Написати листа
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ «ОДЕСЬКА ПОЛІТЕХНІКА» ENG
Людям із порушенням зору (Тестова система)

Бiбліотека

Загальна характеристика

Літературні цікавинки

Бюлетені нових надходжень

Віртуальна виставка

Віртуальний музей

Пам'ятні дати

До уваги науковців



.
    Київський літературно-меморіальний музей Максима Рильського — присвячений українському поетові, перекладачеві і громадському діячеві Максиму Тадейовичу Рильському, розміщений у його будинку. Відомий український поет Максим Рильський (1895 - 1964) прожив у цьому будинку останні 13 років життя (1951-1964), створив свої поетичні твори - збірки «Троянди й виноград», «Зимові записи», «Вечірні розмови».
   Музей Максима Рильського в Києві заснований 4 травня 1966 року. Перших своїх відвідувачів Київський літературно-меморіальний музей прийняв влітку 1968-го року. З тих пір за більш ніж 40 років у музеї побувало понад мільйону відвідувачів.
   У колекції Київського літературно-меморіального музею Максима Рильського зберігається велика кількість рукописів, особиста бібліотека поета, зокрема, і книги, підписані авторами, а також речі, які оточували письменника протягом його життя, включаючи мисливські приладдя: Рильський був завзятим мисливцем і рибалкою, активним мандрівником і колекціонером. Особливу цінність, крім особистих речей Максима Рильського, в музеї представляють рукописи його робіт, кореспонденція поета, роботи образотворчого мистецтва 1940-1960-х років, кіно-та фотодокументи.

.

    Для українців писанка - не тільки символ життя, добра, надії, це ще й магічний оберіг нації, її філософії та культури, езотеричний зміст якої нині важко осягнути. Своїми витоками писанкарство сягає сивої давнини та відбиває уявлення наших предків про навколишній світ. Це давнє і вічно молоде мистецтво увібрало в себе художню вивершеність, багатство сюжетних композицій, неповторність кольорових гам. Серед найважливіших і найстаріших писанкових символів було Сонце - джерело життя, оновлення та надії.
   Кожен реґіон України має своє характерне поєднання барв і композицій, укладених віками у певну систему інформаційних кодів, які сьогодні читаємо як орнамент, зачаровуючись його багатством та неповторністю, трактуючи писанку мініатюрним твором мистецтва. Проте історичний та моральний аспекти цього прадавнього символу людства залишаються на сьогодні мало вивченими.
   Ви маєте унікальну можливість віртуально відвідати Музей Писанкового Розпису, що знаходиться в Коломиї і перебуває в структурі Національного Музею Народного Мистецтва Гуцульщини та Покуття. Це єдиний у світі музей писанкового розпису. Зараз музей володіє колекцією понад 6000 писанок, представлених з переважної більшості областей України (Тернопільської, Львівської, Вінницької, Черкаської, Кіровоградської, Одеської), а також з Пакистану, Шрі-Ланки, Білорусі, Польщі, Чехії, Швеції, США, Канади, Франції та Індії. Деякі експонати були виготовлені ще на межі ХІХ-ХХ століть.

   Не завжди у нас є можливість побувати в інших країнах та помилуватися їх пам'ятками. Але завдяки спеціальним інтернет-сервісам здійснити тривимірні подорожі по різних містах, побувати всередині безлічі музеїв, галерей мистецтв, соборів і храмів. Завдяки цьому тепер не важко навідатися, наприклад, до Берлінської картинної галереї, Версалю чи Національної галереї Лондона. Причому здійснювати такі віртуальні "вилазки" можна як з комп'ютера, так і за допомогою смартфона.
   У 2014 році в Україні широко відзначається ювілей Тараса Григоровича Шевченка - минуло двісті років від народження славетного Кобзаря. Тому ми запрошуємо Вас разом з нами здійснити першу подорож "Краєзнавчі стежки Кобзаря" .