвинюк. В ході дебатів спікерами було окреслено основні практичні проблеми, що виникають в процесі об’єднання територіальних громад.
   Присутніми експертами з дебатованої проблематики виступили професор кафедри регіональної політики та публічного адміністрування, д.філос.н., професор З.В. Балабаєва, голова Одеського регіонального відділення Асоціації міст України та громад В.Г. Демченко, психолог, конфліктолог-медіатор, керівник Громадської організації «Благодіяння» С.І. Хіль. Під час дискусії присутніми було висловлено особисті думки та погляди на окреслені в ході дебатів проблеми.



   В період з 15 вересня по 01 жовтня 2018 року доцент кафедри публічного управління та регіоналістики, кандидат наук з державного управління Давтян Степан Гургенович пройшов стажування з відривом від виробництва на базі Варненського економічного університету (Болгарія) за темою «Збалансованість економіко – правових процесів в суспільстві і бізнес середовищі в умовах глобалізації».
    В рамках стажування С.Г. Давтян прийняв участь у конференції «Україна – Болгарія – Європейський Союз: сучасний стан і перспективи» та виступив на пленарному засіданні з доповіддю на тему: «Взаємозв’язок антикризового управління з ризик – менеджментом».
   За результатами стажування Давтяну С.Г. було видано сертифікат про проходження стажування міжнародного зразка, а також сертифікат про участь у конференції.



   Студенти 1 курсу факультету публічного управління та адміністрування 30 вересня 2018 року відвідали Одеський академічний український музично-драматичний театр ім. В. Василька. Святковий захід організовано кафедрою української та іноземних мов. Група студентів спільно з науково-педагогічними працівниками інституту: Колісніченко Н. М., Пахомовою Т. І., Стойковою Г. Г. та Васильєвою Г. В. відвідали музично-пластичне шоу «Про кохання… без слів». Глядачі мали можливість слухали чудові пісні, серенади, вірші, оди, поеми, романи, фільми, театральні драми, комедії… і ще багато чого вмістилося в одному прекрасному шоу! Студенти інституту надихнулися на нові візити до українського театру найближчим часом.


20 вересня 2018 р.


   Професор кафедри публічного управління та регіоналістики Саханєнко С.Є взяв участь у засіданні Робочої групи програми USAID «Нове правосуддя» з розробки плану дій, спрямованого на покращення процесу залучення громадян в якості присяжних при відправленні правосуддя.


20 вересня 2018 року


   До Меморандуму щодо створення регіональної платформи (мережі) випускаючих кафедр з підготовки службовців органів публічної влади, заснованої 15 травня 2018 року кафедрою публічного управління та регіоналістики і кафедрою освітнього менеджменту та публічного управління ОНПУ ім. К.Д. Ушинського приєдналася кафедра державного управління і місцевого самоврядування Херсонського національного технічного університету. Додаток до Меморандуму урочисто було підписано завідувачем кафедри публічного управління та регіоналістики д.держ.упр., проф. Приходченко Л.Л. та завідувачем кафедри державного управління і місцевого самоврядування ХНТУ д.держ.упр., проф. Лопушинським І.П.


18 вересня 2018 року


   На базі Київського центру підвищення кваліфікації кадрів професор кафедри публічного управління та регіоналістики С. Є. Саханєнко провів круглий стіл щодо фінансового розвитку громад на тему: «Запровадження комплексного механізму самооподаткування у фінансовому розвитку територіальних громад України».


ВІТАЄМО!


   Кафедра публічного управління та регіоналістики вітає С. О. Липовську, старшого викладача кафедри, з отриманням Почесної грамоти Національного агентства України з питань державної служби за особистий внесок у забезпечення реалізації державної політики у сфері державної служби та високі досягнення. Зичимо Вам нових творчих та професійних звершень!


20 вересня 2018 року


   Викладачі кафедри публічного управління та регіоналістики проф. Приходченко Л.Л., доц. Крупник А.С., доц. Попов М.П., доц. Оганісян М.С., доц. Панченко Г.О., ст.викл. Липовська С.О. взяли участь у Всеукраїнському семінарі за участі регіональних та обласних ЦППК, закладів вищої освіти, що здійснюють підготовку магістрів у галузі знань «Публічне управління та адміністрування».


19 вересня 2018 року


   За ініціативи доцента кафедри публічного управління та регіоналістики Піроженко Н.В. в рамках вивчення дисципліни «Міжсекторні відносини як основа регіонального розвитку» було проведено виїзне практичне заняття до смт. Великодолинське Овідіопольського району Одеської області на тему «Державне регулювання міжсекторних відносин» для слухачів 3 курсу («Регіональне управління»). В рамках заняття слухачі ознайомилися з практичним досвідом забезпечення ефективності управлінської діяльності в контексті взаємовідносин з другим та третім секторами.


13 вересня 2018 року


   Відбулося чергове засідання кафедри публічного управління та регіоналістики. На порядок денний було винесено питання звітування докторантів та аспірантів кафедри за результатами виконання індивідуальних планів роботи. Завідувачем кафедри Приходченко Л.Л. було актуалізовано розгляд проміжних результатів досліджень аспірантів та докторантів в рамках аспірантських слухань (теоретико-методологічних семінарів) задля обговорення та оцінювання результатів проведених досліджень, надання методичної, організаційної та практичної допомоги для завершення дисертації та підготовки до публічного захисту.


5-6 вересня у м. Києві за участі викладачів кафедри публічного управління та регіоналістики створено експертну Мережу публічного права та адміністрації


   Співробітники кафедри публічного управління та регіоналістики ОРІДУ НАДУ – д.держ.упр, професор С.Є. Саханєнко, к.політ.н, доцент А.С. Крупник і ст.викл. кафедри С.О. Липовська на запрошення Центру політико-правових реформ узяли участь у Стратегічній сесії Мережі публічного права та адміністрації, присвяченій розбудові мережі регіональних аналітичних центрів та побудові ефективного партнерства регіональних експертів.

Вітаємо!


   Кафедра публічного управління та регіоналістики вітає С. О. Липовську, старшого викладача кафедри, з отриманням Почесної грамоти Одеської обласної державної адміністрації за вагомий внесок у розвиток вітчизняної управлінської освіти, підготовку і перепідготовку управлінських кадрів для органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, високий професіоналізм та з нагоди 27-ої річниці незалежності України. Зичимо Вам натхнення, наснаги та нових звершень!

03 вересня 2018 р.


   З нагоди початку нового навчального року відбулося засідання кафедри, на якому було обговорено пропозиції до Плану роботи кафедри на 2018 – 2019 рр. Також розглянуто питання щодо надання пропозицій друку навчально-методичних матеріалів навчальних дисциплін, що викладатимуться вперше.

06.07.2018


   Відбулося засідання кафедри публічного управління та регіоналістики, на якому було підбито підсумки 2017-2018 навчального року: представлено результати аналізу стану виконання індивідуальних робочих планів викладачів та умов контрактів. В рамках окреслення планів на наступний рік відбулася зустріч з В. Комаровським щодо вимог написання членами кафедри монографії «Публічне управління та практика місцевого розвитку країн Східного партнерства» та затвердження складу авторів за розділами. Під час засідання було представлено дисертаційне дослідження аспіранта 4 року навчання без відриву від виробництва І. В. Ткач на тему: «Механізми забезпечення відкритості та прозорості органів публічної влади в контексті інституційних перетворень». Викладачами кафедри проаналізовано, обговорено, надано рекомендації щодо доопрацювання змісту дисертації та рекомендовано до подальшого розгляду на розширеному засіданні кафедри.

Вітаємо!


   5 липня 2018 року на засіданні вченої ради було оголошено результати конкурсу на кращу кафедру за підсумками роботи в 2017 році, у якому кафедра публічного управління та регіоналістики посіла почесне друге місце. Результати конкурсу підтверджують високий професіоналізм науковців кафедри і є мотивацією щодо досягнення високих науково-викладацьких показників у майбутньому.

«Розвиток публічного управління в Україні:
теоретичні, методологічні та практичні аспекти»


   Викладачі кафедри публічного управління та регіоналістики д.держ.упр., професор Приходченко Л.Л. та старший викладач кафедри Лесик О.В. взяли участь у написанні колективної монографії, підготовленої до 100-річчя Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського та 100-річчя державної служби України «Розвиток публічного управління в Україні: теоретичні, методологічні та практичні аспекти». Монографія розрахована на студентів, слухачів, викладачів, науковців, працівників органів публічної влади, інших фахівців, які виявляють інтерес до теоретичних та прикладних проблем розвитку публічного управління України.

Всеукраїнський семінар-нарада з питань підготовки та атестації кадрів вищої кваліфікації в галузі знань «Державне управління»


   14 червня 2018 р. проф., д.держ.упр., завідувач кафедри публічного управління та регіоналістики Приходченко Людмила Леонідівна взяла участь у Всеукраїнському семінар-нараді з питань підготовки та атестації кадрів вищої кваліфікації в галузі знань «Державне управління», який відбувся за участю представників МОН, голів спеціалізованих вчених рад з державного управління, членів експертної ради з питань проведення експертизи дисертаційних робіт МОН з державного управління.

12 червня 2018 року


   Доценти кафедри: Давтян С. Г., к.держ.упр., доцент, голова ГО «Нова еліта нації», Крупник А.С., к.політ.н., доцент, заступник голови Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення», директор громадської організації «Одеський інститут соціальних технологій», - взяли участь у роботі чергового засідання ініціативної групи з підготовки установчих зборів громадської ради при Одеській обласній державній адміністрації. На засіданні було обговорено дату, порядок денний, процедури майбутніх установчих зборів.

11 червня 2018 року


   Доцент кафедри Крупник А.С., заступник голови Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення», директор громадської організації «Одеський інститут соціальних технологій» взяв участь у роботі «круглого столу», який відбувся у Представництві Європейського Союзу в Україні за ініціативи Координаційної ради сприяння розвитку громадянського суспільства при Президентові України.
   Захід був присвячений рекомендаціям, наданим експертами Проекту ЄС щодо Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства України. Документ підготовлено за підсумками індивідуальних інтерв'ю, у тому числі з 8 донорами, 12 організаціями громадянського суспільства та 2 представниками влади.
   Провівши аналітичний огляд документів, що стосуються громадянського суспільства та Національної стратегії, а також детальні напівформальні інтерв'ю з ключовими акторами сектору, експерти надали попередні рекомендації, які будуть враховані Європейським Союзом при розробці нової Дорожньої карти для взаємодії з громадянським суспільством в Україні.

4-7 червня 2018 року


   Саханєнко С.Є. професор, д.держ.упр., професор кафедри публічного управління та регіоналістики ОРІДУ НАДУ при Президенові України у м. Львів взяв участь у проведенні чергового засідання Робочої групи з розробки плану дій, спрямованого на покращення процесу залучення громадян в якості присяжних при відправлення правосуддя. Згідно з Програмою «Нове правосуддя» реалізується в Україні з метою надання підтримки судовій владі, Уряду, Парламенту, громадському суспільству та народу України у здійсненні судової реформи у світлі конституційних змін 2016 року та Стратегії реформування судоустрою, судочинства та суміжних правових інститутів на 2015-2020 роки.
   Завданнями Програми є зміцнення суддівської незалежності та самоврядування; підвищення підзвітності та рівня прозорості в діяльності судової влади; сприяння удосконаленню судового адміністрування; підвищення якості правничої освіти заради покращення професійної підготовки кадрів для судової системи; та розширення можливостей доступу до правосуддя та захисту прав людини.
   В цей час з метою обміну досвідом також відбувся візит до Галицького суду міста Львова, яким було модернізувано свій досвід роботи з присяжними.



02 червня 2018 року


   Працівники та аспіранти кафедри регіонального управління та регіоналістики відвідали Уманщину.
   Цікавим, корисним та пізнавальним було знайомство із Маньківським та Собківським лісництвами Державного підприємства «Уманське лісове господарство». Ми дізналися про структуру, основні напрями діяльності, досягнення і проблеми цієї важливої галузі господарства, ознайомилися із процесами лісорозведення і лісовідновлення.


01 червня 2018 р.


    В межах навчальної дисципліни «Теоретичні засади регіонального управління в Україні» відбувся «круглий стіл» на тему: «Децентралізація: від теорії до практики».
   Учасники заходу: Лозов Віталій Васильович, Розквітівський сільський голова, слухач 1 курсу заочної (з елементами дистанційної) форми навчання, слухачі 1 курсу денної форми навчання факультету публічного управління та регіоналістики спеціалізації «Регіональне управління». Модератор: Панченко Г.О., доцент кафедри регіонального управління та регіоналістики, к.держ.упр.




    Давтян С.Г., доцент кафедри регіонального управління та регіоналістики, к.держ.упр., доцент, голова комітету зі сприяння діяльності органів публічної влади Громадської ради при Одеській обласній державній адміністрації, був нагороджений Грамотою Громадської ради при Одеській обласній державній адміністрації за вагомий особистий внесок у реалізацію державної правової політики, високий професіоналізм, розбудову громадянського суспільства в регіоні, активну громадянську позицію та громадську діяльність. Нагородження відбулося на загальних зборах Громадської ради, присвячених підсумкам роботи у 2016-2017 рр. Грамоту вручив голова Громадської ради – Максимович Володимир Ярославович.


31 травня 2018 р.


    Доцент кафедри Крупник А.С., к.політ.н., доцент, ініціював проведення круглого столу - семінару на тему: «Біляївський досвід: озирнутися для руху вперед». Захід проводився в межах проекту «Біляївська об’єднана громада: від планів до сталого розвитку», який реалізує Всеукраїнська асоціація сприяння самоорганізації населення за підтримки Міжнародного фонду «Відродження».


25 травня 2018 року


   25 травня 2018 р. доцент кафедри Крупник А.С., к.політ.н., доцент, взяв участь у роботі робочої наради – семінару представників регіональної влади і громадськості «Хід реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства в регіонах України», яка відбулася в м. Києві (м. Київ, вул. Грушевського, 26/1).
   Семінар був організований Асоціацією сприяння самоорганізації населення за підтримки МЗС Данії. У процесі роботи наради-семінару 35 представників уряду, місцевої влади та громадянського суспільства обговорили, як вдосконалити Національну стратегію розвитку громадянського суспільства на 2016-2020 роки на місцевому рівні.
   Було оголошено результати дослідження Асоціації сприяння самоорганізації населення Samoorg - Самоорганізація в громаді, виконаного за підтримки ПРООН: 105 громадських організацій увійшло до складу коаліції, яка моніторить реалізацію Стратегії; 397 громадських активістів та 280 представників місцевих влад долучилися до координаційних рад по всій Україні, щоб сприяти розвитку громадянського суспільства; в усіх 25 регіональних програмах передбачено фінансування.


25 травня 2018 року


   В межах Фестивалю наук відбулася щорічна інтернет-конференція для аспірантів та докторантів. Інтернет-конференція – заключний захід Фестивалю наук-2018. Метою Інтернет-конференції було обговорення проблем розвитку публічного управління в Україні та світі. Учасники Інтернет-конференції: аспіранти, докторанти, слухачі, науковці, викладачі, практичні фахівці нашого Інституту, пропонували теоретичні шляхи вирішення суспільних проблем сучасного українського суспільства. У процесі роботи конференції учасниками заходу було обговорено практичні аспекти розвитку публічного управління в Україні та світі. Роботу конференції координувала завідувач кафедри, д.держ.упр. – Приходченко Л.Л. Розпочали захід аспіранти кафедри: Бабич О.В. та Мусійовський А.Й., - виступи яких відбулися у форматі інтернет-конференції. Також було заслухано доповіді та виступи науковців кафедри та запрошених: Саханєнко С.Є., д.держ.упр., професор, професор кафедри ОРІДУ НАДУ при Президентові України, Давтян С.Г., к.держ.упр., доцент, доцент кафедри ОРІДУ НАДУ при Президентові України Піроженко Н.В., к.держ.упр., доцент, доцент кафедри ОРІДУ НАДУ при Президентові України, Матвієнко Л.В., доцент кафедри соціально-гуманітарних дисциплін НУК ім. адмірала Макарова (м. Миколаїв), к.і.н., доцент, Липовська С.О., старший викладач кафедри; та аспіранти кафедри: Ковтун Ю.Є., Робочий В., Єльчієва О.Р., Новак Г.Д., Орлова А.І., Рогульський О.І., аспірант кафедри регіональної політики та адміністрування. У результаті конструктивної дискусії, учасники конференції зробили висновок, що популяризація наукових досягнень у сфері науки державного управління є необхідною для сьогодення, адже впровадження новітніх наукових технологій та ефективне використання результатів наукової діяльності сприятиме не лише економічному зростанню держави, а й модернізації всієї системи публічного управління. Жваве обговорення тез доповідей було продовжено в неформальній атмосфері «Наукового пікніка».


23 травня 2018 року


   У межах Фестивалю науки відбувся науково-теоретичний семінар для викладачів, слухачів, аспірантів, докторантів з питань: оформлення наукових статей у наукових виданнях (правила транслітерації); алгоритму процесу публікації статті в іноземному журналі; правил визначення якості наукового журналу.
   Координатори заходу: Кудрявцева О.В., в.о. завідувача бібліотеки ОРІДУ НАДУ при Президентові України, та Саханєнко С.Є, професор кафедри публічного управління та регіоналістики, – ознайомили учасників семінару зі змінами, які відбулися у вимогах до оформлення наукових статей у наукових виданнях, а також – із дієвим інструментом оцінки якості наукового журналу – Journal Evaluation Tool.
   Щодо бриф-експертизи наукового видання, то запропонована таблиця критеріїв оцінки містить в собі два компоненти: рубрикатор та лист оцінювання. На основі набраних балів можна швидко визначити прозорість та достовірність наукового видання та запобігти співробітництва із сумнівними журналами.
   Учасники заходу: науково-педагогічний персонал, працівники інституту, слухачі, аспіранти, – із цікавістю заслухали доповіді, детально обговоривши проблемні аспекти порушеної тематики.


23 травня 2018 року


   В рамках Фестивалю науки заступник начальника відділу з координації наукової роботи та докторантури Матвєєнко І.В. та аспіранти інституту взяли участь у методологічному семінарі «Науково-дослідна робота аспірантів як ефективний метод підготовки якісно нових фахівців у вищій школі», який було проведено на базі Одеської національної бібліотеки. Працівники відділу міжнародних проектів бібліотеки поінформували учасників заходу про спеціалізовані читальні зали та надали інформацію по міжнародним науковим репозиторіям SSRN (Social Science Research Network) – електронний ресурс наукових публікацій з гуманітарних та соціологічних дисциплін та репозиторію RePEc, який містить не лише публікації, але й інформацію про авторів та організації, в рамках яких проводяться відповідні дослідження.


22 травня 2018 року


   На базі Управління підвищення кваліфікації кадрів ОРІДУ НАДУ при Президентові України в межах заходів Фестивалю науки, відбувся семінар-тренінг для членів тендерних комітетів на тему: «Новели законодавства у сфері публічних закупівель», який було проведено доцентом кафедри Піроженко Н.В. У семінарі взяли участь представники прокуратури м. Одеси, органів державної влади та органів місцевого самоврядування,(КП "Одесконцертсервіс", КП електричних мереж зовнішнього освітлення «Одесміськсвітло», Одеське обласне комунальне підприємство «Острівне» та ін.). Метою проведення тренінгу було ознайомлення учасників з новелами законодавства щодо здійснення процедур публічних закупівель, державного регулювання та контролю у сфері закупівель, основних вимог щодо укладення та виконання договору про закупівлю, відповідальності за порушення вимог Закону тощо Надана тренерами інформація викликала неабияку зацікавленість учасників семінару, які мали можливість отримати відповіді на запитання та практичні поради щодо функцій та повноважень тендерних комітетів, особливостей підготовки тендерної документації, її вимог та умов щодо конкретного предмету закупівлі. Від кафедри публічного управління та регіоналістики висловлюємо щиру вдячність учасникам семінару за зацікавленість, слушні питання та активну дискусію!


22 травня 2018 року


   на кафедрі публічного управління та регіоналістики в межах Фестивалю науки відбувся попередній розгляд дисертаційного дослідження К. Чабанової «Деволюція в системі публічного управління» (дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління за спеціальністю 25.00.04 – місцеве самоврядування; науковий керівник: Саханєнко С.Є., д.держ.упр., професор). Автореферат та презентація за результатами дисертаційного дослідження Чабанової К.І. підготовлена англійською мовою. Результатом дискусійного обговорення представленого дисертаційного дослідження стали рекомендації щодо подальшої проходження процедури наступного етапу підготовки до розгляду роботи на розширеному засіданні кафедри.


21 травня 2018 року


   Науковці кафедри публічного управління та регіоналістики: Саханєнко С.Є., д.держ.упр., професор, Давтян С.Г., к.держ.упр., доцент, - взяли участь у засіданні міжвідомчого комітету системи правосуддя Одеської області «Інститут присяжних – обов’язковий елемент системи правосуддя в Україні», що відбулося в управлінні Одеської міжрегіональної ресурсно-комунікаційної платформи Координаційного центру з надання правової допомоги (м. Одеса, в. Велика Арнаутська, 61). Саханєнко С.Є. та Давтян С.Г. доповіли присутнім про сучасні виклики формування інституту присяжних в Україні.


17 травня 2018 року


   в межах Фестивалю науки, ініційованого кафедрою публічного управління та регіоналістики, відбулося підписання Меморандуму щодо створення Регіональної платформи (мережі) випускаючих кафедр з підготовки службовців органів публічної влади: кафедри публічного управління та регіоналістики ОРІДУ НАДУ при Президентові України (завідувач кафедри – Приходченко Л.Л., д.держ.упр., професор) і кафедри правових наук та філософії Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського (завідувач кафедри – Яременко О.І., к.держ.упр., доцент). Метою Регіональної платформи є координація та сприяння зусиллям випускаючих кафедр з питань кадрової політики, підготовки службовців для органів публічної влади Південного регіону України, в т.ч. Концепції реформування системи професійного навчання державних службовців, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників, посадових осіб місцевого самоврядування та депутатів місцевих рад, затвердженої розпорядженням Кабінету Міністрів України від 1 грудня 2017 р. № 974-р.


15 травня 2018 року


   доцент кафедри публічного управління та регіоналістики Крупник А.С, к.політ.н., доцент, взяв участь у роботі «круглого столу» на тему: «Шляхи впровадження механізму соціального замовлення у білій церкві», який було проведено Агенцією стратегічного розвитку Білої церкви (м. Біла Церква, бул. Олександрійський, 16). Експертом-консультантом Крупником А.С. був підготовлений для обговорення, внесення змін та доповнень проект Положення про соціальне замовлення, а також оголошена доповідь на тему: «Соціальне замовлення: технологія, можливості, результати». Захід проведений в рамках проекту «Нова якість соціальних послуг через впровадження механізму соціального замовлення у Білій Церкві та Київській області», який виконує Білоцерківське міське товариство дітей-інвалідів та їх батьків «Аюрведа» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.


Семінар «Державне управління в Польщі – завдання та обов’язки»


   7-11 травня 2018 року слухачі 2-го курсу денної форми навчання спеціалізації «Регіональне управління» : Новак Наталія та Орлова Анна, - у складі групи слухачів факультету публічного управління та адміністрування на чолі з першим заступником директора інституту Миколою Поповим та деканом факультету Ігорем Куспляком взяли участь у семінарі «Державне управління в Польщі: завдання та обов’язки», який відбувся у Національній школі публічного адміністрування ім. Леха Качинського (KSAP, м. Варшава).


15 травня 2018 року


   доцент кафедри публічного управління та регіоналістики Давтян Степан Гургенович, к.держ.упр, доцент, з метою належного засвоєння навчального матеріалу з дисципліни «Система публічного управління на регіональному та місцевому рівнях», набуття практичних навичок щодо діяльності виконавчих органів міських рад провів виїзне практичне заняття за темами: «Досвід роботи міської (сільської) ради», «Досвід організації роботи виконавчих органів місцевих рад» на базі Одеської міської ради для слухачів групи 3 першого курсу денної форми навчання.


14-15 травня 2018 року


   Доцент кафедри публічного управління та регіоналістики Крупник А.С, к.політ.н., доцент, взяв участь у семінарі на тему: «Соціальне замовлення: конспект вигод і план дій для депутатів і посадовців міськради», який відбувся у Білоцерківській міській раді.


15 травня 2018 року


   В межах Фестивалю науки, ініційованого кафедрою публічного управління та регіоналістики, відбулося спільне засідання кафедри публічного управління ОРІДУ НАДУ при Президентові України та кафедри управління ОНПУ ім. К.Д. Ушинського. .

14 травня 2018 року


   Відбулося урочисте відкриття Фестивалю науки, ініційоване кафедрою публічного управління та регіоналістики. Захід проводиться уп’яте та посідає гідне місце у науковому житті інституту.
   Фестиваль науки відбуватиметься протягом 14-26 травня 2018 р. та передбачає різноманітні форми проведення комунікативних заходів: науково-методологічні та науково-теоретичні семінари, семінар-тренінг, «круглий стіл», спільне засідання кафедри публічного управління ОРІДУ НАДУ при Президентові України та кафедри управління освітніми закладами та державної служби ОНПУ ім. К. Д. Ушинського, брейн-ринг, інтернет-конференція для аспірантів та докторантів тощо.
   Захід відкрила Приходченко Л.Л., завідуюча кафедри публічного управління та регіоналістики, яка, привітавши присутніх, повідомила про формат Фестивалю науки, акцентувавши увагу на окремих його заходах.
   Директор інституту – Іжа М.М. – привітав учасників, гостей та ініціаторів Фестивалю науки, висловивши побажання плідної та результативної співпраці.
   Також до уваги присутніх було запропоновано наукові напрацювання професорсько-викладацького складу кафедри: монографії, посібники, навчальні підручники, статті у наукових періодичних виданнях, що порушують актуальні питання сфери публічного адміністрування.

14 травня 2018 року


   В читальній залі бібліотеки Інституту в рамках Фестивалю науки, що проводиться кафедрою публічного управління та регіоналістики, відбувся методологічний семінар для аспірантів, докторантів та магістрантів інституту, який був присвячений розгляду таких питань: правила афіліації; новий ДСТУ щодо посилань; ефективне використання Google Scholar; інформаційна грамотність як складова академічної культури: просвітницька роль бібліотеки. Перед учасниками виступили з доповідями науковці та працівники інституту.

ВІТАЄМО Лесик О.В. та Лужецьку Н.А. з успішним захистом кандидатських дисертації в спеціалізованій вченій раді К 41.863.01!

21 квітня 2018 року відбулося засідання спеціалізованої вченої ради К 41.863.01., на якому відбулися прилюдні захисти дисертацій на здобуття наукового ступеня кандидата наук з державного управління Лесик Олени Василівни на тему: «Вітчизняна система державного управління: становлення та моделі розвитку» за спеціальністю 25.00.01 – теорія та історія державного управління; Лужецької Надії Анатоліївни на тему «Механізми реалізації державної політики протидії та запобігання наркоманії» за спеціальністю 25.00.02 – механізми державного управління. Вітаємо Лесик О.В., Лужецьку Н.А., а також наукового керівника – Приходченко Л.Л., д.держ.упр., професора, завідувача кафедри публічного управління і регіоналістики з успішним захистом. Бажаємо у майбутньому нових наукових звершень!


20 квітня 2018 року доцент кафедри Піроженко Н.В., к.держ.упр., доцент, провела семінар-тренінг на тему: « Тайм-менеджмент управлінця». Комунікативний захід відбувся на базі Департаменту надання адміністративних послуг Одеської міської ради. Для того, щоб ефективно управляти своїм часом, необхідно визначити, на що він витрачається , на що слід витрачати час для досягнення особистих цілей, порівняти отримані результати і усвідомити потребу зміни у використанні ресурсів часу – ці та інші питання було порушено та обговорено під час роботи семінару.


ВІТАЄМО
з нагородою Саханєнка Сергєя Єгоровіча!

19 квітня 2018 року на черговому засіданні Вченої ради ОРІДУ НАДУ при Президентові України професор кафедри, д.держ упр., професор Саханєнко С.Є. був нагороджений Подякою ОРІДУ НАДУ при Президентові України за багаторічну плідну працю, вагомий і особистий внесок у справу підготовки управлінських кадрів для органів виконавчої влади і місцевого самоврядування, високий професіоналізм, активну наукову діяльність та у зв’язку з 50-річчям від дня народження.


17 квітня 2018 року

Протягом 17-19 квітня 2018 року викладачі кафедри: Давтян С.Г., к.держ.упр., доцент, доцент кафедри, Крупник А.С., к.політ.н., доцент, доцент кафедри, Оганісян М.С., к.філос.н., доцент, доцент кафедри, Липовська С.О., старший викладач кафедри, начальник відділу підвищення кваліфікації ОРІДУ НАДУ при Президентові України, Панченко Г.О., к.держ.упр., доцент кафедри, - взяли участь у роботі тематичного короткострокового семінару «Психологічні основи ефективного управління в органах публічної влади », проведеного на базі відділу підвищення кваліфікації ОРІДУ НАДУ при Президентові України для державних службовців 1 -5 груп оплати праці, посадових осіб місцевого самоврядування І -ІV категорій посад, голів місцевих державних адміністрацій, їх перших заступників та заступників Вінницької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей. У процесі роботи тематичного короткострокового семінару було проведено такі комунікативні заходи: «Підвищення психологічної культури посадовців в період реформування в органах публічної влади», «Етично-психологічна компетентність керівника як принцип ефективної діяльності органу публічної влади», «Норми ділової поведінки посадовців з питань етики як принцип формування позитивного іміджу діяльності органів публічної влади», «Використання психологічних методів та комунікацій в організації конструктивного діалогу між владою та суспільством».


17 квітня 2018 року

Доцент кафедри Крупник А.С., заступник голови Всеукраїнської громадської організації «Асоціація сприяння самоорганізації населення», директор громадської організації «Одеський інститут соціальних технологій» взяв участь у засідання Координаційної ради сприяння розвитку громадянського суспільства, яка відбулася у Будинку прийомів (м. Київ, вул. Грушевського, 22). Крупник А.С. виступив з доповіддю на тему: «Щодо громадського супроводу реалізації Національної стратегії сприяння розвитку громадянського суспільства на регіональному рівні». Презентація доповіді додається.


14 квітня 2018 року

Доцент кафедри, к.держ.упр., доцент, Піроженко Н.В. взяла участь у грузинсько-українському патріотичному заході «Батьківщина – мова – віра!», що відбувся в Одеському літературному музеї. Серед запрошених були співробітники органів публічної влади, іноземні дипломати, діячі культури, представники громадських організацій та культурних товариств.



13-14 квітня 2018 року

Професор кафедри, д.держ.упр., професор, Саханєнко взяв участь у роботі семінару для працівників апаратів місцевих суддів Миколаївської області щодо організаційного супроводу суддів присяжних в Україні.




12 квітня 2018 року

12 квітня 2018 року, к.держ.упр., доцентом, доцентом кафедри Піроженко Н.В. було проведено відкриту лекцію для слухачів 2 курсу заочної форми навчання на тему: « Публічні закупівлі в умовах євроінтеграції та глобалізації». На лекції були присутні викладачі кафедри публічного управління та регіоналістики, а також: регіональної політики та публічного адміністрування; глобалістики, євроінтеграції та управління національною безпекою; гуманітарних та соціально-політичних наук. Після завершення лекції відбулася конструктивна дискусія науковців щодо змістовного наповнення, методів викладання, організації практичної роботи слухачів. Учасники обмінялися враженнями, коментарями та висловили подяку автору лекції – Піроженко Н.В.

11 квітня 2018 року

К.філософ.н., доцент, доцент кафедри Оганісян М. С., відповідальний за організаційно-виховну роботу зі слухачами, провів теоретико-методологічний семінар «Особистість як соціально-психологічний феномен» для слухачів 1 курсу денної форми навчання. Семінар проводиться в межах циклу просвітницьких лекцій для слухачів «Соціальна психологія в публічному управлінні».


10 квітня 2018 року

Відбулося чергове засідання кафедри, на якому було розглянуто такі питання: про результати роботи викладачів кафедри щодо реалізації заходів з набору слухачів на факультет публічного управління та адміністрування та менеджменту організацій за різними формами навчання; обговорення пропозицій щодо плану проведення Фестивалю науки у 2018 року. Також відбулося звітування аспірантів кафедри. Результатом роботи стало обговорення запропонованих звітів та їх затвердження із врахуванням наданих пропозицій.


03-04 квітня 2018 року

03-04 квітня 2018 року викладачі кафедри публічного управління та регіоналістики: завідувач кафедри, доктор наук з державного управління, професор – Приходченко Л.Л., професор кафедри, доктор наук з державного управління, професор – Саханєнко С.Є., доцент кафедри, кандидат політичних наук, доцент,– Крупник А. С., доцент кафедри, кандидат наук з державного управління – Панченко Г.О. взяли участь у проведенні тематичного короткострокового семінару «Конкурентноспроможний лідер в управлінні реформами на сучасному етапі» з підвищення кваліфікації державних службовців 1-5 груп оплати праці та посадових осіб місцевого самоврядування IV категорії посад з Вінницької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей, ініційованого відділом підвищення кваліфікації кадрів ОРІДУ НАДУ при Президентові України. У рамках тематичного короткострокового семінару було проведено заняття за актуальною тематикою, а саме: «Поняття про лідерство. Лідерство в управлінській діяльності», «Риси особистості і поведінки лідера. Функції лідера», «Лідер як організатор командної роботи», «Участь громадськості у процесі прийняття управлінських рішень», «Лідерство – запорука ефективного реформування системи публічного управління».


24 березня 2018 року

Завідувач кафедри, доктор наук з державного управління, професор – Приходченко Л.Л. взяла участь у роботі Регіональної наради з питань підготовки та атестації кадрів вищої кваліфікації, проведеної за ініціативи Міністерства освіти і науки України в Національному університеті «Одеська юридична академія». Нарада відбулася за участю першого заступника МОН України Володимира Ковтунця та директора департаменту атестації кадрів вищої кваліфікації та ліцензування Андрія Шевцова, учасники наради: проректори з наукової роботи, вчені секретарі закладів вищої освіти (наукових установ), секретарі спеціалізованих вчених рад, керівники відділів аспірантури та докторантури. У процесі наради було обговорено актуальні питання реформування процесів підготовки та атестації наукових і науково-педагогічних кадрів, відповідальності спеціалізованих вчених рад за прийняття рішень про присудження наукових ступенів.



Вітаємо ювіляра!

Сергію Єгоровічу! Наші щирі вітання з Днем народження! Щастя, добра, злагоди, творчих та наукових звершень!






24 березня 2018 року

24 березня 2018 року працівники кафедри публічного управління та регіоналістики взяли участь у проведенні Дня відкритих дверей. Викладачі кафедри презентували науково-методичні здобутки колективу.




22 березня 2018 року

Відбулося засідання кафедри. У процесі засідання було розглянуто та обговорено низку нагальних питань: про проведення профорієнтаційної роботи; організаційні питання щодо підготовки та проведення Дня відкритих дверей в Інституті; навчально-методичне забезпечення спеціальності «Публічне управління та адміністрування»; про підготовку до 23-ї річниці НАДУ та ОРІДУ НАДУ при Президентові України; про організацію та проведення «Фестивалю науки»; про стажування та короткострокове підвищення кваліфікації викладачів кафедри; про організацію проведення стажування слухачів 1 курсу денної форми навчання.


23 березня 2018 року

Викладачі кафедри публічного управління та регіоналістики: завідувач кафедри, доктор наук з державного управління, професор – Приходченко Л.Л., доктор наук з державного управління, професор – Саханєнко С.Є., кандидат наук з державного управління, доцент – Давтян С.Г., кандидат наук з державного управління – Панченко Г.О., взяли участь у проведенні 2-х тематичних короткострокових семінарів «Ефективні управлінські технології в органах публічної влади» та «Децентралізація фінансової системи, зміцнення матеріальної та фінансової основи органів публічної влади» з підвищення кваліфікації керівного складу органів публічної влади Херсонської області, проведеного на базі Херсонського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.


20-22 березня 2018 року

Викладачі кафедри публічного управління та регіоналістики: доктор наук з державного управління, професор, професор кафедри – Саханєнко С.Є., кандидат наук з державного управління, доцент, доцент кафедри – Піроженко Н.В., кандидат політичних наук, доцент, доцент кафедри – Крупник А. С., кандидат наук з державного управління, доцент кафедри – Панченко Г.О. взяли участь у проведенні тематичного короткострокового семінару «Державно-приватне партнерство як фактор стратегічного розвитку території» з підвищення кваліфікації державних службовців 1-5 груп оплати праці та посадових осіб місцевого самоврядування IV категорії посад з Вінницької, Миколаївської, Одеської, Херсонської областей, проведеного на базі ОРІДУ НАДУ при Президентові України.


15 лютого 2018 року

15 лютого 2018 року відбулося засідання кафедри та попередній захист магістерських робіт слухачів денної форми навчання. Слухачі презентували результати магістерських досліджень. Викладачами були висловлені зауваження та пропозиції щодо удосконалення презентацій.


06 лютого 2018 року

06 лютого 2018 року професор кафедри публічного управління та регіоналістики Саханєнко С.Є. взяв участь у засіданні робочої групи Комітету ВР України з питань локальної демократії. Була презентована концепція низки законодавчих актів, спрямованих на запровадження інституту самооподаткування населення в системі форм прямої демократії, що можуть використовувуатися на рівні територілаьних громад.


05 лютого 2018 року

Викладачі кафедри публічного управління та регіоналістики: доктор наук з державного управління, професор – Саханєнко С.Є., кандидат наук з державного управління, доцент кафедри – Давтян С. Г., кандидат політичних наук, доцент кафедри – Крупник А.С., взяли участь у проведенні тематичного короткострокового семінару «Ефективні управлінські технології в органах публічної влади» з підвищення кваліфікації керівного складу органів публічної влади Вінницької області, проведеного на базі Вінницького обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій, за участю 50 осіб з числа керівників структурних підрозділів Вінницької облдержадміністрації, обласної та міської рад, територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, сільські голови та голови об’єднаних територіальних громад.


У Одеській національній науковій бібліотеці вийшов друком
49 випуск Серії «Вчені Одеси»

Петро Іванович Надолішній: бібліогр. покажч. літ. / Одес. нац. наук. б-ка ; укладач І.В. Бабушкіна; вступ. сл. О.П. Якубовського; ред. І.С. Шелестович; відп. за вип. Л.В. Арюпіна. – Одеса, 2017. – 88 с.

Цей випуск серії бібліографічних покажчиків «Вчені Одеси» присвячено Надолішньому П.І., доктору наук з державного управління, професору, Заслуженому працівнику освіти України. Посібник містить нарис про життя та діяльність ученого, хронологічний перелік його робіт (українською, російською та англійськими мовами), розділи, де розкривається його діяльність як редактора наукових збірників, навчальних посібників, керівника, консультанта або опонента дисертаційних робіт, наводяться також джерела (в алфавіті авторів і назв), де подається загальна оцінка діяльності Надолішнього П.І.

29 січня 2018 року

29 січня 2018 року відбувся попередній захист магістерських робіт слухачів заочної форми навчання спеціальності «Державне управління» спеціалізації «Регіонального управління». Магістрантами були презентовані результати магістерських досліджень. Після детального обговорення та надання пропозицій щодо удосконалення змісту робіт було ухвалено: зарахувати попередній захист слухачам 3-го курсу заочної форми навчання за умови урахування наданих пропозицій.







23 січня 2018 року

23 січня 2018 року викладачі кафедри публічного управління та регіоналістики: завідувач кафедри, доктор наук з державного управління, професор – Приходченко Л.Л., доктор наук з державного управління, професор – Саханєнко С.Є., а також кандидат наук з державного управління, доцент кафедри – Піроженко Н.В., взяли участь у проведенні тематичного короткострокового семінару «Ефективні управлінські технології в органах публічної влади» з підвищення кваліфікації керівного складу органів публічної влади Миколаївської області, проведеного на базі Миколаївського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій. В рамках тематичного короткострокового семінару: «Ефективні управлінські технології в органах публічної влади» було проведено заняття за актуальною тематикою, а саме: «Ефективність діяльності органів публічної влади: практичні кроки впровадження внутрішнього контролю», «Регламент взаємодії як управлінська технологія у системі місцевого самоврядування та регіонального управління», «Формування та затвердження проектів державно-приватного партнерства в умовах реформ децентралізації». В роботі семінару взяли участь.

18 січня 2018 року

Відбулося засідання кафедри. У процесі засідання було розглянуто та обговорено низку нагальних питань: про проведення профорієнтаційної роботи; проведення ДАК; навчально-методичне забезпечення спеціальності «Публічне управління та адміністрування». Також було заслухано результати проходження педадогічної практики аспірантом кафедри Робочим В.В.






Архів новин