Написати листа
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ ДЕРЖАВНОГО УПРАВЛІННЯ ПРИ ПРЕЗИДЕНТОВІ УКРАЇНИ карта сайту

Кафедра економічної та фінансової політики

Новини

Загальна характеристика

Науково-педагогічні працівники

Навчально-методична діяльність

Наукова діяльність

Експертна діяльність

Науково-комунікативні заходиНаукова діяльність


Тематика наукових досліджень, що проводяться на кафедрі:


Викладачі кафедри постійно підвищують свій науковий і професійний рівень, що забезпечує навчальну та творчу діяльність. Тільки за останні роки на кафедрі проводилась науково-дослідна робота, так на замовлення Одеської обласної ради на тему: «Підвищення ефективності управління у сфері місцевого та регіонального самоврядування в контексті запровадження адміністративно-територіальної реформи»; з інспекцією по контрою за цінами Міністерства економіки України «Науковий аналіз поточної цінової ситуації на товарних ринках». На кафедрі проводилася науково-дослідна робота за бюджетною темою: «Бюджетна політика та бюджетне планування в умовах прогнозної невизначеності: регіональний рівень», - «Результативний бюджетний процес в умовах порушення макроекономічної рівноваги». За останій час фахівцями кафедри було надруковано 12 монографій , які були присвячені актуальним проблем удосконалення економічних механізмів державного управління.
Кафедра постійно працює над розширенням сфери міжнародної співпраці. Вже стало доброю традицію проведення кафедрою в кінці травня щорічної науково-практичної конференції, до роботи якої долучаються як вітчизняні, так і зарубіжні науковці.
 • Виконується угода між ОРІДУ НАДУ при Президентові України (на базі кафедри економічної та фінансової політики) і інститутом управління Гданського університету. У відповідності з угодою проходить обмін студентами та викладачами в рамках стажування.
 • Співробітництво з Університетом Александра Іоана Куза м. Ясси, Румунія.

Викладачі кафедри постійно приймають участь в міжнародних наукових конференціях, публікують статі в наукових журналах, читають лекції в зарубіжних університетах. Так тільки за останні роки з лекціями та науковими публікаціями викладачі кафедри були представлені в Молдові, Польщі, Німеччині, Франції, Білорусії, Румунії та Чехії.
Починаючі з 2010 року кафедра проводити спільні семінари з колегами з України та інших держав у режимі телемосту.
Провідними викладачами кафедри відбувається підготовка аспірантів. За роки існування кафедри підготовлено більше 12 осіб.
Кафедра веде активну співпрацю з органами влади та місцевого самоврядування в областях України і районах Південно-Східної України, таких як: Комінтернівський, Ізмаїльський, Саратський райони.
Практикуються виїзні заняття в органах влади і державних фінансових закладах таких як: Головне управління статистики в Одеський області, Головне фінансово управлінні та інші.
Кафедра постійно організує виїзні засідання та круглі столи в органах влади та місцевого самоврядування м. Рені, в районах Одеської області: Овідіопольському та Саратському. Багато уваги викладачі кафедри приділяють профорієнтаційної роботі в школах, ліцеях і гімназіях м. Одеси, в районах Одеської області, в м. Умань.
Продовжується тісна співпраця з Головним управлінням статистики в Одеській області по ряду напрямків наукової роботи.

Тематика наукових конференцій, які було проведено на базі кафедри

 • Економічні та фінансові процеси в регіоні в умовах прогнозної невизначеності.
 • Пріоритети економічного та соціального розвитку регіонів України.
 • Стан та перспективи економічного розвитку регіону в умовах удосконалення інституціональної структури суспільства
 • Формування та реалізація стратегії сталого економічного розвитку.
 • Удосконалення методів та засобів управління економічними процесами в регіоні в контексті адміністративної реформи в Україні на прикладі південного регіону.
 • Вдосконалення методів та засобів управління економічними процесами у регіоні в контексті адміністративної реформи в Україні.
 • Соціально-економічний розвиток регіонів та його програмування: мета, механізми, інструменти.
 • Державне регулювання економіки на регіональному рівні: проблеми та шляхи вдосконалення.
 • Вдосконалення методів та засобів управління економічними процесами у регіоні в контексті сучасного етапу ринкової трансформації економіки України.
 • Результативний бюджетний процес в умовах порушення макроекономічної рівноваги.

Чергова щорічна наукова конференції кафедри була проведена в останню п'ятницю травня 2017р. на тему: "Соціально-економічний розвиток регіонів в умовах децентралізації влади: цілі, механізми, інструменти"
На кафедрі функціонує на постійній основі науково-практичний семінар.

Участь в міжнародних проектах


Виконується угода між ОРІДУ НАДУ при Президентові України (на базі кафедри економічної та фінансової політики) і інститутом управління Гданського університету. У відповідності з угодою проходить обмін студентами та викладачами в рамках практики.

Держбюджетні теми


Удосконалення механізмів реалізації функцій державного управління в умовах обмежених бюджетних ресурсів: регіональний рівень
Бюджетна політика та бюджетне планування в умовах прогнозної невизначеності: регіональний рівень